pa 20 KM/kgDosadno mii wrote: ↑07/05/2023 19:55 Ne svidja mi se sir koji koriste u pizzeriji Nafaka, a nema opcija mozzarela.
Najbolja pizza u SA?
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#3501 Re: Najbolja pizza u SA?
- Haris033
- Posts: 5094
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3502 Re: Najbolja pizza u SA?
Je l ti zaista misliš da mi je tvoje mišljenje bitno?!?
PM No1
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3503 Re: Najbolja pizza u SA?
-
DonieBrasco
- Posts: 20072
- Joined: 31/08/2016 16:09
#3504 Re: Najbolja pizza u SA?
Dugo nisam bio u U2 pizzerija u Kulovica, da li se tu sta promjenilo ?
-
moonca
- Posts: 88063
- Joined: 20/12/2016 20:16
#3505 Re: Najbolja pizza u SA?
. na ovoj temi. najruznija prikazana... mozda je do phona/ svjetlosti. ali... zbilja..
- Haris033
- Posts: 5094
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3506 Re: Najbolja pizza u SA?
Da nije, ne bi me citirao toliko puta, nebitni čovječe..konektovan wrote: ↑07/05/2023 21:47Je li ti stvarno mislis da je nama bitno tvoje, posebno oko pizze i PM??![]()
Jedi ti pizze u BiMgu, tamo su “najbolje”, a PM će sigurno pasti promet zbog tvog mišljenja i komentara..
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3507 Re: Najbolja pizza u SA?
PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyyHaris033 wrote: ↑07/05/2023 23:56Da nije, ne bi me citirao toliko puta, nebitni čovječe..konektovan wrote: ↑07/05/2023 21:47
Je li ti stvarno mislis da je nama bitno tvoje, posebno oko pizze i PM??![]()
![]()
![]()
Jedi ti pizze u BiMgu, tamo su “najbolje”, a PM će sigurno pasti promet zbog tvog mišljenja i komentara..![]()
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#3508 Re: Najbolja pizza u SA?
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.DaysleepeR wrote: ↑24/04/2023 10:27mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačinanivla wrote: ↑24/04/2023 10:10
u sosse moze pizza majstor biti ko hoce jer sve na tijesto dozira aparat, problem je sto je imao varijacija u kvaliteti materijala od kojeg pravi pizzu i to je meni dovoljan razlog da vise ne kupujem, ne da mi se gatati hoce li biti prepecena, koji sir je stavio,koji gotovi sos, koliko vode je dosuto u sos koji koriste(ovo sam gledao svojim ocima kad dosipaju vodu) itd
pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.
I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
- darius_maximus
- Posts: 4485
- Joined: 22/01/2007 02:18
- Location: Sarajevo
#3509 Re: Najbolja pizza u SA?
Slabo gdje ima pizza da valja, bez obzira na cijenu.
U zadnje vrijeme često jedemo u piceriji Calabria u Džemala Bijedića i to je trenutno jedna od boljih pizza u gradu, po mom skromnom mišljenju.
Koliko će dugo zadržati kvalitet, jer to obično opadne kako vrijeme prolazi, vidjet ćemo.
U zadnje vrijeme često jedemo u piceriji Calabria u Džemala Bijedića i to je trenutno jedna od boljih pizza u gradu, po mom skromnom mišljenju.
Koliko će dugo zadržati kvalitet, jer to obično opadne kako vrijeme prolazi, vidjet ćemo.
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#3510 Re: Najbolja pizza u SA?
gdje se moze pojesti dobra calzona 
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#3511 Re: Najbolja pizza u SA?
Gdje si našao pravila za pizzu?hladan.preminger wrote: ↑08/05/2023 10:37Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.DaysleepeR wrote: ↑24/04/2023 10:27
mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačina
pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.
I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
- Haris033
- Posts: 5094
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3512 Re: Najbolja pizza u SA?
Svaka častkonektovan wrote: ↑08/05/2023 10:18PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyy
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#3513 Re: Najbolja pizza u SA?
Sto se ljutis, zahebajem se..Haris033 wrote: ↑08/05/2023 11:18Svaka častkonektovan wrote: ↑08/05/2023 10:18
PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyy![]()
- Haris033
- Posts: 5094
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#3514 Re: Najbolja pizza u SA?
Tvoja “duhovitost” je neprikosnovena
- tramvajtrojka
- Posts: 17040
- Joined: 27/04/2021 22:52
#3515 Re: Najbolja pizza u SA?
- DaysleepeR
- Posts: 21044
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#3516 Re: Najbolja pizza u SA?
tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek imahladan.preminger wrote: ↑08/05/2023 10:37Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.DaysleepeR wrote: ↑24/04/2023 10:27
mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačina
pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.
I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#3517 Re: Najbolja pizza u SA?
Prvi put probah pizzu u Spaziju. Skupa,ali skroz drugačija od ostalih. Tijesto sa kukurznim brašnom. Meni se sviđa 
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#3518 Re: Najbolja pizza u SA?
A nećeš vjerovati ali opisao si pravu pizzuDaysleepeR wrote: ↑08/05/2023 12:24tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek imahladan.preminger wrote: ↑08/05/2023 10:37
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.
I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.

- DaysleepeR
- Posts: 21044
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#3519 Re: Najbolja pizza u SA?
proljev do naveče, a sve do proljeva ne možeš 10 koraka potrčatsabanss wrote: ↑08/05/2023 12:35A nećeš vjerovati ali opisao si pravu pizzuDaysleepeR wrote: ↑08/05/2023 12:24
tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek imaTijesto nije hrskavo već mekano i dobro pečeno, sir taman otopljen ali ne izgorio. Uostalom slika govori više nego hiljadu riječi:
![]()
eto takva je to pizza
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#3520 Re: Najbolja pizza u SA?
Ma o ukusima se ne raspravljaDaysleepeR wrote: ↑08/05/2023 12:36 proljev do naveče, a sve do proljeva ne možeš 10 koraka potrčat
eto takva je to pizza
-
hladan.preminger
- Posts: 4455
- Joined: 24/02/2011 12:06
#3521 Re: Najbolja pizza u SA?
Odavde je sve počelo i sve završava kad je riječ o pizzama.HelaS wrote: ↑08/05/2023 10:47Gdje si našao pravila za pizzu?hladan.preminger wrote: ↑08/05/2023 10:37
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.
I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
https://www.pizzanapoletana.org/
-
HelaS
- Posts: 12335
- Joined: 22/09/2018 13:21
#3522 Re: Najbolja pizza u SA?
hladan.preminger wrote: ↑08/05/2023 18:32Odavde je sve počelo i sve završava kad je riječ o pizzama.
https://www.pizzanapoletana.org/
-
McGradySA
- Posts: 804
- Joined: 24/02/2021 11:25
#3523 Re: Najbolja pizza u SA?
Istu ovakvu sam probao u O'Hara u Zagrebu. Nisam siguran da li postoji i jedna pizzeria kod nas koja radi po sličnim receptima i stavlja kvalitetan sir. Jedino se po cijenama izjednačavamo sa Zagrebom.
-
radijator
- Posts: 385
- Joined: 25/01/2003 00:00
#3524 Re: Najbolja pizza u SA?
Ne znam je li iko spomenuo, u Cordobi (BBI) su odlične pizze.
-
statixx
- Posts: 9798
- Joined: 15/12/2011 14:40
- Location: Sarajevo
#3525 Re: Najbolja pizza u SA?
Mozzarella, malo incuna i crnih maslina mi je najbolja.
