Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46051 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

skrbavi-admin wrote: 07/04/2023 07:48 daj ne seri da se tako zvala prodavnica :lol:
Jeste pola zgrade bilo iskra delta druga polovina savremena administracija 🙂
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46052 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bitanga_sa_otesa wrote: 07/04/2023 08:27
skrbavi-admin wrote: 07/04/2023 07:48 daj ne seri da se tako zvala prodavnica :lol:
Jeste pola zgrade bilo iskra delta druga polovina savremena administracija 🙂
:thumbup:
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46053 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

Neko iskusniji,pametniji itd
Na koliko bi se predjenih kilometara nakon jednog obavljenog velikog servisa trebalo ponovo mijenjati vodeny pumpa i sve zajedno sa njom???
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46054 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 08/04/2023 08:38 Neko iskusniji,pametniji itd
Na koliko bi se predjenih kilometara nakon jednog obavljenog velikog servisa trebalo ponovo mijenjati vodeny pumpa i sve zajedno sa njom???
koji auto?
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#46055 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/04/2023 08:39
vjeshalica wrote: 08/04/2023 08:38 Neko iskusniji,pametniji itd
Na koliko bi se predjenih kilometara nakon jednog obavljenog velikog servisa trebalo ponovo mijenjati vodeny pumpa i sve zajedno sa njom???
koji auto?
Škody rapid limucina ona velika nije ova nova karavan sto je uoblicena
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46056 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 08/04/2023 09:18
Škody rapid limucina ona velika nije ova nova karavan sto je uoblicena
120.000 ili 5 godina
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46057 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kakva razlika sa novim nosacem :run:

stari je bio pri kraju, satrala ga graCka voznja i moja ponekad zivlja voznja :-)
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46058 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

kolko konja si dobio :lol:
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46059 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Jednu sekundu manje 0-100 :izet:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46060 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 08/04/2023 16:10 kolko konja si dobio :lol:
1.5 :mrgreen:

nije ba, nema vibracija vise kad ubrzava :)
User avatar
kravamuzara
Posts: 10206
Joined: 15/03/2022 11:18

#46061 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kravamuzara »

Bez zajebancije moze se vratiti poneka desetinka na ubrzanjima iz mjesta.
Sa premekanim ili sjebanim nosacem raspe se dosta energije na startu kad se motor pocne koprcati :lol:

Ćuneri prvu stvar koju stavljaju na auto je ultra tvrdi nosac, samo sto komfor onda trpi.
User avatar
kabal1337
Posts: 13442
Joined: 11/02/2012 21:08

#46062 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

preserivaci prvo sto urade je komentarisu po forumu bez da ista probaju
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39550
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#46063 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bitanga_sa_otesa »

jeste
Juka Jebach
Posts: 858
Joined: 18/04/2017 22:53

#46064 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Juka Jebach »

Ima li ko da ovo radi u BiH?



Edit: Nece da pokaze thumbnail

Image
User avatar
kabal1337
Posts: 13442
Joined: 11/02/2012 21:08

#46065 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

detaileri - i oni sto popravljaju rupe u kozi.
Ne znam zasto ne presvuces volan, ili kupis drugi sigurno ce te jeftinije izaci nego da ides detailerima...
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46066 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Prije godinu mijenjao oba prednja ležaja, maloprije za Mostar, čujem zvuk sličan lezaju oko 60 do 80 kmh.

Jel moguće da govno prozuji opet nakon godinu dana jbt :-)
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46067 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

ako su stavljeni no-name onda moguce.... ako si spuco u neku rupu - moguce..... obicno ne prozuji odmah ali nakon nekog vremena kad izbije podmazivanje.....
User avatar
kabal1337
Posts: 13442
Joined: 11/02/2012 21:08

#46068 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Leon16v wrote: 09/04/2023 15:29 Prije godinu mijenjao oba prednja ležaja, maloprije za Mostar, čujem zvuk sličan lezaju oko 60 do 80 kmh.

Jel moguće da govno prozuji opet nakon godinu dana jbt :-)
imas li zvuk u krivinama?
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46069 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

kabal1337 wrote: 09/04/2023 15:45
Leon16v wrote: 09/04/2023 15:29 Prije godinu mijenjao oba prednja ležaja, maloprije za Mostar, čujem zvuk sličan lezaju oko 60 do 80 kmh.

Jel moguće da govno prozuji opet nakon godinu dana jbt :-)
imas li zvuk u krivinama?
Nekako je zvuk konstantan, tako da ne mogu baš skontat koji bi mogao bit, jer ima i po ravnici i krivinama, najviše od 60 do 90kmh, na autoputu 100+ na sat, tišina
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46070 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

kabal1337 wrote: 09/04/2023 15:45
Leon16v wrote: 09/04/2023 15:29 Prije godinu mijenjao oba prednja ležaja, maloprije za Mostar, čujem zvuk sličan lezaju oko 60 do 80 kmh.

Jel moguće da govno prozuji opet nakon godinu dana jbt :-)
imas li zvuk u krivinama?
Cini mi se da ja imam zvuk u desnoj krivini i to iskljucivo pri voznji na autoputu. Kad je volan pravo nista se ne cuje.

Jel i to lezaj u pocetnoj fazi zujanja?
User avatar
kabal1337
Posts: 13442
Joined: 11/02/2012 21:08

#46071 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

vjerovatno, pregledaj lijevu stranu. Treba brze zavrtit tocak da se cuje
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7095
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#46072 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

u vecini slucajeva se cuje lezaj i kad se digne auto i zavrti tocak.... nekad bude i lufta...
User avatar
Optimist
Posts: 15519
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#46073 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

Morat cu do mehanicara da pogleda. Interesantno da se bas nista ne cuje pri normalnoj voznji. Samo lad motam udesno na autoputu, i kad je pritisak na prednji lijevi tocak.
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#46074 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Leon16v »

Optimist wrote: 09/04/2023 16:37 Morat cu do mehanicara da pogleda. Interesantno da se bas nista ne cuje pri normalnoj voznji. Samo lad motam udesno na autoputu, i kad je pritisak na prednji lijevi tocak.
Ma ležaj...
Meni je problem što je zvuk i po ravnom i u krvini, pa ne mogu skontat koja je strana :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#46075 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Sta si metno?
Post Reply