Nisam vidio nervoznije i "pametnije" forumašice od nje
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46952 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46954 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bas si uporan. Kao da bas nikada nisi vidio da se folija stavlja i preko pragova na kojima se fabricki na autu nalazi plastobit i preko toga lak kao zavrsni. Plastobit sluzi kao zastita,ali lak preko njega je nezasticen od udarca kamencica. Toliko o poznavanju materije. Necemo pricati o odvaljivanju s godinama to je posebna teorija.kabal1337 wrote: ↑22/05/2023 14:13 Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
Nije tebi sustina uvreda, niti to dolazi do nekoga,nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica. Pogledaj "foliranje" auta pa vidi jesul samo stavljali folije na karoseriju bez pragova.Foliju moze svako da stavi na bilo koji dio auta na koji smatra da mu treba da se stavi i sigurno ne ostavlja pragove nefolirane ako ga radi cijelog. Poenta je samo bila u tome da na vozilima koji imaju fabricki kobit i preko toga lak,je tesko skoro nemoguce kvalitetno postaviti foliju jer povrsina nije glatka i s vremenom ce da folija da krene da "zijeva". Kakva Tesla kakva njemacka auta i rariteti ....pragovi su udarna zona za brusenje kamenicama cak i sa blataricama,ne prodaju se dzaba kao nesto dodatno zajedno sa plasticnim navlakama za pragove kao vid zastite.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46955 Re: Pitamo Mehanicare ?
nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46956 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako nemas sta korisno napisati preskocis
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.
Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46957 Re: Pitamo Mehanicare ?
bravo, sama si sebi rekla ono sto sam ti ja rekaovjeshalica wrote: ↑22/05/2023 18:35Bas si uporan. Kao da bas nikada nisi vidio da se folija stavlja i preko pragova na kojima se fabricki na autu nalazi plastobit i preko toga lak kao zavrsni. Plastobit sluzi kao zastita,ali lak preko njega je nezasticen od udarca kamencica. Toliko o poznavanju materije. Necemo pricati o odvaljivanju s godinama to je posebna teorija.kabal1337 wrote: ↑22/05/2023 14:13 Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
Nije tebi sustina uvreda, niti to dolazi do nekoga,nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica. Pogledaj "foliranje" auta pa vidi jesul samo stavljali folije na karoseriju bez pragova.Foliju moze svako da stavi na bilo koji dio auta na koji smatra da mu treba da se stavi i sigurno ne ostavlja pragove nefolirane ako ga radi cijelog. Poenta je samo bila u tome da na vozilima koji imaju fabricki kobit i preko toga lak,je tesko skoro nemoguce kvalitetno postaviti foliju jer povrsina nije glatka i s vremenom ce da folija da krene da "zijeva". Kakva Tesla kakva njemacka auta i rariteti ....pragovi su udarna zona za brusenje kamenicama cak i sa blataricama,ne prodaju se dzaba kao nesto dodatno zajedno sa plasticnim navlakama za pragove kao vid zastite.
Nemoj zezat da ide lak
Samo si se presisala u postavljanu ppf folije i obicne
Last edited by kabal1337 on 22/05/2023 20:06, edited 2 times in total.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46958 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da se komsija sam raspitao sad bi imao jedan kljuc i sve ispravnolaik1981 wrote: ↑22/05/2023 18:48Ako nemas sta korisno napisati preskocis![]()
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.
Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46959 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pošteno,uvijek tvoju digresiju cijenim-bitanga_sa_otesa wrote: ↑22/05/2023 18:44nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici![]()
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46960 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vidis, imao si priliku biti koristan ali si ipak odlucio biti beskoristan i prosipati naknadnu pamet.kabal1337 wrote: ↑22/05/2023 20:01Da se komsija sam raspitao sad bi imao jedan kljuc i sve ispravnolaik1981 wrote: ↑22/05/2023 18:48
Ako nemas sta korisno napisati preskocis![]()
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.
Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46961 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mjesto sto meni seres, sto nisi otisao u hudiny i pitao koliko kosta da ti naprave sve cilindre na isti kljuc?
Fino ti je covjek rekao da ode u hudiny
ja napisao nekad ode sam i neka pita
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46962 Re: Pitamo Mehanicare ?
you may kiss the bride bitangavjeshalica wrote: ↑22/05/2023 20:06Pošteno,uvijek tvoju digresiju cijenim-bitanga_sa_otesa wrote: ↑22/05/2023 18:44
nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46963 Re: Pitamo Mehanicare ?
Always,she's the voice of wisdom
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46964 Re: Pitamo Mehanicare ?
i hereby pronounce you wife and husband
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#46965 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ajme zamisli parelelnu realnost gdje su bitanga i vjestica par sa djecom... 
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46966 Re: Pitamo Mehanicare ?
KompaKtibilni su... 
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46967 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje? 
Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46968 Re: Pitamo Mehanicare ?
YoutubeLikeLike wrote: ↑23/05/2023 18:44 Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje?
Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46969 Re: Pitamo Mehanicare ?
logika samo 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46970 Re: Pitamo Mehanicare ?
to samo zavist iz tebe progovara ....
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46971 Re: Pitamo Mehanicare ?
alo ba druye necemo se vrijeDŽatdrug_profi wrote: ↑23/05/2023 14:26 Ajme zamisli parelelnu realnost gdje su bitanga i vjestica par sa djecom...![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46972 Re: Pitamo Mehanicare ?
ju mej kis d brajd
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46973 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nisam nasao nijedan video sa ovim modelomkonektovan wrote: ↑23/05/2023 19:13YoutubeLikeLike wrote: ↑23/05/2023 18:44 Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje?
Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46974 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
