Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46726 Re: Pitamo Mehanicare ?
kugla ili krajnica vjerovatno.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46727 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze li biti aksijalni?
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46728 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod.laik1981 wrote: ↑07/05/2023 17:08 Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?
Ima neki random video otprilike kako se to čulo
https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46729 Re: Pitamo Mehanicare ?
on se najprije cuje kad motas u mjestu (obrtanje opruge)
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46730 Re: Pitamo Mehanicare ?
hvava
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46731 Re: Pitamo Mehanicare ?
Tita mi isto ovakovjeshalica wrote: ↑07/05/2023 17:39Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod.laik1981 wrote: ↑07/05/2023 17:08 Pocelo mi nesto skripati na prednjoj desnoj strani trapa. Sto je najgore ne desava se stalno vec kada se auto vozi malo duze, npr. nakon pola sata. Do tad nista. Kada je hladnije vrijeme ne skripi. Kada pocne skripati bas se cuje, pogotovo kada se prelazi preko lezecih. Zvuk je poput stenjanja opruge. Bas kao na onim starim madracima sa oprugama. Stenje i kada u mjestu vintam volanom ali i to nakon sto se auto vozi neko vrijeme. Odmorim auto pola sata i prestane skripanje dok se opet malo ne provoza. Nista ne lupka, ne mlatara, al samo kad pocne stenjati bas iritira. Vozio majstoru i ne moze da nadje uzrok. Kaze nema nikakvih luftova i da sve djeluje cvrsto. Ja sto se tice voznje ne osjetim nista osim tog zvuka. Znate li sta bi najprije moglo biti?![]()
Ima neki random video otprilike kako se to čulo
https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share
Finta je sto ja auto bas moram izmaltretirati da pocne skripati, pa da ga odvucem majstoru da cuje. Rekao je on meni kad pocne lupkati znacemo sta je
- Laplace
- Posts: 14689
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46732 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije ti rekao da pojačaš muziku?laik1981 wrote: ↑07/05/2023 20:39Tita mi isto ovakovjeshalica wrote: ↑07/05/2023 17:39
Tako je i meni rekao da se ništa ne čuje, prvo je škripalo, pa je krenulo kuckati. Ali kod mene je bio stabilizator. Isto kao brodski pod.![]()
Ima neki random video otprilike kako se to čulo
https://youtube.com/shorts/pG4svXPJ9MI?feature=share![]()
Finta je sto ja auto bas moram izmaltretirati da pocne skripati, pa da ga odvucem majstoru da cuje. Rekao je on meni kad pocne lupkati znacemo sta je![]()
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46733 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se to prvo čulo na malo visočijem ležećem prilikom silaska to škripanje,ja mislila neke se baglame na vratima upropastile.
- konektovan
- Posts: 51390
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46734 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni je takav zvuk pravila kugla..
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46735 Re: Pitamo Mehanicare ?
ma injekcijom ubrizgat malo ulja, ako stane znas do cega je
- van Basten
- Posts: 7958
- Joined: 21/09/2006 02:59
#46736 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46737 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.van Basten wrote: ↑08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
E sad koliko ti je ovo pomoglo....
edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.
- van Basten
- Posts: 7958
- Joined: 21/09/2006 02:59
#46738 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hvala ali bas i nije pomoglo jer bas Kula je taj koji me je otkantao da se ne bi zezao s timlavic wrote: ↑08/05/2023 12:39Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.van Basten wrote: ↑08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
E sad koliko ti je ovo pomoglo....
edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46739 Re: Pitamo Mehanicare ?
E jbg. Onda kod Halilovica, jest da “zuji “ u usima ali bar rjesis problem.van Basten wrote: ↑08/05/2023 13:07Hvala ali bas i nije pomoglo jer bas Kula je taj koji me je otkantao da se ne bi zezao s timlavic wrote: ↑08/05/2023 12:39
Pa za Reno imas majstore: kod "Edvina", imas Halilovica, i onog negdje Kobilja glava. Ja sam nekad davno imao Renoa i isao kod Halilovica a rodjak je samo vozi reno i on mislim da ide ovom n a Kobilju glavu.
E sad koliko ti je ovo pomoglo....
edit: evo se zarovio u telefon i mislim da je ovo kontakt: Kula 061/848-424.![]()
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46740 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je to motor kao u cliu sport provjeri pedalu gasa ,i konektor na njoj ,a imali su problem i sa klapnom gasa...van Basten wrote: ↑08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
-
Juka Jebach
- Posts: 858
- Joined: 18/04/2017 22:53
#46742 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel mozes snimiti kako to izgleda?van Basten wrote: ↑08/05/2023 09:23 Pitanje...
U zadnjih nekoliko mjeseci auto trza na davanju gasa, najcesce kad krenem iz mjesta ili kad prebacujem u trece u drugu. Nakon pregleda posumnjamo na leptir gasa, ali spajanje na dg ne pokaze nikakvu gresku. Kaze majstor vozi pa ako se upali kakvo upozorenje dodji da tad spojimo... docekam check emmision zuto svjetlo na dg, jeste nesto oko leptira gasa. Posalje me drugom majstoru, ko biva on strucnjak za te leptirove, njemu na dg pokaze istu gresku i bez zutih upozorenja na tabli. Tad pocne majstorska suplja kad hoce nekog otkacitida se ne zajebavaju s tim... mozda je mehanicki problem a mozda i elektronski, mozda tesko dio naci i ako nadjes kakav je, kinez i sl...
Ugl, da li je zaista toliki problem naci adekvatan dio i zamijeniti leptir gasa? Imate li preporuku gdje bih mogao otici i probati rijesiti problem?
Auto je Laguna 2006g., 2.0 16V
Kasnije mi se 2x javio i check injection sto je veci belaj jer baca auto u safe mode. Onda ugasim auto, upalim nakon 10 sec i upozorenje nestane
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46743 Re: Pitamo Mehanicare ?
prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit noviJuka Jebach wrote: ↑08/05/2023 15:27 https://crna-hronika.info/video-pogleda ... aru/497788
Kako ovo popraviti hahahaha
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46744 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ko zna koji mu je DOT!?Evolution_IV wrote: ↑08/05/2023 15:30prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit noviJuka Jebach wrote: ↑08/05/2023 15:27 https://crna-hronika.info/video-pogleda ... aru/497788
Kako ovo popraviti hahahaha![]()
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#46745 Re: Pitamo Mehanicare ?
fulioje brzinu, kako mu je dao u prvu da ubaci
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46746 Re: Pitamo Mehanicare ?
alah se rasu ko riza iz merhametaDzontra_Volta wrote: ↑08/05/2023 15:39Ko zna koji mu je DOT!?Evolution_IV wrote: ↑08/05/2023 15:30
prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi![]()
![]()
trkaća kurčina
kakav obruk
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#46748 Re: Pitamo Mehanicare ?
Vatrogasno vozilo je hit. Kakav muzejski primjerak.Dzontra_Volta wrote: ↑08/05/2023 15:39Ko zna koji mu je DOT!?Evolution_IV wrote: ↑08/05/2023 15:30
prepao se gtr jadnik...a kako popravit, bacit komplet motor u smece i napravit novi![]()
![]()
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46749 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze se desiti svakome, vibracije su cudo
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46750 Re: Pitamo Mehanicare ?
moze samo na smecu i wannabe rejseru koji na crtu izadje GTRU.....
