Regeneracija DPF-a.
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46101 Re: Pitamo Mehanicare ?
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#46102 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da je prednji, samo ne znam koji, jer u krivinama i baš ne mijenja zvuk, možda je u nekoj ranoj fazi, vidjet ćemo
- Laplace
- Posts: 14684
- Joined: 19/11/2012 18:37
#46103 Re: Pitamo Mehanicare ?
Meni se na Astri čuo zvuk kad je otišao prednji desni ležaj. Valjda je on bio najviše na udaru (naše šahte i oštećenja koja su uglavnom na putanji desnog točka). Mada, čini mi se da mi je godinu kasnije mijenjan i prednji lijevi.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46104 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja nemam tih problema..... 
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#46105 Re: Pitamo Mehanicare ?
Krajnica?
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46106 Re: Pitamo Mehanicare ?
Last edited by skrbavi-admin on 10/04/2023 10:38, edited 1 time in total.
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46108 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sad mi izbaci gresku PARTICLE FILTER ADDITIVE LEVEL TO LOW: REPAIR NEEDED
Ujutro trebamo do mora pa me zanima smijem li voziti nekih 1000km sa ovom greskom upaljenom?
Cim se vratim otisao bih u Dedovic da naliju ovo govno.
Ima li neko da mi veceras ovo odradi?
Ujutro trebamo do mora pa me zanima smijem li voziti nekih 1000km sa ovom greskom upaljenom?
Cim se vratim otisao bih u Dedovic da naliju ovo govno.
Ima li neko da mi veceras ovo odradi?
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46109 Re: Pitamo Mehanicare ?
Svratis u ovlasteni hercegovinapromet, u Mostaru ako ti je usput.. 
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46110 Re: Pitamo Mehanicare ?
Usput mi je, razmisljao sam o tome da usput rijesim, ali bih radije uradio u Dedovicu kad se vratim ako smijem preci cca 700-800km
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46111 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#46112 Re: Pitamo Mehanicare ?
Jel to boga vam neki specijalni aditiv sto nema na benziskoj ili?
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#46113 Re: Pitamo Mehanicare ?
zbog aditiva u ovlasteni.... 
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#46114 Re: Pitamo Mehanicare ?
nesto mi kucka




-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46115 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije baš to aditiv kakav se kupuje na pumpi. I ne zna ga svaki majstor dosuti, a da ne skine rezervoar i ne zapetlja se pola dana. Za PSA vozila preporuka Dedovic, zna znanje, a nije skup kao ovlašteni.
-
LikeLike
- Posts: 2301
- Joined: 10/09/2013 15:59
#46116 Re: Pitamo Mehanicare ?
Kasno mi je to, planirali krenuti ranije. Najvjerovatnije cu rizikovati pa to uraditi kad se vratim. Da bar rade od 8 satiDzontra_Volta wrote: ↑10/04/2023 20:02Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
Koliko je trajao kompletan proces?
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46117 Re: Pitamo Mehanicare ?
Dijagnostika+rad: nekih 30 minuta.LikeLike wrote: ↑10/04/2023 21:22Kasno mi je to, planirali krenuti ranije. Najvjerovatnije cu rizikovati pa to uraditi kad se vratim. Da bar rade od 8 satiDzontra_Volta wrote: ↑10/04/2023 20:02
Ja sam nazvao Dedovića, on mi zakazao odmah iduće jutro u 8:45 to dosipanje (od 9 inače radi), tako da ako ne moraš previše rano, možeš probati odraditi tako.
Koliko je trajao kompletan proces?
Možda da odeš kod Mafka, on radi od 8 koliko se sjećam.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46118 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ne igraj se, moze ti se desiti da ga vise ne upalis bez ovlastenog servisa.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#46119 Re: Pitamo Mehanicare ?
Je li se AdBlue tako ponaša kod svakog proizvođača ili samo kod PSA?
Meni je to katastrofalno, iskreno.
I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?
Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.
Meni je to katastrofalno, iskreno.
I ne znam kako npr. ovaj moj Ford ima Euro6 a bez tog govneta?
Još samo treba da nam ukinu mogućnost gašenja start/stop sistema.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#46120 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mislim da prije 8:30 h ne pocinju...zvanicno radno je od 09:00 hDzontra_Volta wrote: ↑10/04/2023 21:25Dijagnostika+rad: nekih 30 minuta.
Možda da odeš kod Mafka, on radi od 8 koliko se sjećam.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46121 Re: Pitamo Mehanicare ?
Na Toyoti i Nissanu te upozori na cca 1.500 km prije nestanka.
Za to vrijeme imas fore da dospes.
Ako ignorises, kad ga stjeras na nulu vise ga ne upali bez ovlastenog.
I da, najobicniji Ad blue koji sipas na pumpi iz pistolja ili iz kanistera.
Za to vrijeme imas fore da dospes.
Ako ignorises, kad ga stjeras na nulu vise ga ne upali bez ovlastenog.
I da, najobicniji Ad blue koji sipas na pumpi iz pistolja ili iz kanistera.
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8001
- Joined: 20/01/2011 11:10
#46123 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nije to AdBlue, nego aditiv Dpf (Fap) filtera. Kod svakog dizela Euro 5 je tako.
-
NediM17
- Posts: 26439
- Joined: 05/11/2009 11:49
#46124 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma to je izmisljeni qrac PSA za uzimanje para.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#46125 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majkemi jos jednu da cujem protiv njemaca
Zamisli tog govneta uslovkjava te divljim aditivom koji moras doći u servis da dospeš
Smećarstvo neviđeno
Zamisli tog govneta uslovkjava te divljim aditivom koji moras doći u servis da dospeš
Smećarstvo neviđeno
