Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Razumijem kad neko ima slabu preglednost pa mora malo izaći da vidi. Razumijem i da mi oduzme prvenstvo prolaza da ne bi čekao sljedeću priliku, koja možda neće doći tako brzo.

Ali, da mi izađe tako da ja moram doslovno da zaustavim vozilo (iako je imao dovoljno prostora i vremena da normalno ubrza toliko da me neće puno usporiti), to je već prevršilo svaku mjeru. A onda nekih stotinjak do 150 metara dalje silazi na parking da mu neko izađe.

Znači, izašao nekih dvadesetak metara ispred mene i nastavi bez gasa u prvoj. Iz suprotnog smjera saobraćaj a i puna je linija pa ne mogu zaobići.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.

Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
User avatar
Laertes
Posts: 5064
Joined: 08/01/2015 18:25

#43603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laertes »

Laplace wrote: 03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.

Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
:lol:
Naslovnica
Posts: 35451
Joined: 20/03/2013 15:38

#43604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Naslovnica »

Laplace wrote: 03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.

Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
Okreneš špiglu da mu vraća bljesak u oči.
☝️
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Naslovnica wrote: 03/03/2023 16:37
Laplace wrote: 03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.

Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
Okreneš špiglu da mu vraća bljesak u oči.
☝️
Jedino da okrenem Hubble da mu vraća svjetlost.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

Vozi li ko odavde Golf 7, oker zuti? Da je danas isao od Konjica prema Sa?
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43607 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dozer wrote: 03/03/2023 18:03 Vozi li ko odavde Golf 7, oker zuti? Da je danas isao od Konjica prema Sa?
Zavisi, ako je uredno i kulturno vozio onda sugurno jeste neko sa foruma, ako je neko ko ulijece u makazice i ne pusta te da preteknes onda nije sigurno niko odavde. :D
User avatar
Logovan
Posts: 102808
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#43608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Logovan »

Ateista wrote: 03/03/2023 18:06
Dozer wrote: 03/03/2023 18:03 Vozi li ko odavde Golf 7, oker zuti? Da je danas isao od Konjica prema Sa?
Zavisi, ako je uredno i kulturno vozio onda sugurno jeste neko sa foruma, ako je neko ko ulijece u makazice i ne pusta te da preteknes onda nije sigurno niko odavde. :D
:lol: :lol: :lol: :mrgreen:
mali_balon
Posts: 14563
Joined: 12/09/2012 09:57

#43609 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by mali_balon »

Dozer wrote: 03/03/2023 18:03 Vozi li ko odavde Golf 7, oker zuti? Da je danas isao od Konjica prema Sa?
dze ce tebi rec da ima... :lol: :lol: :lol:
PM72
Posts: 19933
Joined: 30/04/2012 16:54

#43610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by PM72 »

Čuj mu boje - oker žuta :lol:
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#43611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Otreso gnojf japanera.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Nešto žuto projurilo kao Muskova raketa.
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#43613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nagibSA »

Ja ne znam ljudi sta stavljate u te farove, ali meni je voznja nocu stresna i naporna. Ubi svjetlo i s' prijeda i od zada...

Izgleda rijetko ko ima svjetla po propisu, eto to me najvise nervira u voznji.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#43614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by ZoomZoomKiwi »

Zato što je tehnički pregled kod nas pro forma.
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#43615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Dozer »

NediM17 wrote: 03/03/2023 19:40 Otreso gnojf japanera.
Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.

Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
Last edited by Dozer on 03/03/2023 23:37, edited 2 times in total.
User avatar
nagibSA
Posts: 1154
Joined: 19/10/2017 01:21

#43616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by nagibSA »

Ko kad stavljaju nake reflektore...ispruzi se brate za dobru sijalicu, ako nista, ocisti i podesi malo farove. Izludih po noci, ne znam gdje gonim kad nailazim pored takvih, gori od kamiona.
User avatar
Laplace
Posts: 14690
Joined: 19/11/2012 18:37

#43617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Laplace »

Ili kad mu radi samo jedan far a na drugom ni pozicija pa onda noću ide igra pogađanja: da li mu je neispravan lijevi ili desni far.
User avatar
kabal1337
Posts: 13447
Joined: 11/02/2012 21:08

#43618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kabal1337 »

nagibSA wrote: 03/03/2023 23:32 Ko kad stavljaju nake reflektore...ispruzi se brate za dobru sijalicu, ako nista, ocisti i podesi malo farove. Izludih po noci, ne znam gdje gonim kad nailazim pored takvih, gori od kamiona.
zbog ovog najbolje imat suv. Mene uzasno dolazi do izrazaja valjda zbog pozicije sjedenja.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#43619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by bitanga_sa_otesa »

Dozer wrote: 03/03/2023 23:31
NediM17 wrote: 03/03/2023 19:40 Otreso gnojf japanera.
Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.

Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
to je bio neki strit rejser,oni samo znaju na pravcu voziti :-D
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#43620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Sta imate protiv oker zute boje? :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

Dozer wrote: 03/03/2023 23:31
NediM17 wrote: 03/03/2023 19:40 Otreso gnojf japanera.
Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.

Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
Znaci nije neko sa foruma. :D

Imao sam i ja slicnih situacija, gdje voze preko svojih mogucnosti i mogucnosti auta da mi ne daju da ih preteknem, s tim sto kad uspijem onda samo uspore, za manje od minute ih vise ne vidim u retrovizoru.
Sjecam se skoro jednog idiota koji je isto tako vozio sredinom i nije mi dao da ga preteknem, i pravo usporavao u krivinama. Na kraju sam ga pretekao u nekoj preglednoj krivini, nije to ocekivao i to je bio jedini nacin da se rijesim budale.
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43622 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

zigson wrote: 04/03/2023 11:21 Sta imate protiv oker zute boje? :lol:
Nesto jako efikasno: :D

Image
NediM17
Posts: 26448
Joined: 05/11/2009 11:49

#43623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by NediM17 »

Ko koci, gubi. :mrgreen:
zigson
Posts: 4818
Joined: 04/04/2015 22:17

#43624 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by zigson »

Ateista wrote: 04/03/2023 11:27
zigson wrote: 04/03/2023 11:21 Sta imate protiv oker zute boje? :lol:
Nesto jako efikasno: :D

Image
Amaterski
User avatar
Ateista
Posts: 51682
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#43625 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Ateista »

zigson wrote: 04/03/2023 11:28
Ateista wrote: 04/03/2023 11:27

Nesto jako efikasno: :D

Image
Amaterski
Znas nesto efikasnije za oker zutu boju? :D
Post Reply