Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47151 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#47152 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Ja bi prvo u detaljnu iistragu sta udara jer je to najprece. A onda svadja. Nema brate sve neka olos se autima bavi. Hoce nazor klepat pare nisu u stanju tocak zavrnut. Toliko.
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47153 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Naslovnica wrote: 07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
Jos krajnice i spone zamjeni..i nece garant vise lupati.. :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47154 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

A fakat su jeftini :mrgreen: Mene bi to doslo brat bratu 3 stoje :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#47155 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

laik1981 wrote: 07/06/2023 17:09 A fakat su jeftini :mrgreen: Mene bi to doslo brat bratu 3 stoje :lol:
Doci ce i njega,..polahko, dok sve zamjene.. :lol:
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47156 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 07/06/2023 17:00 Ja bi prvo u detaljnu iistragu sta udara jer je to najprece. A onda svadja. Nema brate sve neka olos se autima bavi. Hoce nazor klepat pare nisu u stanju tocak zavrnut. Toliko.
Ma biće da je aksijalni ili tu nešto, 100%.
Mrsko im bilo skidati točak, amortizera, lakše mijenjati kugle, krajnice...
Ološ
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47157 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 07/06/2023 17:12
laik1981 wrote: 07/06/2023 17:09 A fakat su jeftini :mrgreen: Mene bi to doslo brat bratu 3 stoje :lol:
Doci ce i njega,..polahko, dok sve zamjene.. :lol:
Golf 5 dijelovi, Febi
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47158 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

konektovan wrote: 07/06/2023 17:07
Naslovnica wrote: 07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
Jos krajnice i spone zamjeni..i nece garant vise lupati.. :mrgreen:
Lupaće jope dok ne detektuju kvar.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#47159 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat :lol:
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47160 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Idi kod Aldina
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47161 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Throttle wrote: 07/06/2023 17:33 2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat :lol:
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
🤣🤣🤣
Jedan selen je bio 13.5KM.
2 selena po 11.3KM (piše veći).
Stabilizator 16.4KM komad.
Sve je to G5 podvozje.
Vidio sam da su stabilizatori u kesici, piše Febi Bilstein, nisam vidio čiji su seleni.
BTW, trebam li raditi špuru ili ne kada sam ovo izmjenjao, sestre him ga zaćeram
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47162 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Leon16v wrote: 07/06/2023 17:37 Idi kod Aldina
Nije mi usput, a slab sam sa vremenom, to su mi ograničavajući faktori.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#47163 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 07/06/2023 18:45
Throttle wrote: 07/06/2023 17:33 2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat :lol:
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
🤣🤣🤣
Jedan selen je bio 13.5KM.
2 selena po 11.3KM (piše veći).
Stabilizator 16.4KM komad.
Sve je to G5 podvozje.
Vidio sam da su stabilizatori u kesici, piše Febi Bilstein, nisam vidio čiji su seleni.
BTW, trebam li raditi špuru ili ne kada sam ovo izmjenjao, sestre him ga zaćeram

Spura pod obavezno.
Naslovnica
Posts: 35439
Joined: 20/03/2013 15:38

#47164 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

Hvalavi
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47165 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se :D , sad je podmazan i ne lupa :oops:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#47166 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

moze to jos samo pojacaj kastofon
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#47167 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
Jbg trebao si odmah kod cika aldina, sreca pa nam dolazi u kasindolsku bb
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#47168 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

[/quote]

Jbg trebao si odmah kod cika aldina, sreca pa nam dolazi u kasindolsku bb
[/quote]

Jel se vratio Aldin da radi? I otkud to za kasindolsku
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#47169 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Jos jucer 6.6.

User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#47170 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 07/06/2023 19:02 meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se :D , sad je podmazan i ne lupa :oops:
Uh 🙂

Gdje ces se izdavati vise?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#47171 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

basicm wrote: 07/06/2023 21:07
Evolution_IV wrote: 07/06/2023 19:02 meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se :D , sad je podmazan i ne lupa :oops:
Uh 🙂

Gdje ces se izdavati vise?
Hahaha

jbg, kad izbjegavas kamion i krhnes od trotoar morase nesto sjebat...u mom slucaju to i felga, sve napravljen
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#47172 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

kravamuzara wrote: 07/06/2023 20:29 Jos jucer 6.6.

6.6 u martu, njegov servis je najbolji a i najgori
encony
Posts: 79
Joined: 06/11/2015 15:51

#47173 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by encony »

Možda je pitanje više za autoelektričare ali da i ovdje priupitam.
Golf 5 TDI, jučer u sred vožnje se ugasi i mrtav kompletno bez ikakvih znakova.
Kad okrenem ključ i dam kontakt ni jedna lampica na instrument tabli se ne pali, niti se bilo šta dešava kad okrenem ključ još jednom da upali.
Nakon 6-7 puta okretanja ključa sve normalno profunkcioniše, upali se sve i motor radi bez problema.
Otišao majstoru pregledao akumulator, punjenje akumulatora i sve je ok. Na dijagnostici pokazuje samo grešku koju je imao od ranije vezano za turbinu. Kad sam ugasio auto kod majstora opet nakon okretanja ključa ne daje kontakt nit bilo šta da bi nakon desetak okretanja opet sve proradilo i auto normalno upali i radi. Majstor sumnja na kontakt bravu, da li je neko imao ovakav sličan problem i šta bi moglo još biti ako nije brava?
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32751
Joined: 16/04/2011 18:46

#47174 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

Leon16v wrote: 07/06/2023 21:23
kravamuzara wrote: 07/06/2023 20:29 Jos jucer 6.6.

6.6 u martu, njegov servis je najbolji a i najgori
Ovo me podsjeti na pjesmu Ede Maajke sa Djurom.... bio je zut, zelenkaste boje .... povremeno 🤣🤣🤣

6.6. MART .... 2.2. :lol: :lol: :lol: :lol:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#47175 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Naslovnica wrote: 07/06/2023 18:47
Leon16v wrote: 07/06/2023 17:37 Idi kod Aldina
Nije mi usput, a slab sam sa vremenom, to su mi ograničavajući faktori.
E onda neka ti lupa :mrgreen:
Post Reply