Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#23901 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kako je fino citati vas a ne brinuti 
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23903 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prije 3 god je svasta nesto bilo jeftinije. Znaci tad si ostvario popust 28%Dzontra_Volta wrote: ↑03/10/2023 22:45 Pa eto ja kupio za 115 prije 3 godine, kad su redovne cijene bile oko 160.
Ovde su još neki ljudi pisali da su za iste pare kupili na Black Friday prošle godine u Guma M.
Citirajte se sami 24. novembra.
Sad je po Gumi M redovna cijena 260 KM -28% = 187 KM
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23904 Re: Dolazi zima - zimske gume
U gumi M na black friday 2021. sam platio Alpin 6 205 55 16 - 109 KM.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23905 Re: Dolazi zima - zimske gume
Svake godine pocetkom oktobra Unitrade ima dobre akcije.
ekupi ima novembar/decembar, bas dobre popuste, plus ako imas neku karticu koja je tad aktuelna za popuste dobijes fakticki 4 gume za cijenu 3.
Ja kupio prije tri godine crosclimate plus, 195/55 R16
4 komada za 730 maraka.
ako se dobro sjecam 237 bila jedna kod drugih dilera inace tada i to nije bila losa cijena
ekupi ima novembar/decembar, bas dobre popuste, plus ako imas neku karticu koja je tad aktuelna za popuste dobijes fakticki 4 gume za cijenu 3.
Ja kupio prije tri godine crosclimate plus, 195/55 R16
4 komada za 730 maraka.
ako se dobro sjecam 237 bila jedna kod drugih dilera inace tada i to nije bila losa cijena
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23906 Re: Dolazi zima - zimske gume
Redovne cijene guma su one koje su iskazane, niko ne prodaje niti kupuje te gume za 260 KM.JavierBosnia wrote: ↑03/10/2023 22:52Prije 3 god je svasta nesto bilo jeftinije. Znaci tad si ostvario popust 28%Dzontra_Volta wrote: ↑03/10/2023 22:45 Pa eto ja kupio za 115 prije 3 godine, kad su redovne cijene bile oko 160.
Ovde su još neki ljudi pisali da su za iste pare kupili na Black Friday prošle godine u Guma M.
Citirajte se sami 24. novembra.
Sad je po Gumi M redovna cijena 260 KM -28% = 187 KM
Dakle zadnjih najmanje 3 godine na Black Friday u Gumi M je Alpin 6 po bagatelnoj cijeni (sa onim do isteka zaliha), tako da postoji velika šansa da tako bude i ove godine.
https://fb.watch/nshes07CDj/?mibextid=71fmQt

-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#23907 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kome treba zimskih guma 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23908 Re: Dolazi zima - zimske gume
Niko ne spori da ce biti jos vece snizenje tada, samo mislim da ce cijena biti 135-140 KMDzontra_Volta wrote: ↑03/10/2023 23:41
Redovne cijene guma su one koje su iskazane, niko ne prodaje niti kupuje te gume za 260 KM.
Dakle zadnjih najmanje 3 godine na Black Friday u Gumi M je Alpin 6 po bagatelnoj cijeni (sa onim do isteka zaliha), tako da postoji velika šansa da tako bude i ove godine.
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#23909 Re: Dolazi zima - zimske gume
Teško naći vulkanizere za izmjeniti gume ispod 60 KM. Po 5 KM montiranje, balansiranje, promjena ventila, po točku 15 KM. Nije li puno 60 KM samo za promjenu guma?
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23910 Re: Dolazi zima - zimske gume
Previse brate. Dva covjeka 20 minuta posla.
Sta im to izadje sat rada 90 maraka po glavi?
Sta im to izadje sat rada 90 maraka po glavi?
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23911 Re: Dolazi zima - zimske gume
u mom gradu od 20/32 kmkorisnicki wrote: ↑04/10/2023 09:17 Teško naći vulkanizere za izmjeniti gume ispod 60 KM. Po 5 KM montiranje, balansiranje, promjena ventila, po točku 15 KM. Nije li puno 60 KM samo za promjenu guma?
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23912 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma to je jos dobro, kačio je neko ovdje račun iz švedske je li ono bilo oko 100 KM po gumi?
- erotica
- Posts: 950
- Joined: 08/09/2011 17:56
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#23915 Re: Dolazi zima - zimske gume
I jedan to moze razvuci na pola sata.drug_profi wrote: ↑04/10/2023 09:25 Previse brate. Dva covjeka 20 minuta posla.
Sta im to izadje sat rada 90 maraka po glavi?
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
#23916 Re: Dolazi zima - zimske gume
185/65/15
Mjesečno 5-6k se pređe po cijeloj BiH.
Šta bi vi uzeli? Može i link u pp.
Dunlop WS5
Bridgestone LM005
Michelin Alpin A6
ili neka treća
Budžet 150KM po gumi.
Mjesečno 5-6k se pređe po cijeloj BiH.
Šta bi vi uzeli? Može i link u pp.
Dunlop WS5
Bridgestone LM005
Michelin Alpin A6
ili neka treća
Budžet 150KM po gumi.
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23917 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sve 3 su dobre, tako da bi izabrao najjeftiniju.
- undefined007
- Posts: 1087
- Joined: 13/05/2014 16:37
- hopi
- Posts: 7258
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23919 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa ok onda po testovima vidi koja guma najviše km može preći i tu odaberi.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23920 Re: Dolazi zima - zimske gume
Michelin za toliku kilometrazu, najduze ce trajati.undefined007 wrote: ↑04/10/2023 18:12 185/65/15
Mjesečno 5-6k se pređe po cijeloj BiH.
Šta bi vi uzeli? Može i link u pp.
Dunlop WS5
Bridgestone LM005
Michelin Alpin A6
ili neka treća
Budžet 150KM po gumi.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23921 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mislim da je Dunlop tvrđi i samim time dugotrajniji.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23922 Re: Dolazi zima - zimske gume
I meni se čini da WS5 može dosta preći.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23924 Re: Dolazi zima - zimske gume
Što se tiče trajnosti, Mićko je poznat po tome i uvijek je u vrhu.undefined007 wrote: ↑04/10/2023 19:14Trajnost je ključna prilikom odabira.
Ljetni Vredestein Ultrac je pregulio od aprila brat bratu 30k ako ne i više i još se dobro drži...
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23925 Re: Dolazi zima - zimske gume
I u Djeem transu je WS5 164 KM
