Najbolja pizza u SA?

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#3501 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by kabal1337 »

Dosadno mii wrote: 07/05/2023 19:55 Ne svidja mi se sir koji koriste u pizzeriji Nafaka, a nema opcija mozzarela.
pa 20 KM/kg
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3502 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

konektovan wrote: 26/04/2023 22:17 Svi mi znamo da ti ne znas... :lol:
:lol:
Je l ti zaista misliš da mi je tvoje mišljenje bitno?!? 🤔 :-D
PM No1 :thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3503 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Haris033 wrote: 07/05/2023 21:36
konektovan wrote: 26/04/2023 22:17 Svi mi znamo da ti ne znas... :lol:
:lol:
Je l ti zaista misliš da mi je tvoje mišljenje bitno?!? 🤔 :-D
PM No1 :thumbup:
Je li ti stvarno mislis da je nama bitno tvoje, posebno oko pizze i PM?? :lol:
DonieBrasco
Posts: 20073
Joined: 31/08/2016 16:09

#3504 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DonieBrasco »

Dugo nisam bio u U2 pizzerija u Kulovica, da li se tu sta promjenilo ?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#3505 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by moonca »

post_id=18757665 wrote:24/04/2023 18:06 Image
Meni nema bolje pizze :thumbup: :-D :izet:
PM 🥰❤️🍕👌
. na ovoj temi. najruznija prikazana... mozda je do phona/ svjetlosti. ali... zbilja.. :sad:
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3506 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

konektovan wrote: 07/05/2023 21:47
Haris033 wrote: 07/05/2023 21:36 :lol:
Je l ti zaista misliš da mi je tvoje mišljenje bitno?!? 🤔 :-D
PM No1 :thumbup:
Je li ti stvarno mislis da je nama bitno tvoje, posebno oko pizze i PM?? :lol:
Da nije, ne bi me citirao toliko puta, nebitni čovječe.. :-D :izet:
Jedi ti pizze u BiMgu, tamo su “najbolje”, a PM će sigurno pasti promet zbog tvog mišljenja i komentara.. :-D
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3507 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Haris033 wrote: 07/05/2023 23:56
konektovan wrote: 07/05/2023 21:47
Je li ti stvarno mislis da je nama bitno tvoje, posebno oko pizze i PM?? :lol:
Da nije, ne bi me citirao toliko puta, nebitni čovječe.. :-D :izet:
Jedi ti pizze u BiMgu, tamo su “najbolje”, a PM će sigurno pasti promet zbog tvog mišljenja i komentara.. :-D
PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyy
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#3508 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hladan.preminger »

DaysleepeR wrote: 24/04/2023 10:27
nivla wrote: 24/04/2023 10:10

u sosse moze pizza majstor biti ko hoce jer sve na tijesto dozira aparat, problem je sto je imao varijacija u kvaliteti materijala od kojeg pravi pizzu i to je meni dovoljan razlog da vise ne kupujem, ne da mi se gatati hoce li biti prepecena, koji sir je stavio,koji gotovi sos, koliko vode je dosuto u sos koji koriste(ovo sam gledao svojim ocima kad dosipaju vodu) itd
mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačina

pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.

I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
User avatar
darius_maximus
Posts: 4485
Joined: 22/01/2007 02:18
Location: Sarajevo

#3509 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by darius_maximus »

Slabo gdje ima pizza da valja, bez obzira na cijenu.

U zadnje vrijeme često jedemo u piceriji Calabria u Džemala Bijedića i to je trenutno jedna od boljih pizza u gradu, po mom skromnom mišljenju.
Koliko će dugo zadržati kvalitet, jer to obično opadne kako vrijeme prolazi, vidjet ćemo.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#3510 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by oldtajmer »

gdje se moze pojesti dobra calzona :?:
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#3511 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HelaS »

hladan.preminger wrote: 08/05/2023 10:37
DaysleepeR wrote: 24/04/2023 10:27

mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačina

pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.

I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
Gdje si našao pravila za pizzu?
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3512 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

konektovan wrote: 08/05/2023 10:18
Haris033 wrote: 07/05/2023 23:56
Da nije, ne bi me citirao toliko puta, nebitni čovječe.. :-D :izet:
Jedi ti pizze u BiMgu, tamo su “najbolje”, a PM će sigurno pasti promet zbog tvog mišljenja i komentara.. :-D
PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyy
Svaka čast 👏🏼😀
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#3513 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by konektovan »

Haris033 wrote: 08/05/2023 11:18
konektovan wrote: 08/05/2023 10:18

PM je smece...i pizzom i ambijentom, a i ti se svojim pisanjem uklapas u to...poyyy
Svaka čast 👏🏼😀
Sto se ljutis, zahebajem se.. :lol:
User avatar
Haris033
Posts: 5096
Joined: 02/02/2005 07:07
Location: Sarajevo
Contact:

#3514 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by Haris033 »

konektovan wrote: 08/05/2023 11:22
Haris033 wrote: 08/05/2023 11:18
Svaka čast 👏🏼😀
Sto se ljutis, zahebajem se.. :lol:
Tvoja “duhovitost” je neprikosnovena 👍
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17040
Joined: 27/04/2021 22:52

#3515 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by tramvajtrojka »

Haris033 wrote: 08/05/2023 11:24
konektovan wrote: 08/05/2023 11:22

Sto se ljutis, zahebajem se.. :lol:
Tvoja “duhovitost” je neprikosnovena 👍
kako ti se dopadaju seljacki konobari i prljav wc u pm :cry: :cry:
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3516 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

hladan.preminger wrote: 08/05/2023 10:37
DaysleepeR wrote: 24/04/2023 10:27

mekano pizza tijesto i jedva istopljen sir nije pizza nego splačina

pizza koja ne hrska nije pizza, to je najbrži put do proljeva
Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.

I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek ima
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#3517 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by xoklix »

Prvi put probah pizzu u Spaziju. Skupa,ali skroz drugačija od ostalih. Tijesto sa kukurznim brašnom. Meni se sviđa :thumbup:
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#3518 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sabanss »

DaysleepeR wrote: 08/05/2023 12:24
hladan.preminger wrote: 08/05/2023 10:37

Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.

I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek ima
A nećeš vjerovati ali opisao si pravu pizzu :lol: Tijesto nije hrskavo već mekano i dobro pečeno, sir taman otopljen ali ne izgorio. Uostalom slika govori više nego hiljadu riječi:

Image
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21044
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#3519 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by DaysleepeR »

sabanss wrote: 08/05/2023 12:35
DaysleepeR wrote: 08/05/2023 12:24

tako je majstore, samo debelo, mekano tijesto, sa jedva istopljenim sirom, to je pizza, šta znaju drugi, samo nek ima
A nećeš vjerovati ali opisao si pravu pizzu :lol: Tijesto nije hrskavo već mekano i dobro pečeno, sir taman otopljen ali ne izgorio. Uostalom slika govori više nego hiljadu riječi:

Image
proljev do naveče, a sve do proljeva ne možeš 10 koraka potrčat

eto takva je to pizza
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#3520 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by sabanss »

DaysleepeR wrote: 08/05/2023 12:36 proljev do naveče, a sve do proljeva ne možeš 10 koraka potrčat

eto takva je to pizza
Ma o ukusima se ne raspravlja :D Ovo je originalna talijanska Napoletana, Amerikanci je ne bi ni pogledali, Mahir na Kovačima bi se nasmijao... Meni je ok ali su mi ok i naše verzije. Ono što moram priznati da svježa Mozzarela i paradajz ipak ljepše mirišu od biljnih "sireva" kakave stavljaju većinom po našim picerijama.
hladan.preminger
Posts: 4455
Joined: 24/02/2011 12:06

#3521 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by hladan.preminger »

HelaS wrote: 08/05/2023 10:47
hladan.preminger wrote: 08/05/2023 10:37

Pizza ne treba da bude hrskava, osim malo ruba iliti cornicione.
Razlog tomu je što se u pravo tijesto ne dodaje ulje, pa nema šta hrsnuti.
Kad nas se masovno u tijesto roka ulje da se lakše peče na manjoj temperaturi.
U tijesto ide brašno, voda, kvasac i sol. Odležavanje u frižideru minimum 24 sata.
Ako ne odleži tijesto, kvasac nema vremena da "provari" ugljikohidrate prije tebe, pa onda tebe satra kad pojedeš veću količinu tog tijesta.
Savršena pizza je teoretski prejednostavna, ali praktično teško izvodiva kod nas.

I da, tijesto nosi sastojke, a ne obrnuto.
Gdje si našao pravila za pizzu?
Odavde je sve počelo i sve završava kad je riječ o pizzama.

https://www.pizzanapoletana.org/
HelaS
Posts: 12335
Joined: 22/09/2018 13:21

#3522 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by HelaS »

hladan.preminger wrote: 08/05/2023 18:32
HelaS wrote: 08/05/2023 10:47

Gdje si našao pravila za pizzu?
Odavde je sve počelo i sve završava kad je riječ o pizzama.

https://www.pizzanapoletana.org/
:thumbup:
McGradySA
Posts: 804
Joined: 24/02/2021 11:25

#3523 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by McGradySA »

sabanss wrote: 08/05/2023 12:35

A nećeš vjerovati ali opisao si pravu pizzu :lol: Tijesto nije hrskavo već mekano i dobro pečeno, sir taman otopljen ali ne izgorio. Uostalom slika govori više nego hiljadu riječi:

Image
Istu ovakvu sam probao u O'Hara u Zagrebu. Nisam siguran da li postoji i jedna pizzeria kod nas koja radi po sličnim receptima i stavlja kvalitetan sir. Jedino se po cijenama izjednačavamo sa Zagrebom.
radijator
Posts: 385
Joined: 25/01/2003 00:00

#3524 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by radijator »

Ne znam je li iko spomenuo, u Cordobi (BBI) su odlične pizze.
statixx
Posts: 9799
Joined: 15/12/2011 14:40
Location: Sarajevo

#3525 Re: Najbolja pizza u SA?

Post by statixx »

Mozzarella, malo incuna i crnih maslina mi je najbolja.
Post Reply