Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46951 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 13:48 Volim kad mi neko objasnjava sta je plastobit a nije ga nikad drzao u rukama niti nanosio.
Nisam vidio nervoznije i "pametnije" forumašice od nje :D :D
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46952 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46953 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 13:48 Volim kad mi neko objasnjava sta je plastobit a nije ga nikad drzao u rukama niti nanosio.
Fabricki plastobit. To sto si ti naknadno mozda drzao i nanosio,to je samo naknadno,jer u fabrici vozila ne radis. Nije to tvoj kapacitet.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46954 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 14:13 Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
Bas si uporan. Kao da bas nikada nisi vidio da se folija stavlja i preko pragova na kojima se fabricki na autu nalazi plastobit i preko toga lak kao zavrsni. Plastobit sluzi kao zastita,ali lak preko njega je nezasticen od udarca kamencica. Toliko o poznavanju materije. Necemo pricati o odvaljivanju s godinama to je posebna teorija.
Nije tebi sustina uvreda, niti to dolazi do nekoga,nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica. Pogledaj "foliranje" auta pa vidi jesul samo stavljali folije na karoseriju bez pragova.Foliju moze svako da stavi na bilo koji dio auta na koji smatra da mu treba da se stavi i sigurno ne ostavlja pragove nefolirane ako ga radi cijelog. Poenta je samo bila u tome da na vozilima koji imaju fabricki kobit i preko toga lak,je tesko skoro nemoguce kvalitetno postaviti foliju jer povrsina nije glatka i s vremenom ce da folija da krene da "zijeva". Kakva Tesla kakva njemacka auta i rariteti ....pragovi su udarna zona za brusenje kamenicama cak i sa blataricama,ne prodaju se dzaba kao nesto dodatno zajedno sa plasticnim navlakama za pragove kao vid zastite.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46955 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 22/05/2023 18:35 nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica.
nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici :D
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46956 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 10:44 nek ode komsija nek pita sam
Ako nemas sta korisno napisati preskocis :thumbup:
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.

Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46957 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vjeshalica wrote: 22/05/2023 18:35
kabal1337 wrote: 22/05/2023 14:13 Ma ne znam zasto misli da sam joj ga pokusao suknuti ali okej.
Vidjao sam PPF na raznim mjestima, tipa cak i da dugmicima, unutrasnjim kvakama. Ali da ga neko naknadno ugradjuje preko povrsina koje imaju vec plastobit nisam. - Mislim da je Tesla raritet u ovome, njemacka auta ne.
Plastobit kao sto svi znaju je zastitni sloj protiv kamencica.
Oprosti ako sam te uvrijedio na bilo koji nacin, nije mi namjera bila.
Bas si uporan. Kao da bas nikada nisi vidio da se folija stavlja i preko pragova na kojima se fabricki na autu nalazi plastobit i preko toga lak kao zavrsni. Plastobit sluzi kao zastita,ali lak preko njega je nezasticen od udarca kamencica. Toliko o poznavanju materije. Necemo pricati o odvaljivanju s godinama to je posebna teorija.
Nije tebi sustina uvreda, niti to dolazi do nekoga,nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica. Pogledaj "foliranje" auta pa vidi jesul samo stavljali folije na karoseriju bez pragova.Foliju moze svako da stavi na bilo koji dio auta na koji smatra da mu treba da se stavi i sigurno ne ostavlja pragove nefolirane ako ga radi cijelog. Poenta je samo bila u tome da na vozilima koji imaju fabricki kobit i preko toga lak,je tesko skoro nemoguce kvalitetno postaviti foliju jer povrsina nije glatka i s vremenom ce da folija da krene da "zijeva". Kakva Tesla kakva njemacka auta i rariteti ....pragovi su udarna zona za brusenje kamenicama cak i sa blataricama,ne prodaju se dzaba kao nesto dodatno zajedno sa plasticnim navlakama za pragove kao vid zastite.
bravo, sama si sebi rekla ono sto sam ti ja rekao
Nemoj zezat da ide lak
Samo si se presisala u postavljanu ppf folije i obicne
Last edited by kabal1337 on 22/05/2023 20:06, edited 2 times in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46958 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

laik1981 wrote: 22/05/2023 18:48
kabal1337 wrote: 22/05/2023 10:44 nek ode komsija nek pita sam
Ako nemas sta korisno napisati preskocis :thumbup:
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.

Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
Da se komsija sam raspitao sad bi imao jedan kljuc i sve ispravno
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46959 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 22/05/2023 18:44
vjeshalica wrote: 22/05/2023 18:35 nego iskljucivo puhanje po forumu kao sveznalica.
nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici :D
Pošteno,uvijek tvoju digresiju cijenim- :kiss:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46960 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

kabal1337 wrote: 22/05/2023 20:01
laik1981 wrote: 22/05/2023 18:48
Ako nemas sta korisno napisati preskocis :thumbup:
Komsija ima 72 godine i ponudio sam se da se raspitam i vidim kakve su mu opcije.

Kupio je nov ulozak brave sa kljucem. Jes da ce sad imati dva kljuca, al bar nece ostati nasmijan prvom prilikom kada mu se akumulator ili baterija u daljinskom isprazni.
Da se komsija sam raspitao sad bi imao jedan kljuc i sve ispravno
Vidis, imao si priliku biti koristan ali si ipak odlucio biti beskoristan i prosipati naknadnu pamet.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46961 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

laik1981 wrote: 22/05/2023 20:51
kabal1337 wrote: 22/05/2023 20:01

Da se komsija sam raspitao sad bi imao jedan kljuc i sve ispravno
Vidis, imao si priliku biti koristan ali si ipak odlucio biti beskoristan i prosipati naknadnu pamet.
Mjesto sto meni seres, sto nisi otisao u hudiny i pitao koliko kosta da ti naprave sve cilindre na isti kljuc?
Fino ti je covjek rekao da ode u hudiny
ja napisao nekad ode sam i neka pita
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46962 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

vjeshalica wrote: 22/05/2023 20:06
bitanga_sa_otesa wrote: 22/05/2023 18:44

nemoj tako ostro odmah... poceo je na forumu s pitanjima kako popraviti salthebl na dvici :D
Pošteno,uvijek tvoju digresiju cijenim- :kiss:
you may kiss the bride bitanga
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46963 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/05/2023 13:23
vjeshalica wrote: 22/05/2023 20:06

Pošteno,uvijek tvoju digresiju cijenim- :kiss:
you may kiss the bride bitanga
Always,she's the voice of wisdom ♥️♥️♥️
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46964 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 23/05/2023 13:30
skrbavi-admin wrote: 23/05/2023 13:23

you may kiss the bride bitanga
Always,she's the voice of wisdom ♥️♥️♥️
i hereby pronounce you wife and husband :kiss:
User avatar
drug_profi
Posts: 65419
Joined: 16/07/2012 16:00

#46965 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Ajme zamisli parelelnu realnost gdje su bitanga i vjestica par sa djecom... :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46966 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

KompaKtibilni su... :mrgreen:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46967 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje? :D

Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46968 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 23/05/2023 18:44 Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje? :D

Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
Youtube
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46969 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

logika samo :wink:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46970 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 23/05/2023 14:30 KompaKtibilni su... :mrgreen:
to samo zavist iz tebe progovara ....
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46971 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

drug_profi wrote: 23/05/2023 14:26 Ajme zamisli parelelnu realnost gdje su bitanga i vjestica par sa djecom... :lol:
alo ba druye necemo se vrijeDŽat
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46972 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 23/05/2023 14:08

i hereby pronounce you wife and husband :kiss:
ju mej kis d brajd :D
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46973 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

konektovan wrote: 23/05/2023 19:13
LikeLike wrote: 23/05/2023 18:44 Kako se skida ona rasvjeta iznad glave na pezo 3008? Jel se samo na silu izvuce iz plafona ili ima neki fol za lakse skidanje? :D

Znaci ne trebam skinuti samo onaj providni dio da zamijenim sijalicu nego hocu sve da skinem komplet da vidim sta mi zvecka ponekad i da to ucvrstim.
Youtube
Nisam nasao nijedan video sa ovim modelom :)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46974 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

LikeLike wrote: 23/05/2023 21:18
konektovan wrote: 23/05/2023 19:13

Youtube
Nisam nasao nijedan video sa ovim modelom :)
Jel ti ovakvo? Ako je otprilike isto eto na videu kakve su zakacke i gdje
User avatar
konektovan
Posts: 51431
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46975 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 23/05/2023 21:18
konektovan wrote: 23/05/2023 19:13

Youtube
Nisam nasao nijedan video sa ovim modelom :)
Nadji za 307, 308...mislim da je isto, a kod tebe je 3008 mk1 je li tako?? Mislimda moras prvo skiniti onaj providni dio, plastiku...pa onda unutra imaju osiguraci, koje moras otkaciti.. :mrgreen:

Evo drug throtle vec postavio :thumbup:
Post Reply