Ispricavam seskrbavi-admin wrote: ↑27/04/2023 14:52onda se jebi nemoj me nerviratskafiskafsnjak wrote: ↑27/04/2023 14:47
Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.
Sve se vraca sve se placa ....![]()
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- skafiskafsnjak
- Posts: 32752
- Joined: 16/04/2011 18:46
#46551 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46554 Re: Pitamo Mehanicare ?
Elubrylla wrote: ↑27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...

I koliko mogu vidjeti, kod tebe su crijeva od IC-a na brzu spojku- one znaju biti problematicne. Pregledaj crijeva, da nisu ostecena, neka neko sjedne u autu neka daje gas vidi da li na spojevima cijevo hoce da izleti.
Evo ti sema za tvoj motor, pa pregledaj za pocetak jesu li dobro spojena vakum crijeva.
@NediM17 hvala
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46555 Re: Pitamo Mehanicare ?
crne su ko ugalj
-
profatr
- Posts: 508
- Joined: 23/07/2016 07:01
#46556 Re: Pitamo Mehanicare ?
To je točno, praše i koče sve u šesnaest
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46557 Re: Pitamo Mehanicare ?
iza prasnjavih kocnica konji se dizu
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
-
Elubrylla
- Posts: 372
- Joined: 07/02/2010 15:12
#46559 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo skinuo ga

Sad ne znam da li mi ovaj pase da ne bih napamet kupio


Sad ne znam da li mi ovaj pase da ne bih napamet kupio

-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#46560 Re: Pitamo Mehanicare ?
ukucaj taj broj i vidjet ces dal pase za tvoje vozilo
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46561 Re: Pitamo Mehanicare ?
stavljaj i testisnguj
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#46562 Re: Pitamo Mehanicare ?
Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.
Dizel, G šestica. Hvala svima.
Dizel, G šestica. Hvala svima.
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46563 Re: Pitamo Mehanicare ?
imas fore da vozis najmanje 15 20km za dalje ne garantujemVitezanin wrote: ↑27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.
Dizel, G šestica. Hvala svima.![]()
ne pali nista radio svjetla nista
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#46564 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel kod njega elektro servo? Ma vozit ce dok ima struje u akumulatoru
, ima pumpa, ima servo ako je el. ima tih potrošača.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46565 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo da se pohvalim, dio je prosao test na Nurburingu 
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46566 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pukao mikro remenVitezanin wrote: ↑27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.
Dizel, G šestica. Hvala svima.![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46568 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadam se da je barem dizao haubu 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46569 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja sam u kangoo imao 5min bukvalno, totalni failure je bio u sred grbavicke, gdje su se i sve lampice pogasileskrbavi-admin wrote: ↑27/04/2023 20:47imas fore da vozis najmanje 15 20km za dalje ne garantujemVitezanin wrote: ↑27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.
Dizel, G šestica. Hvala svima.![]()
ne pali nista radio svjetla nista
- Vitezanin
- Posts: 3901
- Joined: 27/08/2009 21:53
- Location: https://angotrips.blog
#46570 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jeste i kaže alternator.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46573 Re: Pitamo Mehanicare ?
https://images.app.goo.gl/N5E6DYFoVwDzocmU9
Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?
Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.
Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.
Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?
Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.
Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.
- skrbavi-admin
- Posts: 7116
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46575 Re: Pitamo Mehanicare ?
da nije mozda ovakva zabicaLikeLike wrote: ↑28/04/2023 00:16 https://images.app.goo.gl/N5E6DYFoVwDzocmU9
Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?
Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.
Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.

@skrbavi-admin
evo je
