Dolazi zima - zimske gume
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#23576 Re: Dolazi zima - zimske gume
Premium auto zahtijeva premium gume. 
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23577 Re: Dolazi zima - zimske gume
https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488821
Nafataj koga sa diners club karticom i eto ti gume solidne za 187.20 KM
Nafataj koga sa diners club karticom i eto ti gume solidne za 187.20 KM
-
lavic
- Posts: 3589
- Joined: 14/04/2011 15:03
#23578 Re: Dolazi zima - zimske gume
Dobar dealemotivac wrote: ↑07/03/2023 15:35 https://www.ekupi.ba/bs/Auto-i-moto-opr ... K000488821
Nafataj koga sa diners club karticom i eto ti gume solidne za 187.20 KM![]()
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23579 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pa to je ok izbor, ovo ti je oko 500-600 maraka uštede u odnosu na premiume.Idemedosumom wrote: ↑07/03/2023 15:31 https://olx.ba/artikal/50181709/gume-225-65-17-sava-hp
Kontam ovako nesto, mozda se moze ispregovarat koja marka dolje ako se uzmu 4.
Na starom autu sam bio zadovoljan Savom S3.
120-130 maraka po gumi.
Pričam doduše napamet. Po sjećanju. Da su GY, Bridgestone, Conti oko 340-350... čini mi se.
- mirota
- Posts: 4675
- Joined: 11/01/2018 11:42
#23580 Re: Dolazi zima - zimske gume
ja uzeo riken za PMV iako vozim Kugu suv vozilo, razlika oko 25 km po gumi, nosivost ispunjava, ne baca mi se lova
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#23582 Re: Dolazi zima - zimske gume
Uzmeš SUV-a za 30 milja pa kalkulišeš za par stoja
ako si džek trebao si planirati da su na tom autu kaloše preko milje...uzmi protekt. 
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23584 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe?
Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
- Rockefeller
- Posts: 8708
- Joined: 02/02/2015 13:05
- Location: Rijeka Sćona
#23585 Re: Dolazi zima - zimske gume
Gume su nesto drugo. A cuj banane 4 marke, jbt-eIdemedosumom wrote: ↑08/03/2023 08:49Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe?![]()
Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23586 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ne, ovaj princip je primjenjiv na skoro sve. Logiciranje da covjek treba prestati traziti najbolji omjer cijene i kvalitete jer je kupio auto / stan ili nesto trece je apsurdno.
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#23587 Re: Dolazi zima - zimske gume
Otprilike princip primjenjiv na sve. Sweet spot je treća-četvrta stvar po cijeni na listi. Ili tako neka kategorija.... Važi za mobitele, gume, jabuke, bananeIdemedosumom wrote: ↑08/03/2023 09:27Ne, ovaj princip je primjenjiv na skoro sve. Logiciranje da covjek treba prestati traziti najbolji omjer cijene i kvalitete jer je kupio auto / stan ili nesto trece je apsurdno.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#23588 Re: Dolazi zima - zimske gume
Idemedosumom wrote: ↑08/03/2023 08:49Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe?![]()
Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.
Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23589 Re: Dolazi zima - zimske gume
Moj prijatelj i njegova supruga imaju 1 kredit za kuću, 3-4 kredita u mikrokreditnoj (jer često dižu još na trenutni) i sad planiraju dignuti još 15 000 KM za auto, a jedva kraj s krajem sastavljaju, ima trenutno auto za kojeg ne može ni mali servis da uradi, a kamo li gume da kupi.PM72 wrote: ↑08/03/2023 10:01Idemedosumom wrote: ↑08/03/2023 08:49
Jah, i banane ispod 4 KM/kg ne bih trebao kupovati, posto imam suv, jelTe?![]()
Kako nasi ljudi imaju uvrnuto vidjenje nekih stvari, to je fascinantno. Da vidite kako i koliko tek imucni ljudi kalkulisu, iznenadili bi se![]()
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.
Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Ljudi su postali čudo, još ga posavjetuješ nemoj ostat ćeš bez ičega, a on ti kaže šta ti znaš nemaš pojma
Mada tema nije to, al' eto, tako danas mnogi rade pa nemaju za guma, to ti je to
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23590 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ako nije Borovo nije borosana. 
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#23591 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.PM72 wrote: ↑08/03/2023 10:01
![]()
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.
Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.
Nego da se vratimo temi, ti si stava da sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
Last edited by Idemedosumom on 08/03/2023 11:07, edited 2 times in total.
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
- emotivac
- Posts: 1612
- Joined: 01/03/2013 14:24
#23593 Re: Dolazi zima - zimske gume
Za moje potrebe je dovoljna sava, dobro mi je se pokazala i kao ljetna, a i kao zimska.Idemedosumom wrote: ↑08/03/2023 10:36Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.PM72 wrote: ↑08/03/2023 10:01
![]()
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.
Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.
Nego da se vratimo temi, ti stava da je sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
-
NediM17
- Posts: 26450
- Joined: 05/11/2009 11:49
#23594 Re: Dolazi zima - zimske gume
Mosa tajger vuds alias riken. 
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#23595 Re: Dolazi zima - zimske gume
Žali zimskih na ovoj temperaturi 
- Idemedosumom
- Posts: 8315
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
- konektovan
- Posts: 51446
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#23597 Re: Dolazi zima - zimske gume
Pogledaj i nexen,..mozda cjenom budu u rangu save.Idemedosumom wrote: ↑08/03/2023 10:36Ja da sam htio zadiviti ljude iz kategorije koju ti opisujes, uzeo bih Q5, GLK, Passata cc, a ne Japanca.PM72 wrote: ↑08/03/2023 10:01
![]()
Narod ima fine izreke...ne vrti guzicom ako ne znaš da igraš...i prostri se koliki je jorgan.
Ljudi se uvaljuju u kredite da bi kupili polovno auto,da se "vide".Kod mene u firmi portir uzeo 50 milja kredita da kupi Pasata kao što je direktorov službeni...pa ga registruje na 12 rata i vozi na polovnim gumama.
Tema su gume...ne treba žaliti za dobru obuću.Kad razbiješ auto ili slomiš nogu radi slabih kaloša- onda dođe iz guzice u glavu
Isto tako, ako gledam Savu i Matador gume, to ne mora nuzno znaciti da si ne mogu priustiti premium gumu.
Nego da se vratimo temi, ti si stava da sve ispod Michelin, Goodyear i Conti skoro pa garantuje razbijanje auta?
- hopi
- Posts: 7259
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#23598 Re: Dolazi zima - zimske gume
Jao lik gleda gume za cx 3 ili 5 koji već, ne gleda za jebeni lambordžuni urakan sa tisuću konja pa da eto sava ne može služiti svrsi.
I ako je iskeširao 20 ili 30 koliko već tisuća za kola, ne znači da ne smije uštedite par stoja u odnosu na kupovinu premijum guma.
I ako je iskeširao 20 ili 30 koliko već tisuća za kola, ne znači da ne smije uštedite par stoja u odnosu na kupovinu premijum guma.
- drug_profi
- Posts: 65429
- Joined: 16/07/2012 16:00
#23599 Re: Dolazi zima - zimske gume
Ušteda nije mala i vrijedi kompromis napraviti. Sava je pristojna guma kad voziš normalno.
Od usteđenih para bar dva mala servisa moze uraditi.
Od usteđenih para bar dva mala servisa moze uraditi.
- beco
- Posts: 5096
- Joined: 25/08/2004 14:22
#23600 Re: Dolazi zima - zimske gume
Bezveze prozivate lika ne trazi polovne gume. Za potrebe nase i tog auta i najeftinija može poslužiti, ako si budala ni Pilotsport 4S te nece spasiti.
Zagledaj te malo na semaforu šta mnogo veća i teža auta voze u Sarajavu, gume i po 10 godina stare.
Zagledaj te malo na semaforu šta mnogo veća i teža auta voze u Sarajavu, gume i po 10 godina stare.
