Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46476 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 24/04/2023 14:41 Ista stvar kao na Volvu S60 druge generacije.

Ubacili mu aksijalne sa Mondea četvorke, a auto teže jedno 200 kg.

Pogotovo kod mene, petocilindraš, automatik, Rdesign sa kraćim oprugama. Svaki drugi mali servis - aksijalni :mrgreen:
Bubas te cifre opasno.....kakvih crnih 200 kg razlike :-)
User avatar
B6Redhell
Posts: 7815
Joined: 25/12/2010 04:56

#46477 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Imo drug EFD nekih magnetnih balasta u gepeku. :wink: :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46478 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Da nije vozio zemlju za cvijece kao danas :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46479 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kako nije, Volvo S60 D3 1654 kg

Ford Mondeo MkIV (2007-2014) -1435 kg benzinac, a 2.0 TDCI PowerShift 1495 kg

Ista šolja ista šifra u SKF-u
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46480 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Throttle wrote: 24/04/2023 19:05 Da nije vozio zemlju za cvijece kao danas :lol:
Hahahha viđen sam.

Jebiga, žena izdala komandu.

Odmah balans u Mondeu sa 60:40 spao na 55:45, ljepota.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46481 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

EFD22 wrote: 24/04/2023 20:01
Throttle wrote: 24/04/2023 19:05 Da nije vozio zemlju za cvijece kao danas :lol:
Hahahha viđen sam.

Jebiga, žena izdala komandu.

Odmah balans u Mondeu sa 60:40 spao na 55:45, ljepota.
Puno ti zenu slusas, izgleda nisi dugo u braku :lol:
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#46482 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Nadam se da nećete zamjeriti ako je malo off.

Davno sam na jednon Polu ugradio Zeder na Dobrinji kod Dino picerije, poslije sam to radio na CCu u Nedžarićima u nekom ozbiljnijem preduzeću. Da ne zna neko rade li ovi još i kakvi su ili ima neku treću sugestiju? I koliko se sad kreću cijene, Golf 7 je u pitanju.
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46483 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 24/04/2023 20:00 Kako nije, Volvo S60 D3 1654 kg

Ford Mondeo MkIV (2007-2014) -1435 kg benzinac, a 2.0 TDCI PowerShift 1495 kg

Ista šolja ista šifra u SKF-u
Volvo nema vise od 1500 kg prazan....i koliko god da ima, ne moze biti tezi 200 kg, a manje auto od forda.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46484 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 24/04/2023 21:16
EFD22 wrote: 24/04/2023 20:00 Kako nije, Volvo S60 D3 1654 kg

Ford Mondeo MkIV (2007-2014) -1435 kg benzinac, a 2.0 TDCI PowerShift 1495 kg

Ista šolja ista šifra u SKF-u
Volvo nema vise od 1500 kg prazan....i koliko god da ima, ne moze biti tezi 200 kg, a manje auto od forda.
Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.

Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.

Na carfolio piše 1599 kg

Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.

Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).

I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.


I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase ;-)
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46485 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 24/04/2023 21:26
konektovan wrote: 24/04/2023 21:16

Volvo nema vise od 1500 kg prazan....i koliko god da ima, ne moze biti tezi 200 kg, a manje auto od forda.
Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.

Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.

Na carfolio piše 1599 kg

Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.

Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).

I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.


I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase ;-)
Ima masa tih "podataja" gdje nije ta tezina..a i zaboravljas da volvo lezi na istoj platformi kao i ford...ali helem nejse
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46486 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 24/04/2023 21:45
EFD22 wrote: 24/04/2023 21:26

Meni u saobraćajnoj pisalo - masa praznog vozila - 1650 kg.

Na auto-data piše kerb weight 1592 kg.

Na carfolio piše 1599 kg

Ne govorim napamet, znam šta sam pročitao u vlastitoj saobraćajnoj, i na kraju krajeva znam šta sam vozio.

Isto tako znam da je Mondeo iz te generacije bio težak od 1425 do 1515 kg (najteži 2.2 sa PowerShiftom).

I znam da sam nakon Mazde od 1450 kg itekako primjetio veću masu, pogotovo u krivinama. Iako su mu kočnice savršeno dobre, pa se tu i nije primjetila tolika masa.


I vanjske dimenzije uopće ne moraju biti mjerilo za određivanje mase ;-)
Ima masa tih "podataja" gdje nije ta tezina..a i zaboravljas da volvo lezi na istoj platformi kao i ford...ali helem nejse
Ograničavam se od tih grešaka, pa i greške u saobraćajnoj, jer mi je za par auta u istoj pisalo u toj koloni 0, tako da sve je moguće. Ali da je težak, S60 je za svoje dimenzije zaista težak.
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46487 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46488 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

EFD22 wrote: 24/04/2023 21:47 jer mi je za par auta u istoj pisalo u toj koloni 0, tako da sve je moguće.
I kod mene je trenutno tako, kako su uspjeli upisat 0 i na osnovu cega i dalje mi nije jasno. Mozda im nestalo tinte za ove ostale cifre. Znaci da ja ako ugradim OEM kuku, da je po tom sranju ne mogu koristit "legalno"?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46489 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 24/04/2023 21:49 Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
:thumbup:

kabal1337 wrote: 24/04/2023 22:05
EFD22 wrote: 24/04/2023 21:47 jer mi je za par auta u istoj pisalo u toj koloni 0, tako da sve je moguće.
I kod mene je trenutno tako, kako su uspjeli upisat 0 i na osnovu cega i dalje mi nije jasno
Parim da im je mrsko prepisivati sa papira, a smatraju to nebitnim za putnička vozila M1.

EDIT: Ne znam za kuku, vjerovatno si u pravu.
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46490 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

kravamuzara wrote: 24/04/2023 21:49 Volvo stavi 80-100 kila vise izolacije i dzaba sto je ista platforma i vanjske dimenzije.
Dok citam zamisljam tamo nekoga kako koristi fanglu i mistriju dok nabacuje izolaciju na vrata nekog Volva :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46491 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

ruud wrote: 24/04/2023 20:10 Nadam se da nećete zamjeriti ako je malo off.

Davno sam na jednon Polu ugradio Zeder na Dobrinji kod Dino picerije, poslije sam to radio na CCu u Nedžarićima u nekom ozbiljnijem preduzeću. Da ne zna neko rade li ovi još i kakvi su ili ima neku treću sugestiju? I koliko se sad kreću cijene, Golf 7 je u pitanju.
Bosmont je montirao Zedera u Aleji, ne znam da li jos rade. Zeder je cudan, u neka doba pocne dole kuckat i kotrljat, mozda Hudini da probas?
User avatar
ruud
Posts: 4129
Joined: 30/07/2008 15:29

#46492 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ruud »

Ja nisam imao tih problema sa Zederom. Vjerujem da je zastita bare-bare sa Hudinijem a pri tome je povoljniji.
User avatar
konektovan
Posts: 51427
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46493 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Trusting diskovi, Lpr....? Iskustva?! :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46494 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

odlicni za sirotiLJu i fukaru :lol:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46495 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Nabacio presvlake od 300 kaemcica i sad će kociti nogama :mrgreen:
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46496 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

konektovan wrote: 25/04/2023 19:37 Trusting diskovi, Lpr....? Iskustva?! :mrgreen:
Pored : ate, textar, Meyle, Bosch, Febi, brembo, …. ti nasao to????
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46497 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ne moze i zakrpa i brembo isti mjesec :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#46498 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by lavic »

Nek saceka jos jedan mjesec, ,,, kocnice kupuje!!!!
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46499 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Ne trebaju njemu dobre kocnice, ne vozi brza kola :lol:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#46500 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

ja bi izbjegavao brembo prednje diskove, mnogo ljudi se zali da se krive- pogotovo ako si agresivniji vozac
Post Reply