Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#44176 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by JavierBosnia »



Jos se na instagramu kao pravda, nije bahacenje nego raja iza svirala nije mogao da stane u traku pa se popeo :run:
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#44177 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dimu1927 »

pa kako nam je ovo promaklo adri gaser bio u rajvosa, nismo se isli slikat s njim
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44178 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

JavierBosnia wrote: 17/05/2023 01:02

Jos se na instagramu kao pravda, nije bahacenje nego raja iza svirala nije mogao da stane u traku pa se popeo :run:
Je li mogu ovo kazniti oni eko milicajci iako nema registarske a parkiran bude ispred bosmala, bas me interesuje koji ga glavic vozi
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44179 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dimu1927 wrote: 17/05/2023 01:25 pa kako nam je ovo promaklo adri gaser bio u rajvosa, nismo se isli slikat s njim
ja ne znam sta cu sad i kako cu dalje :(
User avatar
Ateista
Posts: 51664
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#44180 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Hocu da se ukljucim na jednu lokalnu cestu koja ima prednost i prilazim joj, lik iz te ceste skrece lijevo u moju i pravi takav luk da je bas dobro presjekao moju traku bez ikakve potrebe, morao sam usporiti da me ne lupi.
Mislim da je suvisno govoriti koja marka vozila je u pitanju, dajem jednu sansu da se pogodi. :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#44181 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by skrbavi-admin »

zdruzdjo wrote: 10/05/2023 22:01 Polovan Golf 8 Gti se krece od nekih cca 75.000 do 88.000.

Ali skupe mu gume majku mu.


Image
nije ovo kupljeno posteno nit ga je zaradio rmbacenjem zato je podero gume u roku odmah dok kako vidis diskovi su potpuno novi....prije bih reko boliqrcmak....
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44182 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Danas djeva u Zafiri prve generacije kroz Vogošću vozi nekih 30ak km/h, i onda odjednom stade, krenu skretati lijevo (bez žmigavca) i umal’ je ne opali Scenic iz drugog smjera. Iza njega je neki lik sa bijelim Sciroccom pušta, malo je reći da joj je trebalo ravno 30 sekundi da se pokrene, a da brzinom od 3 km/h skrene lijevo u kvart i skloni se sa ceste.
Kontrola nad vozilom, nepostojeća. Pregled okoline i saobraćaja, nepostojeći. Pamet, nepostojeća.


U srijedu, idem na A1 od Sa do Ze, djeva u crnom ix55 ide lijevom trakom 130 km/h, i tako od Podlugova do Visokog, čak ju je jedan pametnjaković u sivom B6 Passatu karavanu pokušao preći (i mene i nju) desnom trakom, i to baš u momentu kada je nakon nekih 8km shvatila da sam iza nje, da joj cijelo vrijeme blicam (LEDom od nekoliko hiljada lm) i sviram dvotonskom sirenom.
Doduše kad sam konačno prolazio pored nje, mahnula je. :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44183 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

Lik danas hladnokrvno na izlaznom putu iz garaze u Merkatoru cim se prodje rampa, zaustavio se i prcka po gepeku. Kad sam mislila da sam sve vidjela.... :run:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44184 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

@EFD22 Eto te ko zdruzdjo, samo protiv zena pises :D
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#44185 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

vjeshalica wrote: 19/05/2023 20:06 Lik danas hladnokrvno na izlaznom putu iz garaze u Merkatoru cim se prodje rampa, zaustavio se i prcka po gepeku. Kad sam mislila da sam sve vidjela.... :run:
Gospodin. Moye se proč staje problem

Throttle wrote: 19/05/2023 20:06 @EFD22 Eto te ko zdruzdjo, samo protiv zena pises :D
Ma nemam ništa protiv žena. Ovo je u ovom slučaju bilo tako.
Čak sam ubijeđen bio da je u ovom ix55 neki debil, a ne ova plaha djevojčica.

A dosta više muškaraca ima koji su, kako ih ja volim nazivati, pretplatnici na lijevu traku na A1. Pogotovo u lijevim krivinama. Retrovizor je nepostojeći.

Inače mi nije jasna potreba za tim, pogotovo ako voziš sporo. Jesu to toliko loša auta da ne mogu savladati krivinu vanjskom trakom? Pa ja sa Mondeom mogu svaku krivinu od Zenice do Sarajeva proći u desnoj traci sa 200+ bez ikakvih problema.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44186 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

EFD22 wrote: 19/05/2023 20:07

Gospodin. Moye se proč staje problem
dže se mor proč neoj mi ovdi glumit mojmuna?? :lol:
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#44188 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by hopi »

Ih šefe bez uvrede prema mondilaku ali mislim da si sa 200plus prećerao.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#44189 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

Bijeli zmigavci, a i sijalica obicna bijela :D
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#44190 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Throttle wrote: 19/05/2023 20:06 @EFD22 Eto te ko zdruzdjo, samo protiv zena pises :D
Jel me neko trazio :-) :-) :-)

Vidi, ja stvarno nemam nista protiv zena vozaca. Nisam muski sovinista.
Ali ako hamsa ne zna voziti, isprepadana je, samoziva, fura se na to "zensko sam i moze mi se"......, onda nemoj. Jednostavno. Veliki je broj ljudi koji jednostavno nisu genetski predodredjeni za volan ali uporno sjedaju za njega.
Ima more stvari koje ulaze u ove gore kasifikacije(osim zadnje navedene)koje ne znam raditi i necu ni pocinjati.
Moja supruga vozi nekih 17-ak godina. I to ne bas aktivno. Ali, na kraj svijeta sa njom. Za volanom je: sabrana, fokusirana, pazljiva, odvazna, zna procjeniti situaciju, nebezobrazna....ali brateee, daleko je vise hamsa za volanom koje su sve suprotno od ovoga.

I da ne pokvarim tradiciju vezano za "hamse-volanuše" koje me nerviraju na cesti.

Ove godine sam poceo aktivno(legalno) voziti motor. Pazljiv sam, ne divljam, uredno oprema sva na meni, zmigavce dajem, ogranicenja....itd.
Kao i svi motoristi praktikujem da se provucem na semaforima izmedju auta :evil: . Naravno gledam svoju guzicu prvenstveno da je sigurna pri tome pa sve ostale. I to radim maksimalno polako.
Moram priznati da je daleko vise onih koji naprave prostor i malo se pomaknu u stranu pri tome da mogu sigurno proci, nego onih koji te "zatvore". Da se razumijemo, ne ljutim se na ove druge niti im psujem, kunem itd. jer niko nije duzan da to radi.
Ali.....
Zensko za volanom nema tu "notu". Nema kurxxx da ce se pomjeriti. Cak naprotiv vise puta mi se desilo da malo "seta" po traci. Ono telefon, instagram, facebook, neka iskljucenost i isprepadanost....
tako da cim vidim dugu kosu ispred sebe u autu na semaforu u nekoj traci, nema provlacenja. Neka.
Isto tako ako vidim da je iza mene neka hamsa-na-telefon-tipkacica u guzvi, oooodmah zauzimam stranu trake tako da ako se zaustavljam a vidim na retrovizoru da je ona utackala u npr novu sliku "hane horse-head", imam sigurnu rutu za bijeg izmedju auta, umjesto da me nabije na auto ispred.
Onda isto tako totalno odsustvo nekog normalnog rezona. Hladno ce ti skrenuti u traku cak i ako nisi u mrtvom uglu. Kao da te nema. Samo te pasivno agresivno "izgura".
Mislio sam da je do mene, pa sam pricao sa nekim ljudima koji daleko duze voze na dva tocka od mene. Bogami nije do mene.
Eto.
:sax:
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#44191 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by topcam »

zdruzdjo wrote: 19/05/2023 21:22
Throttle wrote: 19/05/2023 20:06 @EFD22 Eto te ko zdruzdjo, samo protiv zena pises :D
Jel me neko trazio :-) :-) :-)

Vidi, ja stvarno nemam nista protiv zena vozaca. Nisam muski sovinista.
Ali ako hamsa ne zna voziti, isprepadana je, samoziva, fura se na to "zensko sam i moze mi se"......, onda nemoj. Jednostavno. Veliki je broj ljudi koji jednostavno nisu genetski predodredjeni za volan ali uporno sjedaju za njega.
Ima more stvari koje ulaze u ove gore kasifikacije(osim zadnje navedene)koje ne znam raditi i necu ni pocinjati.
Moja supruga vozi nekih 17-ak godina. I to ne bas aktivno. Ali, na kraj svijeta sa njom. Za volanom je: sabrana, fokusirana, pazljiva, odvazna, zna procjeniti situaciju, nebezobrazna....ali brateee, daleko je vise hamsa za volanom koje su sve suprotno od ovoga.

I da ne pokvarim tradiciju vezano za "hamse-volanuše" koje me nerviraju na cesti.

Ove godine sam poceo aktivno(legalno) voziti motor. Pazljiv sam, ne divljam, uredno oprema sva na meni, zmigavce dajem, ogranicenja....itd.
Kao i svi motoristi praktikujem da se provucem na semaforima izmedju auta :evil: . Naravno gledam svoju guzicu prvenstveno da je sigurna pri tome pa sve ostale. I to radim maksimalno polako.
Moram priznati da je daleko vise onih koji naprave prostor i malo se pomaknu u stranu pri tome da mogu sigurno proci, nego onih koji te "zatvore". Da se razumijemo, ne ljutim se na ove druge niti im psujem, kunem itd. jer niko nije duzan da to radi.
Ali.....
Zensko za volanom nema tu "notu". Nema kurxxx da ce se pomjeriti. Cak naprotiv vise puta mi se desilo da malo "seta" po traci. Ono telefon, instagram, facebook, neka iskljucenost i isprepadanost....
tako da cim vidim dugu kosu ispred sebe u autu na semaforu u nekoj traci, nema provlacenja. Neka.
Isto tako ako vidim da je iza mene neka hamsa-na-telefon-tipkacica u guzvi, oooodmah zauzimam stranu trake tako da ako se zaustavljam a vidim na retrovizoru da je ona utackala u npr novu sliku "hane horse-head", imam sigurnu rutu za bijeg izmedju auta, umjesto da me nabije na auto ispred.
Onda isto tako totalno odsustvo nekog normalnog rezona. Hladno ce ti skrenuti u traku cak i ako nisi u mrtvom uglu. Kao da te nema. Samo te pasivno agresivno "izgura".
Mislio sam da je do mene, pa sam pricao sa nekim ljudima koji daleko duze voze na dva tocka od mene. Bogami nije do mene.
Eto.
:sax:
Dva kukuruza po´podne, evo pare.
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#44192 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by HelaS »

Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati :(


Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44193 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati :(


Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
Najveci problem su te sijalice "moderne" sto kolju u oci zajedno sa farovima koji nisu nivelisani pa tuku gdje ne treba. Lijevi far tj vozacev ne ide po pravilu pravo vec mu je snop oboreniji u desnu stranu(ima slika kako to treba da izgleda), a prosjecni imbecil ode u neku radionu da ugradi neka sociva,sijalice i skalameriju sto ide u farove i onda mu strucljak namjesti da to bljesti,tako da se ne vidi razlika da li je pod dugim ili kratkim ili su razvaljeni farovi pa se rasipa gdje treba i ne treba. Najvise smetaju po kisi kada je refleksija jos gora na mokrom putu koji je neosvjetljen ili poluosvjetljen jadno.
Vamo se dosta kenjalo o klepanju para na izduvnim normama, a svako auto ima 100x gori problem sa sijalicama. Naravno koliko god da bljeste,neko to na tehnickom "ne vidi". Poenta je uzeti pare,a sve ostalo je nebitno. Ja vala ne znam ima li igdje ikakav slucaj da je neko oborio nekoga na tehnickom.
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#44194 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shandrprcSA »

HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
koje izmjene? koje pravo?
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#44195 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mayab »

HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati :(


Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
A da to nisu zapravo dnevna svjetla? Pojasni
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#44196 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by vjeshalica »

mayab wrote: 20/05/2023 07:12
HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati :(


Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
A da to nisu zapravo dnevna svjetla? Pojasni
Image

Šta su ovdje dnevna a sta maglenke? :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#44197 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

vjeshalica wrote: 20/05/2023 04:25
HelaS wrote: 20/05/2023 01:46 Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati :(


Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
Najveci problem su te sijalice "moderne" sto kolju u oci zajedno sa farovima koji nisu nivelisani pa tuku gdje ne treba. Lijevi far tj vozacev ne ide po pravilu pravo vec mu je snop oboreniji u desnu stranu(ima slika kako to treba da izgleda), a prosjecni imbecil ode u neku radionu da ugradi neka sociva,sijalice i skalameriju sto ide u farove i onda mu strucljak namjesti da to bljesti,tako da se ne vidi razlika da li je pod dugim ili kratkim ili su razvaljeni farovi pa se rasipa gdje treba i ne treba. Najvise smetaju po kisi kada je refleksija jos gora na mokrom putu koji je neosvjetljen ili poluosvjetljen jadno.
Vamo se dosta kenjalo o klepanju para na izduvnim normama, a svako auto ima 100x gori problem sa sijalicama. Naravno koliko god da bljeste,neko to na tehnickom "ne vidi". Poenta je uzeti pare,a sve ostalo je nebitno. Ja vala ne znam ima li igdje ikakav slucaj da je neko oborio nekoga na tehnickom.
zato je najbolje voziti suv ili crosssover neki
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#44198 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Evolution_IV »

vjeshalica wrote: 20/05/2023 07:17
mayab wrote: 20/05/2023 07:12

A da to nisu zapravo dnevna svjetla? Pojasni
Image

Šta su ovdje dnevna a sta maglenke? :mrgreen:
smetljista, svi normalni stavljaju dnevna u far ili u masku, jedino su ovi stavljali u maglenke :run:

i corner light isto glupost :lol: :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#44199 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

Evolution_IV wrote: 20/05/2023 09:49
vjeshalica wrote: 20/05/2023 07:17

Image

Šta su ovdje dnevna a sta maglenke? :mrgreen:
smetljista, svi normalni stavljaju dnevna u far ili u masku, jedino su ovi stavljali u maglenke :run:

i corner light isto glupost :lol: :run:
corner light je odlicna stvar
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44200 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

odlicna samo za policiju :lol:
Post Reply