Dolazi zima - zimske gume

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#23576 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Optimist »

Premium auto zahtijeva premium gume. :)
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23577 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488821

Nafataj koga sa diners club karticom i eto ti gume solidne za 187.20 KM :D
lavic
Posts: 3589
Joined: 14/04/2011 15:03

#23578 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by lavic »

emotivac wrote: 07/03/2023 15:35 https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488821

Nafataj koga sa diners club karticom i eto ti gume solidne za 187.20 KM :D
Dobar deal
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23579 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Idemedosumom wrote: 07/03/2023 15:31 https://olx.ba/artikal/50181709/gume-225-65-17-sava-hp

Kontam ovako nesto, mozda se moze ispregovarat koja marka dolje ako se uzmu 4.

Na starom autu sam bio zadovoljan Savom S3.
Pa to je ok izbor, ovo ti je oko 500-600 maraka uštede u odnosu na premiume.
120-130 maraka po gumi.
Pričam doduše napamet. Po sjećanju. Da su GY, Bridgestone, Conti oko 340-350... čini mi se.
User avatar
mirota
Posts: 4676
Joined: 11/01/2018 11:42

#23580 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by mirota »

ja uzeo riken za PMV iako vozim Kugu suv vozilo, razlika oko 25 km po gumi, nosivost ispunjava, ne baca mi se lova
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23581 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

mirota wrote: 07/03/2023 23:02 ja uzeo riken za PMV iako vozim Kugu suv vozilo, razlika oko 25 km po gumi, nosivost ispunjava, ne baca mi se lova
Ove Riken sto meni na olxu izbacuje su cjenovno u 5 deka sa Savom i Matador.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23582 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Uzmeš SUV-a za 30 milja pa kalkulišeš za par stoja :lol: ako si džek trebao si planirati da su na tom autu kaloše preko milje...uzmi protekt. :lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 8708
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23583 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

PM72 wrote: 08/03/2023 07:44 Uzmeš SUV-a za 30 milja pa kalkulišeš za par stoja :lol: ako si džek trebao si planirati da su na tom autu kaloše preko milje...uzmi protekt. :lol:
Realno.
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23584 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

Rockefeller wrote: 08/03/2023 07:58
PM72 wrote: 08/03/2023 07:44 Uzmeš SUV-a za 30 milja pa kalkulišeš za par stoja :lol: ako si džek trebao si planirati da su na tom autu kaloše preko milje...uzmi protekt. :lol:
Realno.
Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe? :lol:

Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
User avatar
Rockefeller
Posts: 8708
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#23585 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Rockefeller »

Idemedosumom wrote: 08/03/2023 08:49
Rockefeller wrote: 08/03/2023 07:58
Realno.
Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe? :lol:

Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
Gume su nesto drugo. A cuj banane 4 marke, jbt-e :lol:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23586 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

Rockefeller wrote: 08/03/2023 09:16 Gume su nesto drugo. A cuj banane 4 marke, jbt-e :lol:
Ne, ovaj princip je primjenjiv na skoro sve. Logiciranje da covjek treba prestati traziti najbolji omjer cijene i kvalitete jer je kupio auto / stan ili nesto trece je apsurdno.
sabanss
Posts: 4768
Joined: 13/08/2006 11:20

#23587 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by sabanss »

Idemedosumom wrote: 08/03/2023 09:27
Rockefeller wrote: 08/03/2023 09:16 Gume su nesto drugo. A cuj banane 4 marke, jbt-e :lol:
Ne, ovaj princip je primjenjiv na skoro sve. Logiciranje da covjek treba prestati traziti najbolji omjer cijene i kvalitete jer je kupio auto / stan ili nesto trece je apsurdno.
Otprilike princip primjenjiv na sve. Sweet spot je treća-četvrta stvar po cijeni na listi. Ili tako neka kategorija.... Važi za mobitele, gume, jabuke, banane :D
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23588 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

Idemedosumom wrote: 08/03/2023 08:49
Rockefeller wrote: 08/03/2023 07:58
Realno.
Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe? :lol:

Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
:lol:
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.

Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23589 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

PM72 wrote: 08/03/2023 10:01
Idemedosumom wrote: 08/03/2023 08:49

Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe? :lol:

Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
:lol:
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.

Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Moj prijatelj i njegova supruga imaju 1 kredit za kuću, 3-4 kredita u mikrokreditnoj (jer često dižu još na trenutni) i sad planiraju dignuti još 15 000 KM za auto, a jedva kraj s krajem sastavljaju, ima trenutno auto za kojeg ne može ni mali servis da uradi, a kamo li gume da kupi.

Ljudi su postali čudo, još ga posavjetuješ nemoj ostat ćeš bez ičega, a on ti kaže šta ti znaš nemaš pojma :lol: :lol: Žao mi.

Mada tema nije to, al' eto, tako danas mnogi rade pa nemaju za guma, to ti je to :D
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23590 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Ako nije Borovo nije borosana. :mrgreen:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23591 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

PM72 wrote: 08/03/2023 10:01
:lol:
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.

Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.

Nego da se vratimo temi, ti si stava da sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
Last edited by Idemedosumom on 08/03/2023 11:07, edited 2 times in total.
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#23592 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by PM72 »

NediM17 wrote: 08/03/2023 10:34 Ako nije Borovo nije borosana. :mrgreen:
:thumbup:

Uvale se ljudi za auto a na gumama šara ko na hurmašicama
User avatar
emotivac
Posts: 1612
Joined: 01/03/2013 14:24

#23593 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by emotivac »

Idemedosumom wrote: 08/03/2023 10:36
PM72 wrote: 08/03/2023 10:01
:lol:
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.

Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.

Nego da se vratimo temi, ti stava da je sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
Za moje potrebe je dovoljna sava, dobro mi je se pokazala i kao ljetna, a i kao zimska. :thumbup: :thumbup:
NediM17
Posts: 26450
Joined: 05/11/2009 11:49

#23594 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by NediM17 »

Mosa tajger vuds alias riken. :D
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#23595 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Žali zimskih na ovoj temperaturi :skoljka:
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8315
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#23596 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by Idemedosumom »

emotivac wrote: 08/03/2023 10:43 Za moje potrebe je dovoljna sava, dobro mi je se pokazala i kao ljetna, a i kao zimska. :thumbup: :thumbup:
I meni je na malom autu bila super sto se performanci tice. Jedino se sara mozda malo brze trosila nego sto sam ocekivao.
User avatar
konektovan
Posts: 51448
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#23597 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by konektovan »

Idemedosumom wrote: 08/03/2023 10:36
PM72 wrote: 08/03/2023 10:01
:lol:
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.

Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.

Nego da se vratimo temi, ti si stava da sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
Pogledaj i nexen,..mozda cjenom budu u rangu save.
User avatar
hopi
Posts: 7260
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#23598 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by hopi »

Jao lik gleda gume za cx 3 ili 5 koji već, ne gleda za jebeni lambordžuni urakan sa tisuću konja pa da eto sava ne može služiti svrsi.
I ako je iskeširao 20 ili 30 koliko već tisuća za kola, ne znači da ne smije uštedite par stoja u odnosu na kupovinu premijum guma.
User avatar
drug_profi
Posts: 65436
Joined: 16/07/2012 16:00

#23599 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by drug_profi »

Ušteda nije mala i vrijedi kompromis napraviti. Sava je pristojna guma kad voziš normalno.
Od usteđenih para bar dva mala servisa moze uraditi.
User avatar
beco
Posts: 5096
Joined: 25/08/2004 14:22

#23600 Re: Dolazi zima - zimske gume

Post by beco »

Bezveze prozivate lika ne trazi polovne gume. Za potrebe nase i tog auta i najeftinija može poslužiti, ako si budala ni Pilotsport 4S te nece spasiti.

Zagledaj te malo na semaforu šta mnogo veća i teža auta voze u Sarajavu, gume i po 10 godina stare.
Post Reply