Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23851 Re: Dolazi zima - zimske gume
imao Hankook te iste na 2 auta, sjajneeee
- erotica
- Posts: 950
- Joined: 08/09/2011 17:56
#23852 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima li ko iskustva sa Lassa gumama, znam da su bili jedno vrijeme sponzori Barca on Lassa
Gledam Snoway 4 225 50 17 ružna dimenzija, preskupe gume, u Kemoimpex su 152 po gumi, a Sava Eskimo HP2 koja mi je još u opciji dođe 185 po gumi. Ako je kvaliteta tu negdje da ušparam 30 maraka po točku, a imao prijašnje eskimo hp2 su me stvarno dobro služile i po snijegu i po hladnom i kiši.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23853 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bara bara. Ja bi Dunlop.Naslovnica wrote: ↑02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
- doox
- Posts: 916
- Joined: 30/04/2010 08:35
#23854 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gdje su ove cijene, koliko je montaža?Naslovnica wrote: ↑02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
-
Naslovnica
- Posts: 35448
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23855 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dunlop u Unitrade, Hankook u Maji.doox wrote: ↑02/10/2023 10:10Gdje su ove cijene, koliko je montaža?Naslovnica wrote: ↑02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
U Unitrade je montaža meščini 7, u Maji 10 (sa novim ventilom).
-
Naslovnica
- Posts: 35448
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23856 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dunlop je izašao kao pobjednik na ADAC testu ove godine, doduše u dimenziji 205 60/r16. I Hankook je pri vrhu.Optimist wrote: ↑02/10/2023 09:59Bara bara. Ja bi Dunlop.Naslovnica wrote: ↑02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
Tačno bara bara.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#23857 Re: Dolazi zima - zimske gume
I ja bih prije dunlop izabrao ako je tu negdje.
Imao na proslom autu i dobro su me sluzile, kontam opet uzeti ali sad ce mi i ljetne i zimske biti 225/45/R17 tako da mi valja preko 200 po gumi izletiti.
Imao na proslom autu i dobro su me sluzile, kontam opet uzeti ali sad ce mi i ljetne i zimske biti 225/45/R17 tako da mi valja preko 200 po gumi izletiti.
- Optimist
- Posts: 15527
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23858 Re: Dolazi zima - zimske gume
Hankook prethodni model sam imao na jednom od prethodnih vozila. Prve 3 sezone fenomenalne, cetvrtu sezonu kao da nije ista guma.
Zato bih sada licno pokusao sa Dunlop.
Zato bih sada licno pokusao sa Dunlop.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23859 Re: Dolazi zima - zimske gume
Easy. Dunlop. Jedna od trajnijih zimskih guma, mozda i najbolji allrounder. Imao sam ih na autu, opet bih ih uzeo, ali ispala mi akcija za Michelin prije 2 g.Naslovnica wrote: ↑02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM
205 55/r16
Last edited by nitro_90 on 02/10/2023 12:42, edited 1 time in total.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23860 Re: Dolazi zima - zimske gume
Evo sad ću je peti put nabaciti na felge. Do sad je bila OK, i više nego OK.
- ElRe
- Posts: 16916
- Joined: 12/12/2011 11:28
- erotica
- Posts: 950
- Joined: 08/09/2011 17:56
#23862 Re: Dolazi zima - zimske gume
@ElRe vjerovatno ću tako i uraditi, premalo je informacija i testova za Lassu, a sa Savom makar znam šta da očekujem.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23863 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.
Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.
Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Last edited by nitro_90 on 02/10/2023 22:46, edited 1 time in total.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#23864 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ma Conti je davno položio kod mene. Nikad više.
Ako i valja grip, trajnost je najblaže rečeno katastrofalna.
Goodyear all the way.
Ako i valja grip, trajnost je najblaže rečeno katastrofalna.
Goodyear all the way.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23865 Re: Dolazi zima - zimske gume
Meni se gazni sloj Goodyear počeo listati u cetvrtoj zimi (UG9)
Onda sam uzeo Dunlop (jeste ista kuca i covjek bi pomislio da je ista i guma) i evo sad ce peti put na felge. Sve i dalje odlicno.
Onda sam uzeo Dunlop (jeste ista kuca i covjek bi pomislio da je ista i guma) i evo sad ce peti put na felge. Sve i dalje odlicno.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23866 Re: Dolazi zima - zimske gume
koliko si presao na njima?drug_profi wrote: ↑02/10/2023 23:06 Meni se gazni sloj Goodyear počeo listati u cetvrtoj zimi (UG9)
Onda sam uzeo Dunlop (jeste ista kuca i covjek bi pomislio da je ista i guma) i evo sad ce peti put na felge. Sve i dalje odlicno.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23867 Re: Dolazi zima - zimske gume
cca.5-6K po sezoni. standard zimi mi je oko 1000 mjesecno.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23868 Re: Dolazi zima - zimske gume
pa ok, 5. sezona presao oko 30 000 a bgm i poslednja
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23869 Re: Dolazi zima - zimske gume
Šara nije sporna, šare ima. Vidjećemo kako se smjesa ponaša. Ako ne bude promjedbi, ostaju i dalje.
- Caterpilar
- Posts: 167
- Joined: 15/09/2023 15:25
#23870 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam toliko bio obuzet nekim obavezama ovo proljeće i ljeto zadnje , da uopšte nisam skinuo zimske gume, kakva budalaština. I nastavit ću ih koristit idalje
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23871 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ti si onda ubica na cesti, te zimske su uništene ako si vozio ljeti, reci da se zahebavaš

- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
-
c0de
- Posts: 539
- Joined: 27/05/2009 11:28
#23873 Re: Dolazi zima - zimske gume
Prva ima FP = Fringe Protector ?laserShow wrote: ↑01/10/2023 13:48 Koja je razlika izmedju ove dvije gume?
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#23874 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kad svabe rade test svaba onda je barem pola uljepsano.nitro_90 wrote: ↑02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.
Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
-
HD_2015
- Posts: 1558
- Joined: 27/08/2015 12:54
#23875 Re: Dolazi zima - zimske gume
Koliko vidim nema Dunlop na testu.nitro_90 wrote: ↑02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm
TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.
Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Koji je razlog da su ubacili ljetnu gumu (ventus prime 4)?
