Asymmetric 6 sam vozio i na temperaturama od 4-5 C po kiši, ta guma drži ko luda.kravamuzara wrote: ↑18/10/2023 10:36Asymmetric 6 od maja do septembra
Crossclimate 2 od oktobra do aprila
![]()
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#24101 Re: Dolazi zima - zimske gume
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24102 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ista prica kod mene petica, usudio bih se voziti je dok je god temperatura iznad nule, da zakon dopusta, snijega svakako ni u prici.nitro_90 wrote: ↑18/10/2023 11:02Asymmetric 6 sam vozio i na temperaturama od 4-5 C po kiši, ta guma drži ko luda.kravamuzara wrote: ↑18/10/2023 10:36
Asymmetric 6 od maja do septembra
Crossclimate 2 od oktobra do aprila
![]()
Mada naravno mnogo prije bi se sjebala.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#24103 Re: Dolazi zima - zimske gume
Zasto bi se ljetna guma unistila voznjom preko zime?
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
- nivla
- Posts: 6570
- Joined: 12/01/2008 23:44
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#24107 Re: Dolazi zima - zimske gume
Cuj to.
- Optimist
- Posts: 15519
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24109 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dok imas lance u gepeku i bar 4mm sare, zakon ti dopusta.kravamuzara wrote: ↑18/10/2023 11:04Ista prica kod mene petica, usudio bih se voziti je dok je god temperatura iznad nule, da zakon dopusta, snijega svakako ni u prici.
Mada naravno mnogo prije bi se sjebala.
Na prethodnom autu sam ih imao, odlicne gume i vjerovatno cu i na ovaj opet, ako ne prevagnem na all season.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24110 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pola drzava da, pola ne.Ateista wrote: ↑18/10/2023 13:49Dok imas lance u gepeku i bar 4mm sare, zakon ti dopusta.kravamuzara wrote: ↑18/10/2023 11:04
Ista prica kod mene petica, usudio bih se voziti je dok je god temperatura iznad nule, da zakon dopusta, snijega svakako ni u prici.
Mada naravno mnogo prije bi se sjebala.![]()
Na prethodnom autu sam ih imao, odlicne gume i vjerovatno cu i na ovaj opet, ako ne prevagnem na all season.![]()
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24111 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ok, govorio sam o BiH, pretpostavljam onda da si negdje vani ili cesto putujes?
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#24112 Re: Dolazi zima - zimske gume
U zadnje vrijeme ne cesto ali opet dovoljno da popijem kaznu
Onako napamet Srbija, Slovacka, Ceska, Njemacka ne smijes biti na ljetnim, ima ih jos.
A i 4mm na ljetnim imas jednu-dvije sezone, od trece si vec ispod.
- Ateista
- Posts: 51664
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#24113 Re: Dolazi zima - zimske gume
kravamuzara wrote: ↑18/10/2023 14:08U zadnje vrijeme ne cesto ali opet dovoljno da popijem kaznu![]()
Onako napamet Srbija, Slovacka, Ceska, Njemacka ne smijes biti na ljetnim, ima ih jos.
A i 4mm na ljetnim imas jednu-dvije sezone, od trece si vec ispod.
-
team87
- Posts: 317
- Joined: 03/05/2010 14:31
#24114 Re: Dolazi zima - zimske gume
235x60x18
Naravno dao bih sto manje za sto bolje
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24115 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava ili Fulda u Unitrade ti se uklapaju u budzet.
Srednja klasa. Za bilo sta bolje trebas oko 300-350 ici.
Jedino ako ti @Al'din ne moze ponuditi nekog Nexena ispod 250.
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#24116 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobro jel ima gdje drugdje ovi su mi baš daleko, do Banja Luke ili Sa ili Ze bi se i provozao ali ovo mi je podaleko
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#24117 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ili, jesu li to te?
https://margetic.ba/shop/proizvod/gume- ... -2-ljetna/
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#24118 Re: Dolazi zima - zimske gume
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#24119 Re: Dolazi zima - zimske gume
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#24120 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vidim cijenik, mislim nisu cijene prikazane. Trenutne gume su 205/55 R16 91V Michelin tubeless Radial
Laik sam, znači tražim M Crosclimate 2 205/55 R16 91 V ili...?
golfac 2017, ne prelazim puno
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24122 Re: Dolazi zima - zimske gume
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#24123 Re: Dolazi zima - zimske gume
Posalji poruku, pitaj cijenu, ako ti odgovara daj mu adresu i spremi keš da platiš kuriru.
Možeš pregledati prije plaćanja da se uvjeriš da je sve u redu.
I onda nosi gdje ti paše na montažu.
Tražiš iste dimenzije koje su ti sad na autu. Ne mora brzinski index biti isti (V ilI W, svejedno).
-
NecuVise
- Posts: 2885
- Joined: 10/01/2020 20:02
#24124 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam im slao upit i odgovorili mi 205/55 91H 183 KM, DOT 23.godina.
-
luxferre
- Posts: 933
- Joined: 25/07/2009 00:23
#24125 Re: Dolazi zima - zimske gume
Našao sam neke Michelinke CC 21 DOT? Dali je to puno staro? razlika u cijeni je nekih 10 km između dot 22/23
