SDA-All about
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83501 Re: SDA-All about
e cuj kod privatnika se ne mozes zaposliti ako si ostali hahahah kakve nebuloze. Ivana jesi to ti ? koji to privatnik broji krvna zrnca i gdje to provjerava kako si upisan? Pise ti na licnoj karti kako se izjasnjavas ?
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52669
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#83502 Re: SDA-All about
"ostali, gori od četnika". tvoje, ne moje riječi koje opet potvrdiš. ako je četnik gori od ostalog onda piši tako da ne gatamo šta poručuješ, a pogotovo nemoj da pišeš da ja izvrćem ono što sama pišeš.uglavnomja wrote: ↑11/04/2023 13:18de bolanChmoljo wrote: ↑11/04/2023 13:08
promjenio sve te statuse, od učenika, studenta uposlenog i nikada nisam to primjetio. te kvalifikacije da si četnik ako ne postiš, mislim to su nebuloze...
postoje ljudi koji nameću svoje stavove. ali da sredina sada šikanira zbog posta... notorna glupost. moguće da ja u velegradu poput Sarajeva imam drugačiju percepciju, ali nećemo sada graditi slučaj tamo gdje ga realno nema ko Ivana Marić sa uskrsnofobnim Džambom.
kao prvo ne izvrci, ne pise da je neko cetnik ako ne posti
za vladajucu strukturu razni "ostali" tipa bosanci, fgr i sl su veca opasnost od gorenabrojanih cetnika i ustasa
sto se vec decenijama provlaci kroz usi naroda, uslo u dnk
biti bosnjak je osnova za sva prava u sarajevu, "ostali" mogu mahati usima kod privatnika
naprosto je lakše posao naći u državnoj službi ako nisi bošnjak, a imaš vezu. ko nema vezu, može biti šta hoće, al zaposlen neće. tako da je i to glupost.biti bosnjak je osnova za sva prava u sarajevu, "ostali" mogu mahati usima kod privatnika
da, novine su bile pune članaka o vjerskoj policiji koja je tukla one koji bi se drznuli sjesti u ljetnu baštu. sve si u pravu.ne sjecas se ti poslije rata
nisi mogao proci gradom i nesto jesti da ti neko nesto ne dobaci, verbalno napadne, cak je bilo i pokusaja fizickog nasrtanja, ...
možda da preispitaš svoje stavove, jer ne znam po čemu si ti referentna tačka da je neko promijenio mišljenje nagore, ako se ne slaže sa tobom.uostalom, sta bi s tobom, kao da ti je neko ukrao nick :run
ono, možda je do tebe?
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83504 Re: SDA-All about
Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83505 Re: SDA-All about
"Ostali" je vjera ?drug_profi wrote: ↑11/04/2023 13:42Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83506 Re: SDA-All about
Meni je jedan sa bradicom nesto dobacio dok sam sjedio u basti sa prijateljem i pili smo vino iz malih bocica.
Da ti pravo kazem, nisam ga ni razumio i samo sam ga gledao. Nije to bilo ni bas malo ia rata. Negdje ramazan padao krajem septembra tako...
Imamo mi svi raznih iskustava.
A ako neko missli da lazem, nek misli. Nemam se namjeru raspravljati oko toga. I nemam namjeru seliti.
Jer ovaj grad je bio otvoren za sve uvijek i takav treba i da ostane.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83507 Re: SDA-All about
Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 13:44"Ostali" je vjera ?drug_profi wrote: ↑11/04/2023 13:42
Imas privatnika koji nece druge vjere u svoju firmu.
Provjereno.
Doduse, ogradicu se sa mogucnoscu da odredjena osoba koja vrsi selekciju, a nije vlasnik firme, tako odlucuje.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83508 Re: SDA-All about
Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.
Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.
Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.
Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83509 Re: SDA-All about
Gladni ljudi pa nervozni.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83510 Re: SDA-All about
opet fulas, zoves se amar hodzic npr nebitno bosnjacko ime al se izjasnjavas ko ostali i taj privatnik te nece primiti ? to je lik bukvalno napisaodrug_profi wrote: ↑11/04/2023 13:46Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83511 Re: SDA-All about
Ok, onda sam otisao na drugu stranu. Ali stoji i ovo sto sam ja napisao.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 13:49opet fulas, zoves se amar hodzic npr nebitno bosnjacko ime al se izjasnjavas ko ostali i taj privatnik te nece primiti ? to je lik bukvalno napisaodrug_profi wrote: ↑11/04/2023 13:46
Ne pita te za vjeru, samo ako ti ime naije odgovarajuce. Jebe mu se dalje sta si.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83512 Re: SDA-All about
i meni je vala otuzno kad na 1 maj krenem u scc pa poljubim vrata. sta nam uradi jugoslavija...DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.
Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.
Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
#83513 Re: SDA-All about
SDA je napravila šta je htjela. Formirala džamahiriju. A najbolji dokaz vam je period kada su vjerski blagdani, posebno Ramazan.
-
internazionale
- Posts: 2562
- Joined: 30/12/2009 15:52
#83514 Re: SDA-All about
Dovoljno je malo pročitati pljuvanje uglavnomja po porodici Memić da vidiš o kakvoj individui se radi.Chmoljo wrote: ↑11/04/2023 13:08promjenio sve te statuse, od učenika, studenta uposlenog i nikada nisam to primjetio. te kvalifikacije da si četnik ako ne postiš, mislim to su nebuloze...uglavnomja wrote: ↑11/04/2023 12:58
natjerani, primorani su, radi posla, radi statusa, radi opste atmosfere, ako ne postis, nisi bosnjak, a ako nisi bosnjak onda si NISTA, ... nakav "ostali", gori od cetnika i ustasa zajedno
vec dvije decenije se djeci natura vjeronauka koja ulazi u prosjek, sto je vrhunac hinjaluka
uslo je u primitivni mahalski mentalitet da se MORA postiti, pobogu svi to rade, sto ces ti negdje u doba iftara, sjedi gdje si, vidjece te neko ...
i sto se tice djece, prica jedna neki dan da su dogovorili da dijete nece u skoli nista jesti jer svi u razredu "poste"aha, isto kao i to dijete
postoje ljudi koji nameću svoje stavove. ali da sredina sada šikanira zbog posta... notorna glupost. moguće da ja u velegradu poput Sarajeva imam drugačiju percepciju, ali nećemo sada graditi slučaj tamo gdje ga realno nema ko Ivana Marić sa uskrsnofobnim Džambom.
Tako da se njoj "nije razumiti"
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83515 Re: SDA-All about
Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 13:53i meni je vala otuzno kad na 1 maj krenem u scc pa poljubim vrata. sta nam uradi jugoslavija...DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.
Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.
Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
#83516 Re: SDA-All about
Demokratska možda i jeste u nekoj mjeri, ali sekularna nije ni u kakvoj mjeriDaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 13:47 Po žestini kojom ste napali Dozera apsolutno ste dokazali njegovu prvu rečenicu kao istinitu - da je SDA uspjela islamizirati "svoj" dio BiH.
Živimo (još uvijek) u demokratskoj, sekularnoj državi.
Kritikovanje vjere i vjerskih praksi nije zakonom kažnjivo.
Znam ja da je ramazan, eksplozija je imana, sve stoji.
De malo.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83517 Re: SDA-All about
isti mi je osjecaj i za 1 januar... cuj slavi se neka nova godina, to nema u islamu ...DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 13:57Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.
haj ba pod krinkom mrznje prema sda se navslilo na islam za ramazan. svi imamo problem sa sda i zbog sda ali onakvi postovi su jadni ocajni pokusaji
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83518 Re: SDA-All about
Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 14:00isti mi je osjecaj i za 1 januar... cuj slavi se neka nova godina, to nema u islamu ...DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 13:57
Tužnije od toga je što misliš da je 1 Maj neki komunistički praznik.![]()
haj ba pod krinkom mrznje prema sda se navslilo na islam za ramazan. svi imamo problem sa sda i zbog sda ali onakvi postovi su jadni ocajni pokusaji
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83519 Re: SDA-All about
DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 14:01Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.
dabome da ima, al pazi, ne kritikuje islam na temi religija nego perfidno na temi sda, i time vrijedja iskrene vjernike.
a koliko muslimana glasa protiv sda smo vidjeli na ovim izborima, al dzaba, sve u jedan kos, opet...
- drug_profi
- Posts: 65404
- Joined: 16/07/2012 16:00
#83520 Re: SDA-All about
Nije to kritika islamu, vec kritika muslimanima.
Sta god covjek kaze islamofob je.
Sta god covjek kaze islamofob je.
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83521 Re: SDA-All about
ko god poistovjecuje svakog muslimana u ovoj drzavi sa sda dabome da je islamofobdrug_profi wrote: ↑11/04/2023 14:04 Nije to kritika islamu, vec kritika muslimanima.
Sta god covjek kaze islamofob je.
- DaysleepeR
- Posts: 21041
- Joined: 29/05/2003 00:00
- Location: Rajvosa
#83522 Re: SDA-All about
upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 14:04DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 14:01
Ima čovjek pravo na svoje mišljenje.
NIje svaka kritika islama - islamofobija niti mržnja prema islamu.
Muslimani svakodnevno kritikuju islam - tj. praksu nekog drugog mesheba.
Ista je to stvar.
dabome da ima, al pazi, ne kritikuje islam na temi religija nego perfidno na temi sda, i time vrijedja iskrene vjernike.
a koliko muslimana glasa protiv sda smo vidjeli na ovim izborima, al dzaba, sve u jedan kos, opet...
-
Dimu1927
- Posts: 5228
- Joined: 24/05/2020 17:41
- Location: Sarajevo
#83523 Re: SDA-All about
DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 14:07upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.
ne slazem se al eto, vjeru i politiku ne treba mjesati, pogotovo ako imas dobre namjere i da kritikujes realne probleme koje islam svakako ima, a za to su ipak teme o religiji.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52669
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#83524 Re: SDA-All about
ali dobacuju ljudi i njihovim "nindžama". jedno je kada ti neko dobacuje, nešto sasvim drugo je kada ti tvrdiš da je to dio nekog projekta za stvaranje sistema koji ograničava određenu populaciju.drug_profi wrote: ↑11/04/2023 13:46Meni je jedan sa bradicom nesto dobacio dok sam sjedio u basti sa prijateljem i pili smo vino iz malih bocica.
Da ti pravo kazem, nisam ga ni razumio i samo sam ga gledao. Nije to bilo ni bas malo ia rata. Negdje ramazan padao krajem septembra tako...
Imamo mi svi raznih iskustava.
A ako neko missli da lazem, nek misli. Nemam se namjeru raspravljati oko toga. I nemam namjeru seliti.
Jer ovaj grad je bio otvoren za sve uvijek i takav treba i da ostane.
- Ludzak
- Posts: 6985
- Joined: 23/03/2013 21:56
- Location: Grad na Drini
#83525 Re: SDA-All about
Gdje je vjera , tu je i politika.Dimu1927 wrote: ↑11/04/2023 14:10DaysleepeR wrote: ↑11/04/2023 14:07
upravo na ovoj temi i treba da kritikuje i pravi jasnu distinkciju između "muslimana" iz interesa i pravih vjernika.
ne slazem se al eto, vjeru i politiku ne treba mjesati, pogotovo ako imas dobre namjere i da kritikujes realne probleme koje islam svakako ima, a za to su ipak teme o religiji.
