Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#45701 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

kabal1337 wrote: 17/03/2023 19:45
zigson wrote: 17/03/2023 11:07 Mjenjao motor, ubacen isti sa 180k predjenih navodno, dizne, bregasta, hidropod iz mog motora prebaceni ovo ostalo se sasulo i to je razlog zamjene motora jel :D
Ima 1 problem naime, majstor kaze da provozam dan dva da vidim hoce li se popraviti samo od sebe ako ne, da dodjem, pa da vidi sta bi moglo biti, da li crijevo neko, ventil neki na turbini, itd.
A problem je da ne vuce uopste kao prije, motor radi kao sat, odlicno ubrzava ali nije to to, primjetio sam da je prije kad npr u 2. brzini stisnem pun gas negdje oko 1800 obrtaja odmah skace a sad ide istim tempom do nekih 2800 obrtaja i tek onda "primi taj pun gas".
Takodjer prije 4. Brzina 60 na sat, nekih 1800 obrtaja kada stisnem pun gas odmah ima odziv i pojacava brzinu bilo brdo ili ravnica, sad kad stisnem pun gas prvo se bori nekih 5 sekundi i onda polahko ubrzava, znaci nekih 20x manje nego prije.
Uz sve to ima neki zvuk zujanja/pistanja na vrhu motora (bas gdje je turbina) kad je auto u leru, kao one zujalice za cuke sto se stavljaju protiv buha :lol:
Slusao sam turbinu, normalan zvuk ima, motor normalan zvuk ima, jel moguce da nesto nije programirano kako treba ili je bas neko crijevo..
A motor je BLS 1.9 sa 4x4 pogonom (koji valjda nema veze sa motorom)
provjeri ti je li turbina zasarafljenja na izduvnu granu. Nadam se da si stavio nove dihtunge.
Stavljeni svi novi dihtunzi
Provjerim hvala :thumbup:
User avatar
drug_profi
Posts: 65407
Joined: 16/07/2012 16:00

#45702 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by drug_profi »

Da se pofalim, imam nove kocnice. Kociono ulje, prednje diskove i plocice.
I imam prazan novčanik...
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#45703 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

kabal1337 wrote: 17/03/2023 19:45
zigson wrote: 17/03/2023 11:07 Mjenjao motor, ubacen isti sa 180k predjenih navodno, dizne, bregasta, hidropod iz mog motora prebaceni ovo ostalo se sasulo i to je razlog zamjene motora jel :D
Ima 1 problem naime, majstor kaze da provozam dan dva da vidim hoce li se popraviti samo od sebe ako ne, da dodjem, pa da vidi sta bi moglo biti, da li crijevo neko, ventil neki na turbini, itd.
A problem je da ne vuce uopste kao prije, motor radi kao sat, odlicno ubrzava ali nije to to, primjetio sam da je prije kad npr u 2. brzini stisnem pun gas negdje oko 1800 obrtaja odmah skace a sad ide istim tempom do nekih 2800 obrtaja i tek onda "primi taj pun gas".
Takodjer prije 4. Brzina 60 na sat, nekih 1800 obrtaja kada stisnem pun gas odmah ima odziv i pojacava brzinu bilo brdo ili ravnica, sad kad stisnem pun gas prvo se bori nekih 5 sekundi i onda polahko ubrzava, znaci nekih 20x manje nego prije.
Uz sve to ima neki zvuk zujanja/pistanja na vrhu motora (bas gdje je turbina) kad je auto u leru, kao one zujalice za cuke sto se stavljaju protiv buha :lol:
Slusao sam turbinu, normalan zvuk ima, motor normalan zvuk ima, jel moguce da nesto nije programirano kako treba ili je bas neko crijevo..
A motor je BLS 1.9 sa 4x4 pogonom (koji valjda nema veze sa motorom)
provjeri ti je li turbina zasarafljenja na izduvnu granu. Nadam se da si stavio nove dihtunge.
Evo izbaci mi u voznji engine fault workshop i onaj zuti grijac blinka na tabli (12. Diesel Engine Pre-Glow — Solid light: the diesel engine pre-glow is activated; Blinking light: potential diesel engine malfunction.) stisnem gas nece nikako, nema turba, nema vuce nista, kao safe mode, stanem, ugasim upalim, nema greske vuce ok (sa ovim originalnim problemom).
Sutra ide majstoru svakako nego da prijavim :lol:

Edit: evo nakon 10 min voznje opet isto. Opet ugasim upalim nema greske. Koji mu je
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45704 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

zigson wrote: 18/03/2023 01:38
kabal1337 wrote: 17/03/2023 19:45

provjeri ti je li turbina zasarafljenja na izduvnu granu. Nadam se da si stavio nove dihtunge.
Evo izbaci mi u voznji engine fault workshop i onaj zuti grijac blinka na tabli (12. Diesel Engine Pre-Glow — Solid light: the diesel engine pre-glow is activated; Blinking light: potential diesel engine malfunction.) stisnem gas nece nikako, nema turba, nema vuce nista, kao safe mode, stanem, ugasim upalim, nema greske vuce ok (sa ovim originalnim problemom).
Sutra ide majstoru svakako nego da prijavim :lol:

Edit: evo nakon 10 min voznje opet isto. Opet ugasim upalim nema greske. Koji mu je
imas li od koga posudit barem MAF senzor - od nekog slicnog auta - da probas
ili iskopcaj MAF senzor samo radi kratkorocnog testa da vidis je l on jebe stvar.....

EDIT sad sam se jos neceg sjetio :lol:
je l ti taj majstor pogledo medjuhladnjak zraka je l i njega zamijenio sa starog motora - zna se nafilovat smeca od ulja u njemu bude ko katran.....

uglavnom sto kae bitanga - jebo ti naftarice - kad te pocnu jebavat - nemos nadoc na problem :zzzz:
User avatar
kabal1337
Posts: 13444
Joined: 11/02/2012 21:08

#45705 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

zigson wrote: 18/03/2023 01:38
kabal1337 wrote: 17/03/2023 19:45

provjeri ti je li turbina zasarafljenja na izduvnu granu. Nadam se da si stavio nove dihtunge.
Evo izbaci mi u voznji engine fault workshop i onaj zuti grijac blinka na tabli (12. Diesel Engine Pre-Glow — Solid light: the diesel engine pre-glow is activated; Blinking light: potential diesel engine malfunction.) stisnem gas nece nikako, nema turba, nema vuce nista, kao safe mode, stanem, ugasim upalim, nema greske vuce ok (sa ovim originalnim problemom).
Sutra ide majstoru svakako nego da prijavim :lol:

Edit: evo nakon 10 min voznje opet isto. Opet ugasim upalim nema greske. Koji mu je
moras na dijagnostiku, neki od senzora vjerovatno, map, maf, n75, dozer
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#45706 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 07:11
zigson wrote: 18/03/2023 01:38

Evo izbaci mi u voznji engine fault workshop i onaj zuti grijac blinka na tabli (12. Diesel Engine Pre-Glow — Solid light: the diesel engine pre-glow is activated; Blinking light: potential diesel engine malfunction.) stisnem gas nece nikako, nema turba, nema vuce nista, kao safe mode, stanem, ugasim upalim, nema greske vuce ok (sa ovim originalnim problemom).
Sutra ide majstoru svakako nego da prijavim :lol:

Edit: evo nakon 10 min voznje opet isto. Opet ugasim upalim nema greske. Koji mu je
imas li od koga posudit barem MAF senzor - od nekog slicnog auta - da probas
ili iskopcaj MAF senzor samo radi kratkorocnog testa da vidis je l on jebe stvar.....

EDIT sad sam se jos neceg sjetio :lol:
je l ti taj majstor pogledo medjuhladnjak zraka je l i njega zamijenio sa starog motora - zna se nafilovat smeca od ulja u njemu bude ko katran.....

uglavnom sto kae bitanga - jebo ti naftarice - kad te pocnu jebavat - nemos nadoc na problem :zzzz:
E ne znam ne pitah ga.. jutros bio nesto zajebaje dzek za dijagnostiku mora ga prepakovati pa cu tek u ponedjeljak otici.. kaze oko turba je neki senzor vjerovatno ili nesto.

U medjuvremenu opet safe mod, upalim ugasim ok sve (sa onim originalnim problemom logicno) samo sto je check engine sad ostao upaljen :lol:
Zapalicu i sebe i auto

@kabal1337 hvala vam :thumbup:
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#45707 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by omega369 »

skrbavi-admin wrote: 16/03/2023 12:23 jarane ja drame jel 2 crtice ip 3 crtice ako je tri crtice nije dobro ako je 4 nije dobro a ako je 1.5 crtica ni tad nije dobro..... kakav OKP jebo te hljeb.


uzmi jarane sibicu i zapali i sebe i auto..... :run:

Image

Vala bas :lol: :lol: :lol:

A mozda i sipka kalira :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45708 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

zigson wrote: 18/03/2023 14:20
Zapalicu i sebe i auto
uvijek opcija

Image
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#45709 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 14:30
zigson wrote: 18/03/2023 14:20
Zapalicu i sebe i auto
uvijek opcija

Image
Ma najblaza opcija definitivno

A evo skopco ja obd onaj elm blutu i na telefonu gresku ocitam
Image
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#45710 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

Tiguan. Nece da upali. Ovo se desava. Auto ima kobru pa da ona ne pravi problem?

https://files.fm/u/wmhy8sue9
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45711 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bordo gandalf wrote: 18/03/2023 15:58 Tiguan. Nece da upali. Ovo se desava. Auto ima kobru pa da ona ne pravi problem?

https://files.fm/u/wmhy8sue9
je l ispravan i pun akumulator ?
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#45712 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by NediM17 »

Moguce da i kleme na aku nisu dobro stegnute.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45713 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

NediM17 wrote: 18/03/2023 16:15 Moguce da i kleme na aku nisu dobro stegnute.
da :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45714 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 18/03/2023 14:33
skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 14:30

uvijek opcija

Image
Ma najblaza opcija definitivno

A evo skopco ja obd onaj elm blutu i na telefonu gresku ocitam
Image
https://www.vwclubcroatia.com/forum/top ... rbinazrak/
zigson
Posts: 4817
Joined: 04/04/2015 22:17

#45715 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Evolution_IV wrote: 18/03/2023 17:14
zigson wrote: 18/03/2023 14:33

Ma najblaza opcija definitivno

A evo skopco ja obd onaj elm blutu i na telefonu gresku ocitam
Image
https://www.vwclubcroatia.com/forum/top ... rbinazrak/
A jbg ovo je sve prebaceno sa mog motora na kojem je sve funkcionisalo, opet kontam da nisu neko crijevo ili senzor ustekali kako treba.. nista do ponedjeljka

Hvala :thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45716 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

zigson wrote: 18/03/2023 17:17
A jbg ovo je sve prebaceno sa mog motora na kojem je sve funkcionisalo, opet kontam da nisu neko crijevo ili senzor ustekali kako treba.. nista do ponedjeljka

Hvala :thumbup:
ma bitno da nemas mehanickih kvarova, tipa da ne valja motor ili da zvizdi turbo, ostalo se moze rjesiti za ok novce...
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#45717 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 16:12
bordo gandalf wrote: 18/03/2023 15:58 Tiguan. Nece da upali. Ovo se desava. Auto ima kobru pa da ona ne pravi problem?

https://files.fm/u/wmhy8sue9
je l ispravan i pun akumulator ?
:thumbup:
Losa baterija. Sa novom sastavio bez problema.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45718 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

bordo gandalf wrote: 18/03/2023 17:27
skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 16:12

je l ispravan i pun akumulator ?
:thumbup:
Losa baterija. Sa novom sastavio bez problema.
:thumbup:

nadam se da je ispitano i punjenje? da nema anomalija na ALnaseru
User avatar
omega369
Posts: 9975
Joined: 17/10/2012 22:28
Location: ... sta se desilo?

#45719 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by omega369 »

bordo gandalf wrote: 18/03/2023 15:58 Tiguan. Nece da upali. Ovo se desava. Auto ima kobru pa da ona ne pravi problem?

https://files.fm/u/wmhy8sue9
Šmajser mod, samo kod premijuma :mrgreen:
User avatar
Edin H.
Posts: 53572
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#45720 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Edin H. »

skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 17:28
bordo gandalf wrote: 18/03/2023 17:27
:thumbup:
Losa baterija. Sa novom sastavio bez problema.
:thumbup:

nadam se da je ispitano i punjenje? da nema anomalija na ALnaseru
Okreće, ali možda je alternator?
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7098
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45721 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

Edin H. wrote: 18/03/2023 17:44
skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 17:28

:thumbup:

nadam se da je ispitano i punjenje? da nema anomalija na ALnaseru
Okreće, ali možda je alternator?
staje meni bilo pa napiso anlaser.... isvinjujem se... mislio sam na alternator :thumbup:
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#45722 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by bordo gandalf »

skrbavi-admin wrote: 18/03/2023 17:45
Edin H. wrote: 18/03/2023 17:44

Okreće, ali možda je alternator?
staje meni bilo pa napiso anlaser.... isvinjujem se... mislio sam na alternator :thumbup:
Nije ispitano punjenje. Samo nova baterija stavljena. Iduci mjesec mu je mali servis pa ce na pregled svakako.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#45723 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by basicm »

omega369 wrote: 18/03/2023 17:32
bordo gandalf wrote: 18/03/2023 15:58 Tiguan. Nece da upali. Ovo se desava. Auto ima kobru pa da ona ne pravi problem?

https://files.fm/u/wmhy8sue9
Šmajser mod, samo kod premijuma :mrgreen:
:thumbup: :lol:
User avatar
B6Redhell
Posts: 7814
Joined: 25/12/2010 04:56

#45724 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by B6Redhell »

Ko ovo dizajnira da mu i ja sve po spisku
Image
preludezalude
Posts: 7008
Joined: 07/03/2012 00:09

#45725 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

B6Redhell wrote: 19/03/2023 04:33 Ko ovo dizajnira da mu i ja sve po spisku
Image
Sto bi rekli...
Oca mu j... u vrh gu...
Post Reply