INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Ironmen
Posts: 7503
Joined: 29/07/2015 17:36

#11501 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Ironmen »

Hajvan wrote: 06/03/2023 16:19
Ironmen wrote: 06/03/2023 16:16 Gledam sam na yt americki Aldi cijena banan 0,56 dollara, a dobro njima je malo blizi transport zato su im sljive skuplje :mrgreen: :mrgreen:
Californija proizvodi sljive u znacajnim kolicinama
Ma nemaju Cacanke i Madjarice :lol: :lol:
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#11502 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hajvan »

Ironmen wrote: 06/03/2023 16:26
Hajvan wrote: 06/03/2023 16:19

Californija proizvodi sljive u znacajnim kolicinama
Ma nemaju Cacanke i Madjarice :lol: :lol:
zakrzljale :lol:
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#11503 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Avetinho »

Ironmen wrote: 06/03/2023 16:16 Gledam sam na yt americki Aldi cijena banan 0,56 dollara, a dobro njima je malo blizi transport zato su im sljive skuplje :mrgreen: :mrgreen:
Za funtu. Malo ispod pola kile.
last mohicans
Posts: 18179
Joined: 09/08/2012 23:19

#11504 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by last mohicans »

Zapara mi uši reklama u hrvatskom Kauflandu puter 1,44€
Avetinho
Posts: 7135
Joined: 07/09/2012 21:22
Location: Ja sam odavle

#11505 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Avetinho »

last mohicans wrote: 09/03/2023 11:44 Zapara mi uši reklama u hrvatskom Kauflandu puter 1,44€
Samo navlakusa, jedan od oprobanih nacina da se musterija namami u prodavnicu na jeftin puter (ili stagod drugo), a iz prodavnice izadje s punim kolicima.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51140
Joined: 29/06/2011 23:39

#11506 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Super, a gdje su takve navlakuse u Bingu?

Zasto mi nemamo takvih navlakusa.

Imamo samo sve vece cijene, primjecujem da su pileca prsa opet otisla gore, sad vec ne mozes naci ispod 10 km kilogram, ide i do 12 na rinfuzu.
User avatar
dend
Posts: 3441
Joined: 08/10/2018 14:07

#11507 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dend »

dječak sa šibicama wrote: 09/03/2023 17:31 Super, a gdje su takve navlakuse u Bingu?

Zasto mi nemamo takvih navlakusa.

Imamo samo sve vece cijene, primjecujem da su pileca prsa opet otisla gore, sad vec ne mozes naci ispod 10 km kilogram, ide i do 12 na rinfuzu.
Pileca prsa ( ne file ) jucer u konzumu vidim ~8KM, madi
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51140
Joined: 29/06/2011 23:39

#11508 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Sa kostima, da, do nedavno je file rinfuza bio 9 u Hosi, danas vidim vec 12. U Robotu 11, bilo je 8 ipo donedavno.
User avatar
vjeshalica
Posts: 20766
Joined: 31/03/2019 14:56

#11509 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by vjeshalica »

Na um pade mi sto je neko pisao za Nivea
Cijene kod nas i u HR :lol:

Image

Image
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11510 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

vjeshalica wrote: 09/03/2023 19:38 Na um pade mi sto je neko pisao za Nivea
Cijene kod nas i u HR :lol:

Image

Image
Ovako će nam i lidl isto servirati...
za one koji misle da će cijene biti drastično niže u odnosu na bingo i mercator/konzum.

Sinoć u penny plus dezodorans nivea sve vrste (muški) 9.29 KM :-)
Pored muške rexone 3.85 KM...
User avatar
Rothmans
Posts: 4651
Joined: 21/11/2019 21:32

#11511 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Rothmans »

Nivea je ionako smece sto ostavlja bijele tragove
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11512 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Meni najbolji stickovi rexona cobalt dry ...em traju dugo em ne ostavljaju toliko tragove .
Doduse i oni su sada 6.50 KM a nekada su znali biti i 4 KM na akciji...uzmem 3-4 komada,traju skoro godinu.
Ovo sada je pljacka
Image
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11513 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

zippoo87 wrote: 10/03/2023 16:45 Meni najbolji stickovi rexona cobalt dry ...em traju dugo em ne ostavljaju toliko tragove .
Doduse i oni su sada 6.50 KM a nekada su znali biti i 4 KM na akciji...uzmem 3-4 komada,traju skoro godinu.
Ovo sada je pljacka
Image
Jedino njega koristim.
Dugo je bio najjftiniji u DM-u.
zippoo87
Posts: 19653
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#11514 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by zippoo87 »

Naslovnica wrote: 10/03/2023 16:50
zippoo87 wrote: 10/03/2023 16:45 Meni najbolji stickovi rexona cobalt dry ...em traju dugo em ne ostavljaju toliko tragove .
Doduse i oni su sada 6.50 KM a nekada su znali biti i 4 KM na akciji...uzmem 3-4 komada,traju skoro godinu.
Ovo sada je pljacka
Image
Jedino njega koristim.
Dugo je bio najjftiniji u DM-u.
6.80 sada...evo ovu sliku sam uzeo od njih i ispod pise cijena
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#11515 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

Pravi muškarci koriste OldSpice.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11516 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Snake Eyes wrote: 10/03/2023 17:06 Pravi muškarci koriste OldSpice.
Ja sam koristio dugo old spice bearglove dezodorans antitraspirant, ali već neko vrijeme niko to ne prodaje, samo obični bearglove..meni lično jedan od najboljih ikad dezodoransa. Sad sam na dove invisible dry, loreal carbon protect.
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#11517 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Samo niveo protect & care. Trcis 10km sav mokar ali ispod pazuha suho :D
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11518 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Meni najbitnija stavka,..da ne smrdiš. :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11519 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Naslovnica wrote: 10/03/2023 16:50
zippoo87 wrote: 10/03/2023 16:45 Meni najbolji stickovi rexona cobalt dry ...em traju dugo em ne ostavljaju toliko tragove .
Doduse i oni su sada 6.50 KM a nekada su znali biti i 4 KM na akciji...uzmem 3-4 komada,traju skoro godinu.
Ovo sada je pljacka
Image
Jedino njega koristim.
Dugo je bio najjftiniji u DM-u.
Ovakav u spreju oko 3,40 KM u Domino Diskontu u Vitezu. Prije je bio 2,70 :mrgreen:
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#11520 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Snake Eyes »

nepass1 wrote: 10/03/2023 17:26 Samo niveo protect & care. Trcis 10km sav mokar ali ispod pazuha suho :D
Otkada je ovo dobro?
User avatar
nepass1
Posts: 14670
Joined: 06/07/2017 07:35

#11521 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by nepass1 »

Snake Eyes wrote: 10/03/2023 17:31
nepass1 wrote: 10/03/2023 17:26 Samo niveo protect & care. Trcis 10km sav mokar ali ispod pazuha suho :D
Otkada je ovo dobro?
Image
User avatar
pepeljara
Posts: 7347
Joined: 22/08/2003 00:00

#11522 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by pepeljara »

Idemedosumom wrote: 10/03/2023 17:29
Naslovnica wrote: 10/03/2023 16:50

Jedino njega koristim.
Dugo je bio najjftiniji u DM-u.
Ovakav u spreju oko 3,40 KM u Domino Diskontu u Vitezu. Prije je bio 2,70 :mrgreen:
samo alverde :)
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#11523 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Idemedosumom »

Meni rexona sprej jedan od rijetkih zadrzi ugodan miris sve do sutra ujutro, dakle, 24h. Ne blokira proces perspiracije.
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#11524 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

konektovan wrote: 10/03/2023 17:28 Meni najbitnija stavka,..da ne smrdiš. :mrgreen:
Za to sapun ujutro i vlažne maramice u slučaju nužde u toku dana sasvim dobro služe. A jeftinije je od dezodoransa.
User avatar
konektovan
Posts: 51386
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11525 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Hakiz wrote: 10/03/2023 18:59
konektovan wrote: 10/03/2023 17:28 Meni najbitnija stavka,..da ne smrdiš. :mrgreen:
Za to sapun ujutro i vlažne maramice u slučaju nužde u toku dana sasvim dobro služe. A jeftinije je od dezodoransa.
Uzivaj ti u sapunu... :lol:
Post Reply