Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#23901 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by basicm »

Kako je fino citati vas a ne brinuti :)
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23902 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

NediM17 wrote: 03/10/2023 19:05 Jasta ce Alpin biti 115-120.
Pa eto ja kupio za 115 prije 3 godine, kad su redovne cijene bile oko 160.
Ovde su još neki ljudi pisali da su za iste pare kupili na Black Friday prošle godine u Guma M.
Citirajte se sami 24. novembra.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23903 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Dzontra_Volta wrote: 03/10/2023 22:45 Pa eto ja kupio za 115 prije 3 godine, kad su redovne cijene bile oko 160.
Ovde su još neki ljudi pisali da su za iste pare kupili na Black Friday prošle godine u Guma M.
Citirajte se sami 24. novembra.
Prije 3 god je svasta nesto bilo jeftinije. Znaci tad si ostvario popust 28%
Sad je po Gumi M redovna cijena 260 KM -28% = 187 KM
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23904 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

U gumi M na black friday 2021. sam platio Alpin 6 205 55 16 - 109 KM.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#23905 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Svake godine pocetkom oktobra Unitrade ima dobre akcije.
ekupi ima novembar/decembar, bas dobre popuste, plus ako imas neku karticu koja je tad aktuelna za popuste dobijes fakticki 4 gume za cijenu 3.
Ja kupio prije tri godine crosclimate plus, 195/55 R16
4 komada za 730 maraka.
ako se dobro sjecam 237 bila jedna kod drugih dilera inace tada i to nije bila losa cijena
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23906 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

JavierBosnia wrote: 03/10/2023 22:52
Dzontra_Volta wrote: 03/10/2023 22:45 Pa eto ja kupio za 115 prije 3 godine, kad su redovne cijene bile oko 160.
Ovde su još neki ljudi pisali da su za iste pare kupili na Black Friday prošle godine u Guma M.
Citirajte se sami 24. novembra.
Prije 3 god je svasta nesto bilo jeftinije. Znaci tad si ostvario popust 28%
Sad je po Gumi M redovna cijena 260 KM -28% = 187 KM
Redovne cijene guma su one koje su iskazane, niko ne prodaje niti kupuje te gume za 260 KM.
Dakle zadnjih najmanje 3 godine na Black Friday u Gumi M je Alpin 6 po bagatelnoj cijeni (sa onim do isteka zaliha), tako da postoji velika šansa da tako bude i ove godine.

https://fb.watch/nshes07CDj/?mibextid=71fmQt

Image
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23907 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

Kome treba zimskih guma :mrgreen:
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23908 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Dzontra_Volta wrote: 03/10/2023 23:41
Redovne cijene guma su one koje su iskazane, niko ne prodaje niti kupuje te gume za 260 KM.
Dakle zadnjih najmanje 3 godine na Black Friday u Gumi M je Alpin 6 po bagatelnoj cijeni (sa onim do isteka zaliha), tako da postoji velika šansa da tako bude i ove godine.
Niko ne spori da ce biti jos vece snizenje tada, samo mislim da ce cijena biti 135-140 KM
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#23909 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by korisnicki »

Teško naći vulkanizere za izmjeniti gume ispod 60 KM. Po 5 KM montiranje, balansiranje, promjena ventila, po točku 15 KM. Nije li puno 60 KM samo za promjenu guma?
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#23910 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Previse brate. Dva covjeka 20 minuta posla.
Sta im to izadje sat rada 90 maraka po glavi?
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23911 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

korisnicki wrote: 04/10/2023 09:17 Teško naći vulkanizere za izmjeniti gume ispod 60 KM. Po 5 KM montiranje, balansiranje, promjena ventila, po točku 15 KM. Nije li puno 60 KM samo za promjenu guma?
u mom gradu od 20/32 km
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23912 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Ma to je jos dobro, kačio je neko ovdje račun iz švedske je li ono bilo oko 100 KM po gumi?
User avatar
erotica
Posts: 950
Joined: 08/09/2011 17:56

#23913 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by erotica »

Al'din wrote: 04/10/2023 00:07 Kome treba zimskih guma :mrgreen:
Napiši šta imaš 225 50 17, u petak dolazim u Sa pa ako bude šta povoljno možda i pazarim. :mrgreen: možeš i u pp
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#23914 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

hopi wrote: 04/10/2023 12:07 Ma to je jos dobro, kačio je neko ovdje račun iz švedske je li ono bilo oko 100 KM po gumi?
Ako je taj neko dobio novi ventil, onda to vrijedi svake marke.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#23915 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by topcam »

drug_profi wrote: 04/10/2023 09:25 Previse brate. Dva covjeka 20 minuta posla.
Sta im to izadje sat rada 90 maraka po glavi?
I jedan to moze razvuci na pola sata.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#23916 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by undefined007 »

185/65/15

Mjesečno 5-6k se pređe po cijeloj BiH.

Šta bi vi uzeli? Može i link u pp.

Dunlop WS5
Bridgestone LM005
Michelin Alpin A6

ili neka treća

Budžet 150KM po gumi.
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23917 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Sve 3 su dobre, tako da bi izabrao najjeftiniju.
User avatar
undefined007
Posts: 1087
Joined: 13/05/2014 16:37

#23918 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by undefined007 »

hopi wrote: 04/10/2023 18:21 Sve 3 su dobre, tako da bi izabrao najjeftiniju.
Trajnost je ključna prilikom odabira.

Ljetni Vredestein Ultrac je pregulio od aprila brat bratu 30k ako ne i više i još se dobro drži...
User avatar
hopi
Posts: 7258
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23919 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Pa ok onda po testovima vidi koja guma najviše km može preći i tu odaberi.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23920 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

undefined007 wrote: 04/10/2023 18:12 185/65/15

Mjesečno 5-6k se pređe po cijeloj BiH.

Šta bi vi uzeli? Može i link u pp.

Dunlop WS5
Bridgestone LM005
Michelin Alpin A6

ili neka treća

Budžet 150KM po gumi.
Michelin za toliku kilometrazu, najduze ce trajati.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23921 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da je Dunlop tvrđi i samim time dugotrajniji.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#23922 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

I meni se čini da WS5 može dosta preći.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#23923 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Al'din »

erotica wrote: 04/10/2023 15:23
Al'din wrote: 04/10/2023 00:07 Kome treba zimskih guma :mrgreen:
Napiši šta imaš 225 50 17, u petak dolazim u Sa pa ako bude šta povoljno možda i pazarim. :mrgreen: možeš i u pp
Ako se sjetim da ovdje posaljem, inace odgovaram viberom :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23924 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

undefined007 wrote: 04/10/2023 19:14
hopi wrote: 04/10/2023 18:21 Sve 3 su dobre, tako da bi izabrao najjeftiniju.
Trajnost je ključna prilikom odabira.

Ljetni Vredestein Ultrac je pregulio od aprila brat bratu 30k ako ne i više i još se dobro drži...
Što se tiče trajnosti, Mićko je poznat po tome i uvijek je u vrhu.
Naslovnica
Posts: 35443
Joined: 20/03/2013 15:38

#23925 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

I u Djeem transu je WS5 164 KM
Post Reply