Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44201 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

EFD22 wrote: 19/05/2023 20:03 Danas djeva u Zafiri prve generacije kroz Vogošću vozi nekih 30ak km/h, i onda odjednom stade, krenu skretati lijevo (bez žmigavca) i umal’ je ne opali Scenic iz drugog smjera. Iza njega je neki lik sa bijelim Sciroccom pušta, malo je reći da joj je trebalo ravno 30 sekundi da se pokrene, a da brzinom od 3 km/h skrene lijevo u kvart i skloni se sa ceste.
Kontrola nad vozilom, nepostojeća. Pregled okoline i saobraćaja, nepostojeći. Pamet, nepostojeća.


U srijedu, idem na A1 od Sa do Ze, djeva u crnom ix55 ide lijevom trakom 130 km/h, i tako od Podlugova do Visokog, čak ju je jedan pametnjaković u sivom B6 Passatu karavanu pokušao preći (i mene i nju) desnom trakom, i to baš u momentu kada je nakon nekih 8km shvatila da sam iza nje, da joj cijelo vrijeme blicam (LEDom od nekoliko hiljada lm) i sviram dvotonskom sirenom.
Doduše kad sam konačno prolazio pored nje, mahnula je. :lol:
A Vogošća puna kružnih tokova, bilo gdje se možeš preko jednog polukružno okrenuti i ne smetati nikome. ali, valja malo duže voziti. Kod nas ne može a čim ode vani odjednom se može (prije dvije godine autobus je pola sata kružio po Grazu da se ne bi isključio preko pune linije jer policija i kazne).

Za vožnju lijevom na autoputu je kriva policija. Bar na nekim dijelovima postoji video nadzor koji je sigurno snimio par takvih pametnjakovića i da su njima urdno slali kazne ne bi bilo tih neprirodnih pojava.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44202 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

shandrprcSA wrote: 20/05/2023 07:09
HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
koje izmjene? koje pravo?
U nekoj od izmjena ZOBS-a je izbrisana odredba o kažnjavanju upotrebe maglenki kad nema magle. Kad sam počinjao da vozim, davne 2002., to se kažnjavalo.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#44203 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

Laplace wrote: 20/05/2023 10:42
U nekoj od izmjena ZOBS-a je izbrisana odredba o kažnjavanju upotrebe maglenki kad nema magle. Kad sam počinjao da vozim, davne 2002., to se kažnjavalo.
i dalje je kaznjivo nije nista izbrisano
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44204 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

shandrprcSA wrote: 20/05/2023 10:46
Laplace wrote: 20/05/2023 10:42
U nekoj od izmjena ZOBS-a je izbrisana odredba o kažnjavanju upotrebe maglenki kad nema magle. Kad sam počinjao da vozim, davne 2002., to se kažnjavalo.
i dalje je kaznjivo nije nista izbrisano
Ovdje tvrde drugačije: https://www.mojvolan.com/kada-se-smiju- ... -maglenke/

Image
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44205 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Zalili se voyaci bembara pa su dozvolili da se pale maglenke u po dana skupa sa ejndjl ajs
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44206 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

:lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44207 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

:lol: :lol:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#44208 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laik1981 »

Pa parkiraj majcin sine :thumbup:
Jos da vidimo kako ce oni to primjenjivati i procjenjivati.
U mojoj mahali petkom od 13:00-14:00 mogu napisati hladno tridesetak hiljada. Idemo puniti budzet :mrgreen:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/novim-z ... /230520067
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44209 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

laik1981 wrote: 20/05/2023 17:40 Pa parkiraj majcin sine :thumbup:
Jos da vidimo kako ce oni to primjenjivati i procjenjivati.
U mojoj mahali petkom od 13:00-14:00 mogu napisati hladno tridesetak hiljada. Idemo puniti budzet :mrgreen:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/novim-z ... /230520067
Malo je ovo glupo od 400 do 1200, znaci neko 50% plati 200 a neko 600 znaci ako je drsko 1200 i cao plati 600 i poyyy
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44210 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

noviclan wrote: 20/05/2023 18:27
laik1981 wrote: 20/05/2023 17:40 Pa parkiraj majcin sine :thumbup:
Jos da vidimo kako ce oni to primjenjivati i procjenjivati.
U mojoj mahali petkom od 13:00-14:00 mogu napisati hladno tridesetak hiljada. Idemo puniti budzet :mrgreen:
https://www.klix.ba/vijesti/bih/novim-z ... /230520067
Malo je ovo glupo od 400 do 1200, znaci neko 50% plati 200 a neko 600 znaci ako je drsko 1200 i cao plati 600 i poyyy
Policija izrice najmanju, ako se ode na sud onda ide bilo sta u rasponu. Zavisi sve od situacije ali je pitanje kako ce to neko tumaciti. Policija sigurno nece pisati 1200 za to a i pitanje je koliko ce tih naloga biti,jer zna se ko je bahat i kako parkira.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#44211 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

Laplace wrote: 20/05/2023 10:58 Ovdje tvrde drugačije
:facepalm:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44212 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Neopisiva je drskost vožnja s dugim svjetlima auto-putem. Neobjašnjivo :(
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#44213 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by profatr »

Mnoga auta imaju slaba kratka svijetla, velike su brzine, pa voze sa dugima smtrajući da su oni u kontra smjeru dovoljno udaljeni da im ne smetaju. Jedino rješenje je ugradnja jačih kratkih svjetala što opet stvara druge probleme ako nisu tvornička.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44214 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

profatr wrote: 21/05/2023 08:50 Mnoga auta imaju slaba kratka svijetla, velike su brzine, pa voze sa dugima smtrajući da su oni u kontra smjeru dovoljno udaljeni da im ne smetaju. Jedino rješenje je ugradnja jačih kratkih svjetala što opet stvara druge probleme ako nisu tvornička.
:D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#44215 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Po zakonu "vozac motornog vozila za osvjetljavanje ceste, u pravilu, koristi duga svjetla". :mrgreen:
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#44216 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

HelaS wrote: 21/05/2023 08:40 Neopisiva je drskost vožnja s dugim svjetlima auto-putem. Neobjašnjivo :(
Pun forum odobrvaca i ovoga. Kazu ti oni, ako ne vidis, nemoj ni da vozis. Sada se kao nesto usutili :) I to stari, iskusni vozaci. Nevjerovatno.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44217 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

nismo se usutili,svjetla po danu su samo za degenerike koji su slijepi ,ti sto ne vide auto po danu bez upaljenih svjetala ne treba ni da voze .poyyy
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44218 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/05/2023 09:30 nismo se usutili,svjetla po danu su samo za degenerike koji su slijepi ,ti sto ne vide auto po danu bez upaljenih svjetala ne treba ni da voze .poyyy
Meni je najveca glupost dnevnih svjetala, koja "neki" koriste i po mraku u nasem nam gradu capajebo, sto naprijed ledovi svijetle a nazad nista mrak tama
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44219 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

noviclan wrote: 21/05/2023 10:01

Meni je najveca glupost dnevnih svjetala, koja "neki" koriste i po mraku u nasem nam gradu capajebo, sto naprijed ledovi svijetle a nazad nista mrak tama
jbga,zaboravili upalit :lol:
mali_balon
Posts: 14559
Joined: 12/09/2012 09:57

#44220 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/05/2023 10:03
noviclan wrote: 21/05/2023 10:01

Meni je najveca glupost dnevnih svjetala, koja "neki" koriste i po mraku u nasem nam gradu capajebo, sto naprijed ledovi svijetle a nazad nista mrak tama
jbga,zaboravili upalit :lol:
Ih nije mi se jednom to desilo vozim i kontam majku mu sto su mi losi farovi trebam majstoru u tom oci idu na prekidac kontam upali svjetla majmune :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#44221 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote: 21/05/2023 10:03
noviclan wrote: 21/05/2023 10:01

Meni je najveca glupost dnevnih svjetala, koja "neki" koriste i po mraku u nasem nam gradu capajebo, sto naprijed ledovi svijetle a nazad nista mrak tama
jbga,zaboravili upalit :lol:
Sta ces kad nemaju "auto" mod
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#44222 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Duga svjetla koja imaju ispravan snop ne bi smjela smetati nikom na autoputu jer je dovoljna udaljenost između traka i postoji visoka ograda.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#44223 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Gasim duga na AP jedino ako sustizem neko vozilo dok ga ne prodjem.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44224 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

HelaS wrote: 21/05/2023 08:40 Neopisiva je drskost vožnja s dugim svjetlima auto-putem. Neobjašnjivo :(
Sve preko 180 noću ne mozes bez dugih, ko može svaka ćas

A nisam primjetio da mi smetaju iz suprotnog
User avatar
drug_profi
Posts: 65405
Joined: 16/07/2012 16:00

#44225 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

NediM17 wrote: 21/05/2023 21:14 Gasim duga na AP jedino ako sustizem neko vozilo dok ga ne prodjem.
Upravo tako. Brzina kojom se krećeš nije spojiva sa 50 metara snopa kratkih svjetala.
Duga stalno i kad priđem nekom na 100-200 metara - obaram.
Post Reply