Meni prve dvije crte ima, kaze mehanicar da je to mjera da se ne dosipa vise.. Sad ne znam, jesi imao problema, da nije do šipke?
Pitamo Mehanicare ?
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#45652 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma dobra je to mjera. Samo kontrolisi redovno da ne padne na minimum. Svakih 10-tak dana ako ti trosi ulje, a ako ne trosi moze i rjeđe.
- kabal1337
- Posts: 13444
- Joined: 11/02/2012 21:08
#45653 Re: Pitamo Mehanicare ?
Pročitaj korisničko uputstvo za svoje vozilo. Tamo imas sve objašnjeno kako se provjerava nivo ulja, koja je min i max.
Svako vozilo dolazi uz isto, ako nemaš veoma lahko pronađeš na internetu. Ime vozila + user manual pdf
Čak je i objašnjeno kako se ispravno kreće sa vozilom.
Svako vozilo dolazi uz isto, ako nemaš veoma lahko pronađeš na internetu. Ime vozila + user manual pdf
Čak je i objašnjeno kako se ispravno kreće sa vozilom.
-
rikta123
- Posts: 519
- Joined: 13/03/2023 08:46
#45654 Re: Pitamo Mehanicare ?
Hoce li mi stvarati probleme ako dospem 15w40, 2001 godiste Corsa 1.0? Tri klipadrug_profi wrote: ↑15/03/2023 15:57 Ma dobra je to mjera. Samo kontrolisi redovno da ne padne na minimum. Svakih 10-tak dana ako ti trosi ulje, a ako ne trosi moze i rjeđe.
- drug_profi
- Posts: 65410
- Joined: 16/07/2012 16:00
#45655 Re: Pitamo Mehanicare ?
Moras sipati isti viskozitet ulja. Mislim da je to odgovarajuce, ali bi trebalo da ti je majstor ostavio karticu sta je sipano.rikta123 wrote: ↑15/03/2023 16:00Hoce li mi stvarati probleme ako dospem 15w40, 2001 godiste Corsa 1.0? Tri klipadrug_profi wrote: ↑15/03/2023 15:57 Ma dobra je to mjera. Samo kontrolisi redovno da ne padne na minimum. Svakih 10-tak dana ako ti trosi ulje, a ako ne trosi moze i rjeđe.
-
preludezalude
- Posts: 7008
- Joined: 07/03/2012 00:09
#45656 Re: Pitamo Mehanicare ?
Majstor mjerio na topal motor ili je mjerio nakon zamjene pa je po iskustvu rekao da je to mjera racunajuci da ce nivo se podici na max dok se motor ohladi tj dok se ulje slije u karter.
-
NediM17
- Posts: 26440
- Joined: 05/11/2009 11:49
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45658 Re: Pitamo Mehanicare ?
da mi je malo vasih problema ...
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#45659 Re: Pitamo Mehanicare ?
Mozda ti je kratka sipka
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45660 Re: Pitamo Mehanicare ?
A možda je rupa duboka ?

- moon_walker_90
- Posts: 2901
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
-
mali_balon
- Posts: 14559
- Joined: 12/09/2012 09:57
#45662 Re: Pitamo Mehanicare ?
Nakon voznje nekih 10min, polako odvrci cepmod tekucne za hladjenje, znaci polako ker je pod pritiskom i ako brzo odvrnes moze te poprskat vreo antifriz....ko flasu kole kad otvaras pustas pritisak da izadje
E kad si to uradio uzmes cep i pogledas tj protrljas prstom sa donje strane cepa ima li ulja jel masna tecnost ako je onda ti mjesa vodu i ulje i u belaju si ako ne onda ti negdje drugo gubi ulje....
Kakav ti dim izlazi na auspuh jel bjelo/plavicst...crn..zut...
-
rikta123
- Posts: 519
- Joined: 13/03/2023 08:46
#45663 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ma mjesao mi je vodu i ulje to sam sredio. Uradio citavu glavu motora, od honiranja klipova seta lanca itd.. Opet nesto mislim da je do šipke, ali hajde znat cu kad se upali lampicamali_balon wrote: ↑16/03/2023 07:30Nakon voznje nekih 10min, polako odvrci cepmod tekucne za hladjenje, znaci polako ker je pod pritiskom i ako brzo odvrnes moze te poprskat vreo antifriz....ko flasu kole kad otvaras pustas pritisak da izadje
E kad si to uradio uzmes cep i pogledas tj protrljas prstom sa donje strane cepa ima li ulja jel masna tecnost ako je onda ti mjesa vodu i ulje i u belaju si ako ne onda ti negdje drugo gubi ulje....
Kakav ti dim izlazi na auspuh jel bjelo/plavicst...crn..zut...
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#45664 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lampica se meščini upali kad fali pola ulja u motoru
Najsigurnije ti je da odeš i ispustiš ulje, koliko izađe toliko ti je u motoru, najsigurnija provjera

Najsigurnije ti je da odeš i ispustiš ulje, koliko izađe toliko ti je u motoru, najsigurnija provjera
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45665 Re: Pitamo Mehanicare ?
Lampica se upali kad nema pritiska nikako.znaci tad je gotovo 
- skrbavi-admin
- Posts: 7098
- Joined: 31/12/2021 17:16
- Location: Pakšobistan Wolfuckosia
#45666 Re: Pitamo Mehanicare ?
jarane ja drame jel 2 crtice ip 3 crtice ako je tri crtice nije dobro ako je 4 nije dobro a ako je 1.5 crtica ni tad nije dobro..... kakav OKP jebo te hljeb.
uzmi jarane sibicu i zapali i sebe i auto.....

uzmi jarane sibicu i zapali i sebe i auto.....

- Rockefeller
- Posts: 8702
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45668 Re: Pitamo Mehanicare ?
Rekoh ja da mi je malo takvih problema s crticama na sipci za ulje hahahah
- Rockefeller
- Posts: 8702
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#45669 Re: Pitamo Mehanicare ?
Otvori se forumskom puku da te saslusaju
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45670 Re: Pitamo Mehanicare ?
Evo sacu,samo da svezem rep 
-
rikta123
- Posts: 519
- Joined: 13/03/2023 08:46
#45671 Re: Pitamo Mehanicare ?
bitanga_sa_otesa wrote: ↑16/03/2023 10:30 Lampica se upali kad nema pritiska nikako.znaci tad je gotovo![]()

Izgleda da je do šipke
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39551
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#45672 Re: Pitamo Mehanicare ?
Sto ti je suha ta druga kockica odozdo??? Ko da imas neki zracni cep u karteru 
-
rikta123
- Posts: 519
- Joined: 13/03/2023 08:46
#45673 Re: Pitamo Mehanicare ?
To bi i ja volio znatibitanga_sa_otesa wrote: ↑16/03/2023 15:09 Sto ti je suha ta druga kockica odozdo??? Ko da imas neki zracni cep u karteru![]()
- dr_Evil
- Posts: 21774
- Joined: 01/07/2019 15:35
- Location: Gdje je proslost neizvjesnija od buducnosti!
#45674 Re: Pitamo Mehanicare ?
Aman, zar nema neka nasa rijec za torsion value
- vjeshalica
- Posts: 20766
- Joined: 31/03/2019 14:56
#45675 Re: Pitamo Mehanicare ?
Ako napisem torzija onda ce neko pomsliti na nesto drugo. Mada ako je ujebana bili bi problemi sa paljenjem ili ne bi mogao da upali. Pa dijagnostikom bi se vidjelo koliko je stepeni trenutno ugao,a pogledati koliki je bio prije velikog servica.


