Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 32752
Joined: 16/04/2011 18:46

#46551 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skafiskafsnjak »

skrbavi-admin wrote: 27/04/2023 14:52
skafiskafsnjak wrote: 27/04/2023 14:47

Bola zajebavam se .... pa zivotu nisam uvalio nekome tako neshto.

Sve se vraca sve se placa ....
onda se jebi nemoj me nervirat :mrgreen:
Ispricavam se :D
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#46552 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 11:20 Koju dvostranu traku preporucujete za nosac ACC taga?
Kupis novi, INA na Stupu, par KM.
Samo vodi racuna stari ili novi TAG.
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#46553 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

profatr wrote: 26/04/2023 15:10 Ugradio sam nedavno trw pločice naprijed na postojeće diskove i nazad stavio trw diskove i pločice. Sve pet, ne cvili, dobro koči.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
Samo cade strava.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46554 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Elubrylla wrote: 27/04/2023 14:11 Ja ne znam sta da radim vise sa autom. Passat 5+ 1.9 130ks, gubi snagu. U safe mode ide pa kad se ugasi/upali auto opet ide. Isla turbina na ciscenje, 2-3 mjeseca u redu auto pa poslije opet po starom. Onda isla turbina na reparaciju, isto tako 2-3 mjeseca u redu pa po starom. Zamjenjena vakum crijeva, promijenut protokomjer, ciscena usisna grana. Gonio razlicitim majstorima svi bi odmah turbo na reparaciju a lani repariran. Imam osjecaj da se ne da nikom cackat i hajmo odmah turbo na popravku. Evo ne znam vise sta da radim...
Image

I koliko mogu vidjeti, kod tebe su crijeva od IC-a na brzu spojku- one znaju biti problematicne. Pregledaj crijeva, da nisu ostecena, neka neko sjedne u autu neka daje gas vidi da li na spojevima cijevo hoce da izleti.

Evo ti sema za tvoj motor, pa pregledaj za pocetak jesu li dobro spojena vakum crijeva.
@NediM17 hvala :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46555 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

NediM17 wrote: 27/04/2023 14:56
profatr wrote: 26/04/2023 15:10 Ugradio sam nedavno trw pločice naprijed na postojeće diskove i nazad stavio trw diskove i pločice. Sve pet, ne cvili, dobro koči.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
Samo cade strava.
crne su ko ugalj :D , mogu ti rec da sam bas zadovoljan i da su dosta bolje od JURID u svemu, osim eto toj prasini koja mi je nebitna...
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#46556 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

NediM17 wrote: 27/04/2023 14:56
profatr wrote: 26/04/2023 15:10 Ugradio sam nedavno trw pločice naprijed na postojeće diskove i nazad stavio trw diskove i pločice. Sve pet, ne cvili, dobro koči.
Puno zavisi o tome da mehaničar to korektno ugradi.
Samo cade strava.
To je točno, praše i koče sve u šesnaest :D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46557 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

iza prasnjavih kocnica konji se dizu
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#46558 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

basicm wrote: 27/04/2023 14:37 Taj pirburg se kod vw zove n75 kako sam shvatio. Dajte mu tacno ime jer ce ga majstori docekati na noz.
Još ako ne zapamti dobro pa majstoru spomene pitbull ventil...
Elubrylla
Posts: 372
Joined: 07/02/2010 15:12

#46559 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Elubrylla »

Evo skinuo ga
Image
Sad ne znam da li mi ovaj pase da ne bih napamet kupio
Image
shandrprcSA
Posts: 10219
Joined: 23/02/2013 08:16

#46560 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by shandrprcSA »

ukucaj taj broj i vidjet ces dal pase za tvoje vozilo
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46561 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

stavljaj i testisnguj
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#46562 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vitezanin »

Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.

Dizel, G šestica. Hvala svima. :)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46563 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Vitezanin wrote: 27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.

Dizel, G šestica. Hvala svima. :)
imas fore da vozis najmanje 15 20km za dalje ne garantujem
ne pali nista radio svjetla nista
Bobi
Forum administrator
Posts: 38006
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#46564 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Bobi »

Jel kod njega elektro servo? Ma vozit ce dok ima struje u akumulatoru :D, ima pumpa, ima servo ako je el. ima tih potrošača.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46565 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Evo da se pohvalim, dio je prosao test na Nurburingu :bih:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46566 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Vitezanin wrote: 27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.

Dizel, G šestica. Hvala svima. :)
Pukao mikro remen :run:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#46567 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ili je popustio.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46568 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Nadam se da je barem dizao haubu :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46569 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 27/04/2023 20:47
Vitezanin wrote: 27/04/2023 20:43 Cijenit ću pomoć: upalila mi se lampica za akumulator (crvena), kontam akumulator otišao. Ipak, malo sam se konsultirao i reče mi jedan poznanik da nije to nego da je alternator ili gotov ili na kraju. Upalio sam ponovno auto i lampica ne gori 5-6 minuta i opet se upali. E, ono što mene zanima jeste koliko vremena imam uopće dok sve ne ode do vraga, kako da procijenim? Jasno mi je da moram brzo na servis, samo ne znam hoće li auto stati za 5, 30 ili 60 minuta tj. iskreno ne znam imam li vremena da dođem uopće do servisa, a da ne zaglavim na cesti.

Dizel, G šestica. Hvala svima. :)
imas fore da vozis najmanje 15 20km za dalje ne garantujem
ne pali nista radio svjetla nista
ja sam u kangoo imao 5min bukvalno, totalni failure je bio u sred grbavicke, gdje su se i sve lampice pogasile :-) , sreca izadje neki audi s parking mjesta :lol:
User avatar
Vitezanin
Posts: 3901
Joined: 27/08/2009 21:53
Location: https://angotrips.blog

#46570 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Vitezanin »

kravamuzara wrote: 27/04/2023 21:29 Nadam se da je barem dizao haubu :D
Jeste i kaže alternator. :D
User avatar
konektovan
Posts: 51433
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46571 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 21:05 Evo da se pohvalim, dio je prosao test na Nurburingu :bih:
To onaj tvoj uradak...sto si ovdje pisao?

Cestitam :thumbup:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46572 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 21:05 Evo da se pohvalim, dio je prosao test na Nurburingu :bih:
:pijani:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46573 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

https://images.app.goo.gl/N5E6DYFoVwDzocmU9

Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?

Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.

Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7116
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46574 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

kabal1337 wrote: 27/04/2023 21:05 Evo da se pohvalim, dio je prosao test na Nurburingu :bih:
dje janjetina :bih: :run:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46575 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

LikeLike wrote: 28/04/2023 00:16 https://images.app.goo.gl/N5E6DYFoVwDzocmU9

Gdje mogu naci metalne zabice slicne ovoj sa linka?

Znaci zabice sluze da pricvrste ukrasni metalni odbojnik na braniku i ne ide kroz njih saraf.

Ne mogu da nadjem sliku identicne zabice, ali ova je dosta slicna.
da nije mozda ovakva zabica
Image

@skrbavi-admin
evo je
Image
Post Reply