Uvijek ubace jednu ljetnu da imaju s čim usporediti.HD_2015 wrote: ↑03/10/2023 09:44Koliko vidim nema Dunlop na testu.nitro_90 wrote: ↑02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.
Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Koji je razlog da su ubacili ljetnu gumu (ventus prime 4)?
Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23876 Re: Dolazi zima - zimske gume
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23877 Re: Dolazi zima - zimske gume
I dere im guzove na svemu osim snijegu 
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23878 Re: Dolazi zima - zimske gume
205/55/R16
Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM
Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM
Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23879 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jest, samo to su dvije različite gume. Alpin 6 je touring guma, Dunlop WS5 UHP, još k tome i jeftinija (bolja ponuda).JavierBosnia wrote: ↑03/10/2023 10:37 205/55/R16
Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM
Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23880 Re: Dolazi zima - zimske gume
Upravo tako, taj Dunlop se može porediti samo sa Pilot Alpin, nikako sa običnim Alpin koji je kita od gume.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23881 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma kakav ADAC kakvi ostali testovi, ko prodje test forumskog puka taj je sve ispite polozio.
Sad i Alpin 6 ispade kita od gume
Ima li ovdje iko sa manje od 300 KS i ko zna sta vise ne, kakvi su to zahtjevi vasi bgt
A pola vas na Sailunu i Savi
Sad i Alpin 6 ispade kita od gume
Ima li ovdje iko sa manje od 300 KS i ko zna sta vise ne, kakvi su to zahtjevi vasi bgt
A pola vas na Sailunu i Savi
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23882 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ja samo na ovom forumu mogu pročitati da je Michelin Alpin kita od gume.
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23883 Re: Dolazi zima - zimske gume
To samo EFD kazeDzontra_Volta wrote: ↑03/10/2023 14:19 I ja samo na ovom forumu mogu pročitati da je Michelin Alpin kita od gume.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23884 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa kita je u odnosu na Pilot Alpin, isto što je i GoodYear UltraGrip 9 kita za UltraGrip Performance +
Kao što je Sava Eskimo S3+ kita za sve te gore navedene gume, a Tigar kiturina za prethodno navedenu Savu.
Sve je stvar perspektive, a kita posvuda
Kao što je Sava Eskimo S3+ kita za sve te gore navedene gume, a Tigar kiturina za prethodno navedenu Savu.
Sve je stvar perspektive, a kita posvuda
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23885 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uspoređuješ kruške i jabuke. To je isto kao da uspoređuješ C i D segment vozila (npr. Golfa i C klasu). Alpin 6 je dobra guma u svojoj (touring) klasi.
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23886 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kakve performanse meni na mom citroenu od 68 kW može dati više Pilot od Alpin 6?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#23887 Re: Dolazi zima - zimske gume
S tim da će ovaj Alpin 6 u drugoj polovini novembra biti oko 115-120 KM.JavierBosnia wrote: ↑03/10/2023 10:37 205/55/R16
Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM
Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#23888 Re: Dolazi zima - zimske gume
Tesko da ce biti ta cijena 140
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23889 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jasta ce Alpin biti 115-120.
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23890 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma ja ću isto sačekati tu akciju, osim ako negdje drugo ne bude isto akcija (ekupi zna biti u novembru solidnih akcija.)
Još je 215 55 r16 solidno skuplja nego standardna 16ka.
Još je 215 55 r16 solidno skuplja nego standardna 16ka.
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#23891 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pocetkom decembra Alpin bude 2+2 gratis
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23892 Re: Dolazi zima - zimske gume
U januaru plati 1 dobij 4.
-
Naslovnica
- Posts: 35448
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23893 Re: Dolazi zima - zimske gume
Savu, Tigra, Ling Longa, Long Dong Silvera...će dijeliti gratis?Dzontra_Volta wrote: ↑03/10/2023 15:57S tim da će ovaj Alpin 6 u drugoj polovini novembra biti oko 115-120 KM.JavierBosnia wrote: ↑03/10/2023 10:37 205/55/R16
Guma M - Michelin Alpin 6 --- 181.80 KM
Unitrade - Dunlop Winter Sport 5 --- 163.90 KM
Mislim da je ovo najbolja ponuda trenutno sto se tice ovih malo jacih brendova
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#23894 Re: Dolazi zima - zimske gume
neki dan su dijelili michelin i bridgestone u Hrasnici...
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23895 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne, plaćati će tebi da ih uzmeš. Šalu na stranu, samo miselin bude na akciji.
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23896 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja ga u januaru 2018. ne nadjoh nigdje ispod 125 KM, doduse sa montazom i balansiranjem. 
- semsasuljakovic
- Posts: 3684
- Joined: 02/08/2015 21:30
#23897 Re: Dolazi zima - zimske gume
Najbolje gume koje sam najjeftinije uzeo u zadnjih nekoliko godina: Semperit speed grip 5 195/65/15 za 110 KM, dot 2023.
U rangu Continentala i Goodyeara.
https://www.oponeo.co.uk/blog/adac-winter-tyre-test
U rangu Continentala i Goodyeara.
https://www.oponeo.co.uk/blog/adac-winter-tyre-test
-
korisnicki
- Posts: 527
- Joined: 13/03/2021 12:12
#23898 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne vidim da postoji tema o cjelogodišnjim gumama. Do sada bila je skromna ponuda ali nije ih problem naručiti. To je kao neki kompromis između ljetnih i zimskih. Prošle godine sam montirao sve četiri cijelogodišnje Fulda Multicontrol koje su cjenovno u nivou Savinih. Moja dosadašnja iskustva su pozitivna. Šta mislite o cijelogodišnjim gumama?
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23899 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pričalo se i o cjelogodisnjim gumama, bojim se da nisi upratio temu dok si bio u dalekoj Keniji.
Cak sam i ja prenio svoja iskustva, sa sada već zastarjelom Hankook 4 seasons, pisalo se i o krosklajmetu itd.
Cak sam i ja prenio svoja iskustva, sa sada već zastarjelom Hankook 4 seasons, pisalo se i o krosklajmetu itd.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#23900 Re: Dolazi zima - zimske gume
mislim da ce ih sve vise ljudi korisitikorisnicki wrote: ↑03/10/2023 19:26 Ne vidim da postoji tema o cjelogodišnjim gumama. Do sada bila je skromna ponuda ali nije ih problem naručiti. To je kao neki kompromis između ljetnih i zimskih. Prošle godine sam montirao sve četiri cijelogodišnje Fulda Multicontrol koje su cjenovno u nivou Savinih. Moja dosadašnja iskustva su pozitivna. Šta mislite o cijelogodišnjim gumama?
