Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46576 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

kabal1337 wrote: 28/04/2023 07:37
LikeLike wrote: 28/04/2023 00:16 https://images.app.goo.gl/N5E6DYFoVwDzocmU9

Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?

Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.

Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.
da nije mozda ovakva zabica
Image

@skrbavi-admin
evo je
Image
Ne izgleda tako, ali mozda moze i takva. Jedna strana se nabije na ovaj dio sto sam skidao, a druga strana se gurne u branik i tamo se valjda rasiri i cuva da ne ispadne. Da mi je naci bilo kakve samo da drzi.

Dvije su mi upale u branik dok sam skidao, ali mi se ne da skidati to. Mozda bi mogao samo skinuti onu zastitu ispod motora pa ih izvuci, ali nemam gdje podici auto da se zavucem ispod.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46577 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

napisi nam model auta mozda je tako najlakse
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46578 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 28/04/2023 08:35 napisi nam model auta mozda je tako najlakse
Daj saobracajnu :zzzz:
katastrofalan
Posts: 41
Joined: 22/01/2022 19:17

#46579 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by katastrofalan »

Gdje mi je najbolje uraditi špuru i izbalansirati gume? Hvala :)
noviclan
Posts: 15008
Joined: 31/10/2013 06:48

#46580 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by noviclan »

katastrofalan wrote: 28/04/2023 09:52 Gdje mi je najbolje uraditi špuru i izbalansirati gume? Hvala :)
Autoklinka kajimovic hadzici
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46581 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

noviclan wrote: 28/04/2023 10:09
katastrofalan wrote: 28/04/2023 09:52 Gdje mi je najbolje uraditi špuru i izbalansirati gume? Hvala :)
Autoklinka kajimovic hadzici
U red stani,prvo ja, :) :) :)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46582 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

đe napraviti špuru s autom?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46583 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Đe hoš
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46584 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

nemre pišaju kazne vamo - reko ako ima đe da neko priporuĆi
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46585 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Je l’ dovoljno obrtaja za regeneraciju?

Image

Doduše nisam nasuo tešanjsko euro halal 6 gorivo, nego neko na Sliški piše samo 10ppm.

Jesam treb’o dolit’ ATF malo?
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46586 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Kazu da je najbolje na 2.000 okretaja u sestoj. :D
Mada sam i ja vise za tu tvoju varijantu.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46587 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Optimist wrote: 28/04/2023 13:43 Kazu da je najbolje na 2.000 okretaja u sestoj. :D
Mada sam i ja vise za tu tvoju varijantu.
Ne bi nigdje stig'o tako :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46588 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

upala ti skazaljka kotrljomjera neĐŽe
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46589 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

skrbavi-admin wrote: 28/04/2023 14:21 upala ti skazaljka kotrljomjera neĐŽe
Ugasio je ja softverski, vozim po osjećaju :mrgreen:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46590 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

https://ibb.co/37tZRQ4

Uspio izvuci jednu zabicu iz branika, zna li neko gdje nabaviti?

Mozda neki autodijelovi?
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46591 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Sve to mozes pronaci u ovlastenom servisu. A i na autootpadu ako im se da traziti
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46592 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Sutra zovem ovlasteni ako budu radili. Na otpadu sumnjam da ce iko htjeti potraziti.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46593 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

LikeLike wrote: 28/04/2023 18:13 Sutra zovem ovlasteni ako budu radili. Na otpadu sumnjam da ce iko htjeti potraziti.
pa je li VAG grupacija? Ako jeste napisi model, naci cu ti ja sifru i reci ~ cijenu
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46594 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

kabal1337 wrote: 28/04/2023 18:22
LikeLike wrote: 28/04/2023 18:13 Sutra zovem ovlasteni ako budu radili. Na otpadu sumnjam da ce iko htjeti potraziti.
pa je li VAG grupacija? Ako jeste napisi model, naci cu ti ja sifru i reci ~ cijenu
Ma nije, peugeot 3008 je u pitanju. Ove zabice idu na onaj metalni dio na prednjem braniku. Sa donje strane tog dijela su sarafi, a gore su zabice. Vjerovatno ces skontati na koji metalni dio mislim.
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#46595 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by laik1981 »

katastrofalan wrote: 28/04/2023 09:52 Gdje mi je najbolje uraditi špuru i izbalansirati gume? Hvala :)
Danas je uradio u djeem trans. 40KM. 25KM je ko radi spuru samo na prednjim tockovima.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46596 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Aldin
corave okice
Posts: 98
Joined: 28/07/2013 10:29

#46597 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by corave okice »

katastrofalan wrote: 28/04/2023 09:52 Gdje mi je najbolje uraditi špuru i izbalansirati gume? Hvala :)
Aldin
Autoklinika Kajimovic
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46598 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Hvala svima na preporukama ispred kolektiva Autoklinike Kajimovic :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7105
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46599 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Elubrylla wrote: 27/04/2023 20:08 Evo skinuo ga
Image
Sad ne znam da li mi ovaj pase da ne bih napamet kupio
Image
šta bi junače? je l pmoglo naše prdoklacenje il je samo prdez u prazno
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46600 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

Al'din wrote: 29/04/2023 01:16 Hvala svima na preporukama ispred kolektiva Autoklinike Kajimovic :mrgreen:
ja sam bio prekjuce i sve mi je aldin nastimao :thumbup: :bih:

Image
Post Reply