Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47151 Re: Pitamo Mehanicare ?
Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#47152 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja bi prvo u detaljnu iistragu sta udara jer je to najprece. A onda svadja. Nema brate sve neka olos se autima bavi. Hoce nazor klepat pare nisu u stanju tocak zavrnut. Toliko.
- konektovan
- Posts: 51393
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#47153 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jos krajnice i spone zamjeni..i nece garant vise lupati..Naslovnica wrote: ↑07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47154 Re: Pitamo Mehanicare ?
A fakat su jeftini
Mene bi to doslo brat bratu 3 stoje 
- konektovan
- Posts: 51393
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47156 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma biće da je aksijalni ili tu nešto, 100%.vjeshalica wrote: ↑07/06/2023 17:00 Ja bi prvo u detaljnu iistragu sta udara jer je to najprece. A onda svadja. Nema brate sve neka olos se autima bavi. Hoce nazor klepat pare nisu u stanju tocak zavrnut. Toliko.
Mrsko im bilo skidati točak, amortizera, lakše mijenjati kugle, krajnice...
Ološ
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47157 Re: Pitamo Mehanicare ?
Golf 5 dijelovi, Febi
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47158 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lupaće jope dok ne detektuju kvar.konektovan wrote: ↑07/06/2023 17:07Jos krajnice i spone zamjeni..i nece garant vise lupati..Naslovnica wrote: ↑07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#47159 Re: Pitamo Mehanicare ?
2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat 
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#47160 Re: Pitamo Mehanicare ?
Idi kod Aldina
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
#47161 Re: Pitamo Mehanicare ?
Throttle wrote: ↑07/06/2023 17:33 2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
Jedan selen je bio 13.5KM.
2 selena po 11.3KM (piše veći).
Stabilizator 16.4KM komad.
Sve je to G5 podvozje.
Vidio sam da su stabilizatori u kesici, piše Febi Bilstein, nisam vidio čiji su seleni.
BTW, trebam li raditi špuru ili ne kada sam ovo izmjenjao, sestre him ga zaćeram
-
Naslovnica
- Posts: 35443
- Joined: 20/03/2013 15:38
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#47163 Re: Pitamo Mehanicare ?
Naslovnica wrote: ↑07/06/2023 18:45Throttle wrote: ↑07/06/2023 17:33 2 stabilizatora i 3 selena 70 mambi? Povoljno, nema sta. Isplati se za te pare i ispravne mijenjat
P.S. mozda je imalo nekog sitnijeg lufta, il seleni poceli pucat, nemoj odmah galamit. Ja bih probao usicarit sta na zamjeni tog sto stvarno lupa, makar ruke dzabice da dobijes. Ne mora znacit da je bila namjera da te zakinu. A mozda i jest. Hajd budi prav
Jedan selen je bio 13.5KM.
2 selena po 11.3KM (piše veći).
Stabilizator 16.4KM komad.
Sve je to G5 podvozje.
Vidio sam da su stabilizatori u kesici, piše Febi Bilstein, nisam vidio čiji su seleni.
BTW, trebam li raditi špuru ili ne kada sam ovo izmjenjao, sestre him ga zaćeram
Spura pod obavezno.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47165 Re: Pitamo Mehanicare ?
meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se
, sad je podmazan i ne lupa 
- skrbavi-admin
- Posts: 7099
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47166 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze to jos samo pojacaj kastofon
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#47167 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jbg trebao si odmah kod cika aldina, sreca pa nam dolazi u kasindolsku bbNaslovnica wrote: ↑07/06/2023 16:58 Današnja situacija iz Total Trade u I.Sarajevu.
Imal sam fino iskustvo povoljnog malog servisa, kulturni na rezervnim dijelovima, hajde da svratim.
Naime, od sinoć mi iznenada poče kuckati nešto na desnoj strani automobila. Baš kucka, preko neravnina. Neće preko ležećih, od Ajliđe do Mostarskog konto sam da će mi otpasti točak po onom oranju.
Jutros ja do njih, hajde da vide, dignu na dizalicu, kažu nije ništa. Hajde da se provozamo. Provozamo se, fakat kucka.
Ostavim auto, imam obaveza, doći ću popodne.
Zovu oni, eto, 2 stabilizatora, 3 selena, cca 70KM + ruke 60KM.
Čudno mi da sve to tako otišlo (kao omekšalo, labavo, ima lufta - a meni na volanu nema).
Preuzmem auto, platim, krenem 100m i skontam da je sve isto, i dalje se čuje isti zvuk.
Vratim se, reko drugari, ja izletih 130KM, sve isto. Oni šute, mule, kae hajde da se opet provozamo. Fakat lupa potvrde i oni. Kao, bilo je lufta u stabilizatorima, gumice selena u banani, pa su promijenili. A ja zaista nisam imao nikakvog lufta u volanu, helem...
Sutra ostavljam auto da riješe problem, misle da je oko amortizera, aksijalni, tu negdje.
Šta bi vi uradili da ste na mom mjestu?
Tražili da vrate pare za ugrađene dijelove i ruke (130KM), i da vrate nazad moje dijelove koje su skinuli. To se neće desiti 100%
Ili tražiti da besplatno aksijalni i ruke?
Fakat me napraviše budalom, evo sam popio 5mg bobu, da se malo smirim.
Napraviše me budalom, možda namjerno, a možda zato što veze nemaju.
Tamo sam nedavno radio mali servis, pristojne cijene, ok usluga, zavalim se u onaj Dunlop longue i drndam mobač.
Nakon ovog iskustva, nikad više.
Neškovića davno otpisao.
Imao jednog od Rogatice ali neću čovjeka da bihuzurim, počeo raditi u rudniku, umoran, ne ide.
Fakat više čovjek ne zna gdje bi odvezao auto.
Jedan put usluga i sve bude OK, drugi put loše
Valjda kako te koji "majstor" dopadne, svugdje puno dječurije, više bulje u mobitel nego u gedoru...
-
corave okice
- Posts: 98
- Joined: 28/07/2013 10:29
#47168 Re: Pitamo Mehanicare ?
[/quote]
Jbg trebao si odmah kod cika aldina, sreca pa nam dolazi u kasindolsku bb
[/quote]
Jel se vratio Aldin da radi? I otkud to za kasindolsku
Jbg trebao si odmah kod cika aldina, sreca pa nam dolazi u kasindolsku bb
[/quote]
Jel se vratio Aldin da radi? I otkud to za kasindolsku
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#47170 Re: Pitamo Mehanicare ?
UhEvolution_IV wrote: ↑07/06/2023 19:02 meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se, sad je podmazan i ne lupa
![]()
Gdje ces se izdavati vise?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#47171 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hahahabasicm wrote: ↑07/06/2023 21:07UhEvolution_IV wrote: ↑07/06/2023 19:02 meni je tako kineticki lupao, kad je spala manzetna, osusio se, sad je podmazan i ne lupa
![]()
Gdje ces se izdavati vise?
jbg, kad izbjegavas kamion i krhnes od trotoar morase nesto sjebat...u mom slucaju to i felga, sve napravljen
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#47172 Re: Pitamo Mehanicare ?
6.6 u martu, njegov servis je najbolji a i najgori
-
encony
- Posts: 79
- Joined: 06/11/2015 15:51
#47173 Re: Pitamo Mehanicare ?
Možda je pitanje više za autoelektričare ali da i ovdje priupitam.
Golf 5 TDI, jučer u sred vožnje se ugasi i mrtav kompletno bez ikakvih znakova.
Kad okrenem ključ i dam kontakt ni jedna lampica na instrument tabli se ne pali, niti se bilo šta dešava kad okrenem ključ još jednom da upali.
Nakon 6-7 puta okretanja ključa sve normalno profunkcioniše, upali se sve i motor radi bez problema.
Otišao majstoru pregledao akumulator, punjenje akumulatora i sve je ok. Na dijagnostici pokazuje samo grešku koju je imao od ranije vezano za turbinu. Kad sam ugasio auto kod majstora opet nakon okretanja ključa ne daje kontakt nit bilo šta da bi nakon desetak okretanja opet sve proradilo i auto normalno upali i radi. Majstor sumnja na kontakt bravu, da li je neko imao ovakav sličan problem i šta bi moglo još biti ako nije brava?
Golf 5 TDI, jučer u sred vožnje se ugasi i mrtav kompletno bez ikakvih znakova.
Kad okrenem ključ i dam kontakt ni jedna lampica na instrument tabli se ne pali, niti se bilo šta dešava kad okrenem ključ još jednom da upali.
Nakon 6-7 puta okretanja ključa sve normalno profunkcioniše, upali se sve i motor radi bez problema.
Otišao majstoru pregledao akumulator, punjenje akumulatora i sve je ok. Na dijagnostici pokazuje samo grešku koju je imao od ranije vezano za turbinu. Kad sam ugasio auto kod majstora opet nakon okretanja ključa ne daje kontakt nit bilo šta da bi nakon desetak okretanja opet sve proradilo i auto normalno upali i radi. Majstor sumnja na kontakt bravu, da li je neko imao ovakav sličan problem i šta bi moglo još biti ako nije brava?
- skafiskafsnjak
- Posts: 32751
- Joined: 16/04/2011 18:46
#47174 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#47175 Re: Pitamo Mehanicare ?
E onda neka ti lupaNaslovnica wrote: ↑07/06/2023 18:47Nije mi usput, a slab sam sa vremenom, to su mi ograničavajući faktori.
