Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46776 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

sto ti ga zabijo :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46777 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

LikeLike wrote: 09/05/2023 20:15
Koji zijo … ? :lol: :fazlija:
a znas ga ti,stavljao sam ja sliku ,al ne smijem vise ,sad je presto pit pa se ljuti zbog one slike :D
ako bude vidio najebo sam....

Image
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#46778 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/05/2023 19:43 Image
:kiss:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46779 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

bitanga_sa_otesa wrote: 09/05/2023 20:29
LikeLike wrote: 09/05/2023 20:15
Koji zijo … ? :lol: :fazlija:
a znas ga ti,stavljao sam ja sliku ,al ne smijem vise ,sad je presto pit pa se ljuti zbog one slike :D
ako bude vidio najebo sam....

Image
Dobar Zijo, a i dobro te popravio za male pare :D

Naruci i ovog skrbavog kod Zije dacu ja petaka za njega :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46780 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Kolega tražio amortizere prednje za Clio 4 dci, Kyb, Šandor 114 km/kom, automilovanovic 160 km/kom, kako tolika razlika ? :-)
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46781 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 10/05/2023 13:19 Kolega tražio amortizere prednje za Clio 4 dci, Kyb, Šandor 114 km/kom, automilovanovic 160 km/kom, kako tolika razlika ? :-)
Zato sto svi imaju "svoju" marzu....
Ovaj milovanovic, simimpex , motorex..ista pljacka
Pitaj u interauto Sa
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#46782 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by emotivac »

Leon16v wrote: 10/05/2023 13:19 Kolega tražio amortizere prednje za Clio 4 dci, Kyb, Šandor 114 km/kom, automilovanovic 160 km/kom, kako tolika razlika ? :-)
Pitaj Rikambi Bijeljina, tu ćeš tek da vidiš razliku u odnosu na npr motorex, duplo :lol: :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46783 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 10/05/2023 13:44
Leon16v wrote: 10/05/2023 13:19 Kolega tražio amortizere prednje za Clio 4 dci, Kyb, Šandor 114 km/kom, automilovanovic 160 km/kom, kako tolika razlika ? :-)
Zato sto svi imaju "svoju" marzu....
Ovaj milovanovic, simimpex , motorex..ista pljacka
Pitaj u interauto Sa
Najpovoljniji Šandor sa 114 KM po komadu. Interauto nema Kyb, sta znam, ako nije neka "kopija" kyb onda mu je to skroz povoljno za razliku od ostalih koji idu do 160 km. Mada sumnjam da Šandor valja kopije :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46784 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Leon16v wrote: 10/05/2023 16:06
Najpovoljniji Šandor sa 114 KM po komadu. Interauto nema Kyb, sta znam, ako nije neka "kopija" kyb onda mu je to skroz povoljno za razliku od ostalih koji idu do 160 km. Mada sumnjam da Šandor valja kopije :D
sandor je prva ruka od veleprodaje,nuica npr....mozda ima veliki popust kod nabavke :?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46785 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Najbolje vidi ko je ovlasteni distributer za KYB npr. pa pitaj kod njih

simimpex - pitaj Aldina
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46786 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/05/2023 16:22
Leon16v wrote: 10/05/2023 16:06
Najpovoljniji Šandor sa 114 KM po komadu. Interauto nema Kyb, sta znam, ako nije neka "kopija" kyb onda mu je to skroz povoljno za razliku od ostalih koji idu do 160 km. Mada sumnjam da Šandor valja kopije :D
sandor je prva ruka od veleprodaje,nuica npr....mozda ima veliki popust kod nabavke :?
Ima Monroe 82 KM/kom, išao bi na Kyb i odmah i šolje amortizera i aksijalne da je miran.
Hvala :thumbup:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46787 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Za moje auto najeftinija varijanta bila 168KM po komadu za prednje :( I to bez ruku. Dosla me dva amortizera haman 400KM. Nisam ni pogledao koji su. Imaju lafo 3 godine garancije.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46788 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

laik1981 wrote: 10/05/2023 17:07 Za moje auto najeftinija varijanta bila 168KM po komadu za prednje :( I to bez ruku. Dosla me dva amortizera haman 400KM. Nisam ni pogledao koji su. Imaju lafo 3 godine garancije.
Koje auto
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46789 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Leon16v wrote: 10/05/2023 17:08
laik1981 wrote: 10/05/2023 17:07 Za moje auto najeftinija varijanta bila 168KM po komadu za prednje :( I to bez ruku. Dosla me dva amortizera haman 400KM. Nisam ni pogledao koji su. Imaju lafo 3 godine garancije.
Koje auto
ceed 2013.
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46790 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja mogu sva 4 zamjeniti za tu lovu..... :mrgreen:
H3bo te azijate.. :mrgreen:
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46791 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Ma ebat ih. Ne da mi se crnjaciti :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46792 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

@konektovan

mozes za smetljista od amortizera :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51407
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46793 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 10/05/2023 18:13 @konektovan

mozes za smetljista od amortizera :lol:
57 KM kod sandora zadnji, brend bilstein, na akciji bili prosle godine...
Prrdnji su oko stoje...sachs 111 KM, kyb 120 KM,..sve smece
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46794 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 10/05/2023 18:20
Evolution_IV wrote: 10/05/2023 18:13 @konektovan

mozes za smetljista od amortizera :lol:
57 KM kod sandora zadnji, brend bilstein, na akciji bili prosle godine...
Prrdnji su oko stoje...sachs 111 KM, kyb 120 KM,..sve smece
:thumbup:

65 zadnji i po 140 prednji , sve KYB, bas je skupo za azijata :-D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46795 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Onda je realno da i za clia kyb 114 KM, a ne 160 :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46796 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

naravno :thumbup:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#46797 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Evo sad konkretno pitanje za znalce. Radi se o mom Megane 3 1.5dci. Danas mi dolazila zainteresirana musterija i nije bio zadovoljan, konkretno sa stanjem motora. Ja ubijedjen da je auto u super stanju. Upalim auto i covjek odvrnu cep za sipanje ulja i cuje su puf puf i kao puse. Covjek kaze to nije dobro i motor nije najbolji. Ja to nikada nisam ni vidio jer taj cep i ne odvrcem dok motpr radi. Maloprije odem do auta da malo pogledam. Sa skinutim cepom i motorom upaljenim stvarno se cuje puf puf i kao da puse ali kad poklopim dlanom nema nikakvog pritiska da nabija. Na taj otvor ne baca nikakav dim niti na sipku za mjerenje nivoa nema nikakvog dima. Auto inace pali odmah uvijek, ne trosi ulje, apsolutno nikakvog dima ne baca na auspuh, na eko testu su idealna mjerenja, nema nikakvih gresaka, vuce jako lijepo.
Misljenja??? Jel stvarno nesto nije u redu ili...?
Last edited by preludezalude on 10/05/2023 20:44, edited 2 times in total.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46798 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vidi se da je ta musterija bas znalac neki ....pijaĆar :lol:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46799 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

seronja
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46800 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

preludezalude wrote: 10/05/2023 20:15 Evo sad konkretno pitanje za znalce. Radi se o mom Megane 3 1.5dci. Danas mi dolazila zainteresirana musterija i nije bio zadovoljan, konkretno sa stanjem motora. Ja ubijedjen da je auto u super stanju. Upalim auto i covjek odvrnu cep za sipanje ulja i cuje su puf puf i kao puse. Covjek kaze to nije dobro i motor nije najbolji. Ja to nikada nisam ni vidio jer taj cep i ne odvrcem dok motpr radi. Maloprije odem do auta da malo pogledam. Sa skinutim cepom i motorom upaljenim stvarno se cuje puf puf i kao da puse ali kad poklopim dlanom nema nikakvog pritiska da nabija. Na taj otvor ne baca nikakav dim niti na sipku za mjerenje nivoa nema nikakvog dima. Auto inace pali odmah uvijek, ne trosi ulje, apsolutno nikakvog dima ne baca na auspuh, na eko testu su idealna mjerenja, nema nikakvih gresaka.
Misljenja???
Ako ne baci ulje do plafona kad ga upalis bez cepa onda ne valja :lol: :run:
Post Reply