Pitamo Mehanicare ?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#45601 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by zigson »

Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:21
kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:18

onda kupi nove sarafe za most, jer po fabrickom idu svaki put novi.
To sto si ti nabrojao je cca 30 KM u porsche-u. Znam jer sam kupovao prosle godine.
Ma sve ce biti odradjeno kako treba.
Reko sam pare su nebitne, hocu sve da je po PSU i novo.
Od majstora pravo kod Aldina na spuru i to je to.
A koe majstor ako se smije znati
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45602 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

zigson wrote: 11/03/2023 15:23
Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:21

Ma sve ce biti odradjeno kako treba.
Reko sam pare su nebitne, hocu sve da je po PSU i novo.
Od majstora pravo kod Aldina na spuru i to je to.
A koe majstor ako se smije znati
Emir Zorlak, dugogodisnji majstor pa sef servisa u Asi, vec 5-6 god samostalni majstor.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45603 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

30 KM je ta cijev polovna i odg. sa 1.2 TDI CFWA. Ako budes morao novo, donji dio ne moras kupovat jer je neprobojan
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45604 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:27 30 KM je ta cijev polovna i odg. sa 1.2 TDI CFWA. Ako budes morao novo, donji dio ne moras kupovat jer je neprobojan
Nasao sam ih u Ilmi obije, ali ako bude trebalo vjrv cemo na novo.Premium auto, premium odrzavanje jel 😎😎

@kabal1337 hvala tebi druze na svajetima
Last edited by Qwerty1234 on 11/03/2023 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45605 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:32
kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:27 30 KM je ta cijev polovna i odg. sa 1.2 TDI CFWA. Ako budes morao novo, donji dio ne moras kupovat jer je neprobojan
Nasao sam ih u Ilmi obije, ali ako bude trebalo vjrv cemo na novo.Premium auto, premium odrzavanje jel 😎😎
Ma kakva Ilma, prokurcili se lupaju cijene. Radije kupi U Porscheu nego kod njih.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45606 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:33
Qwerty1234 wrote: 11/03/2023 15:32

Nasao sam ih u Ilmi obije, ali ako bude trebalo vjrv cemo na novo.Premium auto, premium odrzavanje jel 😎😎
Ma kakva Ilma, prokurcili se lupaju cijene. Radije kupi U Porscheu nego kod njih.
stoposto, nisu normalni :lol:
IstinitaPoruka
Posts: 417
Joined: 06/10/2015 14:27

#45607 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by IstinitaPoruka »

Sem Porschea u Sa, gdje se još može dobiti ponuda za dijelove za auto?
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45608 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

Ima i jedan A6 allroad isto cucnuo u zadnjem dijelu, ali se vozi... :mrgreen:
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45609 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

IstinitaPoruka wrote: 12/03/2023 02:32 Sem Porschea u Sa, gdje se još može dobiti ponuda za dijelove za auto?
kakve dijelove? Karoserijske ili
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45610 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

konektovan wrote: 12/03/2023 10:04 Ima i jedan A6 allroad isto cucnuo u zadnjem dijelu, ali se vozi... :mrgreen:
pomiješo si drogu u heroin pogrešan PDF
User avatar
konektovan
Posts: 51426
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#45611 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by konektovan »

skrbavi-admin wrote: 12/03/2023 10:22
konektovan wrote: 12/03/2023 10:04 Ima i jedan A6 allroad isto cucnuo u zadnjem dijelu, ali se vozi... :mrgreen:
pomiješo si drogu u heroin pogrešan PDF
Noćna smjena je čudo neviđeno. :lol:
DylanD
Posts: 173
Joined: 02/04/2017 21:04

#45612 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DylanD »

Znam da je nedjelja, ali ako ima ko da potvrdi.
Mijenjao sam bakrene podloške ( koliko se sjecam na Bospumpi) prije dvije godine na w124. Opet mi curi nafta, i majstor mi reče da to zna često otići? Sjeca li se neko od starije raje da li je to istina? I
moze li se to samostalno zamjeniti, jer koliko sam čitao nije toliko komplikovano samo se grana treba skinuti.

Hvala.
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7109
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#45613 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by skrbavi-admin »

e da si stavio titanijumske bilo bi bolje - vako mrka kapa
DylanD
Posts: 173
Joined: 02/04/2017 21:04

#45614 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by DylanD »

Podloske su kupljene u oficijelnom servisu.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#45615 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by preludezalude »

konektovan wrote: 12/03/2023 10:04 Ima i jedan A6 allroad isto cucnuo u zadnjem dijelu, ali se vozi... :mrgreen:
Proslo ljeto sam po Tuzli vidjao jedan CLS koji je naprijed bio cucnuo a vozao se. Ljudi ne znaju da tada kompresor trpi jer radi gotovo non stop a predvidjen je da radi 30 sec.
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#45616 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Optimist »

preludezalude wrote: 12/03/2023 16:44
konektovan wrote: 12/03/2023 10:04 Ima i jedan A6 allroad isto cucnuo u zadnjem dijelu, ali se vozi... :mrgreen:
Proslo ljeto sam po Tuzli vidjao jedan CLS koji je naprijed bio cucnuo a vozao se. Ljudi ne znaju da tada kompresor trpi jer radi gotovo non stop a predvidjen je da radi 30 sec.
Tu je ocigledno i kompresor ispustio dusu.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45617 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

Presao oko 500km sa textar+ diskovima i trw plocicama, nista ne trese vise i rekao bi da trw bolje grize nego jurid plocice koje sam prije imao pogotovo kad se silazi sa autoputa, skripe nema isto :)
User avatar
kabal1337
Posts: 13446
Joined: 11/02/2012 21:08

#45618 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by kabal1337 »

nema ni kod mene nikakve buke sa brembo diskovima i bosch plocicama. Sve odlicno funkcionise
Qwerty1234
Posts: 1277
Joined: 27/05/2021 09:57

#45619 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Qwerty1234 »

kabal1337 wrote: 12/03/2023 18:18 nema ni kod mene nikakve buke sa brembo diskovima i bosch plocicama. Sve odlicno funkcionise
Ista kombo i kod mene
Skripale mozda prvih 200-300 km, evo 15.000 poslje nista.
Koce ok, za divno cudo ne prljaju felge puno
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#45620 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by Evolution_IV »

kabal1337 wrote: 12/03/2023 18:18 nema ni kod mene nikakve buke sa brembo diskovima i bosch plocicama. Sve odlicno funkcionise
:thumbup:
profatr
Posts: 508
Joined: 23/07/2016 07:01

#45621 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by profatr »

Evolution_IV wrote: 12/03/2023 18:05 Presao oko 500km sa textar+ diskovima i trw plocicama, nista ne trese vise i rekao bi da trw bolje grize nego jurid plocice koje sam prije imao pogotovo kad se silazi sa autoputa, skripe nema isto :)
Trw su mekše, dobro koče, štede diskove ali malo više praše.
IstinitaPoruka
Posts: 417
Joined: 06/10/2015 14:27

#45622 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by IstinitaPoruka »

kabal1337 wrote: 12/03/2023 10:05
IstinitaPoruka wrote: 12/03/2023 02:32 Sem Porschea u Sa, gdje se još može dobiti ponuda za dijelove za auto?
kakve dijelove? Karoserijske ili
Da, karoserijske
User avatar
ElRe
Posts: 16908
Joined: 12/12/2011 11:28

#45624 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by ElRe »

kabal1337 wrote: 11/03/2023 15:33

Ma kakva Ilma, prokurcili se lupaju cijene. Radije kupi U Porscheu nego kod njih.
Na Fabiai otišao motor prednjih brisača (Valeo smeće), cijena novog u Motorexu 115 KM. Ilma polovan 100 KM + dostava, Šiljo Kiseljak 50 KM.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#45625 Re: Pitamo Mehanicare ?

Post by mk ultra »

A i taj motorsex moze jeftinije
Post Reply