preludezalude wrote: ↑11/04/2023 18:39Tvoj postojeci lak se pripremi i ocisti i zatim nanosi taj proizvod koji najvise lici kao keramika. Mora se raditi brzo i bez prekida na jednom paneli. To je nesto sto prodire u lak. Dobijas dodatnu debljinu laka i super sjaj. Sve lagane parnice koje se inace ne mogu rijesiti poliranjem se popune i vise ne primjecuju. Covjek radi super i treba mu 24 sata za taj posao. Na to moze ici i keramika.Evolution_IV wrote: ↑11/04/2023 17:41
ja sam htio taj restofx, sta je to uopste, nisam bas pohvatao, haman ko neki dodatni bezbojni lak ili sta vec?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46226 Re: Pitamo Mehanicare ?
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46227 Re: Pitamo Mehanicare ?
Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale.. 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46228 Re: Pitamo Mehanicare ?
Znam da Amar skida, blackglass nekonektovan wrote: ↑11/04/2023 21:18 Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale..![]()
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46229 Re: Pitamo Mehanicare ?
I onda u neki vakat krenu raznorazni zvukovi....Leon16v wrote: ↑11/04/2023 21:50Znam da Amar skida, blackglass nekonektovan wrote: ↑11/04/2023 21:18 Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale..![]()
![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46230 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kod mene je folije radio Stikerana, nema zvukova ni nakon 30 hiljada predjenih. A nije da su premijum tapacirunzi 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#46231 Re: Pitamo Mehanicare ?
treba bit strucnjak pa polomit zabice
, sta je kod mene sve rastavljeno bilo, nikad nikakvog zvuka parazitnog od plastika..
- konektovan
- Posts: 51389
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
#46233 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jedino lezaj na masini za ves
-
Al'din
- Posts: 1649
- Joined: 06/03/2011 21:43
- Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
- Contact:
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#46235 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da jest. Kupio sam auto s folijama, nisam ja vozio al imaju stikeri da je on radio a ima i objavljeno
-
ofixaaal
- Posts: 85
- Joined: 18/10/2012 11:49
#46236 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pitanje jedno ako je nekoimao sličan problem ili zna rješenje
Imam problem sa displejom u kediju vw 2017. Naime stalno se pali i gasi sam. Pali se 2 min i normalno sve radi sem što nema zvuka nikako, probam pojačati radio pokazuje smanjeno skroz. Nakon 40 sekundi ugasi se i opet se krene paliti.
Probao sam kao reset uraditi, držati dugme za paljenje 10 sekundi ali ništa, isto bude, danas sam ga izvadio iz kućišta da se ne gubi gdje kontakt ali nije, treća opcija je da je u njemu problem ??
Imam problem sa displejom u kediju vw 2017. Naime stalno se pali i gasi sam. Pali se 2 min i normalno sve radi sem što nema zvuka nikako, probam pojačati radio pokazuje smanjeno skroz. Nakon 40 sekundi ugasi se i opet se krene paliti.
Probao sam kao reset uraditi, držati dugme za paljenje 10 sekundi ali ništa, isto bude, danas sam ga izvadio iz kućišta da se ne gubi gdje kontakt ali nije, treća opcija je da je u njemu problem ??
-
prankster
- Posts: 250
- Joined: 04/12/2020 02:06
#46237 Re: Pitamo Mehanicare ?
Bio neki mali senzor od par cm (koji je supalj po sredini i iskreno ne znam kako se zove) zacepljen od garezi. Mislim da je bio negdje oko usisne grane/egra. Usput skino EGR i malo ocistio. Evo auto guzva asfalt. Btw ubacio sam istu granu s klapnama, i vratio fabricku mapu. Ali mislim da je najvise do ovog senzorcica.basicm wrote: ↑10/04/2023 01:22Ako si rijesio mozemo li znati kako, a ako nisi ja bih se vratio na ovo “softwerski”. Imas dpf, imas egr, samo klapne nemas. Mogao si ostaviti motor klapni da vrti u prazno sa original mapom.prankster wrote: ↑06/04/2023 03:06 525d xdrive f10 160kW
Nakon ukidanja klapni fizicki i softwerski auto ide 10-15% slabije. Ne radi dobro kickdown i nema bas onog ispaljivanja pogotovo na manjim obrtajima...vuce on relativno dobro ali ubrzava samo linearno, bez tog trenutka kad uradi kickdown i napuni. Sad je i malo bucniji nego prije. Dijagnostika kaze nema gresaka, svi parametri uredni. DPF ociscen.
Prije toga je bio poprilicno agresivan, cak i kad vozim 100-120 i stisnem gas do kraja, kickdown se bas osjeti i izvuce. Klapne su ukinute jer je ustanovljeno na redovnom servisu da su u losem stanju iako je auto isao pravo dobro tada.
Sta bi jos moglo biti? Vozio sam vec jednom majstoru, kaze da obe turbine pune i da ne vidi na prvu nikakav problem.
Te mape su jedno veliko zlo ako ih ne radi neko ko konta stvari.
Evo iznad odgovor, redovno mu cistit usisnu, egr i ovaj senzorcic i dere.
Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46238 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako je kao na sestaku, onda to sto ste ostetili je n75 ventil, jednostavno krhka plastika gdje se natakne vakum crijevo i zna puci.
I logicno sto ti auto nije islo ako si ostetio njega
I logicno sto ti auto nije islo ako si ostetio njega
- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46239 Re: Pitamo Mehanicare ?
Boost pressure sensor, ako je na lako dostupnom mjestu mozes ga komotno svako 20-30k kilometara ocistiti (ako je euro 6 ili novije, ako je euro 5 ili starije onda dosta rjedje).prankster wrote: ↑13/04/2023 02:43
Bio neki mali senzor od par cm (koji je supalj po sredini i iskreno ne znam kako se zove) zacepljen od garezi. Mislim da je bio negdje oko usisne grane/egra. Usput skino EGR i malo ocistio. Evo auto guzva asfalt. Btw ubacio sam istu granu s klapnama, i vratio fabricku mapu. Ali mislim da je najvise do ovog senzorcica.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#46240 Re: Pitamo Mehanicare ?
MAP senzor, mali suplji 
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#46241 Re: Pitamo Mehanicare ?
hah map senzor cistit svakih 20k km
pa ljudi ne mijenjaju filter zraka po 50 000 km 


- kravamuzara
- Posts: 10206
- Joined: 15/03/2022 11:18
#46242 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kome se da voziti sa 20-30% manje snage neka ne cisti, egr-rate je ludjacki visok sa zadnjim euro normama, senzor nakon 1-2 godine bude naljepljen ugljenom.
A ciscenje traje 5-10 minuta.
- olensoner
- Posts: 1164
- Joined: 24/01/2008 19:34
#46243 Re: Pitamo Mehanicare ?
Zelis usisne kanale ocistiti?prankster wrote: ↑13/04/2023 02:43 Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#46244 Re: Pitamo Mehanicare ?
Koje lopine su ovi servisi. Odem priupitati za ekspanzionu posudu tekućine u servisu(jedan veći servis za kamione u Sarajevu) kaže lik 450 KM + PDV posuda + ruke.
Upratim im dobavljača (preko reklame na kediju) i odem u njihovu maloprodaju. Cijena posude 90 KM + PDV
Rekoh donijet ću ja posudu vi samo ugradite, odbiše me
Na kraju ću je sam zamijeniti
Upratim im dobavljača (preko reklame na kediju) i odem u njihovu maloprodaju. Cijena posude 90 KM + PDV
Rekoh donijet ću ja posudu vi samo ugradite, odbiše me
Na kraju ću je sam zamijeniti
- Rockefeller
- Posts: 8701
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#46245 Re: Pitamo Mehanicare ?
Frisko puknuti
Dvije godine stari. Azijati.




- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46246 Re: Pitamo Mehanicare ?
To si vidio prljave usisne ventile sa karbon naslagama.prankster wrote: ↑13/04/2023 02:43
Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
Ne znam kod dizela kako kompresiju osloboditi iz cilindra. Ali rucno radilicu okretat dok se set ventila ne zatvori. Onda mozes sta hoces i s cim hoces ocisiti. Ja sam tecnost sipo. Ni kapi nije falilo. Znaci ventili dobro dihtuju.
Neki servisi imaju masine za dekarbonizaciju i pjeskarenje.. s tim je najlakse….
- B6Redhell
- Posts: 7814
- Joined: 25/12/2010 04:56
#46247 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46248 Re: Pitamo Mehanicare ?
Drugi put sobu u hotelu uzmi, jeftinije je.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#46249 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne pomaze dekarbonizacija ako se natobala gerez. Nebi ocistio ni da dekarbonizaciju odradjujes citav dan.B6Redhell wrote: ↑13/04/2023 18:34To si vidio prljave usisne ventile sa karbon naslagama.prankster wrote: ↑13/04/2023 02:43
Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
Ne znam kod dizela kako kompresiju osloboditi iz cilindra. Ali rucno radilicu okretat dok se set ventila ne zatvori. Onda mozes sta hoces i s cim hoces ocisiti. Ja sam tecnost sipo. Ni kapi nije falilo. Znaci ventili dobro dihtuju.. Kasnije usisati taj garež i otpad.
Neki servisi imaju masine za dekarbonizaciju i pjeskarenje.. s tim je najlakse….
- RagibUzoriti
- Posts: 2658
- Joined: 05/12/2018 14:07
- Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
- Vozim: Vozim se na struju
#46250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Topla voda i deterdzent, Bajo moj sve to sredi...
