Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43776 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

drug_profi wrote: 10/03/2023 09:14 Ja presao na drugu stranu rijeke i zacas stigao.
Teško kod nas ljudi mijenjaju ustaljenu rutu.

Dokaz: Doljani svake sezone, a Bijača stoji prazna.
User avatar
DoradO
Posts: 4635
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#43777 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by DoradO »

probam evo 5 godina sa mijenjanjem strane i uvijek negdje zapnes ili na zeljeznickoj ili tamo na skenderiji za lijevo... ne znam koja ti je ujutro fin destinacija ali vecini je koji idu pravo prema carsiji najlakse glavnom al evo i nju su sjebali

Bijaca je bila prazna prvu godinu a sada je sve samo ne prazna u sezoni
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43778 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Nikad nisam čekao na Bijači kao što čekaju na Doljanima, ni deseti dio vremena.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#43779 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

DoradO wrote: 10/03/2023 09:27 probam evo 5 godina sa mijenjanjem strane i uvijek negdje zapnes ili na zeljeznickoj ili tamo na skenderiji za lijevo... ne znam koja ti je ujutro fin destinacija ali vecini je koji idu pravo prema carsiji najlakse glavnom al evo i nju su sjebali

Bijaca je bila prazna prvu godinu a sada je sve samo ne prazna u sezoni
Smjer do moje destinacije ja kroz Alipašinu.
A sad nema gužve na Skenderiji za lijevo. Zato što je pritisak vozila iz Hisete manji (nemam pojma zašto). Bukvalno sa mosta Skenderija mozes punim gasom do semafora kod Alipašine džamije.
Zato i sva vozila sa semafora na mostu Skenderija prođu u jednom intervalu, tako da iz Terezije cijela niša prođe također u jednom intervalu.
Manji čep je samo na Vrbanji.
Uglavnom ja prošao super, a kolege su stizali na posao sa pola sata kašnjenja.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#43780 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43781 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

kuda god krenes zajebaces se :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#43782 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laertes wrote: 10/03/2023 09:59 De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.

Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43783 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Ja kad god vidim da je neki zastoj i guzva, prva reakcija mi je da mijenjam rutu i pokusavam proci nekom alternativnom, sve samo da ne stojim u guzvi.
Sve zavisi od situacije, ali moje dosadasnje iskustvo sa gradskim guzvama je da mi se u vecini slucajeva ne isplati, jer vecinu alternativnih ruta znaju i ostali vozaci i vecina krene tuda i nastane isti ili gori cep, i na kraju prodjem isto ili gore, nekad samo prodjem bolje.
Ne idem na posao na tu stranu prema gradu vec skroz na drugu, samo kazem da najcesce bista ne dobijem mijenjanjem rute.

Sa voznjom van grada je vec druga situacija, tu cesto znam voziti i 50-100 km vise ako cu manje voziti u guzvi i cesto budem zadovoljan promjenom, ne znam da li ustedim vrijeme ali bitnije je postediti zivce.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#43784 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Ja koristim traffic layer na gmap, kada biram rutu.
Pouzdan metod jer server obrađuje GPS signale telefona.
Lijepo prikaze u bojama gdje je krkljanac.
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#43785 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Ovo vise nije normalno. Kolaps kao i sve u drustvu. Mijenjanje rasvjete u 8 ujutro, centrotrans konvoji jedan za drugim i neskretanje na stanice, nema kakve radne masine ne sretnes, jos zute trake svako malo…
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#43786 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mk ultra »

maloprije delingovac na korpi sa kišobranom :mrgreen:
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#43787 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tindbe »

ko vam je kriv što u gradu živite
u nas u pripizdini tih nerviranja nema :P
User avatar
shape of despair
Posts: 3988
Joined: 09/04/2008 18:41

#43788 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by shape of despair »

tindbe wrote: 10/03/2023 13:11 ko vam je kriv što u gradu živite
u nas u pripizdini tih nerviranja nema :P
Ili, ko vam je kriv što ne radite u blizini gdje stanujete, ovako ko ja. Posao 1km udaljen i meni i ženi, vrtić i škola 500m :razz: :P
zdruzdjo
Posts: 5921
Joined: 16/08/2009 00:27

#43789 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zdruzdjo »

Meni najbolja varijanta kad je tako kolaps da krenes preko pofalica.
U buca potok se zavuces i skrenes u bana mateja ninoslava, orlovacka, rudjera boskovica i spustis se u velesicima kod hotela grand. Odatle se motas za gdje ti treba. U vrijeme najvece guzve u pola 8, tuda stignem do kosevskog za 15-ak minuta. Glavnom dzadom bi trebalo barem 40-ak.
Ako se ide iz pravca rajlovca, onda se u brijescu popnes pored petrol pumpe do deponije i samo furas opet do ulice bana mateja i nastavis.
Izadje malo duze, ali barem ne sjedis u koloni i pomices se mic-po-mic i jedes sebi dzigericu, nego ides.
User avatar
laserShow
Posts: 4719
Joined: 30/04/2022 22:10
Grijem se na: nacionalizam

#43790 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by laserShow »

DoradO wrote: 10/03/2023 09:11 od ekonomske do skenderije 40min jutros :evil:

Image
Evo jednog od razloga guzve. Ovi sto skrecu lijevo na glavnu, nema sanse da se ukljuce na zeleno. Ne kaznjava se pa moze da radi ko sta hoce.
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43791 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

laserShow wrote: 10/03/2023 14:08
DoradO wrote: 10/03/2023 09:11 od ekonomske do skenderije 40min jutros :evil:

Image
Evo jednog od razloga guzve. Ovi sto skrecu lijevo na glavnu, nema sanse da se ukljuce na zeleno. Ne kaznjava se pa moze da radi ko sta hoce.
Ne samo oni, svi koji blokiraju raskrsnicu, cesto to rade i oni koji idu pravo, tako je na svakoj skoro kad je spica.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#43792 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

drug_profi wrote: 10/03/2023 10:03
Laertes wrote: 10/03/2023 09:59 De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.

Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
Stigao, fala na savjetu. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nema gužve od Stupa.
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#43793 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by drug_profi »

Laertes wrote: 10/03/2023 16:15
drug_profi wrote: 10/03/2023 10:03

Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.

Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
Stigao, fala na savjetu. :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Nema gužve od Stupa.
:kakoste:
Bobi
Forum administrator
Posts: 38002
Joined: 30/10/2002 00:00
Location: http://www.klix.ba
Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
Vozim: TDI sve crveno
Contact:

#43794 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Bobi »

Da li ste primjetili da je svako ko vozi sporije od vas idiot a ko vozi brže manijak ?
User avatar
Romeo 80
Posts: 4627
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#43795 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Romeo 80 »

Bobi wrote: 11/03/2023 13:45 Da li ste primjetili da je svako ko vozi sporije od vas idiot a ko vozi brže manijak ?
Ih, kad sam ja to skontao! :lol: :thumbup:
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43796 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Bobi wrote: 11/03/2023 13:45 Da li ste primjetili da je svako ko vozi sporije od vas idiot a ko vozi brže manijak ?
Naravno da je tako. :thumbup:
Moja brzina je taman kako treba, sve preko toga su manijaci koji pretjeruju jer da je bezbjedno tako voziti i ja bih to radio, a ispod toga idioti koji ne znaju voziti inace bi vozili brze, logicno. :D
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43797 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

nisu idioti vec degenerici nesposobni :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#43798 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by basicm »

Moze li se kakav NVO osnovati za nasa prava i stavove?
User avatar
Optimist
Posts: 15523
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#43799 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Image
User avatar
Ateista
Posts: 51673
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43800 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

bitanga_sa_otesa wrote: 11/03/2023 15:48 nisu idioti vec degenerici nesposobni :D
Tako je, ja sam se trudio da se drzim politicki korektnog govora, ali treba nekad stvari nazvati pravim imenom. :D
Post Reply