Imas pravo se prebaciti svako 3 mjeseca ako se nevaram, iako si vezan na 2 godine ugovorom.ShnjaZZZ wrote: ↑28/02/2023 00:53Nisam ni ovo mogao potrošit kamoli više.
Internet sam uzimao 17 maraka 17 giga mjesec i ostane mi. Međutim trebalo mi je mjesečno 50-ak minuta i zbog toga uzmem ovaj paket za 25 maraka. Ugovor potpisao prije 10 dana. Da sam znao za ovo poskupljenje sigurno ne bih.
Osjećam se prevareno.
Ali hajd, istrpit govna 2 godine i gudbaj.
INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Moderator: anex
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11326 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
- pepeljara
- Posts: 7351
- Joined: 22/08/2003 00:00
#11328 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ma meni oidgovara, ja sam uvijek na LTE i vazda 3-4 zadnja dana moram dokupiti ono par dana par giga 
tako da taman da ne zafali nikad
tako da taman da ne zafali nikad
- Login77777
- Posts: 8778
- Joined: 18/05/2021 09:11
#11329 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
To su ti EU standardi.Dino79 wrote: ↑27/02/2023 15:09Zasto ne Poljsko ili Slovacko ?akcija007 wrote: ↑27/02/2023 00:21 Mozes u BiH unijeti to mlijeko. Govorim na Metkovicu jer pola Hercegovine od Mostara preko Capljine i Gabele kupuje u Metkovicu.
Ja licno ne bi kupio to mlijeko, poljsko ili slovacko. Radije kupujem K plus mlijeko hrvatskih farmi za 0,92 eur po 1 l ili Zbergov po 0,97 eur za 1l
I ono je po EU standardu.
https://m.youtube.com/watch?v=_qmHaLdQa8M
Da samo znate koje sve EU standarde jedete i pijete…
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#11330 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Da sjasem s konja na magarca, eto sta mi preporucujes. Prvo nemaju signal dobar na vecini mjesta kao BHT, drugo nemaju ni ponude dobre kao BHT
I sta cemo onda kad predjemo kod njih i onda oni dignu pretplatu? Zacarani krug.
- Rothmans
- Posts: 4651
- Joined: 21/11/2019 21:32
#11331 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
A kakav je mtel sto se tice pokrivenosti ? Znam da ga dosta raja koristi po carsiji, nezz za sela i zabiti
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11332 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Pa onda znači da poskupljenje BH Telecoma je opravdano. Jer sve dok je poskupljenje toliko da se ne isplati preći kod konkurencije - to je opravdano poskupljenje.
-
Ci-Nick
- Posts: 6883
- Joined: 15/03/2015 17:38
#11333 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Meni ne smeta što će poskupiti postpaid paketi BH Telekoma ali mi smeta što mi ko fol daje po 50 poruka i 50 minuta više pa sad imam 550 minuta i 550 poruka a ni do sad nisam poslao nikad više od 100 poruka i imao više od 100 minuta razgovora.
Naplaćuješ mi auto sa 9 sjedišta a meni treba dvosjed ali ga nema u ponudi.
Neki paket od 15 KM bi povećao broj korisnika postpaid usluga a sad odoše na 25 KM za najmanji paket pa će natjerati 50.000 korisnika da pređu na ultra pakete.
Naplaćuješ mi auto sa 9 sjedišta a meni treba dvosjed ali ga nema u ponudi.
Neki paket od 15 KM bi povećao broj korisnika postpaid usluga a sad odoše na 25 KM za najmanji paket pa će natjerati 50.000 korisnika da pređu na ultra pakete.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11334 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mozes raskinuti ugovor. Vala ni ja 24gb ne mogu da potrosimShnjaZZZ wrote: ↑28/02/2023 00:53Nisam ni ovo mogao potrošit kamoli više.
Internet sam uzimao 17 maraka 17 giga mjesec i ostane mi. Međutim trebalo mi je mjesečno 50-ak minuta i zbog toga uzmem ovaj paket za 25 maraka. Ugovor potpisao prije 10 dana. Da sam znao za ovo poskupljenje sigurno ne bih.
Osjećam se prevareno.
Ali hajd, istrpit govna 2 godine i gudbaj.
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#11335 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Mislim da će te demantovati realnost. Imaju izvještaji, sve dostupno. Broj pretplatnika i broj prepaidaša. Neće biti nikakve značajne promjene. Cilj im je uvijek bio i ostao da povećaju broj pretplatnika koje će vezati na 12 ili 24 mjeseca. I tako će i biti. Ti početni paketi su njima u ukupnoj računici nezanimljivi. Lova je na ovim jačim paketima i većina kupaca to konzumira. Da ne pričam o cilju da ti uvale one kombinovane pakete tv. internet i mobitel.Ci-Nick wrote: ↑28/02/2023 09:29 Meni ne smeta što će poskupiti postpaid paketi BH Telekoma ali mi smeta što mi ko fol daje po 50 poruka i 50 minuta više pa sad imam 550 minuta i 550 poruka a ni do sad nisam poslao nikad više od 100 poruka i imao više od 100 minuta razgovora.
Naplaćuješ mi auto sa 9 sjedišta a meni treba dvosjed ali ga nema u ponudi.
Neki paket od 15 KM bi povećao broj korisnika postpaid usluga a sad odoše na 25 KM za najmanji paket pa će natjerati 50.000 korisnika da pređu na ultra pakete.
- Logovan
- Posts: 102737
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#11336 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
tap3ah75 wrote: ↑24/02/2023 09:47 Uzmem juče u Bingu tačno 8 banana
Kofol su na akciji 2.95
Sinoć da pojedem jednu ... nema ih uopšte u kući ... motam film ... gdje sam bio poslije Binga ... gdje sam mogao zaboraviti kesu sa bananama.
Kad eto djece ... kažu pojeli su njih dvoje po 4 banane .... poželili.
![]()
- ShnjaZZZ
- Posts: 1709
- Joined: 29/11/2022 19:46
#11337 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Eno vidio sam ali neću prekidat ipak nakon što sam razmislio. Davat ću ukućanima da zovu sa mog kad im zatreba šta.nepass1 wrote: ↑28/02/2023 09:33Mozes raskinuti ugovor. Vala ni ja 24gb ne mogu da potrosimShnjaZZZ wrote: ↑28/02/2023 00:53
Nisam ni ovo mogao potrošit kamoli više.
Internet sam uzimao 17 maraka 17 giga mjesec i ostane mi. Međutim trebalo mi je mjesečno 50-ak minuta i zbog toga uzmem ovaj paket za 25 maraka. Ugovor potpisao prije 10 dana. Da sam znao za ovo poskupljenje sigurno ne bih.
Osjećam se prevareno.
Ali hajd, istrpit govna 2 godine i gudbaj.
Ali jako mi je glupo da potpišeš ugovor po jednoj cijeni i uslovima, a oni ti 10 dana kasnije povećaju cijenu.
-
mrshadow90
- Posts: 5
- Joined: 29/01/2023 10:50
#11338 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Parking masovno poskupljuje na 3.00 KM/H, za sada uzio dio grada, Evropa Hotel, Markale isl
vjerovatno zbog rata u ukrajini poskupljuje odrzavanje betona na parkingu
Ljudi nisu normalni,svi se koriste krizom, u BrickFit teretani proteinski sejk poskupio sa 4.00 na 6.00 KM. Jasno mi je da poskupi na 4.50, ali za 50%, to mi stvarno nije jasno.
primjeri su sitni, ali po par KM na svim jednostavnim zivotnim stvarima svakog dana mjesecno donosni znacajno vece potrosenje budzeta.
vjerovatno zbog rata u ukrajini poskupljuje odrzavanje betona na parkingu
Ljudi nisu normalni,svi se koriste krizom, u BrickFit teretani proteinski sejk poskupio sa 4.00 na 6.00 KM. Jasno mi je da poskupi na 4.50, ali za 50%, to mi stvarno nije jasno.
primjeri su sitni, ali po par KM na svim jednostavnim zivotnim stvarima svakog dana mjesecno donosni znacajno vece potrosenje budzeta.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11339 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
+1 Valja vilu sagradit, vikendicu kupit i sl. Cigla po cigla.mrshadow90 wrote: ↑28/02/2023 11:30 Parking masovno poskupljuje na 3.00 KM/H, za sada uzio dio grada, Evropa Hotel, Markale isl![]()
vjerovatno zbog rata u ukrajini poskupljuje odrzavanje betona na parkingu![]()
Ljudi nisu normalni,svi se koriste krizom, u BrickFit teretani proteinski sejk poskupio sa 4.00 na 6.00 KM. Jasno mi je da poskupi na 4.50, ali za 50%, to mi stvarno nije jasno.
primjeri su sitni, ali po par KM na svim jednostavnim zivotnim stvarima svakog dana mjesecno donosni znacajno vece potrosenje budzeta.
-
dvajt
- Posts: 451
- Joined: 09/08/2022 15:47
#11340 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
mnoge stvari su neosnovano poskupile, to se zove slobodno tržište i slobodno formiranje cijena. Dok god ima jeftinijih substituta dobro je, kad ne bude to znači da je poskupljenje opravdano. S druge strane imamo u mnogim slučajevima mozda i goru varijantu od monopola a to je oligopol. to je zajebano, kad sjednu pumpadžije, veletrgovci, veliki poljoprivrednici pa se planski dogovore i usaglase cijene.
Mene npr. cijena parkinga odbija da i odem u grad. Ako ne moram, necu. Banane poskupile? Ok ima narandži i jabuka. Hljeb poskupio, pravicu ga kuci.
Jedino i ispravno i zdravo bi bilo da u ovom svom ludilu domaci proizvođaći se udruže i počnu sa domaćom promocijom niskim cijenama uz minimalnu maržu ... realno to je nemoguće jer domaće proivodnje haman i nema, sve je isprepleteno i pomiješano sa stranim kapitalom i interesom.
Mene npr. cijena parkinga odbija da i odem u grad. Ako ne moram, necu. Banane poskupile? Ok ima narandži i jabuka. Hljeb poskupio, pravicu ga kuci.
Jedino i ispravno i zdravo bi bilo da u ovom svom ludilu domaci proizvođaći se udruže i počnu sa domaćom promocijom niskim cijenama uz minimalnu maržu ... realno to je nemoguće jer domaće proivodnje haman i nema, sve je isprepleteno i pomiješano sa stranim kapitalom i interesom.
-
Nokian808
- Posts: 1036
- Joined: 13/05/2013 20:50
- Quaresma
- Posts: 7932
- Joined: 19/07/2010 16:37
#11342 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
ne znaci da je opravdano, ali nismo ni zakinuti, jer smo dobili vise sa ovim poskupljenjem.
prije za 25KM dobijes 24GB interneta, sad za 3 KM dobijes dodatnu 21 gigu. Konkretno pricam za svoj paket Extra Net sa 24mjeseca ugovora. Kao nekom kome treba internet stalno, ovo je top ponuda bila prije, sad je dva puta bolja.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#11343 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ne znam kakvo je realno stanje kod nas,ali u EU ekonomija dobro stagnira.
Cijene transporta pale na rekordno nizak nivo, ponuda praznih vozila je premašila potražnju toliko da je cijena šlepera po kilometru spala sa 1.60 € na 1.10 €. Bukvalno na granici isplativosti.
Cijene transporta pale na rekordno nizak nivo, ponuda praznih vozila je premašila potražnju toliko da je cijena šlepera po kilometru spala sa 1.60 € na 1.10 €. Bukvalno na granici isplativosti.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11344 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Kazu neki uzdaju se da ce rat u Ukrajini stat, i da je se u obaveznice puno ulozilo i da moze lako puci.
-
last mohicans
- Posts: 18189
- Joined: 09/08/2012 23:19
#11345 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Sad kad naša banda pročita, ima da nas
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... sti_prva_m
Veliki naprije, onda će i zabe vidjeti da se kuju pa i će one dići noge. Eno romansa sa jeftinim bananama već završila, 3:75 danas.
https://www.index.hr/mobile/vijesti/cla ... sti_prva_m
Veliki naprije, onda će i zabe vidjeti da se kuju pa i će one dići noge. Eno romansa sa jeftinim bananama već završila, 3:75 danas.
- nepass1
- Posts: 14673
- Joined: 06/07/2017 07:35
#11346 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ja evo potrosio 8gb do danas, tj jucer. Ne treba mi dodatna 21gbQuaresma wrote: ↑28/02/2023 16:59ne znaci da je opravdano, ali nismo ni zakinuti, jer smo dobili vise sa ovim poskupljenjem.
prije za 25KM dobijes 24GB interneta, sad za 3 KM dobijes dodatnu 21 gigu. Konkretno pricam za svoj paket Extra Net sa 24mjeseca ugovora. Kao nekom kome treba internet stalno, ovo je top ponuda bila prije, sad je dva puta bolja.
Ja bih rado placao 15KM za 10gb i 150min razgovora. Sms poklanjam. Sto takvu ponudu ne naprave
-
aston_martin
- Posts: 489
- Joined: 26/09/2020 18:41
#11347 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Dobro su smanjili Poli salamu, za jedno 20%.
- Sanjarko
- Posts: 28402
- Joined: 17/02/2015 19:32
- Location: U snu
#11348 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Cokolada poskupila. 100 g 1,5 KM.
- dječak sa šibicama
- Posts: 51164
- Joined: 29/06/2011 23:39
#11349 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
Ovo "dolaze nova poskupljenja" mozda u normalnijim drzavama, kod nas poskupljuje sve, svakog dana, non stop.
-
Naslovnica
- Posts: 35422
- Joined: 20/03/2013 15:38
#11350 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH
U Best-u Milkuša Oreo 300gr 3.95.
