Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Fauja Singh
Posts: 2474
Joined: 07/12/2011 12:40

#3751 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Fauja Singh »

Meni je isto kod Mahira bezveze pizza, odem tamo zbog drugih da ih ispostujem i uzmem komad-dva, mislim mogu je pojesti, ali nije mi jasno koliko je neki ljudi hvale, kao najbolja pizzza. Ok, ukusi su razliciti, ali meni ono bezveze, cak i ono suho meso sto stavi moram ispljunuti jer je cesto zilavo i ne mogu da ga sazvacem.
Samo ne bi se slozio da ljudi ne kupuju kao prije, skoro sam isao kod njih da ispostujem neku dijasporu, kao jest cemo na Zmajevcu i ja ih obicno nazovem da narucim pa da je pokupim, kad ne moze, guzva im.
Dosao da na licu mjesta narucim kad guzva ko da je dzaba. Cekao pola sata.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3752 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

jeste uglavnom bezveze nama koji smo odavde ali ljude sa strane opcini ta atmosfera carsije, kovaca, jekovac, zmajevac, pogled na grad i sl. pa i ne skontaju sta su pojeli, sve im tada valja :D
McGradySA
Posts: 804
Joined: 24/02/2021 11:25

#3753 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by McGradySA »

Fauja Singh wrote: 29/07/2023 15:36 Meni je isto kod Mahira bezveze pizza, odem tamo zbog drugih da ih ispostujem i uzmem komad-dva, mislim mogu je pojesti, ali nije mi jasno koliko je neki ljudi hvale, kao najbolja pizzza. Ok, ukusi su razliciti, ali meni ono bezveze, cak i ono suho meso sto stavi moram ispljunuti jer je cesto zilavo i ne mogu da ga sazvacem.
Tzv. pjanska hrana, dobro dođe u neka doba da se šta stavi u kljun. A kada ono suho meso u sudjelovanju sa kečapom i gljivama pusti vodu pa pizza ispadne omanja bara, e to je tek doživljaj.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51230
Joined: 29/06/2011 23:39

#3754 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

I kod Zelje vazda gužva u ljetnim mjesecima, strancima i dijaspori vječiti favorit
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#3755 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vanjki »

Fauja Singh wrote: 29/07/2023 15:36 Meni je isto kod Mahira bezveze pizza, odem tamo zbog drugih da ih ispostujem i uzmem komad-dva, mislim mogu je pojesti, ali nije mi jasno koliko je neki ljudi hvale, kao najbolja pizzza. Ok, ukusi su razliciti, ali meni ono bezveze, cak i ono suho meso sto stavi moram ispljunuti jer je cesto zilavo i ne mogu da ga sazvacem.
Samo ne bi se slozio da ljudi ne kupuju kao prije, skoro sam isao kod njih da ispostujem neku dijasporu, kao jest cemo na Zmajevcu i ja ih obicno nazovem da narucim pa da je pokupim, kad ne moze, guzva im.
Dosao da na licu mjesta narucim kad guzva ko da je dzaba. Cekao pola sata.
Ako cemo iskreno Mahir je lokalna pizza ,koja naravno ne moze konkurisati sa ozbiljnim restoranima.Meni je cudno da niko nespominje Crvenu Jabuku .Meni je pizza tamo odlicna a cijena ok
User avatar
W0rM
Posts: 2619
Joined: 26/11/2011 13:49
Location: Jedna Jedina
Grijem se na: sunčevu energiju
Vozim: se po mahali

#3756 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by W0rM »

Bistro kod Gerija u Rajlovcu, pizza za pozeljet. Naravno, kome nije mrsko da ide u taj dio grada.
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#3757 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nepass1 »

vanjki wrote: 31/07/2023 07:12
Fauja Singh wrote: 29/07/2023 15:36 Meni je isto kod Mahira bezveze pizza, odem tamo zbog drugih da ih ispostujem i uzmem komad-dva, mislim mogu je pojesti, ali nije mi jasno koliko je neki ljudi hvale, kao najbolja pizzza. Ok, ukusi su razliciti, ali meni ono bezveze, cak i ono suho meso sto stavi moram ispljunuti jer je cesto zilavo i ne mogu da ga sazvacem.
Samo ne bi se slozio da ljudi ne kupuju kao prije, skoro sam isao kod njih da ispostujem neku dijasporu, kao jest cemo na Zmajevcu i ja ih obicno nazovem da narucim pa da je pokupim, kad ne moze, guzva im.
Dosao da na licu mjesta narucim kad guzva ko da je dzaba. Cekao pola sata.
Ako cemo iskreno Mahir je lokalna pizza ,koja naravno ne moze konkurisati sa ozbiljnim restoranima.Meni je cudno da niko nespominje Crvenu Jabuku .Meni je pizza tamo odlicna a cijena ok
Jes u cj bas ok pizza mozda bi malo veca mogla biti :D
User avatar
auspuhc
Posts: 2099
Joined: 04/02/2022 14:06

#3758 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by auspuhc »

nepass1 wrote: 31/07/2023 09:15
vanjki wrote: 31/07/2023 07:12

Ako cemo iskreno Mahir je lokalna pizza ,koja naravno ne moze konkurisati sa ozbiljnim restoranima.Meni je cudno da niko nespominje Crvenu Jabuku .Meni je pizza tamo odlicna a cijena ok
Jes u cj bas ok pizza mozda bi malo veca mogla biti :D
Koje su cijene u CJ?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#3759 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

auspuhc wrote: 31/07/2023 20:30
nepass1 wrote: 31/07/2023 09:15

Jes u cj bas ok pizza mozda bi malo veca mogla biti :D
Koje su cijene u CJ?
zavisi sta uzimas imaju pizze, pinse i sendvice npr. capriciosa je cenera s tim da mozes uzeti i polovicu onda je petaka
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3760 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

tramvajtrojka wrote: 31/07/2023 20:50
auspuhc wrote: 31/07/2023 20:30

Koje su cijene u CJ?
zavisi sta uzimas imaju pizze, pinse i sendvice npr. capriciosa je cenera s tim da mozes uzeti i polovicu onda je petaka
sta je ovo :?
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#3761 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

oldtajmer wrote: 31/07/2023 20:52
tramvajtrojka wrote: 31/07/2023 20:50

zavisi sta uzimas imaju pizze, pinse i sendvice npr. capriciosa je cenera s tim da mozes uzeti i polovicu onda je petaka
sta je ovo :?
Image

dva različita a slicna jela pinsa je vecinom jelo iz rima razlikuje se od pizze po obliku i malo drugacijem tijestu
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3762 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

tramvajtrojka wrote: 31/07/2023 21:00
oldtajmer wrote: 31/07/2023 20:52
sta je ovo :?
Image

dva različita a slicna jela pinsa je vecinom jelo iz rima razlikuje se od pizze po obliku i malo drugacijem tijestu
zahvaljujem :thumbup:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51230
Joined: 29/06/2011 23:39

#3763 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by dječak sa šibicama »

10 km ona mala pizza u CJ?

Preskupo.

Nisam jeo, samo djeca pricaju o toj pizzi, inace tamo u CJ djecurlija trce.
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17055
Joined: 27/04/2021 22:52

#3764 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

dječak sa šibicama wrote: 31/07/2023 21:10 10 km ona mala pizza u CJ?

Preskupo.

Nisam jeo, samo djeca pricaju o toj pizzi, inace tamo u CJ djecurlija trce.
Image

nije mala klasicna velicina za pizzu, sasvim im je okay pizza cesto navratim po pola pizze taman bude za mezu uz pivo :mrgreen:
Nisamsdaali
Posts: 1368
Joined: 03/10/2022 20:38

#3765 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Nisamsdaali »

Jel ko probao picu u onom Bashu, koliko sam mogao vidjeti poprilično je žara cijenom
User avatar
konektovan
Posts: 51441
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3766 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

tramvajtrojka wrote: 31/07/2023 21:21
dječak sa šibicama wrote: 31/07/2023 21:10 10 km ona mala pizza u CJ?

Preskupo.

Nisam jeo, samo djeca pricaju o toj pizzi, inace tamo u CJ djecurlija trce.
Image

nije mala klasicna velicina za pizzu, sasvim im je okay pizza cesto navratim po pola pizze taman bude za mezu uz pivo :mrgreen:
Sta je to tako minijaturno?! :lol:
TatamataTiktok
Posts: 70
Joined: 05/04/2023 18:36

#3767 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by TatamataTiktok »

Danas se i somun poceo pizzom zvati :lol:
vanjki
Posts: 2236
Joined: 26/10/2006 17:37

#3768 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by vanjki »

nepass1 wrote: 31/07/2023 09:15
vanjki wrote: 31/07/2023 07:12

Ako cemo iskreno Mahir je lokalna pizza ,koja naravno ne moze konkurisati sa ozbiljnim restoranima.Meni je cudno da niko nespominje Crvenu Jabuku .Meni je pizza tamo odlicna a cijena ok
Jes u cj bas ok pizza mozda bi malo veca mogla biti :D
Nije da ih branim ali pizza nije sigurno mala
User avatar
nepass1
Posts: 14685
Joined: 06/07/2017 07:35

#3769 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by nepass1 »

vanjki wrote: 01/08/2023 06:49
nepass1 wrote: 31/07/2023 09:15

Jes u cj bas ok pizza mozda bi malo veca mogla biti :D
Nije da ih branim ali pizza nije sigurno mala
Pa meni treba 1,5 da se zasitim, dvije da se najedem fino. Tako da je to sve u oku posmatraca :D
User avatar
HarTar
Posts: 10951
Joined: 20/05/2020 02:33

#3770 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HarTar »

Kod Danca na Novoj Otoci ubjedljivo najbolja pica :thumbup:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#3771 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by teskeredzic_22 »

TatamataTiktok wrote: 01/08/2023 01:31 Danas se i somun poceo pizzom zvati :lol:
Ja bih svjetlo zvao mrakom... :oops:
HarTar wrote: 02/10/2023 22:14 Kod Danca na Novoj Otoci ubjedljivo najbolja pica :thumbup:
A gdje je nova Otoka ? Hvala.
User avatar
HarTar
Posts: 10951
Joined: 20/05/2020 02:33

#3772 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HarTar »

teskeredzic_22 wrote: 02/10/2023 23:37
TatamataTiktok wrote: 01/08/2023 01:31 Danas se i somun poceo pizzom zvati :lol:
Ja bih svjetlo zvao mrakom... :oops:
HarTar wrote: 02/10/2023 22:14 Kod Danca na Novoj Otoci ubjedljivo najbolja pica :thumbup:
A gdje je nova Otoka ? Hvala.
Između Grasove remize i doma zdravlja Novi Grad, to jeste DZ Kumrovec.
User avatar
BHF_Manijak
Posts: 28534
Joined: 02/03/2009 23:21
Location: Jedno jedino, Seher Sarajevo

#3773 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by BHF_Manijak »

Ostajem i dalje pri BarSi, a probao sam na desetine pizza u gradu. Cijena OK za danasnje vrijeme, jer ima pizzeria gdje pizze idu i do 22-23 KM :lol: tijesto savrseno, ne stede na sastojcima itd...
Opet kazem, ukusi su razliciti, ali meni licno je pizza im odlicna.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21061
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3774 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

nepass1 wrote: 01/08/2023 07:11
vanjki wrote: 01/08/2023 06:49

Nije da ih branim ali pizza nije sigurno mala
Pa meni treba 1,5 da se zasitim, dvije da se najedem fino. Tako da je to sve u oku posmatraca :D
ti trebaš shvatiti da si posebna kategorija i da se prema tebi ne može uspostaviti standard

normalnom čovjeku je pola pizze sasvim dovoljno
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3775 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

Neki dan poslije duže vremena, u svom starom zavičaju pojedoh pizzu u Mama Mia na Ilidži. Ne znam jel me nostalgija puca jer jedem tu negdje od 2001-2002, ali meni u top 5 pizza u gradu. Ako gledamo omjer cijene i zadovoljstvo okusom onda broj 1 definitivno.
Kapričoza 8 KM , tijesto i paradajz sos savršeni.
Post Reply