Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#44126 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Laplace wrote: 04/05/2023 19:18
Laertes wrote: 04/05/2023 15:22

Nigdje nije kao Lukavac, tamo su jednocifreni brojevi.
Srećom, nisam vozio kroz Lukavac više od deset godina.
Imaju jedan mali kružni tok i uče kandidate da stanu prije njega, prva brzina, i onda da krenu, bilo koga u kt ili ne :-)
Al' ne pretjerujem sa ovim jednocifrenim...
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44127 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Laertes wrote: 04/05/2023 19:25
Laplace wrote: 04/05/2023 19:18

Srećom, nisam vozio kroz Lukavac više od deset godina.
Imaju jedan mali kružni tok i uče kandidate da stanu prije njega, prva brzina, i onda da krenu, bilo koga u kt ili ne :-)
Al' ne pretjerujem sa ovim jednocifrenim...
Otkad u Lukavcu ima kružni tok? Toga se ne sjećam. Doduše, kako rekoh: nisam tamo vozio više od deset godina.
User avatar
Laertes
Posts: 5062
Joined: 08/01/2015 18:25

#44128 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Laplace wrote: 04/05/2023 19:29
Laertes wrote: 04/05/2023 19:25

Imaju jedan mali kružni tok i uče kandidate da stanu prije njega, prva brzina, i onda da krenu, bilo koga u kt ili ne :-)
Al' ne pretjerujem sa ovim jednocifrenim...
Otkad u Lukavcu ima kružni tok? Toga se ne sjećam. Doduše, kako rekoh: nisam tamo vozio više od deset godina.
Ma onaj mali kod vile, prije pruge kad skreneš desno
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44129 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Laertes wrote: 04/05/2023 20:16
Laplace wrote: 04/05/2023 19:29

Otkad u Lukavcu ima kružni tok? Toga se ne sjećam. Doduše, kako rekoh: nisam tamo vozio više od deset godina.
Ma onaj mali kod vile, prije pruge kad skreneš desno
Aha, taj dio. Tu i nisu mogli napraviti veći ako se dobro sjećam.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#44130 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

User avatar
Ken_M
Posts: 541
Joined: 14/11/2009 23:04

#44131 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ken_M »

Papansko "ja žurim ko vas j...", pretekne kolonu i uvali se naprijed.

Image
kakaljin
Posts: 13493
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#44132 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kakaljin »

Ken_M wrote: 06/05/2023 15:19 Papansko "ja žurim ko vas j...", pretekne kolonu i uvali se naprijed.

Image
KAd meni tako stanu , meni je najbitnije da na vrijeme krene da ne blokira moje kretanje na vrijeme. Parola snadji se, kad svi znamo da ima mnogo onih koji spavaju na semaforima pa umjesto 7-8 prodju 3-4 auta. Parola ne stvaraj guzvu.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44133 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

Ken_M wrote: 06/05/2023 15:19 Papansko "ja žurim ko vas j...", pretekne kolonu i uvali se naprijed.

Image
Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#44134 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Praetorious »

Nekorištenje žmigavca i nepropisna upotreba saobraćajnih traka - eto, to me nervira. Oboje sam imao čast doživjeti prije sat-i-kusur. Naravno, nervira me i sve drugo što je mimo propisa, no... druga priča. Elem.

Vraćao se na biciklu sa Ilidže, prolazio pokraj INA pumpe na Stupu i vidim da mi u susret ide neki kamiončić (cestom, ja sam naravno na trotoaru/pločinuku/nogostupu/ponekad i parkingu). Tip se kretao kranjom desnom trakom ceste i ni u jednom trenutku nije skrenuo na traku za skretanje na pumpu. Naravno, kad sam ja počeo prelaziti ulaz za pumpu, tad je tip smotao volan i preko 2 trake počeo ulaziti na pumpu. Sve sam mu po spisku, na 30-tak cm ispred njegovog prednjeg odvojnika, jer naravno - nije dao nikakav znak žmigavcem. Da ga je dao, pustio bih ga da prođe, lakše mi je (čitaj: sigurnije) prikočiti nego se iznositi sa kamionima.
Zar je toliko teško upalit taj žmigavac i prestrojiti se u traku za skretanje? Nisam znao, jbg.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#44135 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Koliko znam, tu nema biciklisticke staze, koji ces ti qrac na trotoaru na biciklu.
I jos garant pride nisi sisao sa bicikla kad si prelazio pjesacki.
Niko ne vidi sebe.
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#44136 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by noviclan »

NediM17 wrote: 06/05/2023 19:57 Koliko znam, tu nema biciklisticke staze, koji ces ti qrac na trotoaru na biciklu.
I jos garant pride nisi sisao sa bicikla kad si prelazio pjesacki.
Niko ne vidi sebe.
:lol: :thumbup: u pravu si, gdje god na zebri ne silazim sa bajka automobil ima prednost, ali kada ga guram e onda sam ja baja
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#44137 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

A sta je vise sa ovim tunelom na Ciglanama zna li neko do kada ce ga raditiiiii
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#44138 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insaneinthebrain »

Valjda ga nikad ne zavrse
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#44139 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

sudarili se kamion i auto ondje kod novog trga ispred bicakcica i iza alipasine se moglo samo prema vojnoj bolnici.. trolejbus blokirao desnu traku naravno.... dakle kolapssss
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#44140 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dzontra_Volta »

DoradO wrote: 08/05/2023 13:04 sudarili se kamion i auto ondje kod novog trga ispred bicakcica i iza alipasine se moglo samo prema vojnoj bolnici.. trolejbus blokirao desnu traku naravno.... dakle kolapssss
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#44141 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

Dzontra_Volta wrote: 08/05/2023 14:44
DoradO wrote: 08/05/2023 13:04 sudarili se kamion i auto ondje kod novog trga ispred bicakcica i iza alipasine se moglo samo prema vojnoj bolnici.. trolejbus blokirao desnu traku naravno.... dakle kolapssss
jbt i na forumu nema vise sanse supljirat odma video dokaz ide :lol: :lol: ... glava me jos nije prosla koliko sam se iznervirao danas sat vremena u jednoj ulici :twisted: a aonaj auto start/stop me handri svaki dan a danas odlucio da nece da se pali :lol:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44142 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Danas genijalac iz suprotnog smjera (ne pravca :D ) vozi više mojom stranom nego svojom. Ono, znam da je to loklani put i da nema linija ali, druže, valjda vidiš desno preko dva metra prazne ceste ako ništa. Valjda lik od 60-tak godina.

Blicanje - bez efekta, sviranje/koncert - bez efekta, srećom bilo neko proširenje pa pobjegoh. Nisam imao vremena da rizikujem sudar, morao za oko pola sata preuzeti nešto i dostaviti u školu, desetak kilometara vožnje po ograničenju 40 km/h sa mogućim kamerama i nekoliko usporivača + osjetljiv teret pri vožnji nazad.

Edit: Sve ovo je bilo na pravcu, na preglednom mjestu i na cesti koja tu nema nikakvih oštećenja. Nije bilo pješaka niti životinja, čak ni linija koje pojedini zaobilaze jer su valjda predebele pa lome amortizere i ležaje.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#44143 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Svjeza jajca. :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44144 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 09/05/2023 19:39 Svjeza jajca. :mrgreen:
Još osjetljivije: dvije torte. Zamisli da goste ostavimo bez kolača.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#44145 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Da se popravim, svjeza jajca u torti, ondaK.
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#44146 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

NediM17 wrote: 09/05/2023 19:50 Da se popravim, svjeza jajca u torti, ondaK.
Tačno.
User avatar
muz66
Posts: 17984
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#44147 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by muz66 »

Listanje instagrama i tipkanje dok voze, ruke im se osusile.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#44148 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

muz66 wrote: 10/05/2023 10:30 Listanje instagrama i tipkanje dok voze, ruke im se osusile.
jucer sam pratio jednog brudu sta radi na semaforu.otvori viber i drugi chat odozgo otvori ,pogleda pa se vrati,pa peti odozgo,pa zatvori ,a niko mu nije pisao.onda messenger isto tako random chatove otvara zatvara :lol: kontam sta radi debil ,a garant mu dosadno...ne zna sta ce od sebe...ocekuje vaznu poruku :D onda otvori fb pa malo lista pa se opet vrati na viber i opet onaj chat drugi odozgo otvori,ja i ovaj kolega smo umrli od smijeha :lol: :lol: :lol:
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#44149 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/05/2023 16:19
muz66 wrote: 10/05/2023 10:30 Listanje instagrama i tipkanje dok voze, ruke im se osusile.
jucer sam pratio jednog brudu sta radi na semaforu.otvori viber i drugi chat odozgo otvori ,pogleda pa se vrati,pa peti odozgo,pa zatvori ,a niko mu nije pisao.onda messenger isto tako random chatove otvara zatvara :lol: kontam sta radi debil ,a garant mu dosadno...ne zna sta ce od sebe...ocekuje vaznu poruku :D onda otvori fb pa malo lista pa se opet vrati na viber i opet onaj chat drugi odozgo otvori,ja i ovaj kolega smo umrli od smijeha :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#44150 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Gleda jesu li mu koke online :D
Post Reply