Bubas te cifre opasno.....kakvih crnih 200 kg razlike
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46476 Re: Pitamo Mehanicare ?
- B6Redhell
- Posts: 7816
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46477 Re: Pitamo Mehanicare ?
Imo drug EFD nekih magnetnih balasta u gepeku.

-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46478 Re: Pitamo Mehanicare ?
Da nije vozio zemlju za cvijece kao danas 
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46479 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kako nije, Volvo S60 D3 1654 kg
Ford Mondeo MkIV (2007-2014) -1435 kg benzinac, a 2.0 TDCI PowerShift 1495 kg
Ista šolja ista šifra u SKF-u
Ford Mondeo MkIV (2007-2014) -1435 kg benzinac, a 2.0 TDCI PowerShift 1495 kg
Ista šolja ista šifra u SKF-u
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#46482 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nadam se da nećete zamjeriti ako je malo off.
Davno sam na jednon Polu ugradio Zeder na Dobrinji kod Dino picerije, poslije sam to radio na CCu u Nedžarićima u nekom ozbiljnijem preduzeću. Da ne zna neko rade li ovi još i kakvi su ili ima neku treću sugestiju? I koliko se sad kreću cijene, Golf 7 je u pitanju.
Davno sam na jednon Polu ugradio Zeder na Dobrinji kod Dino picerije, poslije sam to radio na CCu u Nedžarićima u nekom ozbiljnijem preduzeću. Da ne zna neko rade li ovi još i kakvi su ili ima neku treću sugestiju? I koliko se sad kreću cijene, Golf 7 je u pitanju.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46484 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.konektovan wrote: ↑24/04/2023 21:16Volvo nema vise od 1500 kg prazan....i koliko god da ima, ne moze biti tezi 200 kg, a manje auto od forda.
Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.
Na carfolio piše 1599 kg
Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.
Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).
I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.
I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46485 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ima masa tih "podataja" gdje nije ta tezina..a i zaboravljas da volvo lezi na istoj platformi kao i ford...ali helem nejseEFD22 wrote: ↑24/04/2023 21:26Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.konektovan wrote: ↑24/04/2023 21:16
Volvo nema vise od 1500 kg prazan....i koliko god da ima, ne moze biti tezi 200 kg, a manje auto od forda.
Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.
Na carfolio piše 1599 kg
Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.
Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).
I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.
I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase![]()
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46486 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ograničavam se od tih grešaka, pa i greške u saobraćajnoj, jer mi je za par auta u istoj pisalo u toj koloni 0, tako da sve je moguće. Ali da je težak, S60 je za svoje dimenzije zaista težak.konektovan wrote: ↑24/04/2023 21:45Ima masa tih "podataja" gdje nije ta tezina..a i zaboravljas da volvo lezi na istoj platformi kao i ford...ali helem nejseEFD22 wrote: ↑24/04/2023 21:26
Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.
Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.
Na carfolio piše 1599 kg
Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.
Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).
I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.
I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase![]()
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46487 Re: Pitamo Mehanicare ?
Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46488 Re: Pitamo Mehanicare ?
I kod mene je trenutno tako, kako su uspjeli upisat 0 i na osnovu cega i dalje mi nije jasno. Mozda im nestalo tinte za ove ostale cifre. Znaci da ja ako ugradim OEM kuku, da je po tom sranju ne mogu koristit "legalno"?
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46489 Re: Pitamo Mehanicare ?
kravamuzara wrote: ↑24/04/2023 21:49 Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
Parim da im je mrsko prepisivati sa papira, a smatraju to nebitnim za putnička vozila M1.
EDIT: Ne znam za kuku, vjerovatno si u pravu.
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46490 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dok citam zamisljam tamo nekoga kako koristi fanglu i mistriju dok nabacuje izolaciju na vrata nekog Volvakravamuzara wrote: ↑24/04/2023 21:49 Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#46491 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bosmont je montirao Zedera u Aleji, ne znam da li jos rade. Zeder je cudan, u neka doba pocne dole kuckat i kotrljat, mozda Hudini da probas?ruud wrote: ↑24/04/2023 20:10 Nadam se da nećete zamjeriti ako je malo off.
Davno sam na jednon Polu ugradio Zeder na Dobrinji kod Dino picerije, poslije sam to radio na CCu u Nedžarićima u nekom ozbiljnijem preduzeću. Da ne zna neko rade li ovi još i kakvi su ili ima neku treću sugestiju? I koliko se sad kreću cijene, Golf 7 je u pitanju.
- ruud
- Posts: 4129
- Joined: 30/07/2008 15:29
#46492 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nisam imao tih problema sa Zederom. Vjerujem da je zastita bare-bare sa Hudinijem a pri tome je povoljniji.
- konektovan
- Posts: 51433
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46493 Re: Pitamo Mehanicare ?
Trusting diskovi, Lpr....? Iskustva?! 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46494 Re: Pitamo Mehanicare ?
odlicni za sirotiLJu i fukaru 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46495 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nabacio presvlake od 300 kaemcica i sad će kociti nogama 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46496 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pored : ate, textar, Meyle, Bosch, Febi, brembo, …. ti nasao to????
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46497 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne moze i zakrpa i brembo isti mjesec 
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#46498 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nek saceka jos jedan mjesec, ,,, kocnice kupuje!!!!
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46499 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne trebaju njemu dobre kocnice, ne vozi brza kola 
- kabal1337
- Posts: 13446
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46500 Re: Pitamo Mehanicare ?
ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
