Bogme se Mercator srozao nije vise sta je bio jedini market malo upscale u Sarajevu je Crvena JabukaNaslovnica wrote: ↑02/03/2023 20:20Ali zato uživaš u ugodnoj kupovini, okružen elitom i diplomatskim korom, bez papaka i seljačina koji su Bingetova klijentela.hopi wrote: ↑02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Ha ja.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11401 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11402 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Naslovnica wrote: ↑02/03/2023 20:20Ali zato uživaš u ugodnoj kupovini, okružen elitom i diplomatskim korom, bez papaka i seljačina koji su Bingetova klijentela.hopi wrote: ↑02/03/2023 20:15 bio neki dan u mercatoru ložionička
pa jbte imam osjećaj da su svaki artikal digli za nekih 15-25 feninga
i to ne govorim u odnosu na godinu dana, nego recimo od prije 2-3 sedmice kada sam zadnji put bio tamo
grinbergen 15 feninga, neko vino što sam uzimao počesto nekih 30, sir ne znam više ni koja je cijena
jbte neće me više put tamo nanijeti nema šanse
može li mi neko reći šta se to desilo u zadnje 2-3 sedmice
Ha ja.
- forumskivojnik
- Posts: 592
- Joined: 03/10/2014 14:13
#11403 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Limunska kiselina odlicno cisti naslage kamenca sa kuhala za vodu, na kraju imas, obogacenu limunadu mineralima kalcijevih i magnezijevih karbonata. Ne moze biti jeftinija mineralima obogacena limunada a topi i bubrezni kamenac
- dječak sa šibicama
- Posts: 51154
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11404 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kola 1,25 l je sada 1.95 km, do neki dan Zero bila 1.90, a ona obicna sa secerom 1.85
Prije par mjeseci 1.80 ako se dobro sjecam. To i nije neko vele poskupljenje u odnosu na vecinu artikala, ionako je Sky 2 litra markicu ipo, meni i ona dobra
Uzeo danas poljske haringe u paradajz sosu, slicno pakovanje Wefini njemackoj, cijena 175 grama je 1.70 a Wefina je u Konzumu 3.25
To je skoro duplo jeftinije, a isti okus.
Pileci cevapi 3.40 pola kilograma, Perutnina, ukusni su zaista. Isti ti cevapi su oko 5 markica u drugim prodavnicama.
Sve to uzeo u outletu. Isplati se svratiti ponekad. Ima jeftinih mlijecnih proizvoda Migg gradacac, samo kratak rok za ono sto ja zelim kupiti (veca pakovanja)
Prije par mjeseci 1.80 ako se dobro sjecam. To i nije neko vele poskupljenje u odnosu na vecinu artikala, ionako je Sky 2 litra markicu ipo, meni i ona dobra
Uzeo danas poljske haringe u paradajz sosu, slicno pakovanje Wefini njemackoj, cijena 175 grama je 1.70 a Wefina je u Konzumu 3.25
To je skoro duplo jeftinije, a isti okus.
Pileci cevapi 3.40 pola kilograma, Perutnina, ukusni su zaista. Isti ti cevapi su oko 5 markica u drugim prodavnicama.
Sve to uzeo u outletu. Isplati se svratiti ponekad. Ima jeftinih mlijecnih proizvoda Migg gradacac, samo kratak rok za ono sto ja zelim kupiti (veca pakovanja)
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#11405 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
nepass1 wrote: ↑02/03/2023 20:05Pepsi 2,5l 2.8KM u binguNokian808 wrote: ↑02/03/2023 20:04
Danas u Mercatoru uzeo Colu Zero 2 l koja je bila 2,45 prije 3 mjeseca pa je digli na 2,65.
Kontam pije mi se hajd 20 pf nova realnost itd.
Kad na kasi sad 2,90 KM? Nije mi bilo ofirno vratio...nema vise Cole samo hladna voda iz frizidera a i zdravije je
Hajmo svi bojkotovati coca colu!
Stvarno bezobrazluk. Ja danas u bingu kad mala kola bila 1,15 sad 1,30
Ona od 125L bila 1,80 sas 1,95
Od 2 L bila 2,65 sad 2,90
Necu vise stvarno iz principa!
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#11406 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
2 litra gaziranog soka u moju kuću uđu otprilike jednom u 2 mjeseca. I to onda kada dolazi neko za koga sam siguran da to jedino voli i najčešće pije. Ja lično popijem ako je već kupljeno, a mogu bez toga čitav život. Kola jedino dobro legne posle prežderavanja mesom sa roštilja.
Tako da, to je jedno od poskupljenja koje me ne dotiče, a nadam se da će uticati da mnogi odbace te naviku.
Tako da, to je jedno od poskupljenja koje me ne dotiče, a nadam se da će uticati da mnogi odbace te naviku.
- ElRe
- Posts: 16893
- Joined: 12/12/2011 11:28
#11407 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U urbanim sredinama je ok, čim se makneš van toga veoma loš. Putni pravci po FBiH su lošije pokriveni od BHT i HTM, takođe sela, Igman, Bjelašnica... Imali smo mtel u firmi i prije 2 godine smo brojeve prenijeli na BHT.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11408 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mi se samo za praznike s tim pocastimo ili kad nekome odemo u goste. Ja od gaziranog ponekad pijem, jednom u dva-tri dana one sumece vitamiske tablete, i provjereno za zgaravicu sodu bikarbonu. Imam i tablete tj lijek jedan veoma dobar za zgaravicu koji mi je jedan doktor propisao.citroen xm wrote: ↑02/03/2023 22:29 2 litra gaziranog soka u moju kuću uđu otprilike jednom u 2 mjeseca. I to onda kada dolazi neko za koga sam siguran da to jedino voli i najčešće pije. Ja lično popijem ako je već kupljeno, a mogu bez toga čitav život. Kola jedino dobro legne posle prežderavanja mesom sa roštilja.
Tako da, to je jedno od poskupljenja koje me ne dotiče, a nadam se da će uticati da mnogi odbace te naviku.
Slabo i ove kupovne sokove pijemo. Zna nam i raja dati povremeno domace sokove za razmutit.
Meni je hrana primat nesto, sta znam, ja kazem konkretno i zezam se kazem ima li sta konkretno za pojest, pa kad me pitaju sta, kazem kad janje upadne u more.
- Truba
- Posts: 93788
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#11409 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
mtel je karina
sela po rs nemaju pokrivenosti
sela po rs nemaju pokrivenosti
-
kobe_meh
- Posts: 205
- Joined: 04/01/2017 15:25
#11410 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U trgovini Naš Market u Tibrama na Stupu, akcija jaja. Tabla (30 komada) jaja L veličine košta 8,50 KM. 
- konektovan
- Posts: 51388
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#11411 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- Pauza
- Posts: 779
- Joined: 03/06/2016 11:00
#11412 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Gdje je najjeftinije mlijeko na pakete? ... ali neko koliko toliko dobro, ne ono MIzo i kako se već zove gdje je voda obojena u bijelo...
-
KojiJa
- Posts: 395
- Joined: 03/03/2023 14:24
-
last mohicans
- Posts: 18186
- Joined: 09/08/2012 23:19
#11414 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U DM je bilo neko prije par dana, 1.5% Bio, predobro mlijeko, masnoca kao 3.8%. Ističe mu rok krajem marta, ja uzeo par litara po 1.10km. Žao mi što ne uzeh još. Bilo ti je Mila 2.8%,sa čepom u Mercatoru po 2.20.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11415 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja sam neki dan kupio u BEST-u u Zenici "Vlašićko mlijeko", litar 1.95KM.last mohicans wrote: ↑03/03/2023 15:32U DM je bilo neko prije par dana, 1.5% Bio, predobro mlijeko, masnoca kao 3.8%. Ističe mu rok krajem marta, ja uzeo par litara po 1.10km. Žao mi što ne uzeh još. Bilo ti je Mila 2.8%,sa čepom u Mercatoru po 2.20.
Ima čep.
-
acuupo
- Posts: 245
- Joined: 12/02/2014 15:39
#11416 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Samo jos konTome da krene proozvoditi

1.95KM idemo dalje
- holowey
- Posts: 10852
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#11417 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
mila sa cepom 2.8%mm trenutno akcijska cijena 2.00 po litru...last mohicans wrote: ↑03/03/2023 15:32U DM je bilo neko prije par dana, 1.5% Bio, predobro mlijeko, masnoca kao 3.8%. Ističe mu rok krajem marta, ja uzeo par litara po 1.10km. Žao mi što ne uzeh još. Bilo ti je Mila 2.8%,sa čepom u Mercatoru po 2.20.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11418 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ta Mila 2,8% sa cepom je trenutno 2 KM u Mecatoru....ima u Bingo 2% za 1,95 KM ali bolje je ovo Mila.
U Bingo 9,95 KM pravi Edamer Milram...gledam pored biljni 12 KM ko ono kupuje po tim cijenama?
BTW upozorenje u Crvenoj jabuci se razocarao uzeo malo preko 100 grama onog holandskog sira narendanog u plasticnoj posudi... tih 100 grama 7 i po maraka ali zaista fin kvalitetan sir odlican u tjestenini.
Dosao kuci kad smrdi drugacije...probam uzegao se nejestiv bacio ga. Zao mi para ali vise goriva potrosim da vratim do Jabuke...dosad sam hvalio Crvenu jabuku cak i njihove pite ali eto ako neko bude uzimao otvorite malo i pomirisite odmah.
U Bingo 9,95 KM pravi Edamer Milram...gledam pored biljni 12 KM ko ono kupuje po tim cijenama?
BTW upozorenje u Crvenoj jabuci se razocarao uzeo malo preko 100 grama onog holandskog sira narendanog u plasticnoj posudi... tih 100 grama 7 i po maraka ali zaista fin kvalitetan sir odlican u tjestenini.
Dosao kuci kad smrdi drugacije...probam uzegao se nejestiv bacio ga. Zao mi para ali vise goriva potrosim da vratim do Jabuke...dosad sam hvalio Crvenu jabuku cak i njihove pite ali eto ako neko bude uzimao otvorite malo i pomirisite odmah.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51154
- Joined: 29/06/2011 23:39
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11420 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma gledao sam i citao radi se jednostavno o bezobrazluku...kao energenti poskupili, sirovine poskupile a onda energenti u zadnja 3 mjeseca bukvalno se vratili na nize nivoe nego prije poskupljenja... nista nikakva snizenja cak pricaju o novim poskupljenjima.
To je kao lavina bezobrazluka digli, osladilo se i sad se opiru smanjenju cijena malo proizvodjaci jos vise distributeri i trgovine.
Jedino bojkot, nekupovanje proizvoda po novim visokim cijenama.
Eno kupio sir po 9,95 KM moze mi biti 20 dana do nove akcije
Colu ne pijem vise, taxi bojkotiram ne postoji vise, kad vidim da je zeljanica negdje 13-14 km izadjem odmah i kazem necu ja placati vase drogiranje
...Milka samo na akciji ispod 5 KM iznad 5 kao da ne postoji ne vidim je
Kad bi svi tako brzo bi zavladao red na trzistu.
To je kao lavina bezobrazluka digli, osladilo se i sad se opiru smanjenju cijena malo proizvodjaci jos vise distributeri i trgovine.
Jedino bojkot, nekupovanje proizvoda po novim visokim cijenama.
Eno kupio sir po 9,95 KM moze mi biti 20 dana do nove akcije
Colu ne pijem vise, taxi bojkotiram ne postoji vise, kad vidim da je zeljanica negdje 13-14 km izadjem odmah i kazem necu ja placati vase drogiranje
Kad bi svi tako brzo bi zavladao red na trzistu.
-
dgL_
- Posts: 3175
- Joined: 25/09/2014 22:39
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
#11422 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
https://www.klix.ba/biznis/privreda/glo ... /230303116
evo i Klix objavio znaci FAO objavio imaju prosjeke na svjetskom trzistu 11 mjeseci padaju sirovine za prehrambenu industriju, vec 3 mjeseca padaju energenti i oni razmisljaju o deranju...moze samo onoliko koliko ih potrosaci puste. Vjerujte imam ali ne dam stvar principa... ljudi mozete ignorisati izbore kad nemate svijesti ali svi smo potrosaci i shvatite da je vas novcanik glasacki listic koji svakodnevno ubacujete.
Samo kupovanje po povoljnijoj cijeni, zaobilazak bezobraznih cijena i pravite uslugu i sebi i svima u ovoj zemlji.
evo i Klix objavio znaci FAO objavio imaju prosjeke na svjetskom trzistu 11 mjeseci padaju sirovine za prehrambenu industriju, vec 3 mjeseca padaju energenti i oni razmisljaju o deranju...moze samo onoliko koliko ih potrosaci puste. Vjerujte imam ali ne dam stvar principa... ljudi mozete ignorisati izbore kad nemate svijesti ali svi smo potrosaci i shvatite da je vas novcanik glasacki listic koji svakodnevno ubacujete.
Samo kupovanje po povoljnijoj cijeni, zaobilazak bezobraznih cijena i pravite uslugu i sebi i svima u ovoj zemlji.
- pepeljara
- Posts: 7347
- Joined: 22/08/2003 00:00
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11424 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Zato je ugradnja na najvisem nivou, pogotovo kod nas.
-
tap3ah75
- Posts: 7593
- Joined: 07/09/2009 14:14
#11425 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To se ne vraća ... nego odeš još jednom provjeriš je li to cijena za taj artikal i onda tražiš da ti naplate po istaknutoj cijeni
Zato nas i uzimaju jer 98% ljudi kupi i ne vidi cijenu ... ovi ostali vrate.

