Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46226 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

preludezalude wrote: 11/04/2023 18:39
Evolution_IV wrote: 11/04/2023 17:41

ja sam htio taj restofx, sta je to uopste, nisam bas pohvatao, haman ko neki dodatni bezbojni lak ili sta vec?
Tvoj postojeci lak se pripremi i ocisti i zatim nanosi taj proizvod koji najvise lici kao keramika. Mora se raditi brzo i bez prekida na jednom paneli. To je nesto sto prodire u lak. Dobijas dodatnu debljinu laka i super sjaj. Sve lagane parnice koje se inace ne mogu rijesiti poliranjem se popune i vise ne primjecuju. Covjek radi super i treba mu 24 sata za taj posao. Na to moze ici i keramika.
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46227 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale.. :mrgreen:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46228 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 11/04/2023 21:18 Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale.. :mrgreen:
Znam da Amar skida, blackglass ne :D
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46229 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Leon16v wrote: 11/04/2023 21:50
konektovan wrote: 11/04/2023 21:18 Gkedam sad neke slike, kako ljudi postavljaju folije na stakla novih automobila...skidaju se tapacirunzi, i kontam, kakve budale.. :mrgreen:
Znam da Amar skida, blackglass ne :D
I onda u neki vakat krenu raznorazni zvukovi.... :-)
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46230 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

Kod mene je folije radio Stikerana, nema zvukova ni nakon 30 hiljada predjenih. A nije da su premijum tapacirunzi :D
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46231 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

treba bit strucnjak pa polomit zabice :) , sta je kod mene sve rastavljeno bilo, nikad nikakvog zvuka parazitnog od plastika..
User avatar
konektovan
Posts: 51390
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46232 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Throttle wrote: 11/04/2023 22:22 Kod mene je folije radio Stikerana, nema zvukova ni nakon 30 hiljada predjenih. A nije da su premijum tapacirunzi :D
To je cini mi se Amar...ili grijesim?!
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46233 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

konektovan wrote: 10/04/2023 09:56 Ja nemam tih problema..... :mrgreen:
Jedino lezaj na masini za ves :mrgreen:
Al'din
Posts: 1649
Joined: 06/03/2011 21:43
Location: https://maps.app.goo.gl/D8HtdgLyMDYMm8x5A
Contact:

#46234 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Al'din »

Throttle wrote: 11/04/2023 22:22 Kod mene je folije radio Stikerana, nema zvukova ni nakon 30 hiljada predjenih. A nije da su premijum tapacirunzi :D
Najjaci je ... Stikerana
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#46235 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Throttle »

konektovan wrote: 11/04/2023 23:16
Throttle wrote: 11/04/2023 22:22 Kod mene je folije radio Stikerana, nema zvukova ni nakon 30 hiljada predjenih. A nije da su premijum tapacirunzi :D
To je cini mi se Amar...ili grijesim?!
Mislim da jest. Kupio sam auto s folijama, nisam ja vozio al imaju stikeri da je on radio a ima i objavljeno
ofixaaal
Posts: 85
Joined: 18/10/2012 11:49

#46236 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ofixaaal »

Pitanje jedno ako je nekoimao sličan problem ili zna rješenje
Imam problem sa displejom u kediju vw 2017. Naime stalno se pali i gasi sam. Pali se 2 min i normalno sve radi sem što nema zvuka nikako, probam pojačati radio pokazuje smanjeno skroz. Nakon 40 sekundi ugasi se i opet se krene paliti.
Probao sam kao reset uraditi, držati dugme za paljenje 10 sekundi ali ništa, isto bude, danas sam ga izvadio iz kućišta da se ne gubi gdje kontakt ali nije, treća opcija je da je u njemu problem ??
prankster
Posts: 250
Joined: 04/12/2020 02:06

#46237 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by prankster »

basicm wrote: 10/04/2023 01:22
prankster wrote: 06/04/2023 03:06 525d xdrive f10 160kW
Nakon ukidanja klapni fizicki i softwerski auto ide 10-15% slabije. Ne radi dobro kickdown i nema bas onog ispaljivanja pogotovo na manjim obrtajima...vuce on relativno dobro ali ubrzava samo linearno, bez tog trenutka kad uradi kickdown i napuni. Sad je i malo bucniji nego prije. Dijagnostika kaze nema gresaka, svi parametri uredni. DPF ociscen.
Prije toga je bio poprilicno agresivan, cak i kad vozim 100-120 i stisnem gas do kraja, kickdown se bas osjeti i izvuce. Klapne su ukinute jer je ustanovljeno na redovnom servisu da su u losem stanju iako je auto isao pravo dobro tada.
Sta bi jos moglo biti? Vozio sam vec jednom majstoru, kaze da obe turbine pune i da ne vidi na prvu nikakav problem.
Ako si rijesio mozemo li znati kako, a ako nisi ja bih se vratio na ovo “softwerski”. Imas dpf, imas egr, samo klapne nemas. Mogao si ostaviti motor klapni da vrti u prazno sa original mapom.
Te mape su jedno veliko zlo ako ih ne radi neko ko konta stvari.
Bio neki mali senzor od par cm (koji je supalj po sredini i iskreno ne znam kako se zove) zacepljen od garezi. Mislim da je bio negdje oko usisne grane/egra. Usput skino EGR i malo ocistio. Evo auto guzva asfalt. Btw ubacio sam istu granu s klapnama, i vratio fabricku mapu. Ali mislim da je najvise do ovog senzorcica.
mk ultra wrote: 09/04/2023 21:45 @prankster

Je li proradio bmw?
Fkt me zanima sta je jer nije do zamjene klapni, jedino da je neko totalno nestrucan radio, a sumnjam da im je prvi auto
Evo iznad odgovor, redovno mu cistit usisnu, egr i ovaj senzorcic i dere.

Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#46238 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Ako je kao na sestaku, onda to sto ste ostetili je n75 ventil, jednostavno krhka plastika gdje se natakne vakum crijevo i zna puci.
I logicno sto ti auto nije islo ako si ostetio njega
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46239 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

prankster wrote: 13/04/2023 02:43
Bio neki mali senzor od par cm (koji je supalj po sredini i iskreno ne znam kako se zove) zacepljen od garezi. Mislim da je bio negdje oko usisne grane/egra. Usput skino EGR i malo ocistio. Evo auto guzva asfalt. Btw ubacio sam istu granu s klapnama, i vratio fabricku mapu. Ali mislim da je najvise do ovog senzorcica.
Boost pressure sensor, ako je na lako dostupnom mjestu mozes ga komotno svako 20-30k kilometara ocistiti (ako je euro 6 ili novije, ako je euro 5 ili starije onda dosta rjedje).
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#46240 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

MAP senzor, mali suplji :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#46241 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

hah map senzor cistit svakih 20k km 😂 pa ljudi ne mijenjaju filter zraka po 50 000 km 😂😂😂
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46242 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

kabal1337 wrote: 13/04/2023 12:44 hah map senzor cistit svakih 20k km 😂 pa ljudi ne mijenjaju filter zraka po 50 000 km 😂😂😂
Kome se da voziti sa 20-30% manje snage neka ne cisti, egr-rate je ludjacki visok sa zadnjim euro normama, senzor nakon 1-2 godine bude naljepljen ugljenom.
A ciscenje traje 5-10 minuta.
User avatar
olensoner
Posts: 1164
Joined: 24/01/2008 19:34

#46243 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by olensoner »

prankster wrote: 13/04/2023 02:43 Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
Zelis usisne kanale ocistiti?
User avatar
xoklix
Posts: 3391
Joined: 16/01/2018 16:07

#46244 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by xoklix »

Koje lopine su ovi servisi. Odem priupitati za ekspanzionu posudu tekućine u servisu(jedan veći servis za kamione u Sarajevu) kaže lik 450 KM + PDV posuda + ruke.
Upratim im dobavljača (preko reklame na kediju) i odem u njihovu maloprodaju. Cijena posude 90 KM + PDV :-)
Rekoh donijet ću ja posudu vi samo ugradite, odbiše me :lol:
Na kraju ću je sam zamijeniti :izet:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8702
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#46245 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Rockefeller »

Frisko puknuti :mrgreen: Dvije godine stari. Azijati.

ImageImage
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#46246 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

prankster wrote: 13/04/2023 02:43
Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
To si vidio prljave usisne ventile sa karbon naslagama.
Ne znam kod dizela kako kompresiju osloboditi iz cilindra. Ali rucno radilicu okretat dok se set ventila ne zatvori. Onda mozes sta hoces i s cim hoces ocisiti. Ja sam tecnost sipo. Ni kapi nije falilo. Znaci ventili dobro dihtuju. :D. Kasnije usisati taj garež i otpad.
Neki servisi imaju masine za dekarbonizaciju i pjeskarenje.. s tim je najlakse….
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#46247 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Rockefeller wrote: 13/04/2023 18:30 Frisko puknuti :mrgreen: Dvije godine stari. Azijati.

ImageImage
:shock: To kosta ko i retrovizor za kiju mozda i vise. Posto je brat hJundai.. :wink:
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#46248 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

Rockefeller wrote: 13/04/2023 18:30 Frisko puknuti :mrgreen: Dvije godine stari. Azijati.

ImageImage
Drugi put sobu u hotelu uzmi, jeftinije je.
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#46249 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

B6Redhell wrote: 13/04/2023 18:34
prankster wrote: 13/04/2023 02:43
Pitanje za iskusnije, kad smo skidali usisnu, ociscen je dio gdje su klapne, tj ono sto se naslanja na glavu motora. Medjutim na glavi su takodje bili otvori (cilindri sta vec) koji su bili malo zaprljani. Nije to cisceno pretpostavljam da ne bi garez "propala dole" u motor. Vjerovatno se to i ne cisti ili ima nacin i za to?
To si vidio prljave usisne ventile sa karbon naslagama.
Ne znam kod dizela kako kompresiju osloboditi iz cilindra. Ali rucno radilicu okretat dok se set ventila ne zatvori. Onda mozes sta hoces i s cim hoces ocisiti. Ja sam tecnost sipo. Ni kapi nije falilo. Znaci ventili dobro dihtuju. :D. Kasnije usisati taj garež i otpad.
Neki servisi imaju masine za dekarbonizaciju i pjeskarenje.. s tim je najlakse….
Ne pomaze dekarbonizacija ako se natobala gerez. Nebi ocistio ni da dekarbonizaciju odradjujes citav dan.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#46250 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by RagibUzoriti »

Image

Topla voda i deterdzent, Bajo moj sve to sredi... :mrgreen:
Post Reply