Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46726 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kugla ili krajnica vjerovatno.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46727 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/05/2023 17:17 kugla ili krajnica vjerovatno.
moze li biti aksijalni?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46728 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

laik1981 wrote: 07/05/2023 17:08 Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?
Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod. :lol:

Ima neki random video otprilike kako se to čulo
https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46729 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 07/05/2023 17:24
bitanga_sa_otesa wrote: 07/05/2023 17:17 kugla ili krajnica vjerovatno.
moze li biti aksijalni?
on se najprije cuje kad motas u mjestu (obrtanje opruge)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46730 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/05/2023 19:22
skrbavi-admin wrote: 07/05/2023 17:24

moze li biti aksijalni?
on se najprije cuje kad motas u mjestu (obrtanje opruge)
hvava
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46731 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

vjeshalica wrote: 07/05/2023 17:39
laik1981 wrote: 07/05/2023 17:08 Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?
Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod. :lol:

Ima neki random video otprilike kako se to čulo

https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share
Tita mi isto ovako :lol:

Finta je sto ja auto bas moram izmaltretirati da pocne skripati, pa da ga odvucem majstoru da cuje. Rekao je on meni kad pocne lupkati znacemo sta je :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14689
Joined: 19/11/2012 18:37

#46732 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

laik1981 wrote: 07/05/2023 20:39
vjeshalica wrote: 07/05/2023 17:39

Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod. :lol:

Ima neki random video otprilike kako se to čulo

https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share
Tita mi isto ovako :lol:

Finta je sto ja auto bas moram izmaltretirati da pocne skripati, pa da ga odvucem majstoru da cuje. Rekao je on meni kad pocne lupkati znacemo sta je :mrgreen:
Nije ti rekao da pojačaš muziku?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46733 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

laik1981 wrote: 07/05/2023 20:39
Tita mi isto ovako :lol:

Finta je sto ja auto bas moram izmaltretirati da pocne skripati, pa da ga odvucem majstoru da cuje. Rekao je on meni kad pocne lupkati znacemo sta je :mrgreen:
Meni se to prvo čulo na malo visočijem ležećem prilikom silaska to škripanje,ja mislila neke se baglame na vratima upropastile. :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51393
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46734 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Meni je takav zvuk pravila kugla..
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#46735 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ma injekcijom ubrizgat malo ulja, ako stane znas do cega je
User avatar
van Basten
Posts: 7962
Joined: 21/09/2006 02:59

#46736 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46737 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

van Basten wrote: 08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.

E sad koliko ti je ovo pomoglo....

edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.
User avatar
van Basten
Posts: 7962
Joined: 21/09/2006 02:59

#46738 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by van Basten »

lavic wrote: 08/05/2023 12:39
van Basten wrote: 08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.

E sad koliko ti je ovo pomoglo....

edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.
Hvala ali bas i nije pomoglo jer bas Kula je taj koji me je otkantao da se ne bi zezao s tim :mrgreen:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46739 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

van Basten wrote: 08/05/2023 13:07
lavic wrote: 08/05/2023 12:39

Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.

E sad koliko ti je ovo pomoglo....

edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.
Hvala ali bas i nije pomoglo jer bas Kula je taj koji me je otkantao da se ne bi zezao s tim :mrgreen:
E jbg. Onda kod Halilovica, jest da “zuji “ u usima ali bar rjesis problem.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46740 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

van Basten wrote: 08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
Ako je to motor kao u cliu sport provjeri pedalu gasa ,i konektor na njoj ,a imali su problem i sa klapnom gasa...
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46741 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46742 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

van Basten wrote: 08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
Jel mozes snimiti kako to izgleda?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46743 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Juka Jebach wrote: 08/05/2023 15:27 https://crna-hronika.info/video-pogleda ... aru/497788

Kako ovo popraviti hahahaha
prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi :D
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46744 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

Evolution_IV wrote: 08/05/2023 15:30
Juka Jebach wrote: 08/05/2023 15:27 https://crna-hronika.info/video-pogleda ... aru/497788

Kako ovo popraviti hahahaha
prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi :D
Ko zna koji mu je DOT!? :D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46745 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

fulioje brzinu, kako mu je dao u prvu da ubaci
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46746 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 15:39
Evolution_IV wrote: 08/05/2023 15:30

prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi :D
Ko zna koji mu je DOT!? :D
alah se rasu ko riza iz merhameta :lol: :lol: :lol: :lol:
trkaća kurčina :lol:

kakav obruk :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46747 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 08/05/2023 15:42 fulioje brzinu, kako mu je dao u prvu da ubaci
Ako se potrudis,moze
I meni se desilo jednom na trci,ali nije bila ovolika havarija.samo se otkinuo zamajac i probio kuciste mjenjaca
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46748 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 15:39
Evolution_IV wrote: 08/05/2023 15:30

prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi :D
Ko zna koji mu je DOT!? :D
Vatrogasno vozilo je hit. Kakav muzejski primjerak.
User avatar
kabal1337
Posts: 13445
Joined: 11/02/2012 21:08

#46749 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

moze se desiti svakome, vibracije su cudo
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7099
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46750 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

moze samo na smecu i wannabe rejseru koji na crtu izadje GTRU.....
Post Reply