Jos se na instagramu kao pravda, nije bahacenje nego raja iza svirala nije mogao da stane u traku pa se popeo
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#44176 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jos se na instagramu kao pravda, nije bahacenje nego raja iza svirala nije mogao da stane u traku pa se popeo
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#44177 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
pa kako nam je ovo promaklo adri gaser bio u rajvosa, nismo se isli slikat s njim
-
noviclan
- Posts: 15008
- Joined: 31/10/2013 06:48
#44178 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Je li mogu ovo kazniti oni eko milicajci iako nema registarske a parkiran bude ispred bosmala, bas me interesuje koji ga glavic voziJavierBosnia wrote: ↑17/05/2023 01:02
Jos se na instagramu kao pravda, nije bahacenje nego raja iza svirala nije mogao da stane u traku pa se popeo![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
- Ateista
- Posts: 51660
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#44180 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Hocu da se ukljucim na jednu lokalnu cestu koja ima prednost i prilazim joj, lik iz te ceste skrece lijevo u moju i pravi takav luk da je bas dobro presjekao moju traku bez ikakve potrebe, morao sam usporiti da me ne lupi.
Mislim da je suvisno govoriti koja marka vozila je u pitanju, dajem jednu sansu da se pogodi.
Mislim da je suvisno govoriti koja marka vozila je u pitanju, dajem jednu sansu da se pogodi.
- skrbavi-admin
- Posts: 7095
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44182 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Danas djeva u Zafiri prve generacije kroz Vogošću vozi nekih 30ak km/h, i onda odjednom stade, krenu skretati lijevo (bez žmigavca) i umal’ je ne opali Scenic iz drugog smjera. Iza njega je neki lik sa bijelim Sciroccom pušta, malo je reći da joj je trebalo ravno 30 sekundi da se pokrene, a da brzinom od 3 km/h skrene lijevo u kvart i skloni se sa ceste.
Kontrola nad vozilom, nepostojeća. Pregled okoline i saobraćaja, nepostojeći. Pamet, nepostojeća.
U srijedu, idem na A1 od Sa do Ze, djeva u crnom ix55 ide lijevom trakom 130 km/h, i tako od Podlugova do Visokog, čak ju je jedan pametnjaković u sivom B6 Passatu karavanu pokušao preći (i mene i nju) desnom trakom, i to baš u momentu kada je nakon nekih 8km shvatila da sam iza nje, da joj cijelo vrijeme blicam (LEDom od nekoliko hiljada lm) i sviram dvotonskom sirenom.
Doduše kad sam konačno prolazio pored nje, mahnula je.
Kontrola nad vozilom, nepostojeća. Pregled okoline i saobraćaja, nepostojeći. Pamet, nepostojeća.
U srijedu, idem na A1 od Sa do Ze, djeva u crnom ix55 ide lijevom trakom 130 km/h, i tako od Podlugova do Visokog, čak ju je jedan pametnjaković u sivom B6 Passatu karavanu pokušao preći (i mene i nju) desnom trakom, i to baš u momentu kada je nakon nekih 8km shvatila da sam iza nje, da joj cijelo vrijeme blicam (LEDom od nekoliko hiljada lm) i sviram dvotonskom sirenom.
Doduše kad sam konačno prolazio pored nje, mahnula je.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44183 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Lik danas hladnokrvno na izlaznom putu iz garaze u Merkatoru cim se prodje rampa, zaustavio se i prcka po gepeku. Kad sam mislila da sam sve vidjela.... 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#44184 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
@EFD22 Eto te ko zdruzdjo, samo protiv zena pises 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#44185 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Gospodin. Moye se proč staje problemvjeshalica wrote: ↑19/05/2023 20:06 Lik danas hladnokrvno na izlaznom putu iz garaze u Merkatoru cim se prodje rampa, zaustavio se i prcka po gepeku. Kad sam mislila da sam sve vidjela....![]()
Ma nemam ništa protiv žena. Ovo je u ovom slučaju bilo tako.
Čak sam ubijeđen bio da je u ovom ix55 neki debil, a ne ova plaha djevojčica.
A dosta više muškaraca ima koji su, kako ih ja volim nazivati, pretplatnici na lijevu traku na A1. Pogotovo u lijevim krivinama. Retrovizor je nepostojeći.
Inače mi nije jasna potreba za tim, pogotovo ako voziš sporo. Jesu to toliko loša auta da ne mogu savladati krivinu vanjskom trakom? Pa ja sa Mondeom mogu svaku krivinu od Zenice do Sarajeva proći u desnoj traci sa 200+ bez ikakvih problema.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#44188 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ih šefe bez uvrede prema mondilaku ali mislim da si sa 200plus prećerao.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#44189 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Bijeli zmigavci, a i sijalica obicna bijela 
-
zdruzdjo
- Posts: 5921
- Joined: 16/08/2009 00:27
#44190 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jel me neko trazio
Vidi, ja stvarno nemam nista protiv zena vozaca. Nisam muski sovinista.
Ali ako hamsa ne zna voziti, isprepadana je, samoziva, fura se na to "zensko sam i moze mi se"......, onda nemoj. Jednostavno. Veliki je broj ljudi koji jednostavno nisu genetski predodredjeni za volan ali uporno sjedaju za njega.
Ima more stvari koje ulaze u ove gore kasifikacije(osim zadnje navedene)koje ne znam raditi i necu ni pocinjati.
Moja supruga vozi nekih 17-ak godina. I to ne bas aktivno. Ali, na kraj svijeta sa njom. Za volanom je: sabrana, fokusirana, pazljiva, odvazna, zna procjeniti situaciju, nebezobrazna....ali brateee, daleko je vise hamsa za volanom koje su sve suprotno od ovoga.
I da ne pokvarim tradiciju vezano za "hamse-volanuše" koje me nerviraju na cesti.
Ove godine sam poceo aktivno(legalno) voziti motor. Pazljiv sam, ne divljam, uredno oprema sva na meni, zmigavce dajem, ogranicenja....itd.
Kao i svi motoristi praktikujem da se provucem na semaforima izmedju auta
Moram priznati da je daleko vise onih koji naprave prostor i malo se pomaknu u stranu pri tome da mogu sigurno proci, nego onih koji te "zatvore". Da se razumijemo, ne ljutim se na ove druge niti im psujem, kunem itd. jer niko nije duzan da to radi.
Ali.....
Zensko za volanom nema tu "notu". Nema kurxxx da ce se pomjeriti. Cak naprotiv vise puta mi se desilo da malo "seta" po traci. Ono telefon, instagram, facebook, neka iskljucenost i isprepadanost....
tako da cim vidim dugu kosu ispred sebe u autu na semaforu u nekoj traci, nema provlacenja. Neka.
Isto tako ako vidim da je iza mene neka hamsa-na-telefon-tipkacica u guzvi, oooodmah zauzimam stranu trake tako da ako se zaustavljam a vidim na retrovizoru da je ona utackala u npr novu sliku "hane horse-head", imam sigurnu rutu za bijeg izmedju auta, umjesto da me nabije na auto ispred.
Onda isto tako totalno odsustvo nekog normalnog rezona. Hladno ce ti skrenuti u traku cak i ako nisi u mrtvom uglu. Kao da te nema. Samo te pasivno agresivno "izgura".
Mislio sam da je do mene, pa sam pricao sa nekim ljudima koji daleko duze voze na dva tocka od mene. Bogami nije do mene.
Eto.
- topcam
- Posts: 5471
- Joined: 08/07/2007 12:49
- Vozim: uzbrdo
#44191 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Dva kukuruza po´podne, evo pare.zdruzdjo wrote: ↑19/05/2023 21:22Jel me neko trazio![]()
![]()
![]()
Vidi, ja stvarno nemam nista protiv zena vozaca. Nisam muski sovinista.
Ali ako hamsa ne zna voziti, isprepadana je, samoziva, fura se na to "zensko sam i moze mi se"......, onda nemoj. Jednostavno. Veliki je broj ljudi koji jednostavno nisu genetski predodredjeni za volan ali uporno sjedaju za njega.
Ima more stvari koje ulaze u ove gore kasifikacije(osim zadnje navedene)koje ne znam raditi i necu ni pocinjati.
Moja supruga vozi nekih 17-ak godina. I to ne bas aktivno. Ali, na kraj svijeta sa njom. Za volanom je: sabrana, fokusirana, pazljiva, odvazna, zna procjeniti situaciju, nebezobrazna....ali brateee, daleko je vise hamsa za volanom koje su sve suprotno od ovoga.
I da ne pokvarim tradiciju vezano za "hamse-volanuše" koje me nerviraju na cesti.
Ove godine sam poceo aktivno(legalno) voziti motor. Pazljiv sam, ne divljam, uredno oprema sva na meni, zmigavce dajem, ogranicenja....itd.
Kao i svi motoristi praktikujem da se provucem na semaforima izmedju auta. Naravno gledam svoju guzicu prvenstveno da je sigurna pri tome pa sve ostale. I to radim maksimalno polako.
Moram priznati da je daleko vise onih koji naprave prostor i malo se pomaknu u stranu pri tome da mogu sigurno proci, nego onih koji te "zatvore". Da se razumijemo, ne ljutim se na ove druge niti im psujem, kunem itd. jer niko nije duzan da to radi.
Ali.....
Zensko za volanom nema tu "notu". Nema kurxxx da ce se pomjeriti. Cak naprotiv vise puta mi se desilo da malo "seta" po traci. Ono telefon, instagram, facebook, neka iskljucenost i isprepadanost....
tako da cim vidim dugu kosu ispred sebe u autu na semaforu u nekoj traci, nema provlacenja. Neka.
Isto tako ako vidim da je iza mene neka hamsa-na-telefon-tipkacica u guzvi, oooodmah zauzimam stranu trake tako da ako se zaustavljam a vidim na retrovizoru da je ona utackala u npr novu sliku "hane horse-head", imam sigurnu rutu za bijeg izmedju auta, umjesto da me nabije na auto ispred.
Onda isto tako totalno odsustvo nekog normalnog rezona. Hladno ce ti skrenuti u traku cak i ako nisi u mrtvom uglu. Kao da te nema. Samo te pasivno agresivno "izgura".
Mislio sam da je do mene, pa sam pricao sa nekim ljudima koji daleko duze voze na dva tocka od mene. Bogami nije do mene.
Eto.
![]()
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#44192 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sve češće vidim maglenjake okrugle, velike kao farovi, i sijaju poput reflektora, ne daju gledati
Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
Volio bih znati kojoj budaletini je palo na pamet da predloži, a koji idioti su izglasali izmjene zakona na pravo na maglenjake usred ljeta
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44193 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Najveci problem su te sijalice "moderne" sto kolju u oci zajedno sa farovima koji nisu nivelisani pa tuku gdje ne treba. Lijevi far tj vozacev ne ide po pravilu pravo vec mu je snop oboreniji u desnu stranu(ima slika kako to treba da izgleda), a prosjecni imbecil ode u neku radionu da ugradi neka sociva,sijalice i skalameriju sto ide u farove i onda mu strucljak namjesti da to bljesti,tako da se ne vidi razlika da li je pod dugim ili kratkim ili su razvaljeni farovi pa se rasipa gdje treba i ne treba. Najvise smetaju po kisi kada je refleksija jos gora na mokrom putu koji je neosvjetljen ili poluosvjetljen jadno.
Vamo se dosta kenjalo o klepanju para na izduvnim normama, a svako auto ima 100x gori problem sa sijalicama. Naravno koliko god da bljeste,neko to na tehnickom "ne vidi". Poenta je uzeti pare,a sve ostalo je nebitno. Ja vala ne znam ima li igdje ikakav slucaj da je neko oborio nekoga na tehnickom.
-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#44195 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
A da to nisu zapravo dnevna svjetla? Pojasni
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#44196 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44197 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
zato je najbolje voziti suv ili crosssover nekivjeshalica wrote: ↑20/05/2023 04:25Najveci problem su te sijalice "moderne" sto kolju u oci zajedno sa farovima koji nisu nivelisani pa tuku gdje ne treba. Lijevi far tj vozacev ne ide po pravilu pravo vec mu je snop oboreniji u desnu stranu(ima slika kako to treba da izgleda), a prosjecni imbecil ode u neku radionu da ugradi neka sociva,sijalice i skalameriju sto ide u farove i onda mu strucljak namjesti da to bljesti,tako da se ne vidi razlika da li je pod dugim ili kratkim ili su razvaljeni farovi pa se rasipa gdje treba i ne treba. Najvise smetaju po kisi kada je refleksija jos gora na mokrom putu koji je neosvjetljen ili poluosvjetljen jadno.
Vamo se dosta kenjalo o klepanju para na izduvnim normama, a svako auto ima 100x gori problem sa sijalicama. Naravno koliko god da bljeste,neko to na tehnickom "ne vidi". Poenta je uzeti pare,a sve ostalo je nebitno. Ja vala ne znam ima li igdje ikakav slucaj da je neko oborio nekoga na tehnickom.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#44198 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
smetljista, svi normalni stavljaju dnevna u far ili u masku, jedino su ovi stavljali u maglenke
i corner light isto glupost
- kabal1337
- Posts: 13443
- Joined: 11/02/2012 21:08
#44199 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
corner light je odlicna stvarEvolution_IV wrote: ↑20/05/2023 09:49smetljista, svi normalni stavljaju dnevna u far ili u masku, jedino su ovi stavljali u maglenke![]()
i corner light isto glupost![]()
![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39550
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#44200 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
odlicna samo za policiju 
