Ljetne gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8276 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

Šta god da uzmeš neš se zajebat samo mojne onih eco verzija
tank3
Posts: 47
Joined: 14/03/2023 22:08

#8277 Re: Ljetne gume

Post by tank3 »

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000520471

Ova mi izgleda dobro, ali eto ako ko ima preporuku za neku od navedenih da je bolja od drugih.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#8278 Re: Ljetne gume

Post by nitro_90 »

tank3 wrote: 22/04/2023 12:26 Može li mala pomoć oko izbora ljetnih guma?

Šta je najbolje od ovih ponuđenih:
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000515502
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000515797
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000431404
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000520471
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000503860
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000504561

Prve dvije su dunlop sport, treća Mišelin primacy 4 i naredne tri su continental. premium contact 6 i jedna ultracontact.Zaboravio sam još postaviti goodyear efficient performance 2
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000515403

Velicina 195/65/15.Cijene su u 10-ak KM.
Dunlop sport je zamaskirana fulda. Ultra contact je eco smece. Primacy 4 je dobar, ali skup. Prostaje ti premium cobtact 6 ili efficient grip performance 2. Ja bih isao na Goodyear, jer je trajniji, ali neces ni s Conti pogrijesiti.
tank3
Posts: 47
Joined: 14/03/2023 22:08

#8279 Re: Ljetne gume

Post by tank3 »

Navodno goodyear označena po ADAC testu kao najbolja.

Ima li plastike u njoj :D s obzirom da kazu da su dugotrajne.

Michelin primacy 4 ili goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2?

Prve su 125KM, druge 111 KM.

Velicina 195/65/15.
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#8280 Re: Ljetne gume

Post by Naslovnica »

Ja sam vratio Primacy 4 neki dan.
U prvoj sezoni se fantastično pokazala na autoputu, aquaplaning nepostojeći, užitak za voziti.
Prošlu sezonu najviše loko i malo do mora, tu je svaka haman ista.
User avatar
drug_profi
Posts: 65404
Joined: 16/07/2012 16:00

#8281 Re: Ljetne gume

Post by drug_profi »

tank3 wrote: 22/04/2023 15:04 Navodno goodyear označena po ADAC testu kao najbolja.

Ima li plastike u njoj :D s obzirom da kazu da su dugotrajne.

Michelin primacy 4 ili goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2?

Prve su 125KM, druge 111 KM.

Velicina 195/65/15.
56 maraka razlike za primacy. Vrijedi svake marke.
User avatar
nitro_90
Posts: 1115
Joined: 28/09/2020 21:48
Location: Eau Rouge
Grijem se na: Dizel
Vozim: Na benzin

#8282 Re: Ljetne gume

Post by nitro_90 »

tank3 wrote: 22/04/2023 15:04 Navodno goodyear označena po ADAC testu kao najbolja.

Ima li plastike u njoj :D s obzirom da kazu da su dugotrajne.

Michelin primacy 4 ili goodyear EFFICIENTGRIP PERFORMANCE 2?

Prve su 125KM, druge 111 KM.

Velicina 195/65/15.
Goodyear
tank3
Posts: 47
Joined: 14/03/2023 22:08

#8283 Re: Ljetne gume

Post by tank3 »

Već sam naručio goodyear.
miki8
Posts: 80
Joined: 18/11/2018 21:55

#8284 Re: Ljetne gume

Post by miki8 »

nitro_90 wrote: 22/04/2023 14:34 Dunlop sport je zamaskirana fulda. Ultra contact je eco smece. Primacy 4 je dobar, ali skup. Prostaje ti premium cobtact 6 ili efficient grip performance 2. Ja bih isao na Goodyear, jer je trajniji, ali neces ni s Conti pogrijesiti.
Mogu se sloziti za Dunlop. Ako ciljas na Dunlop, onda mozes razmatrati i Fulda Sport Control 2
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#8285 Re: Ljetne gume

Post by vjeshalica »

tank3 wrote: 22/04/2023 18:35 Već sam naručio goodyear.
Akcija samo za Šparkase za 111. Govna
tank3
Posts: 47
Joined: 14/03/2023 22:08

#8286 Re: Ljetne gume

Post by tank3 »

vjeshalica wrote: 23/04/2023 15:32
tank3 wrote: 22/04/2023 18:35 Već sam naručio goodyear.
Akcija samo za Šparkase za 111. Govna
Šparkase i čini mi se RB, ali nisam siguran da li su gume na sniženju sa RB kreditnom karticom. Nađi nekoga ko ima šparkase karticu, pa mu daš lovu. Tako sam i ja uradio.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8287 Re: Ljetne gume

Post by konektovan »

Ovi sa ekupi cini mi se, nikad nikakvu akciju sa unicredit nisu imali?!
laik1981
Posts: 14854
Joined: 05/12/2012 13:04

#8288 Re: Ljetne gume

Post by laik1981 »

konektovan wrote: 23/04/2023 15:39 Ovi sa ekupi cini mi se, nikad nikakvu akciju sa unicredit nisu imali?!
Bile su tenekad.. Do duse, slabo u zadnje vrijeme.. Ja sam prije dvije godine uzeo tv preko njih.. Bilo 20% sa unicredit.. Nameracio sam se opet na neke stvari, al nikako da puste kakvu akciju sa uc--
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#8289 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

UC ima najlosije ove saradnje/akcije
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#8290 Re: Ljetne gume

Post by -Chesterfield- »

Da li je ovo dovoljno Nm na golf 5 (alu felge)

Image

Image

Do danas sam pritezao nogom - otprilike
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#8291 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Jeste, to je fabricka specifikacija (120Nm)
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#8292 Re: Ljetne gume

Post by -Chesterfield- »

kabal1337 wrote: 23/04/2023 17:16 Jeste, to je fabricka specifikacija (120Nm)
Je li dovoljno 2 duža i 3 kraća (od čeličnih felgi) šarafa na alu felge?
Tako već kombinujem haman zadnju godinu - dvije.
User avatar
kabal1337
Posts: 13443
Joined: 11/02/2012 21:08

#8293 Re: Ljetne gume

Post by kabal1337 »

Pa seljacki receno, bitno je da taj kraci saraf hvata jedno 4 okretaja. Mislim vozis tako eto par godina, da je htjelo otpast znao bi.

Gurnes saraf kad ti je skinuta felga i vidis koliko navoja ostane, uporedis to sa dubinom na glavcina+ disk ako ces preciznije.
User avatar
topcam
Posts: 5471
Joined: 08/07/2007 12:49
Vozim: uzbrdo

#8294 Re: Ljetne gume

Post by topcam »

-Chesterfield- wrote: 23/04/2023 17:21
kabal1337 wrote: 23/04/2023 17:16 Jeste, to je fabricka specifikacija (120Nm)
Je li dovoljno 2 duža i 3 kraća (od čeličnih felgi) šarafa na alu felge?
Tako već kombinujem haman zadnju godinu - dvije.

Jesi razmisljao o tome da kupis sarafe koji ti trebaju :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8295 Re: Ljetne gume

Post by Evolution_IV »

samo brezon+matica :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11633
Joined: 16/01/2012 21:38

#8296 Re: Ljetne gume

Post by basicm »

Evolution_IV wrote: 23/04/2023 18:21 samo brezon+matica :mrgreen:
Na tamicu da.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8297 Re: Ljetne gume

Post by Throttle »

Evolution_IV wrote: 23/04/2023 18:21 samo brezon+matica :mrgreen:
Jest dok ti ne padne na pamet na izbacis tockove 10tak mm, onda cirkus dok uganjas distancere :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#8298 Re: Ljetne gume

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: 23/04/2023 19:03

Jest dok ti ne padne na pamet na izbacis tockove 10tak mm, onda cirkus dok uganjas distancere :D
kupis prave tockove sa et-om 0 ili minus i ne trebaju distanceri :-D
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8299 Re: Ljetne gume

Post by mk ultra »



A kamion Mercedes
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 6914
Joined: 04/08/2020 19:22

#8300 Re: Ljetne gume

Post by -Chesterfield- »

kabal1337 wrote: 23/04/2023 17:28 Pa seljacki receno, bitno je da taj kraci saraf hvata jedno 4 okretaja. Mislim vozis tako eto par godina, da je htjelo otpast znao bi.

Gurnes saraf kad ti je skinuta felga i vidis koliko navoja ostane, uporedis to sa dubinom na glavcina+ disk ako ces preciznije.
Prethodnih godina sam pritezao sa 200+ Nm. :D
Stanem nogom na ključ...
Post Reply