SDA-All about

Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83501 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

e cuj kod privatnika se ne mozes zaposliti ako si ostali hahahah kakve nebuloze. Ivana jesi to ti ? koji to privatnik broji krvna zrnca i gdje to provjerava kako si upisan? Pise ti na licnoj karti kako se izjasnjavas ?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83502 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

uglavnomja wrote: 11/04/2023 13:18
Chmoljo wrote: 11/04/2023 13:08

promjenio sve te statuse, od učenika, studenta uposlenog i nikada nisam to primjetio. te kvalifikacije da si četnik ako ne postiš, mislim to su nebuloze...

postoje ljudi koji nameću svoje stavove. ali da sredina sada šikanira zbog posta... notorna glupost. moguće da ja u velegradu poput Sarajeva imam drugačiju percepciju, ali nećemo sada graditi slučaj tamo gdje ga realno nema ko Ivana Marić sa uskrsnofobnim Džambom.
de bolan
kao prvo ne izvrci, ne pise da je neko cetnik ako ne posti
za vladajucu strukturu razni "ostali" tipa bosanci, fgr i sl su veca opasnost od gorenabrojanih cetnika i ustasa
sto se vec decenijama provlaci kroz usi naroda, uslo u dnk

biti bosnjak je osnova za sva prava u sarajevu, "ostali" mogu mahati usima kod privatnika
"ostali, gori od četnika". tvoje, ne moje riječi koje opet potvrdiš. ako je četnik gori od ostalog onda piši tako da ne gatamo šta poručuješ, a pogotovo nemoj da pišeš da ja izvrćem ono što sama pišeš.
biti bosnjak je osnova za sva prava u sarajevu, "ostali" mogu mahati usima kod privatnika
naprosto je lakše posao naći u državnoj službi ako nisi bošnjak, a imaš vezu. ko nema vezu, može biti šta hoće, al zaposlen neće. tako da je i to glupost.
ne sjecas se ti poslije rata
nisi mogao proci gradom i nesto jesti da ti neko nesto ne dobaci, verbalno napadne, cak je bilo i pokusaja fizickog nasrtanja, ...
da, novine su bile pune članaka o vjerskoj policiji koja je tukla one koji bi se drznuli sjesti u ljetnu baštu. sve si u pravu.
uostalom, sta bi s tobom, kao da ti je neko ukrao nick :run
možda da preispitaš svoje stavove, jer ne znam po čemu si ti referentna tačka da je neko promijenio mišljenje nagore, ako se ne slaže sa tobom.

ono, možda je do tebe?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83503 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Haris.ba wrote: 11/04/2023 12:46
Dozer wrote: 11/04/2023 12:33 Meni licno je to porazno. Ne to sto ljudi poste i sl., nego sto je to postalo IN, nesto kao stvar mode.
Je li ti fakat mislis da ljudi poste iz mode?
Ja mislim. Licemjerje je najizrazenija osobina naseg drustva.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83504 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:26 e cuj kod privatnika se ne mozes zaposliti ako si ostali hahahah kakve nebuloze. Ivana jesi to ti ? koji to privatnik broji krvna zrnca i gdje to provjerava kako si upisan? Pise ti na licnoj karti kako se izjasnjavas ?
Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83505 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

drug_profi wrote: 11/04/2023 13:42
Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:26 e cuj kod privatnika se ne mozes zaposliti ako si ostali hahahah kakve nebuloze. Ivana jesi to ti ? koji to privatnik broji krvna zrnca i gdje to provjerava kako si upisan? Pise ti na licnoj karti kako se izjasnjavas ?
Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
"Ostali" je vjera ?
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83506 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Chmoljo wrote: 11/04/2023 13:30 da, novine su bile pune članaka o vjerskoj policiji koja je tukla one koji bi se drznuli sjesti u ljetnu baštu. sve si u pravu.
Meni je jedan sa bradicom nesto dobacio dok sam sjedio u basti sa prijateljem i pili smo vino iz malih bocica.
Da ti pravo kazem, nisam ga ni razumio i samo sam ga gledao. Nije to bilo ni bas malo ia rata. Negdje ramazan padao krajem septembra tako...

Imamo mi svi raznih iskustava.
A ako neko missli da lazem, nek misli. Nemam se namjeru raspravljati oko toga. I nemam namjeru seliti.
Jer ovaj grad je bio otvoren za sve uvijek i takav treba i da ostane.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83507 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:44
drug_profi wrote: 11/04/2023 13:42

Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
"Ostali" je vjera ?
Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83508 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.

Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.

Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83509 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Gladni ljudi pa nervozni.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83510 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

drug_profi wrote: 11/04/2023 13:46
Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:44

"Ostali" je vjera ?
Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.
opet fulas, zoves se amar hodzic npr nebitno bosnjacko ime al se izjasnjavas ko ostali i taj privatnik te nece primiti ? to je lik bukvalno napisao
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83511 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:49
drug_profi wrote: 11/04/2023 13:46

Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.
opet fulas, zoves se amar hodzic npr nebitno bosnjacko ime al se izjasnjavas ko ostali i taj privatnik te nece primiti ? to je lik bukvalno napisao
Ok, onda sam otisao na drugu stranu. Ali stoji i ovo sto sam ja napisao.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83512 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.

Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.

Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
i meni je vala otuzno kad na 1 maj krenem u scc pa poljubim vrata. sta nam uradi jugoslavija...
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#83513 Re: SDA-All about

Post by Ludzak »

SDA je napravila šta je htjela. Formirala džamahiriju. A najbolji dokaz vam je period kada su vjerski blagdani, posebno Ramazan.
internazionale
Posts: 2562
Joined: 30/12/2009 15:52

#83514 Re: SDA-All about

Post by internazionale »

Chmoljo wrote: 11/04/2023 13:08
uglavnomja wrote: 11/04/2023 12:58

natjerani, primorani su, radi posla, radi statusa, radi opste atmosfere, ako ne postis, nisi bosnjak, a ako nisi bosnjak onda si NISTA, ... nakav "ostali", gori od cetnika i ustasa zajedno
vec dvije decenije se djeci natura vjeronauka koja ulazi u prosjek, sto je vrhunac hinjaluka
uslo je u primitivni mahalski mentalitet da se MORA postiti, pobogu svi to rade, sto ces ti negdje u doba iftara, sjedi gdje si, vidjece te neko ...

i sto se tice djece, prica jedna neki dan da su dogovorili da dijete nece u skoli nista jesti jer svi u razredu "poste" :roll: aha, isto kao i to dijete
promjenio sve te statuse, od učenika, studenta uposlenog i nikada nisam to primjetio. te kvalifikacije da si četnik ako ne postiš, mislim to su nebuloze...

postoje ljudi koji nameću svoje stavove. ali da sredina sada šikanira zbog posta... notorna glupost. moguće da ja u velegradu poput Sarajeva imam drugačiju percepciju, ali nećemo sada graditi slučaj tamo gdje ga realno nema ko Ivana Marić sa uskrsnofobnim Džambom.
Dovoljno je malo pročitati pljuvanje uglavnomja po porodici Memić da vidiš o kakvoj individui se radi.

Tako da se njoj "nije razumiti"
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83515 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:53
DaysleepeR wrote: 11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.

Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.

Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
i meni je vala otuzno kad na 1 maj krenem u scc pa poljubim vrata. sta nam uradi jugoslavija...
Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#83516 Re: SDA-All about

Post by Ludzak »

DaysleepeR wrote: 11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.

Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.

Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
Demokratska možda i jeste u nekoj mjeri, ali sekularna nije ni u kakvoj mjeri
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83517 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 11/04/2023 13:57
Dimu1927 wrote: 11/04/2023 13:53

i meni je vala otuzno kad na 1 maj krenem u scc pa poljubim vrata. sta nam uradi jugoslavija...
Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.
isti mi je osjecaj i za 1 januar... cuj slavi se neka nova godina, to nema u islamu ... :D

haj ba pod krinkom mrznje prema sda se navslilo na islam za ramazan. svi imamo problem sa sda i zbog sda ali onakvi postovi su jadni ocajni pokusaji
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83518 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 14:00
DaysleepeR wrote: 11/04/2023 13:57

Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.
isti mi je osjecaj i za 1 januar... cuj slavi se neka nova godina, to nema u islamu ... :D

haj ba pod krinkom mrznje prema sda se navslilo na islam za ramazan. svi imamo problem sa sda i zbog sda ali onakvi postovi su jadni ocajni pokusaji
Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83519 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 11/04/2023 14:01
Dimu1927 wrote: 11/04/2023 14:00

isti mi je osjecaj i za 1 januar... cuj slavi se neka nova godina, to nema u islamu ... :D

haj ba pod krinkom mrznje prema sda se navslilo na islam za ramazan. svi imamo problem sa sda i zbog sda ali onakvi postovi su jadni ocajni pokusaji
Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.

dabome da ima, al pazi, ne kritikuje islam na temi religija nego perfidno na temi sda, i time vrijedja iskrene vjernike.

a koliko muslimana glasa protiv sda smo vidjeli na ovim izborima, al dzaba, sve u jedan kos, opet...
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#83520 Re: SDA-All about

Post by drug_profi »

Nije to kritika islamu, vec kritika muslimanima.
Sta god covjek kaze islamofob je.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83521 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

drug_profi wrote: 11/04/2023 14:04 Nije to kritika islamu, vec kritika muslimanima.
Sta god covjek kaze islamofob je.
ko god poistovjecuje svakog muslimana u ovoj drzavi sa sda dabome da je islamofob
User avatar
DaysleepeR
Posts: 21041
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#83522 Re: SDA-All about

Post by DaysleepeR »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 14:04
DaysleepeR wrote: 11/04/2023 14:01

Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.

dabome da ima, al pazi, ne kritikuje islam na temi religija nego perfidno na temi sda, i time vrijedja iskrene vjernike.

a koliko muslimana glasa protiv sda smo vidjeli na ovim izborima, al dzaba, sve u jedan kos, opet...
upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.
Dimu1927
Posts: 5228
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#83523 Re: SDA-All about

Post by Dimu1927 »

DaysleepeR wrote: 11/04/2023 14:07
Dimu1927 wrote: 11/04/2023 14:04


dabome da ima, al pazi, ne kritikuje islam na temi religija nego perfidno na temi sda, i time vrijedja iskrene vjernike.

a koliko muslimana glasa protiv sda smo vidjeli na ovim izborima, al dzaba, sve u jedan kos, opet...
upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.

ne slazem se al eto, vjeru i politiku ne treba mjesati, pogotovo ako imas dobre namjere i da kritikujes realne probleme koje islam svakako ima, a za to su ipak teme o religiji.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52670
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#83524 Re: SDA-All about

Post by Chmoljo »

drug_profi wrote: 11/04/2023 13:46
Chmoljo wrote: 11/04/2023 13:30 da, novine su bile pune članaka o vjerskoj policiji koja je tukla one koji bi se drznuli sjesti u ljetnu baštu. sve si u pravu.
Meni je jedan sa bradicom nesto dobacio dok sam sjedio u basti sa prijateljem i pili smo vino iz malih bocica.
Da ti pravo kazem, nisam ga ni razumio i samo sam ga gledao. Nije to bilo ni bas malo ia rata. Negdje ramazan padao krajem septembra tako...

Imamo mi svi raznih iskustava.
A ako neko missli da lazem, nek misli. Nemam se namjeru raspravljati oko toga. I nemam namjeru seliti.
Jer ovaj grad je bio otvoren za sve uvijek i takav treba i da ostane.
ali dobacuju ljudi i njihovim "nindžama". jedno je kada ti neko dobacuje, nešto sasvim drugo je kada ti tvrdiš da je to dio nekog projekta za stvaranje sistema koji ograničava određenu populaciju.
User avatar
Ludzak
Posts: 6985
Joined: 23/03/2013 21:56
Location: Grad na Drini

#83525 Re: SDA-All about

Post by Ludzak »

Dimu1927 wrote: 11/04/2023 14:10
DaysleepeR wrote: 11/04/2023 14:07

upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.

ne slazem se al eto, vjeru i politiku ne treba mjesati, pogotovo ako imas dobre namjere i da kritikujes realne probleme koje islam svakako ima, a za to su ipak teme o religiji.
Gdje je vjera , tu je i politika.
Post Reply