Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23701 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sailun ljetne. Nisam primjetio probleme pri kočenju, ali pri motanju u gradu prilično škripe.
-
noviclan
- Posts: 15011
- Joined: 31/10/2013 06:48
#23702 Re: Dolazi zima - zimske gume
Kazu da su dobre dvije tri sezone e saad
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#23703 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa i ja sam ih kupio zbog preporuke od 2-3 čovjeka. Samo su mi oni hvalili zimske, a ja kupio ljetne. 
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23704 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sailun trenutno bestbuy..za zimu. 
- ElRe
- Posts: 16921
- Joined: 12/12/2011 11:28
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23706 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ima na ekupi ok ponuda i popust 20 posto ali na neku čudnu karticu
Mada je još rano
Mada je još rano
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23707 Re: Dolazi zima - zimske gume
Joj, nekako sam skloniji platiti Savu duplo skuplje od ovih čungalunga kineza.
Možda su u pitanju predrasude.
- mirota
- Posts: 4673
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23708 Re: Dolazi zima - zimske gume
ako se pravi u Srbiji jako je dobra..Naslovnica wrote: ↑13/09/2023 19:26Joj, nekako sam skloniji platiti Savu duplo skuplje od ovih čungalunga kineza.
Možda su u pitanju predrasude.
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23709 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ko, kinez?mirota wrote: ↑13/09/2023 20:03ako se pravi u Srbiji jako je dobra..Naslovnica wrote: ↑13/09/2023 19:26
Joj, nekako sam skloniji platiti Savu duplo skuplje od ovih čungalunga kineza.
Možda su u pitanju predrasude.
Po čemu?
Pokaz'o se bolji od Trayala?
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23711 Re: Dolazi zima - zimske gume

Vala da su džaba...
-
c0de
- Posts: 539
- Joined: 27/05/2009 11:28
#23712 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bas takodrug_profi wrote: ↑13/09/2023 01:05 Znaš kako je to. Nema loše gume, ima samo loših vozača.
To je uprošteno rečeno.
Stvar je da svaka guma ima svoje limite i negdje su niži negdje viši.
Vozač mora da ih otkrije i da se ravna prema njima.
Sa lošijom gumom ćeš proći sve što i sa boljom - samo sporije.
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#23713 Re: Dolazi zima - zimske gume
Šta je ovo
Forumaši smrtni protivnici kineza, udarili po kinezima ovu sezonu, moglo bi biti savijenih bandera 
-
zippo993
- Posts: 65
- Joined: 26/01/2020 21:23
#23714 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mozes li pojasniti ovo "previse mi lelujaju"? Na autu su mi dosle neke lijeve gume i imam osjecaj da mi je tesko drzati pravac, auto ide mrrrvicu lijevo ili desno. S trapom je sve ok, pa kontam da nije do guma.
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23715 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne bih se baš složio, pogotovu kada se radi o usponu u zimskim uslovima.c0de wrote: ↑14/09/2023 09:47Bas takodrug_profi wrote: ↑13/09/2023 01:05 Znaš kako je to. Nema loše gume, ima samo loših vozača.
To je uprošteno rečeno.
Stvar je da svaka guma ima svoje limite i negdje su niži negdje viši.
Vozač mora da ih otkrije i da se ravna prema njima.
Sa lošijom gumom ćeš proći sve što i sa boljom - samo sporije.![]()
Qrko ćeš se uspjeti popeti sa lošijom gumom, kada zašlajdra tu je otprilike i kraj.
A sasvim je sigurno da će prije zašlajdrati neki kinez u odnosu na nekog Contija&co.
O kočenju na mokrom, bljuzgi i sl da i ne govorimo. ZAto svi hvale kineze a po gradu čim prva kišica padne svi mile 20-30 km/h.
Apropo Mićka Alpin 6, nakon treće sezone sam ih prodao jer je bio osjetan drastičan pad performansi, totalno nepouzdana i loša. Na oko odlična šara, na dodir isto, ali karina na cesti. Krenuo na Bjelu prošle godine, onom novom cestom preko Grkarice, baš zabijelio u roku od 15 min. Zadnjih 200-300m ispod Maršala morao sam rikvercom da vozim.
Ovdje ne demantujem sam sebe, jer je Mićko bio odličan prve sezone (kada sam i prešao najviše kilometara), druge malo lošiji, treće niđe veze. Prešao sam minimalno 30k km, da ne lažem.
Čungalunga ne bi ni prve godine išao tamo gdje je Mićko pao nakon 3 godine i nekoliko desetina tisuća km.
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23716 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dok ne probas,..neces ni znati da li je moglo ili nije..Naslovnica wrote: ↑14/09/2023 10:47Ne bih se baš složio, pogotovu kada se radi o usponu u zimskim uslovima.
Qrko ćeš se uspjeti popeti sa lošijom gumom, kada zašlajdra tu je otprilike i kraj.
A sasvim je sigurno da će prije zašlajdrati neki kinez u odnosu na nekog Contija&co.
O kočenju na mokrom, bljuzgi i sl da i ne govorimo. ZAto svi hvale kineze a po gradu čim prva kišica padne svi mile 20-30 km/h.
Apropo Mićka Alpin 6, nakon treće sezone sam ih prodao jer je bio osjetan drastičan pad performansi, totalno nepouzdana i loša. Na oko odlična šara, na dodir isto, ali karina na cesti. Krenuo na Bjelu prošle godine, onom novom cestom preko Grkarice, baš zabijelio u roku od 15 min. Zadnjih 200-300m ispod Maršala morao sam rikvercom da vozim.![]()
Ovdje ne demantujem sam sebe, jer je Mićko bio odličan prve sezone (kada sam i prešao najviše kilometara), druge malo lošiji, treće niđe veze. Prešao sam minimalno 30k km, da ne lažem.
Čungalunga ne bi ni prve godine išao tamo gdje je Mićko pao nakon 3 godine i nekoliko desetina tisuća km.
A ovo u vezi kise....pa, po gradu guzeljaju i ovi sa michelinom i sa linglongom isto...nije to do guma.
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23717 Re: Dolazi zima - zimske gume
Vala neću ni probavati ove čungalunga.konektovan wrote: ↑14/09/2023 11:04Dok ne probas,..neces ni znati da li je moglo ili nije..Naslovnica wrote: ↑14/09/2023 10:47
Ne bih se baš složio, pogotovu kada se radi o usponu u zimskim uslovima.
Qrko ćeš se uspjeti popeti sa lošijom gumom, kada zašlajdra tu je otprilike i kraj.
A sasvim je sigurno da će prije zašlajdrati neki kinez u odnosu na nekog Contija&co.
O kočenju na mokrom, bljuzgi i sl da i ne govorimo. ZAto svi hvale kineze a po gradu čim prva kišica padne svi mile 20-30 km/h.
Apropo Mićka Alpin 6, nakon treće sezone sam ih prodao jer je bio osjetan drastičan pad performansi, totalno nepouzdana i loša. Na oko odlična šara, na dodir isto, ali karina na cesti. Krenuo na Bjelu prošle godine, onom novom cestom preko Grkarice, baš zabijelio u roku od 15 min. Zadnjih 200-300m ispod Maršala morao sam rikvercom da vozim.![]()
Ovdje ne demantujem sam sebe, jer je Mićko bio odličan prve sezone (kada sam i prešao najviše kilometara), druge malo lošiji, treće niđe veze. Prešao sam minimalno 30k km, da ne lažem.
Čungalunga ne bi ni prve godine išao tamo gdje je Mićko pao nakon 3 godine i nekoliko desetina tisuća km.
A ovo u vezi kise....pa, po gradu guzeljaju i ovi sa michelinom i sa linglongom isto...nije to do guma.
Sava je najniže što se može ići.
Ako nemam petobu više za kvalitetnu i oprobanu gumu, onda i ne treba da vozim auto.
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23718 Re: Dolazi zima - zimske gume
Polahko,..vozices ti to uskoro.
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23719 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sava i Tigar, ispod toga se ne ide.
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23720 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja sam misljenja da su ove sa istoka tu negdje s njima...
-
Naslovnica
- Posts: 35452
- Joined: 20/03/2013 15:38
#23721 Re: Dolazi zima - zimske gume
Taman.
Razlog više da se prije odlučim za Savu ili Tigra, nego za kineza.
- ElRe
- Posts: 16921
- Joined: 12/12/2011 11:28
#23722 Re: Dolazi zima - zimske gume
Sailun i Ling Long su vjerovatno bolji od Tigra
Od Save Perfecte mislim da nema gore gume.
- nitro_90
- Posts: 1115
- Joined: 28/09/2020 21:48
- Location: Eau Rouge
- Grijem se na: Dizel
- Vozim: Na benzin
#23723 Re: Dolazi zima - zimske gume
Nije na taj način da mi auto ide lijevo-desno, auto drži pravac. Nego osjetno lošije drže u zavojima, jer je Asymmetric 6 UHP a Alpin 6 touring guma, jel. Provjeri balansiranje guma.
- konektovan
- Posts: 51438
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23724 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ali su kineske jeftinije od njih,..to zaboravljas, i to osjetno.Naslovnica wrote: ↑14/09/2023 11:55Taman.
Razlog više da se prije odlučim za Savu ili Tigra, nego za kineza.
Ja sam u neki vakat kupovso savu s3, hp..za 85 KM, sad je oko 150 KM. Guma nije postala bolja, izdrzljivija, nista..samo je poskupila.
-
zippo993
- Posts: 65
- Joined: 26/01/2020 21:23
#23725 Re: Dolazi zima - zimske gume
A ok, skontao. Vidis, balans nisam provjeravao. Ne trese mi na brzinama preko 100kmh, kontam tu bi vidio je li los balans.
