Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47326 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bilo do prekidaca. Sam prekidac je bio ispravan ali pukla neka plastikica koja se nalazi na papucici i koja se naslanja na taj prekidac. Popravili mi za na kafu.
- van Basten
- Posts: 7957
- Joined: 21/09/2006 02:59
#47327 Re: Pitamo Mehanicare ?
Super, to je jos bolja opcija. Mada ni prekidac nije nesto skup, 20ak KM bio kad sam ja uzimao
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#47328 Re: Pitamo Mehanicare ?
Iskustva sa BalkanOil-om neko? Planiram uzeti neke djelove kod njih
-
el_bake007
- Posts: 1092
- Joined: 16/03/2017 15:26
#47329 Re: Pitamo Mehanicare ?
shape of despair wrote: ↑21/06/2023 18:11 Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,
obicno igranke oko klime budu finansijski i vremenski naporne pa se naoruzaj zivcima i napuni novcanik i pravo kod cele ako si u Sarajevu
moze biti vise stvari , od toga da je sistem supalj i pusta na nekom mjestu pa je gas iscurio (ovdje ti je najlakse da bude neka cijev ili hladnjak klime) ili isparivac kod kojeg se skida cijela tabla jer je zakopan kao mali hladnjak
ako sistem nije supalj onda je najbolji slucaj regulacioni ventil kompresora ili kvacilo kompresora, najgori da je sam kompresor ostario i ne radi kako treba tj ne moze stvoriti dovoljan pritisak
a i naravno ostaje do toga da li objektivno klima ne moze rashladiti , najbolje ti je kupi digitalni termometar sa sondom, zabodi ga u srednji otvor klime, i predvece ili ujutru kada bude suncano (a da se auto nije istopilo na suncu) izadji da se provozas, prvo samo klima upaljena i max fan speed, poslje toga recirc ukljuci , digni prozore i stavi na malo manju brzinu puhalicu, temperatura bi ti u pokretu trebala biti 0.1-3c ako je sistem full ispravan
-
TLOP
- Posts: 358
- Joined: 23/01/2020 11:12
#47330 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zna li neko gdje se nalazi ovaj Tomic u Kurta Schorka, vulkanizer?
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#47331 Re: Pitamo Mehanicare ?
Preporuka za PP aparat za auto?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47332 Re: Pitamo Mehanicare ?
jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#47334 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kompresorom i neces gume provjeravati na pritisak,vec manometrom.Evolution_IV wrote: ↑24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume![]()
Provjeri kod nekog vulkanizera,pumpe zaboravi.
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47335 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gazprom Stup analogni ali mu je nula +0.2 baraEvolution_IV wrote: ↑24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume![]()
Ep stup - prema lidzi
Digitalni na el tarik kod penny-a je radio ( klosari su satrali crijevo pazi ruke, ali je radi ok sve)
Petrol na Stupu
Mislim da je najbolje kupiti neki mali mjerac pritiska, jer klosari sve unistise i pokradose
- Averus
- Posts: 21284
- Joined: 13/02/2008 17:07
#47336 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala, odletim do OBIja ondakonektovan wrote: ↑24/06/2023 14:401 kg,..ili 2 kg ABC prah..po mogucnosti, pastor, gloria.....ako je moguce kupiti kod nas gloriu.
Bila je prije u Obi marketu pastor ponuda...ili u nekim specijalizovanim prodavnicama, vatrosistemi, proving, financ...
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47337 Re: Pitamo Mehanicare ?
kabal1337 wrote: ↑24/06/2023 14:51Gazprom Stup analogni ali mu je nula +0.2 baraEvolution_IV wrote: ↑24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume![]()
Ep stup - prema lidzi
Digitalni na el tarik kod penny-a je radio ( klosari su satrali crijevo pazi ruke, ali je radi ok sve)
Petrol na Stupu
Mislim da je najbolje kupiti neki mali mjerac pritiska, jer klosari sve unistise i pokradose
nema nikako na gp stup, kao da je sklonjen
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47338 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gazprom Stup na glavnoj, ima digitalni.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47340 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da, onaj kod Bulevara. Aparat je na ulazu u praonicu.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47342 Re: Pitamo Mehanicare ?
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#47343 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
corave okice
- Posts: 98
- Joined: 28/07/2013 10:29
#47344 Re: Pitamo Mehanicare ?
@Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci...
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci...
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47345 Re: Pitamo Mehanicare ?
Danas sam ih ponovo kontaktirao i napomenuo da sam, obzirom da mi nisu odgovorili na e-mail, prinuđen da iskoristim sve zakonom dozvoljene mjere.corave okice wrote: ↑24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci...![]()
Čim se vratim sa mora kontaktiraću nadležnu inspekciju.
-
corave okice
- Posts: 98
- Joined: 28/07/2013 10:29
#47346 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma i inspekciju i zaprijeti advokatom. SretnoNaslovnica wrote: ↑24/06/2023 20:09Danas sam ih ponovo kontaktirao i napomenuo da sam, obzirom da mi nisu odgovorili na e-mail, prinuđen da iskoristim sve zakonom dozvoljene mjere.corave okice wrote: ↑24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci...![]()
Čim se vratim sa mora kontaktiraću nadležnu inspekciju.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47348 Re: Pitamo Mehanicare ?
U Bingu mali analogni mjerac pritiska u crno-prozirnoj kutijici, radi super, bio 7KM. Ja time provjeravam pritisak na autima koja nemaju senzore. Na pumpama stoka polomi sve, nije pouzdano
- basicm
- Posts: 11633
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47349 Re: Pitamo Mehanicare ?
- trambusek88
- Posts: 5140
- Joined: 03/10/2009 23:51
#47350 Re: Pitamo Mehanicare ?
Punto mk1 1999
Kod motanja udesno tačno na određenom mjestu (pola kruga udesno) volan počeo da zapinje.
Tom prilikom čuje se "tup" sa lijeve strane.
Auto nema srevo volan
Je li neko imao slično iskustvo i šta bi moglo biti? Letva ili nešto drugo?
Kod motanja udesno tačno na određenom mjestu (pola kruga udesno) volan počeo da zapinje.
Tom prilikom čuje se "tup" sa lijeve strane.
Auto nema srevo volan
Je li neko imao slično iskustvo i šta bi moglo biti? Letva ili nešto drugo?

