Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47326 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Bilo do prekidaca. Sam prekidac je bio ispravan ali pukla neka plastikica koja se nalazi na papucici i koja se naslanja na taj prekidac. Popravili mi za na kafu.
User avatar
van Basten
Posts: 7958
Joined: 21/09/2006 02:59

#47327 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

Super, to je jos bolja opcija. Mada ni prekidac nije nesto skup, 20ak KM bio kad sam ja uzimao
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#47328 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Iskustva sa BalkanOil-om neko? Planiram uzeti neke djelove kod njih
el_bake007
Posts: 1092
Joined: 16/03/2017 15:26

#47329 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by el_bake007 »

shape of despair wrote: 21/06/2023 18:11 Da li klima moze biti npr. poluprazna, kad stavim ruku na otvor "hladno" puse, a na max. nemoze rashladiti auto nakon 15 minuta,

obicno igranke oko klime budu finansijski i vremenski naporne pa se naoruzaj zivcima i napuni novcanik i pravo kod cele ako si u Sarajevu

moze biti vise stvari , od toga da je sistem supalj i pusta na nekom mjestu pa je gas iscurio (ovdje ti je najlakse da bude neka cijev ili hladnjak klime) ili isparivac kod kojeg se skida cijela tabla jer je zakopan kao mali hladnjak

ako sistem nije supalj onda je najbolji slucaj regulacioni ventil kompresora ili kvacilo kompresora, najgori da je sam kompresor ostario i ne radi kako treba tj ne moze stvoriti dovoljan pritisak


a i naravno ostaje do toga da li objektivno klima ne moze rashladiti , najbolje ti je kupi digitalni termometar sa sondom, zabodi ga u srednji otvor klime, i predvece ili ujutru kada bude suncano (a da se auto nije istopilo na suncu) izadji da se provozas, prvo samo klima upaljena i max fan speed, poslje toga recirc ukljuci , digni prozore i stavi na malo manju brzinu puhalicu, temperatura bi ti u pokretu trebala biti 0.1-3c ako je sistem full ispravan
TLOP
Posts: 358
Joined: 23/01/2020 11:12

#47330 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by TLOP »

Zna li neko gdje se nalazi ovaj Tomic u Kurta Schorka, vulkanizer?
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#47331 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

Preporuka za PP aparat za auto?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47332 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47333 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Averus wrote: 24/06/2023 14:22 Preporuka za PP aparat za auto?
1 kg,..ili 2 kg ABC prah..po mogucnosti, pastor, gloria.....ako je moguce kupiti kod nas gloriu.
Bila je prije u Obi marketu pastor ponuda...ili u nekim specijalizovanim prodavnicama, vatrosistemi, proving, financ...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#47334 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Evolution_IV wrote: 24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume :-)
Kompresorom i neces gume provjeravati na pritisak,vec manometrom.
Provjeri kod nekog vulkanizera,pumpe zaboravi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#47335 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume :-)
Gazprom Stup analogni ali mu je nula +0.2 bara
Ep stup - prema lidzi
Digitalni na el tarik kod penny-a je radio ( klosari su satrali crijevo pazi ruke, ali je radi ok sve)
Petrol na Stupu
Mislim da je najbolje kupiti neki mali mjerac pritiska, jer klosari sve unistise i pokradose
User avatar
Averus
Posts: 21284
Joined: 13/02/2008 17:07

#47336 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Averus »

konektovan wrote: 24/06/2023 14:40
Averus wrote: 24/06/2023 14:22 Preporuka za PP aparat za auto?
1 kg,..ili 2 kg ABC prah..po mogucnosti, pastor, gloria.....ako je moguce kupiti kod nas gloriu.
Bila je prije u Obi marketu pastor ponuda...ili u nekim specijalizovanim prodavnicama, vatrosistemi, proving, financ...
Hvala, odletim do OBIja onda
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47337 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 24/06/2023 14:51
Evolution_IV wrote: 24/06/2023 14:32 jel realno da u gradu nema nigdje kompresor ispravan, da se provjere gume :-)
Gazprom Stup analogni ali mu je nula +0.2 bara
Ep stup - prema lidzi
Digitalni na el tarik kod penny-a je radio ( klosari su satrali crijevo pazi ruke, ali je radi ok sve)
Petrol na Stupu
Mislim da je najbolje kupiti neki mali mjerac pritiska, jer klosari sve unistise i pokradose
:thumbup:

nema nikako na gp stup, kao da je sklonjen
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47338 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Gazprom Stup na glavnoj, ima digitalni.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47339 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 24/06/2023 16:57 Gazprom Stup na glavnoj, ima digitalni.
ja sam mozda fulio onda, jel to onaj prije s.petlje?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47340 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 24/06/2023 17:25
basicm wrote: 24/06/2023 16:57 Gazprom Stup na glavnoj, ima digitalni.
ja sam mozda fulio onda, jel to onaj prije s.petlje?
Da, onaj kod Bulevara. Aparat je na ulazu u praonicu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#47341 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Averus wrote: 24/06/2023 14:22 Preporuka za PP aparat za auto?
https://solomaher.ba/product-category/t ... i-aparati/
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47342 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 24/06/2023 17:43
Evolution_IV wrote: 24/06/2023 17:25

ja sam mozda fulio onda, jel to onaj prije s.petlje?
Da, onaj kod Bulevara. Aparat je na ulazu u praonicu.
:thumbup:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#47343 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Evolution_IV wrote: 24/06/2023 18:08
basicm wrote: 24/06/2023 17:43

Da, onaj kod Bulevara. Aparat je na ulazu u praonicu.
:thumbup:
Da nije ovaj. Ja ga upravo gledam :D
Image
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#47344 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

@Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci... :skoljka:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47345 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

corave okice wrote: 24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci... :skoljka:
Danas sam ih ponovo kontaktirao i napomenuo da sam, obzirom da mi nisu odgovorili na e-mail, prinuđen da iskoristim sve zakonom dozvoljene mjere.
Čim se vratim sa mora kontaktiraću nadležnu inspekciju.
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#47346 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

Naslovnica wrote: 24/06/2023 20:09
corave okice wrote: 24/06/2023 20:07 @Naslovnica jesi sta rjesio sa turbotrade, popravise li?
Bio danas kod Aldina, skroz druga stvar u pitanju, kakvo brusenje diskova i takvi bakraci...a nije klinjo neki sto se uci... :skoljka:
Danas sam ih ponovo kontaktirao i napomenuo da sam, obzirom da mi nisu odgovorili na e-mail, prinuđen da iskoristim sve zakonom dozvoljene mjere.
Čim se vratim sa mora kontaktiraću nadležnu inspekciju.
Ma i inspekciju i zaprijeti advokatom. Sretno
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#47347 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Averus wrote: 24/06/2023 14:22 Preporuka za PP aparat za auto?
Ja sam kupovao u Vatrosistemima, i svakih 6 mjeseci baždarim kod njih.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47348 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

U Bingu mali analogni mjerac pritiska u crno-prozirnoj kutijici, radi super, bio 7KM. Ja time provjeravam pritisak na autima koja nemaju senzore. Na pumpama stoka polomi sve, nije pouzdano
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47349 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

B6Redhell wrote: 24/06/2023 18:39
Evolution_IV wrote: 24/06/2023 18:08
:thumbup:
Da nije ovaj. Ja ga upravo gledam :D
Image
Ulaz na praonicu na gazprom pumpi. Automatsku autopraonicu.
User avatar
trambusek88
Posts: 5140
Joined: 03/10/2009 23:51

#47350 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by trambusek88 »

Punto mk1 1999

Kod motanja udesno tačno na određenom mjestu (pola kruga udesno) volan počeo da zapinje.

Tom prilikom čuje se "tup" sa lijeve strane.

Auto nema srevo volan

Je li neko imao slično iskustvo i šta bi moglo biti? Letva ili nešto drugo?
Post Reply