Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
probam evo 5 godina sa mijenjanjem strane i uvijek negdje zapnes ili na zeljeznickoj ili tamo na skenderiji za lijevo... ne znam koja ti je ujutro fin destinacija ali vecini je koji idu pravo prema carsiji najlakse glavnom al evo i nju su sjebali
Bijaca je bila prazna prvu godinu a sada je sve samo ne prazna u sezoni
DoradO wrote: ↑10/03/2023 09:27
probam evo 5 godina sa mijenjanjem strane i uvijek negdje zapnes ili na zeljeznickoj ili tamo na skenderiji za lijevo... ne znam koja ti je ujutro fin destinacija ali vecini je koji idu pravo prema carsiji najlakse glavnom al evo i nju su sjebali
Bijaca je bila prazna prvu godinu a sada je sve samo ne prazna u sezoni
Smjer do moje destinacije ja kroz Alipašinu.
A sad nema gužve na Skenderiji za lijevo. Zato što je pritisak vozila iz Hisete manji (nemam pojma zašto). Bukvalno sa mosta Skenderija mozes punim gasom do semafora kod Alipašine džamije.
Zato i sva vozila sa semafora na mostu Skenderija prođu u jednom intervalu, tako da iz Terezije cijela niša prođe također u jednom intervalu.
Manji čep je samo na Vrbanji.
Uglavnom ja prošao super, a kolege su stizali na posao sa pola sata kašnjenja.
De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
Laertes wrote: ↑10/03/2023 09:59
De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.
Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
Ja kad god vidim da je neki zastoj i guzva, prva reakcija mi je da mijenjam rutu i pokusavam proci nekom alternativnom, sve samo da ne stojim u guzvi.
Sve zavisi od situacije, ali moje dosadasnje iskustvo sa gradskim guzvama je da mi se u vecini slucajeva ne isplati, jer vecinu alternativnih ruta znaju i ostali vozaci i vecina krene tuda i nastane isti ili gori cep, i na kraju prodjem isto ili gore, nekad samo prodjem bolje.
Ne idem na posao na tu stranu prema gradu vec skroz na drugu, samo kazem da najcesce bista ne dobijem mijenjanjem rute.
Sa voznjom van grada je vec druga situacija, tu cesto znam voziti i 50-100 km vise ako cu manje voziti u guzvi i cesto budem zadovoljan promjenom, ne znam da li ustedim vrijeme ali bitnije je postediti zivce.
Ovo vise nije normalno. Kolaps kao i sve u drustvu. Mijenjanje rasvjete u 8 ujutro, centrotrans konvoji jedan za drugim i neskretanje na stanice, nema kakve radne masine ne sretnes, jos zute trake svako malo…
Meni najbolja varijanta kad je tako kolaps da krenes preko pofalica.
U buca potok se zavuces i skrenes u bana mateja ninoslava, orlovacka, rudjera boskovica i spustis se u velesicima kod hotela grand. Odatle se motas za gdje ti treba. U vrijeme najvece guzve u pola 8, tuda stignem do kosevskog za 15-ak minuta. Glavnom dzadom bi trebalo barem 40-ak.
Ako se ide iz pravca rajlovca, onda se u brijescu popnes pored petrol pumpe do deponije i samo furas opet do ulice bana mateja i nastavis.
Izadje malo duze, ali barem ne sjedis u koloni i pomices se mic-po-mic i jedes sebi dzigericu, nego ides.
Laertes wrote: ↑10/03/2023 09:59
De da vas pitam:
Danas oko 16.30 stižem u Sarajevo, trebam do rtv doma, iz Tuzle idem. Da idem na Vogošću i Kobilju Glavu ili preko Stupa, s obzirom na vrijeme dolaska?
Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.
Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
Idi na autoput pa na Stupsku petlju. Petkom je ludnica u Sarajevi svakako, ali će ti u to doba biti čep od Malte prema Ilidzi.
Od Stupa je isto gužva, ali ide nekako. Naročito što je kišan dan i svi voze polako da se nedajbože negdje ne pokliznu.
Iz Vogošće ćeš naletiti na gužvu u Vogošći, pa na gužvu kod Željezničke, vjerovatno krkljanac na kružnom Pofalići, i čep kraj Maršalke...
I onda ovaj uobičajeni čep od Malte naniže.
Bobi wrote: ↑11/03/2023 13:45
Da li ste primjetili da je svako ko vozi sporije od vas idiot a ko vozi brže manijak ?
Naravno da je tako.
Moja brzina je taman kako treba, sve preko toga su manijaci koji pretjeruju jer da je bezbjedno tako voziti i ja bih to radio, a ispod toga idioti koji ne znaju voziti inace bi vozili brze, logicno.