Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46126 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

konektovan wrote: 10/04/2023 21:32
EFD22 wrote: 10/04/2023 21:28 Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?

Meni je to katastrofalno, iskreno.

I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?

Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.

Nije ovo adblue.
Pa šta je onda?

Ja ne znam koja budala kupuje te aute sa posebnim sistemom i tečnošću, ako već nije AdBlue?

Presmiješno i pretragično. Kupiš auto i rob si bukvalno hahah
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46127 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 10/04/2023 19:52 Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
+38765443055

Damir..

Servis u otesu..
Posalji poruku, pitaj, objasni situaciju...momak je skroz korektan.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46128 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

EFD22 wrote: 10/04/2023 21:35
konektovan wrote: 10/04/2023 21:32


Nije ovo adblue.
Pa šta je onda?

Ja ne znam koja budala kupuje te aute sa posebnim sistemom i tečnošću, ako već nije AdBlue?

Presmiješno i pretragično. Kupiš auto i rob si bukvalno hahah
Ma to se sjebe brzo i onda ponosni vlasnici to ukinu.
To je cifra da se zamijeni.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46129 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Dzontra_Volta wrote: 10/04/2023 21:33
EFD22 wrote: 10/04/2023 21:28 Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?

Meni je to katastrofalno, iskreno.

I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?

Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.
Nije to AdBlue, nego aditiv Dpf (Fap) filtera. Kod svakog dizela Euro 5 je tako.
Kod kojeg svakog E5 dizela?

Imao Mazdu 6 2.0 MZR-CD iz 2010. sa DPF-om, imam Dokkera 1.5 dci sa DPF-om, imao Volva 2.0 D3 sa DPF-om, sve i jedan redom Euro5, sa svakim prešao najmanje 170000 (Volvo skoro 300, a Dokker evo gazi 300000) nit sam dosipao to, nit imam gdje dosuti, nit sam ikad čuo za to.


To nešto kao blinker-fluid?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46130 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

To samo kod PSA ima, klopka za majmune.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46131 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

mk ultra wrote: 10/04/2023 21:35 Majkemi jos jednu da cujem protiv njemaca :lol:

Zamisli tog govneta uslovkjava te divljim aditivom koji moras doći u servis da dospeš
Smećarstvo neviđeno
Al’ baš. Ja ne mogu da vjerujem, znači HDI hajd zdravo :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46132 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

mk ultra wrote: 10/04/2023 21:35 Majkemi jos jednu da cujem protiv njemaca :lol:

Zamisli tog govneta uslovkjava te divljim aditivom koji moras doći u servis da dospeš
Smećarstvo neviđeno
Kod njemaca se podrazumijeva off svega kad se kupi...
Od euro 4 motora je krenulo sranje za gotovo sve proizvodjace..ne znam fakat cemu cudjenje, kad sve i jedan auto novije generacije pati od istih problema.
Kod mene na poslu tucson 2020, 23 hiljade presao neki dan zamjenjena nekakva sonda na dpf...od prvog dana je palio gresku ad blue level low, tank pun, ...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46133 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Druže pričamo o nekakvom aditivu za DPF.
Isti taj DPF za kojeg kod Renaultovog 1.5dci i ne znaš da ga imaš jebote. Kad smo već kod Francuza.

Šta ima aditiv za DPF, hahahahha.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46134 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Je li moguce da litar tog govneta kosta 65 evrica? :-)
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46135 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

A niko da napise cijenu. Nesto oko 150KM za litar te svete vodice.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46136 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Ma da je 1€ to je porez na budale. A kamoli toliko.
Pa ovo je sve smješnije i smješnije.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46137 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

konektovan wrote: 10/04/2023 21:35
LikeLike wrote: 10/04/2023 19:52 Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
+38765443055

Damir..

Servis u otesu..
Posalji poruku, pitaj, objasni situaciju...momak je skroz korektan.
Hvala konektovani, pisao sam mu na viber. Rade i oni od 9 sati. Ipak cu na put ovako, nadam se da cemo se zivi i zdravi vratiti i mi i pezo :D
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46138 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Lijepi atmo benzinac.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46139 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Kad se vratiš nemoj to sipati nego iščupaj sve.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46140 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

kravamuzara wrote: 10/04/2023 22:05 Lijepi atmo benzinac.
Vala baš.

Ma lijepa Dacia i 1.5 dci
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46141 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Pa jeftinije dodje vozati benzinca od 2.000 ccm od tog HDI.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46142 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

EFD22 wrote: 10/04/2023 22:05 Kad se vratiš nemoj to sipati nego iščupaj sve.
Ne peglaj kralju matere ti :-D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46143 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 10/04/2023 22:05 Pa jeftinije dodje vozati benzinca od 2.000 ccm od tog HDI.
meni je jeftinije vozati 5000 ccm nego ta dizelska smeca :D
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46144 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

LikeLike wrote: 10/04/2023 22:03
konektovan wrote: 10/04/2023 21:35

+38765443055

Damir..

Servis u otesu..
Posalji poruku, pitaj, objasni situaciju...momak je skroz korektan.
Hvala konektovani, pisao sam mu na viber. Rade i oni od 9 sati. Ipak cu na put ovako, nadam se da cemo se zivi i zdravi vratiti i mi i pezo :D
Mogli bi se vratiti kamionom BiHAMK-a, samo ne znam koliko vas je.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46145 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

LikeLike wrote: 10/04/2023 22:06
EFD22 wrote: 10/04/2023 22:05 Kad se vratiš nemoj to sipati nego iščupaj sve.
Ne peglaj kralju matere ti :-D
Sretan put!

Al’ svakako razmisli i o tome. Bolje jednom dati te pare, nego svako malo.

Rade ljudi to i sa AdBlue, a pogotovo na VWAG sa EGR i komplet DPF, iako mu ne treba taj aditiv, jer opet pravi probleme.


U Holandiji prijatelj normalno prolazi tehnički bez DPF-a.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46146 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

NediM17 wrote: 10/04/2023 22:05 Pa jeftinije dodje vozati benzinca od 2.000 ccm od tog HDI.
Jes deda u pravu si, ali onda se nemam oko cega sikirati.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46147 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 10/04/2023 22:06
NediM17 wrote: 10/04/2023 22:05 Pa jeftinije dodje vozati benzinca od 2.000 ccm od tog HDI.
meni je jeftinije vozati 5000 ccm nego ta dizelska smeca :D
:thumbup:
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46148 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

LikeLike wrote: 10/04/2023 22:03
konektovan wrote: 10/04/2023 21:35

+38765443055

Damir..

Servis u otesu..
Posalji poruku, pitaj, objasni situaciju...momak je skroz korektan.
Hvala konektovani, pisao sam mu na viber. Rade i oni od 9 sati. Ipak cu na put ovako, nadam se da cemo se zivi i zdravi vratiti i mi i pezo :D
Mozda i ikicu da posaljes poruku..ceri, oni su vise za peugeot..oni su od 8h cini mi se...
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46149 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

EFD22 wrote: 10/04/2023 22:08
LikeLike wrote: 10/04/2023 22:06

Ne peglaj kralju matere ti :-D
Sretan put!

Al’ svakako razmisli i o tome. Bolje jednom dati te pare, nego svako malo.

Rade ljudi to i sa AdBlue, a pogotovo na VWAG sa EGR i komplet DPF, iako mu ne treba taj aditiv, jer opet pravi probleme.


U Holandiji prijatelj normalno prolazi tehnički bez DPF-a.
Koje svako malo? Na 165.000 treba dosuti aditiv i to sa rukama kosta 120-150KM. Dpf nije zacepljen, prije dvije godine mjereno sve, bilo idealno. Sta da cupam? Ispravne stvari? Da ne moram ujutro na put bolila bi me ki*a, narucio bi se sutra i bez srkleta to odradio. Kad se zacepi dpf iskljucicu bmk, ali nema potrebe da skidam nesto sto je ispravno.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46150 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Mozda ima neki da na sehur ustaje pa nek vidi s njim. :lol:
Post Reply