Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23876 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

HD_2015 wrote: 03/10/2023 09:44
nitro_90 wrote: 02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.

Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Koliko vidim nema Dunlop na testu.

Koji je razlog da su ubacili ljetnu gumu (ventus prime 4)?
Uvijek ubace jednu ljetnu da imaju s čim usporediti.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23877 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

I dere im guzove na svemu osim snijegu :D
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23878 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

205/55/R16

Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM

Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23879 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

JavierBosnia wrote: 03/10/2023 10:37 205/55/R16

Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM

Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
Jest, samo to su dvije različite gume. Alpin 6 je touring guma, Dunlop WS5 UHP, još k tome i jeftinija (bolja ponuda).
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23880 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Upravo tako, taj Dunlop se može porediti samo sa Pilot Alpin, nikako sa običnim Alpin koji je kita od gume.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23881 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Ma kakav ADAC kakvi ostali testovi, ko prodje test forumskog puka taj je sve ispite polozio.
Sad i Alpin 6 ispade kita od gume :lol: :lol:
Ima li ovdje iko sa manje od 300 KS i ko zna sta vise ne, kakvi su to zahtjevi vasi bgt
A pola vas na Sailunu i Savi
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23882 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

I ja samo na ovom forumu mogu pročitati da je Michelin Alpin kita od gume.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23883 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

Dzontra_Volta wrote: 03/10/2023 14:19 I ja samo na ovom forumu mogu pročitati da je Michelin Alpin kita od gume.
To samo EFD kaze :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23884 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Pa kita je u odnosu na Pilot Alpin, isto što je i GoodYear UltraGrip 9 kita za UltraGrip Performance +

Kao što je Sava Eskimo S3+ kita za sve te gore navedene gume, a Tigar kiturina za prethodno navedenu Savu.

Sve je stvar perspektive, a kita posvuda :lol:
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23885 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

EFD22 wrote: 03/10/2023 14:22 Pa kita je u odnosu na Pilot Alpin, isto što je i GoodYear UltraGrip 9 kita za UltraGrip Performance +

Kao što je Sava Eskimo S3+ kita za sve te gore navedene gume, a Tigar kiturina za prethodno navedenu Savu.

Sve je stvar perspektive, a kita posvuda :lol:
Uspoređuješ kruške i jabuke. To je isto kao da uspoređuješ C i D segment vozila (npr. Golfa i C klasu). Alpin 6 je dobra guma u svojoj (touring) klasi.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23886 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

Kakve performanse meni na mom citroenu od 68 kW može dati više Pilot od Alpin 6?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#23887 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Dzontra_Volta »

JavierBosnia wrote: 03/10/2023 10:37 205/55/R16

Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM

Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
S tim da će ovaj Alpin 6 u drugoj polovini novembra biti oko 115-120 KM.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#23888 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by noviclan »

Tesko da ce biti ta cijena 140
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#23889 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Jasta ce Alpin biti 115-120.
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23890 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Ma ja ću isto sačekati tu akciju, osim ako negdje drugo ne bude isto akcija (ekupi zna biti u novembru solidnih akcija.)
Još je 215 55 r16 solidno skuplja nego standardna 16ka.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#23891 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by JavierBosnia »

Pocetkom decembra Alpin bude 2+2 gratis
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23892 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

U januaru plati 1 dobij 4.
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#23893 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Dzontra_Volta wrote: 03/10/2023 15:57
JavierBosnia wrote: 03/10/2023 10:37 205/55/R16

Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM

Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
S tim da će ovaj Alpin 6 u drugoj polovini novembra biti oko 115-120 KM.
Savu, Tigra, Ling Longa, Long Dong Silvera...će dijeliti gratis?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#23894 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Evolution_IV »

neki dan su dijelili michelin i bridgestone u Hrasnici...
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23895 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Ne, plaćati će tebi da ih uzmeš. Šalu na stranu, samo miselin bude na akciji.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#23896 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ja ga u januaru 2018. ne nadjoh nigdje ispod 125 KM, doduse sa montazom i balansiranjem. :mrgreen:
User avatar
semsasuljakovic
Posts: 3684
Joined: 02/08/2015 21:30

#23897 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by semsasuljakovic »

Najbolje gume koje sam najjeftinije uzeo u zadnjih nekoliko godina: Semperit speed grip 5 195/65/15 za 110 KM, dot 2023.

U rangu Continentala i Goodyeara.
https://www.oponeo.co.uk/blog/adac-winter-tyre-test
korisnicki
Posts: 527
Joined: 13/03/2021 12:12

#23898 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by korisnicki »

Ne vidim da postoji tema o cjelogodišnjim gumama. Do sada bila je skromna ponuda ali nije ih problem naručiti. To je kao neki kompromis između ljetnih i zimskih. Prošle godine sam montirao sve četiri cijelogodišnje Fulda Multicontrol koje su cjenovno u nivou Savinih. Moja dosadašnja iskustva su pozitivna. Šta mislite o cijelogodišnjim gumama?
User avatar
hopi
Posts: 7259
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23899 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Pričalo se i o cjelogodisnjim gumama, bojim se da nisi upratio temu dok si bio u dalekoj Keniji.
Cak sam i ja prenio svoja iskustva, sa sada već zastarjelom Hankook 4 seasons, pisalo se i o krosklajmetu itd.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#23900 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kabal1337 »

korisnicki wrote: 03/10/2023 19:26 Ne vidim da postoji tema o cjelogodišnjim gumama. Do sada bila je skromna ponuda ali nije ih problem naručiti. To je kao neki kompromis između ljetnih i zimskih. Prošle godine sam montirao sve četiri cijelogodišnje Fulda Multicontrol koje su cjenovno u nivou Savinih. Moja dosadašnja iskustva su pozitivna. Šta mislite o cijelogodišnjim gumama?
mislim da ce ih sve vise ljudi korisiti
Post Reply