Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43601 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Razumijem kad neko ima slabu preglednost pa mora malo izaći da vidi. Razumijem i da mi oduzme prvenstvo prolaza da ne bi čekao sljedeću priliku, koja možda neće doći tako brzo.
Ali, da mi izađe tako da ja moram doslovno da zaustavim vozilo (iako je imao dovoljno prostora i vremena da normalno ubrza toliko da me neće puno usporiti), to je već prevršilo svaku mjeru. A onda nekih stotinjak do 150 metara dalje silazi na parking da mu neko izađe.
Znači, izašao nekih dvadesetak metara ispred mene i nastavi bez gasa u prvoj. Iz suprotnog smjera saobraćaj a i puna je linija pa ne mogu zaobići.
Ali, da mi izađe tako da ja moram doslovno da zaustavim vozilo (iako je imao dovoljno prostora i vremena da normalno ubrza toliko da me neće puno usporiti), to je već prevršilo svaku mjeru. A onda nekih stotinjak do 150 metara dalje silazi na parking da mu neko izađe.
Znači, izašao nekih dvadesetak metara ispred mene i nastavi bez gasa u prvoj. Iz suprotnog smjera saobraćaj a i puna je linija pa ne mogu zaobići.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43602 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.
Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
- Laertes
- Posts: 5064
- Joined: 08/01/2015 18:25
#43603 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Laplace wrote: ↑03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.
Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
-
Naslovnica
- Posts: 35451
- Joined: 20/03/2013 15:38
#43604 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Okreneš špiglu da mu vraća bljesak u oči.Laplace wrote: ↑03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.
Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43605 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jedino da okrenem Hubble da mu vraća svjetlost.Naslovnica wrote: ↑03/03/2023 16:37Okreneš špiglu da mu vraća bljesak u oči.Laplace wrote: ↑03/03/2023 16:20 Još jedna stvar koja me nervira: po mraku lik vozi iza mene, naravno ne drži odstojanje (iako vozim 10 preko). Na lijevom faru radi samo pozicija a na desnom dugo svjetlo, usmjereno prema Proximi Centaura. Ubi u oči. Upalim sve žmigavce - ne konta. Upalim zadnju maglenku - i dalje ne konta. Uto izađemo na malo otvorenog puta i opletem po gasu da mu domaknem - oplete i on po gasu i opet mi je u gepeku. Ni tad nije skontao da mi smeta. Ulazimo u naseljeno mjesto, sklonim mu se i odmah iza njega se vratim na put - garant ni tad nije ništa skontao. Nešto kasnije nailazimo na ograničenje 30 pored škole, očekivano ne usporava.
Prilično sam siguran da su mu farovi dugo tako neispravni i nepodešeni i da je prošao bar dvadesetak puta pored policijske patrole a da ga niko nije ni opomenuo a kamoli kaznio. Jer, policija kažnjava samo mala prekoračenja i pogrešno parkiranje, a i to ponekad.
![]()
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43606 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Vozi li ko odavde Golf 7, oker zuti? Da je danas isao od Konjica prema Sa?
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
- Logovan
- Posts: 102808
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#43608 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
-
mali_balon
- Posts: 14563
- Joined: 12/09/2012 09:57
-
PM72
- Posts: 19933
- Joined: 30/04/2012 16:54
#43610 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Čuj mu boje - oker žuta 
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#43611 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Otreso gnojf japanera.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43612 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nešto žuto projurilo kao Muskova raketa.
- nagibSA
- Posts: 1154
- Joined: 19/10/2017 01:21
#43613 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ja ne znam ljudi sta stavljate u te farove, ali meni je voznja nocu stresna i naporna. Ubi svjetlo i s' prijeda i od zada...
Izgleda rijetko ko ima svjetla po propisu, eto to me najvise nervira u voznji.
Izgleda rijetko ko ima svjetla po propisu, eto to me najvise nervira u voznji.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#43614 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Zato što je tehnički pregled kod nas pro forma.
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#43615 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.
Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
Last edited by Dozer on 03/03/2023 23:37, edited 2 times in total.
- nagibSA
- Posts: 1154
- Joined: 19/10/2017 01:21
#43616 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ko kad stavljaju nake reflektore...ispruzi se brate za dobru sijalicu, ako nista, ocisti i podesi malo farove. Izludih po noci, ne znam gdje gonim kad nailazim pored takvih, gori od kamiona.
- Laplace
- Posts: 14690
- Joined: 19/11/2012 18:37
#43617 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ili kad mu radi samo jedan far a na drugom ni pozicija pa onda noću ide igra pogađanja: da li mu je neispravan lijevi ili desni far.
- kabal1337
- Posts: 13447
- Joined: 11/02/2012 21:08
#43618 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
zbog ovog najbolje imat suv. Mene uzasno dolazi do izrazaja valjda zbog pozicije sjedenja.
- bitanga_sa_otesa
- Posts: 39556
- Joined: 27/03/2014 09:56
- Location: štavanj
- Grijem se na: drva
- Vozim: pezejca
- Horoskop: ne vjerujem
- Contact:
#43619 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
to je bio neki strit rejser,oni samo znaju na pravcu vozitiDozer wrote: ↑03/03/2023 23:31Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.
Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
#43620 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Sta imate protiv oker zute boje? 
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
#43621 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Znaci nije neko sa foruma.Dozer wrote: ↑03/03/2023 23:31Jasta radi. Odavno veceg papka ne sretoh na cesti.
Ogulim ga ko macku na najzescim krivinama, izginuo za mnom do tunela na 50-60m iza, a onda ga na pravcu kroz tunel ucero u drugu i 120, da bi ga slunto na prvoj lijevoj krivini svuk'o na 60, i onda ne da da ga prodjem, vozi u obe trake..
Na AP ga vise nisam vidio ni u retrovizoru.
Fakat svakakvih kloceva ima na cesti.
Imao sam i ja slicnih situacija, gdje voze preko svojih mogucnosti i mogucnosti auta da mi ne daju da ih preteknem, s tim sto kad uspijem onda samo uspore, za manje od minute ih vise ne vidim u retrovizoru.
Sjecam se skoro jednog idiota koji je isto tako vozio sredinom i nije mi dao da ga preteknem, i pravo usporavao u krivinama. Na kraju sam ga pretekao u nekoj preglednoj krivini, nije to ocekivao i to je bio jedini nacin da se rijesim budale.
- Ateista
- Posts: 51682
- Joined: 18/01/2009 00:29
- Location: rajvosa-x.com
-
NediM17
- Posts: 26448
- Joined: 05/11/2009 11:49
#43623 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Ko koci, gubi. 

