Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46626 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Peryton_ wrote: 30/04/2023 15:33 Jedno pitanjce ako je neko upućen?
Koliko košta okvirno prekidač za podizače stakala, onaj u vozačevim vratima za Octaviu 2018god. Koliko je novi a koliko je polovan?
Jutros sam primijetio da prekidač za vozačevo staklo moram pritisnuti jako dole da bi se isto otvorilo, tj. nema onog 'klik' zvuka.
Izvadio sam prekidač i vratio ponovo (bošnjo style) ali naravno opet isto sve.
Zvao sam par auto otpada, slao im slike ali nemaju odgovarajuci.
Da li je plug n play ako slucajno nadjem polovan ili treba kakvo programiranje?
I zadnje pitanje naravno, ima li ko viska prekidac? :D

Edit.: pitao sam i za prekidac od Passata i Golfa, isti su, rekli da ne garantuju da ce raditi :run:
Imas neke neoriginal i rade sasvim ok, u MX auto centar ako vec neces to onda kupi u ovlastenom i zavrseno
Mozda 30KM
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46627 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Peryton_ wrote: 30/04/2023 15:57
bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2023 15:51 ja sam nacuo da je oo 900 maraka u asi .
Dobar pokušaj. Mozemo se dogovoriti za tu cijenu ali bez jedne nule :lol:
hahaha zao mi je ne radim ja u asi :D
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#46628 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Peryton_ »

Update :uspio sam identifikovati problem. Jedna od 'zakački' je pukla tako da nije bilo dovoljno otpora kad se prekidac pritisne te nije moglo doci do dovoljnog kontakta jer je pritisak gurao plastiku. Napravio privremeno rjesenje, sve fercera, kad prestane, kupit cu novi, cijena je 96 KM, bez ugradnje.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46629 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

bravo majstore
Peryton_
Posts: 1241
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#46630 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Peryton_ »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2023 18:16 bravo majstore
Dobar pokusaj, nece ti uspjeti :kiss:
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46631 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46632 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:27 Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
Koliko kostaju nova a koliko reparacija pa uporedi dugorocno kratkorocno i kakvo je auto
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46633 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:27 Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
ako ces originalna past ces u nesvjest :skoljka:

https://autobox.ba/autodijelovi/citroen ... e-celjusti
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46634 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:27 Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
Ma sta ce tome francuskom sepetiću kocnice, koci nogama Fred Kremenko.
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46635 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 30/04/2023 19:29
konektovan wrote: 30/04/2023 19:27 Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
Koliko kostaju nova a koliko reparacija pa uporedi dugorocno kratkorocno i kakvo je auto
Auto je odlično, najbolje na svijetu sto se mene tice... :mrgreen: moj citros C4.
Majstor mi rece da je to tu negdje kad su u pitanju nova zamjenska i reparacija postojecih originalnih..
Kupovati nova " originalna" nije opcija, jer auto vjerovatno nece biti jos dugo kod mene...
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46636 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ta “nova” su obicno reciklirana očiščena, sa novim gumicama. I šarafima. Odprilike sto ce ti i servis uraditi. Sigurno jeftinije…

Izuzetak iz ovlastenog. Kod njih mozda dodje novo sa finom cifrom….
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46637 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 30/04/2023 19:38
konektovan wrote: 30/04/2023 19:27 Hajmo lju'stvo..kociona klijesta, kupiti nova ili reparirati? U Sarajevu Feroda cini mi se to radi..ili i a jos neko ko je pouzdan??
ako ces originalna past ces u nesvjest :skoljka:

https://autobox.ba/autodijelovi/citroen ... e-celjusti
Pa nije ovo toliko strasno
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46638 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ma reparacija 30 KM kosta, novi klipovi +~20 KM
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46639 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:42
Evolution_IV wrote: 30/04/2023 19:38

ako ces originalna past ces u nesvjest :skoljka:

https://autobox.ba/autodijelovi/citroen ... e-celjusti
Pa nije ovo toliko strasno
pa nije naravno :thumbup: , ja sam za nova kljesta...sve je pitanje koliko para imas
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46640 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46641 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

nek pita zenine kolegice :lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46642 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:41
vjeshalica wrote: 30/04/2023 19:29

Koliko kostaju nova a koliko reparacija pa uporedi dugorocno kratkorocno i kakvo je auto
Auto je odlično, najbolje na svijetu sto se mene tice... :mrgreen: moj citros C4.
Majstor mi rece da je to tu negdje kad su u pitanju nova zamjenska i reparacija postojecih originalnih..
Kupovati nova " originalna" nije opcija, jer auto vjerovatno nece biti jos dugo kod mene...
Onda uradi reparaciju i tjt
NediM17
Posts: 26440
Joined: 05/11/2009 11:49

#46643 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

konektovan wrote: 30/04/2023 19:41
vjeshalica wrote: 30/04/2023 19:29

Koliko kostaju nova a koliko reparacija pa uporedi dugorocno kratkorocno i kakvo je auto
Auto je odlično, najbolje na svijetu sto se mene tice... :mrgreen: moj citros C4.
Majstor mi rece da je to tu negdje kad su u pitanju nova zamjenska i reparacija postojecih originalnih..
Kupovati nova " originalna" nije opcija, jer auto vjerovatno nece biti jos dugo kod mene...
Slag'o te majstor. :mrgreen:
Imas i HEN na Stupu.
Ako ces reparaciju moras skinuti klijesta i donijeti.
A klijesta komad gvozdja, promijene se gumice, eventualno klip ako je zahrDzo i udri.
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46644 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

NediM17 wrote: 30/04/2023 20:26
konektovan wrote: 30/04/2023 19:41

Auto je odlično, najbolje na svijetu sto se mene tice... :mrgreen: moj citros C4.
Majstor mi rece da je to tu negdje kad su u pitanju nova zamjenska i reparacija postojecih originalnih..
Kupovati nova " originalna" nije opcija, jer auto vjerovatno nece biti jos dugo kod mene...
Slag'o te majstor. :mrgreen:
Imas i HEN na Stupu.
Ako ces reparaciju moras skinuti klijesta i donijeti.
A klijesta komad gvozdja, promijene se gumice, eventualno klip ako je zahrDzo i udri.
Ma to ce majstor...ostavim mu auto i on to neka nosi ako bude reparacija, moje je samo da mu platim. :mrgreen:
Iskreno za Hen nisam nikad cuo,..znam da se ovdhe na forumu najvise spominje feroda.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46645 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

Rade li oni pLjeskaranje klijesta i farbanje?
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46646 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 30/04/2023 19:42 ma reparacija 30 KM kosta, novi klipovi +~20 KM
Glas razuma.. :mrgreen: :thumbup:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46647 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 30/04/2023 21:18
Iskreno za Hen nisam nikad cuo,..znam da se ovdhe na forumu najvise spominje feroda.
Nosio sam im stotinu puta,nemam zamjerke na njihov rad,skines klijesta i odneses,ljudi naprave,zovnu te kad bude gotovo.ako ne trazis racun daju ti i popust 😁
User avatar
konektovan
Posts: 51419
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46648 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

bitanga_sa_otesa wrote: 30/04/2023 22:19
konektovan wrote: 30/04/2023 21:18
Iskreno za Hen nisam nikad cuo,..znam da se ovdhe na forumu najvise spominje feroda.
Nosio sam im stotinu puta,nemam zamjerke na njihov rad,skines klijesta i odneses,ljudi naprave,zovnu te kad bude gotovo.ako ne trazis racun daju ti i popust 😁
Ma glavno je da se kvalitetno uradi...sa racunom ili bez.. :mrgreen:
E sad ono najvaznije..koliko vremena to traje, bude li gotovo za dan,..ja bez auta ne mogu zivjeti?!:mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7106
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46649 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

vidi prvo rade li plastiku obzirom da rade samo auta
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46650 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

konektovan wrote: 30/04/2023 22:51 koliko vremena to traje, bude li gotovo za dan,..ja bez auta ne mogu zivjeti?!:mrgreen:
sat,dva,tri,zavisi koliko imaju posla ljudi .
Post Reply