i meni je tako nekad dosadno ne znam sta bi sa sobom pa cackam turbo
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47077 Re: Pitamo Mehanicare ?
laik1981 wrote: ↑01/06/2023 15:06Prvo balansiranje tockova i provjera spure, a neka ti neko pregleda kompletan trap ako vec nije. Zna biti i do krivih felgi.mirza2811 wrote: ↑01/06/2023 12:51 pozz, kupio sam insigniu a 2016 2.0 cdti 125kw. Testna voznja sve super, medjutim bila je po gradu. Poslije par dana od kupovine izadjem na autoput, brzina od 120-150 osjete se sitne vibracije na volanu. Pri kocenju na toj brzini volan vibrira, sitno lijevo-desno dok kocim. Sto bi ukazalo na potrosene/krive diskove. Medjutim, nakon sat voznje, dok se auto lijepo ugrije javlja se tresenje cijelog auta "lijevo-desno" pri ubrzanju od 70-110 km/h , sto je bas primjetno. Auto je stojalo cca 1mjesec, gume su stare 3 godine. Prvom prilikom ga vozim na balansiranje guma i geometriju. Naravno i pregled diskova. Medjutim bunim me to sto kad se zagrije trese od 70-110 , to ne bi trebalo biti od guma valjda..
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#47078 Re: Pitamo Mehanicare ?
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- B6Redhell
- Posts: 7815
- Joined: 25/12/2010 04:56
#47080 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala filozofu , naučniku hemije, fizike, materija kočionih diskova, maternjeg jezika itd itd.skrbavi-admin wrote: ↑03/06/2023 07:01drago mi je da si otkrio cari pismenosti,u zadnje vrijeme ti postovi izgledaju pismenije.... dopunska nastava je cudo.... drago mi ie da je kritika ostavila traga. pusa
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47081 Re: Pitamo Mehanicare ?
B6Redhell wrote: ↑03/06/2023 13:59filozofu , naučniku hemije, fizike, materija kočionih diskova, maternjeg jezika itd itd.skrbavi-admin wrote: ↑03/06/2023 07:01
drago mi je da si otkrio cari pismenosti,u zadnje vrijeme ti postovi izgledaju pismenije.... dopunska nastava je cudo.... drago mi ie da je kritika ostavila traga. pusa

- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#47082 Re: Pitamo Mehanicare ?
Prije mene je neko proširio rupe na dobošima da bi mogle vece gume stat, međutim ja vracam sad 15ke i rupe su prevelike za nove sarafe. Da li trebam cijeli dobos mjenjati ili samo ovaj vanjski dio ?
- hopi
- Posts: 7256
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#47083 Re: Pitamo Mehanicare ?
ne kontam, kakve rupe je širio za veće gume? i kako su do sada mogli šarafi a sada ne mogu?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47084 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li isti razmak šarafa naprijed i nazad?
Ako jest, onda ništa nije munjeno, nego si ti uzeo pogrešne felge.
Ako jest, onda ništa nije munjeno, nego si ti uzeo pogrešne felge.
-
Seawolf
- Posts: 9163
- Joined: 14/06/2012 22:59
#47085 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koji je auto (Brend, tip, model, motor, godina proizvodnje) u pitanju?
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#47086 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije baš pitanje za mehaničara nego za auto limara, ali eto
Imate li preporuke za Sarajevo, malo sam tuknuo auto?
Tj. nadam se da je ovo rješivo.
Par ljudi mi je dalo neke prijedloge (i sugeriralo da ću jeftinije proći u Istočnom SA), ali ne mogu baš objektivno zaključiti gdje da se uputim jer dosad nisam imao posla s limarima jer mi je auto bilo čitavo (dok nisam doselio u SA
). Hvala na prijedlozima.


Par ljudi mi je dalo neke prijedloge (i sugeriralo da ću jeftinije proći u Istočnom SA), ali ne mogu baš objektivno zaključiti gdje da se uputim jer dosad nisam imao posla s limarima jer mi je auto bilo čitavo (dok nisam doselio u SA


- xPaco1337
- Posts: 2589
- Joined: 30/09/2020 14:34
#47087 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rupe na bubnjevima od doboša su proširene za šire šarafe od felgi. Auto u pitanju je Peugeot 207 i ono fabricki su 15 na njemu i kod mene su 15 zimske. Zasto su mogle 15 tad a sad ne ? Zato sto su te druge moje zimske 15 na čeličnim felgama i šaraf ovaj od 17 može proci zbog širih rupa na čeličnim.
Nisu pogresne, felge su orginalne od mog auta i naprijed su postavljene bez problema, međutim nazad kad su krenuli postaviti rupa je proširena, i haj rekli su postavit cemo mi ove stare šarafe od 17 mada nije preporucljivo da ti izdrzi do kuce (nisam u svom gradu bio), međutim ti šarafi od 17 ne mogu proci kroz rupe od ovih novih fabricki felgi
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#47088 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne kontam zašto bi taj neko proširivao rupe samo nazad a ne i naprijed.
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#47089 Re: Pitamo Mehanicare ?
skrbavi-admin wrote: ↑03/06/2023 04:22i meni je tako nekad dosadno ne znam sta bi sa sobom pa cackam turbo
odgovor ti je za 10, garant nisi imao nista pametnije za smisliti
ja sam pitao jer imam problem a ne da se zajebavam sa turbinom
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#47090 Re: Pitamo Mehanicare ?
To mu je u stilu ovog odgovora (mora da su rođaci):kloniran wrote: ↑03/06/2023 19:14skrbavi-admin wrote: ↑03/06/2023 04:22
i meni je tako nekad dosadno ne znam sta bi sa sobom pa cackam turbo
odgovor ti je za 10, garant nisi imao nista pametnije za smisliti![]()
ja sam pitao jer imam problem a ne da se zajebavam sa turbinom![]()

- canvra888
- Posts: 9174
- Joined: 09/07/2021 15:03
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47093 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja volim da borujem sire rupe isto.... al nije to to za tanji saraf
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
-
Limited Sky
- Posts: 493
- Joined: 01/02/2019 02:00
- Location: rajvoSa
#47095 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imam A3 8PA iz 2011te, i nemam senzor za svjetla, je li moguce ugraditi taj dio, i da mi se automatski pale svjetla po mraku, i imam prekidac sa DRL dnevnim svjetilma, je li bih morao promijeniti i prekidac koji ima automatska svjetla da bi ovo funkionisalo
Hvala unaprijed
I je li moguce kodirati da se automatski pale svjetla prilikom otkljucavanja auta, bez opcije coming/leaving home, jer je nemam.
Hvala unaprijed
I je li moguce kodirati da se automatski pale svjetla prilikom otkljucavanja auta, bez opcije coming/leaving home, jer je nemam.
Last edited by Limited Sky on 04/06/2023 01:04, edited 1 time in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7102
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#47096 Re: Pitamo Mehanicare ?
blago tebi sa tvojim problemima
- Rockefeller
- Posts: 8702
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#47097 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dobro mu u zivotu.
- muha_sa
- Posts: 140415
- Joined: 12/11/2004 23:33
- Location: rajvosa
#47098 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moguce jeLimited Sky wrote: ↑04/06/2023 01:00 Imam A3 8PA iz 2011te, i nemam senzor za svjetla, je li moguce ugraditi taj dio, i da mi se automatski pale svjetla po mraku, i imam prekidac sa DRL dnevnim svjetilma, je li bih morao promijeniti i prekidac koji ima automatska svjetla da bi ovo funkionisalo
Hvala unaprijed
I je li moguce kodirati da se automatski pale svjetla prilikom otkljucavanja auta, bez opcije coming/leaving home, jer je nemam.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#47099 Re: Pitamo Mehanicare ?
Fabricki da budeLimited Sky wrote: ↑04/06/2023 01:00 Imam A3 8PA iz 2011te, i nemam senzor za svjetla, je li moguce ugraditi taj dio, i da mi se automatski pale svjetla po mraku, i imam prekidac sa DRL dnevnim svjetilma, je li bih morao promijeniti i prekidac koji ima automatska svjetla da bi ovo funkionisalo
Hvala unaprijed
I je li moguce kodirati da se automatski pale svjetla prilikom otkljucavanja auta, bez opcije coming/leaving home, jer je nemam.
Moras zaljepiti nosac senzora na sajbu, sam senzor, trebaju ti ukrasne plastike.
Ako ne znas nosac senzora zaljepiti + onda nova sajba sa senzorom).
Moras sprovesti instalaciju do BCM-a ( trebas provjeriti da li tvoj bcm podrzava funkciju senzora)
Mora novi prekidac sa auto opcijom
Mora se kodirat.( Novi ima Auto oznaku, tvoj vjerovatno nema)
Imas onu opciju kineskog smeca ( auto prekidac sa senzorom).
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#47100 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima momak u Kasindolskoj, Muhamed ja mislim, radi sve živo oko senzora i tih čuda kod njega da pitaš. Ja sam htio sebi neke opcije na Fordu namjestiti al ne može, a za VW grupaciju može sve uradit ja mislimLimited Sky wrote: ↑04/06/2023 01:00 Imam A3 8PA iz 2011te, i nemam senzor za svjetla, je li moguce ugraditi taj dio, i da mi se automatski pale svjetla po mraku, i imam prekidac sa DRL dnevnim svjetilma, je li bih morao promijeniti i prekidac koji ima automatska svjetla da bi ovo funkionisalo
Hvala unaprijed
I je li moguce kodirati da se automatski pale svjetla prilikom otkljucavanja auta, bez opcije coming/leaving home, jer je nemam.
