Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23851 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

imao Hankook te iste na 2 auta, sjajneeee
User avatar
erotica
Posts: 950
Joined: 08/09/2011 17:56

#23852 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by erotica »

Ima li ko iskustva sa Lassa gumama, znam da su bili jedno vrijeme sponzori Barca on Lassa :D Gledam Snoway 4 225 50 17 ružna dimenzija, preskupe gume, u Kemoimpex su 152 po gumi, a Sava Eskimo HP2 koja mi je još u opciji dođe 185 po gumi. Ako je kvaliteta tu negdje da ušparam 30 maraka po točku, a imao prijašnje eskimo hp2 su me stvarno dobro služile i po snijegu i po hladnom i kiši.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23853 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Naslovnica wrote: 02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM

205 55/r16
Bara bara. Ja bi Dunlop.
User avatar
doox
Posts: 916
Joined: 30/04/2010 08:35

#23854 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by doox »

Naslovnica wrote: 02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM

205 55/r16
Gdje su ove cijene, koliko je montaža?
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#23855 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

doox wrote: 02/10/2023 10:10
Naslovnica wrote: 02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM

205 55/r16
Gdje su ove cijene, koliko je montaža?
Dunlop u Unitrade, Hankook u Maji.
U Unitrade je montaža meščini 7, u Maji 10 (sa novim ventilom).
Naslovnica
Posts: 35448
Joined: 20/03/2013 15:38

#23856 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Naslovnica »

Optimist wrote: 02/10/2023 09:59
Naslovnica wrote: 02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM

205 55/r16
Bara bara. Ja bi Dunlop.
Dunlop je izašao kao pobjednik na ADAC testu ove godine, doduše u dimenziji 205 60/r16. I Hankook je pri vrhu.
Tačno bara bara. 👍
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#23857 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Ateista »

I ja bih prije dunlop izabrao ako je tu negdje.
Imao na proslom autu i dobro su me sluzile, kontam opet uzeti ali sad ce mi i ljetne i zimske biti 225/45/R17 tako da mi valja preko 200 po gumi izletiti.
User avatar
Optimist
Posts: 15527
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23858 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Hankook prethodni model sam imao na jednom od prethodnih vozila. Prve 3 sezone fenomenalne, cetvrtu sezonu kao da nije ista guma.
Zato bih sada licno pokusao sa Dunlop.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23859 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

Naslovnica wrote: 02/10/2023 09:23 Dunlop Winter Sport 5 163.90KM
ili
Hankook icept RS3 161.76KM

205 55/r16
Easy. Dunlop. Jedna od trajnijih zimskih guma, mozda i najbolji allrounder. Imao sam ih na autu, opet bih ih uzeo, ali ispala mi akcija za Michelin prije 2 g.
Last edited by nitro_90 on 02/10/2023 12:42, edited 1 time in total.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23860 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Evo sad ću je peti put nabaciti na felge. Do sad je bila OK, i više nego OK.
User avatar
ElRe
Posts: 16916
Joined: 12/12/2011 11:28

#23861 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ElRe »

erotica wrote: 02/10/2023 09:53 Ima li ko iskustva sa Lassa gumama
Bridgestone low cost brend. Nešto kao Sava i Kelly za GoodYear. Uzmi Savu, obzirom na cijene.
User avatar
erotica
Posts: 950
Joined: 08/09/2011 17:56

#23862 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by erotica »

@ElRe vjerovatno ću tako i uraditi, premalo je informacija i testova za Lassu, a sa Savom makar znam šta da očekujem.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#23863 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by nitro_90 »

https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.

Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Last edited by nitro_90 on 02/10/2023 22:46, edited 1 time in total.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#23864 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma Conti je davno položio kod mene. Nikad više.
Ako i valja grip, trajnost je najblaže rečeno katastrofalna.

Goodyear all the way.
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23865 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Meni se gazni sloj Goodyear počeo listati u cetvrtoj zimi (UG9)
Onda sam uzeo Dunlop (jeste ista kuca i covjek bi pomislio da je ista i guma) i evo sad ce peti put na felge. Sve i dalje odlicno.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23866 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

drug_profi wrote: 02/10/2023 23:06 Meni se gazni sloj Goodyear počeo listati u cetvrtoj zimi (UG9)
Onda sam uzeo Dunlop (jeste ista kuca i covjek bi pomislio da je ista i guma) i evo sad ce peti put na felge. Sve i dalje odlicno.
koliko si presao na njima?
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23867 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

cca.5-6K po sezoni. standard zimi mi je oko 1000 mjesecno.
User avatar
mirota
Posts: 4673
Joined: 11/01/2018 11:42

#23868 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

pa ok, 5. sezona presao oko 30 000 a bgm i poslednja
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23869 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Šara nije sporna, šare ima. Vidjećemo kako se smjesa ponaša. Ako ne bude promjedbi, ostaju i dalje.
User avatar
Caterpilar
Posts: 167
Joined: 15/09/2023 15:25

#23870 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Caterpilar »

Ja sam toliko bio obuzet nekim obavezama ovo proljeće i ljeto zadnje , da uopšte nisam skinuo zimske gume, kakva budalaština. I nastavit ću ih koristit idalje
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23871 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

Ti si onda ubica na cesti, te zimske su uništene ako si vozio ljeti, reci da se zahebavaš :roll: :roll:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#23872 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

emotivac wrote: 03/10/2023 08:48 Ti si onda ubica na cesti, te zimske su uništene ako si vozio ljeti, reci da se zahebavaš :roll: :roll:
Ma da su uništene i nisu. Kako se uzme. Lamele će raditi svoj posao i ako je smjesa spaljena.
Ali svakako jesu teško oštećene.
c0de
Posts: 539
Joined: 27/05/2009 11:28

#23873 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by c0de »

laserShow wrote: 01/10/2023 13:48 Koja je razlika izmedju ove dvije gume?

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000361617
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP 2 FP zimska guma 208KM

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488800
Sava 225/45R17 91H ESKIMO HP2 MS TL zimska guma 160KM
Prva ima FP = Fringe Protector ?
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#23874 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by kravamuzara »

nitro_90 wrote: 02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.

Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Kad svabe rade test svaba onda je barem pola uljepsano.
HD_2015
Posts: 1558
Joined: 27/08/2015 12:54

#23875 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by HD_2015 »

nitro_90 wrote: 02/10/2023 22:44 https://www.tyrereviews.com/Article/202 ... e-Test.htm

TS870 ponovno prosječno očajan na mokrom, dok je LM005 satro konkurenciju.

Ovaj test i ima smisla, za razliku od ADAC-ovog.
Koliko vidim nema Dunlop na testu.

Koji je razlog da su ubacili ljetnu gumu (ventus prime 4)?
Post Reply