Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#46101 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

drug_profi wrote: 09/04/2023 22:59 Šta bi mu moglo bit... :mrgreen:

Regeneracija DPF-a. :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46102 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Al'din wrote: 10/04/2023 00:07
Leon16v wrote: 09/04/2023 16:40
Ma ležaj...
Meni je problem što je zvuk i po ravnom i u krvini, pa ne mogu skontat koja je strana :-)
Mozda zadnji 😁 mozda u mjenjacu
Mislim da je prednji, samo ne znam koji, jer u krivinama i baš ne mijenja zvuk, možda je u nekoj ranoj fazi, vidjet ćemo :D
User avatar
Laplace
Posts: 14684
Joined: 19/11/2012 18:37

#46103 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Laplace »

Leon16v wrote: 10/04/2023 08:18
Al'din wrote: 10/04/2023 00:07

Mozda zadnji 😁 mozda u mjenjacu
Mislim da je prednji, samo ne znam koji, jer u krivinama i baš ne mijenja zvuk, možda je u nekoj ranoj fazi, vidjet ćemo :D
Meni se na Astri čuo zvuk kad je otišao prednji desni ležaj. Valjda je on bio najviše na udaru (naše šahte i oštećenja koja su uglavnom na putanji desnog točka). Mada, čini mi se da mi je godinu kasnije mijenjan i prednji lijevi.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46104 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ja nemam tih problema..... :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#46105 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Naslovnica »

drug_profi wrote: 09/04/2023 22:59 Šta bi mu moglo bit... :mrgreen:

Krajnica?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46106 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

:izet:
Last edited by skrbavi-admin on 10/04/2023 10:38, edited 1 time in total.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46107 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

:izet:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46108 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Sad mi izbaci gresku PARTICLE FILTER ADDITIVE LEVEL TO LOW: REPAIR NEEDED

Ujutro trebamo do mora pa me zanima smijem li voziti nekih 1000km sa ovom greskom upaljenom?

Cim se vratim otisao bih u Dedovic da naliju ovo govno.

Ima li neko da mi veceras ovo odradi?
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46109 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Svratis u ovlasteni hercegovinapromet, u Mostaru ako ti je usput.. :mrgreen:
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46110 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46111 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

LikeLike wrote: 10/04/2023 19:52 Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46112 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Jel to boga vam neki specijalni aditiv sto nema na benziskoj ili?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46113 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

zbog aditiva u ovlasteni.... :run:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46114 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

nesto mi kucka

Image

Image
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46115 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

mk ultra wrote: 10/04/2023 20:16 Jel to boga vam neki specijalni aditiv sto nema na benziskoj ili?
Nije baš to aditiv kakav se kupuje na pumpi. I ne zna ga svaki majstor dosuti, a da ne skine rezervoar i ne zapetlja se pola dana. Za PSA vozila preporuka Dedovic, zna znanje, a nije skup kao ovlašteni.
LikeLike
Posts: 2301
Joined: 10/09/2013 15:59

#46116 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by LikeLike »

Dzontra_Volta wrote: 10/04/2023 20:02
LikeLike wrote: 10/04/2023 19:52 Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
Kasno mi je to, planirali krenuti ranije. Najvjerovatnije cu rizikovati pa to uraditi kad se vratim. Da bar rade od 8 sati :)

Koliko je trajao kompletan proces?
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46117 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

LikeLike wrote: 10/04/2023 21:22
Dzontra_Volta wrote: 10/04/2023 20:02
Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
Kasno mi je to, planirali krenuti ranije. Najvjerovatnije cu rizikovati pa to uraditi kad se vratim. Da bar rade od 8 sati :)

Koliko je trajao kompletan proces?
Dijagnostika+rad: nekih 30 minuta.
Možda da odeš kod Mafka, on radi od 8 koliko se sjećam.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46118 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ne igraj se, moze ti se desiti da ga vise ne upalis bez ovlastenog servisa.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#46119 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ZoomZoomKiwi »

Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?

Meni je to katastrofalno, iskreno.

I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?

Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46120 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Dzontra_Volta wrote: 10/04/2023 21:25
LikeLike wrote: 10/04/2023 21:22

Kasno mi je to, planirali krenuti ranije. Najvjerovatnije cu rizikovati pa to uraditi kad se vratim. Da bar rade od 8 sati :)

Koliko je trajao kompletan proces?
Dijagnostika+rad: nekih 30 minuta.
Možda da odeš kod Mafka, on radi od 8 koliko se sjećam.
Mislim da prije 8:30 h ne pocinju...zvanicno radno je od 09:00 h
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46121 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Na Toyoti i Nissanu te upozori na cca 1.500 km prije nestanka.
Za to vrijeme imas fore da dospes.
Ako ignorises, kad ga stjeras na nulu vise ga ne upali bez ovlastenog.
I da, najobicniji Ad blue koji sipas na pumpi iz pistolja ili iz kanistera.
User avatar
konektovan
Posts: 51388
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#46122 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

EFD22 wrote: 10/04/2023 21:28 Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?

Meni je to katastrofalno, iskreno.

I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?

Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.

Nije ovo adblue.
Dzontra_Volta
Posts: 8001
Joined: 20/01/2011 11:10

#46123 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Dzontra_Volta »

EFD22 wrote: 10/04/2023 21:28 Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?

Meni je to katastrofalno, iskreno.

I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?

Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.
Nije to AdBlue, nego aditiv Dpf (Fap) filtera. Kod svakog dizela Euro 5 je tako.
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#46124 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Ma to je izmisljeni qrac PSA za uzimanje para.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#46125 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

Majkemi jos jednu da cujem protiv njemaca :lol:

Zamisli tog govneta uslovkjava te divljim aditivom koji moras doći u servis da dospeš
Smećarstvo neviđeno
Post Reply