INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11202 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Jedem bananu i citam sta pisete
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11203 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

Ja maloprije zdrmo dvije kruške pa se ne hvalim...
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11204 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

dječak sa šibicama wrote: 22/02/2023 23:24 Jedem bananu i citam sta pisete
Sve fina prica a tamo kapitalista koji uziva preskupe banane...nista principi :-D
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11205 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

dječak sa šibicama wrote: 22/02/2023 23:24 Jedem bananu i citam sta pisete
Image

oprezno sa tim bananama, ovdje steta 100 markica
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11206 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

Gledam kataloge pise u Mercatoru pileci file 7.45 km?
Jel ko bio u Mercatoru da li je to ono sa kosti a supci nisu naglasili u katalogu da privuku kupce...suvise jeftino a cim je tako jeftino ima neki trik?
18mn97
Posts: 783
Joined: 21/04/2021 12:56

#11207 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by 18mn97 »

Mislim da pise pileca prsa, a to bi trebalo da bude sa kostima. :D
Nokian808
Posts: 1036
Joined: 13/05/2013 20:50

#11208 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Nokian808 »

18mn97 wrote: 23/02/2023 12:40 Mislim da pise pileca prsa, a to bi trebalo da bude sa kostima. :D
E vidis ti bolje citas ja bunovan bacio oko na viber katalog...u pravu si.
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11209 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Image

cijenim da kost uzme bar 20% tezine
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11210 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Otisao drug u Alanju da provjeri jel sve u redu sa apartmanom nakon potresa, pa ce produziti do Dubaija da se relaksira u slucaju neke sekiracije oko apartmana ili cisto da proslavi sa zenom ako je sve u redu.

Jebiga, neko ima da se preserava :lol:
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11211 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

dječak sa šibicama wrote: 23/02/2023 12:55 Image

cijenim da kost uzme bar 20% tezine
Hrskavica je to
Može se skuhati dobra supa
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11212 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Image

i Njeno Velicanstvo je na snizenju
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11213 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Skoknuo do Merkatora i pogledam tu piletinu, jeste sa kostima i prilicno je glomazna, jedan komad ima dobro preko pola kilograma ali veli prodavac da je dobra, i izgleda solidno jedino ne znam, jel to pile ili kokos.
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11214 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

Meni stara opet uzela par banana. Konta zena ne jedem skoro nikako drugo voce. A fino sam joj rekao da nemora uzeti.
User avatar
konektovan
Posts: 51387
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#11215 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by konektovan »

Sanjarko wrote: 23/02/2023 15:30 Meni stara opet uzela par banana. Konta zena ne jedem skoro nikako drugo voce. A fino sam joj rekao da nemora uzeti.
Ima se može se...
User avatar
tramvajtrojka
Posts: 17035
Joined: 27/04/2021 22:52

#11216 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tramvajtrojka »

al od svega inflacija je najmanje pogodila alkohol njemu je manje vise ista cijena kao i prije tri godine, bas zanimljiva komparacija kad se usporedi sa ostalim stvarima u prodavnici
User avatar
Sanjarko
Posts: 28400
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#11217 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Sanjarko »

konektovan wrote: 24/02/2023 09:04
Sanjarko wrote: 23/02/2023 15:30 Meni stara opet uzela par banana. Konta zena ne jedem skoro nikako drugo voce. A fino sam joj rekao da nemora uzeti.
Ima se može se...
Ma meni budu 2-3 banane, 2-3 dana. Banana dnevno, cak nekad i duze. Slabo kazem pravo ostalog voca jedem. Bas slabo pravo. Sinoc opet nisam vecerao. Samo bananu pojeo. Ostala mi je jos jedna od neki dan. Znaci prekjuce uzela 2, juce navece kao veceru pojedem jednu, i danas cu drugu, mozda opet za veceru tj kao veceru.

Ne znam sta drugo kao zamjena njima da uzimam. Jedino B kompleks tablete i jos nesto ali sta? Treba mi vitamina ali ovih sta one imaju. Ostale vitamine unesem preko drugih stvari.

A nema se. Minimalna skroz primanja imamo. Sreca stara se jos uvijek snalazi.
tap3ah75
Posts: 7593
Joined: 07/09/2009 14:14

#11218 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by tap3ah75 »

Uzmem juče u Bingu tačno 8 banana
Kofol su na akciji 2.95

Sinoć da pojedem jednu ... nema ih uopšte u kući ... motam film ... gdje sam bio poslije Binga ... gdje sam mogao zaboraviti kesu sa bananama.
Kad eto djece ... kažu pojeli su njih dvoje po 4 banane .... poželili.
:lol:
Vox_liberi
Posts: 308
Joined: 25/01/2022 14:39

#11219 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Vox_liberi »

Gdje se otvara mega na otoci? Vidim oglas za radna mjesta
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51145
Joined: 29/06/2011 23:39

#11220 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by dječak sa šibicama »

Da se proglasi nacionalni dan banana, snizene na 2.95 sad jedite dok ima, ko zna kad cete opet
NediM17
Posts: 26439
Joined: 05/11/2009 11:49

#11221 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by NediM17 »

Naslovnica wrote: 22/02/2023 23:19
konektovan wrote: 22/02/2023 23:07

Šta je ono 'nako,..ne more čojka zasititi 2 kile..da pojedeš :mrgreen:
boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
:lol:
Bananice vazda prve puknu
Al' se nekad dobro jelo.
Ja se ubij'o onim zeleom u cokoladi.
Refuza kesa pola kile, pa bananice, pa rahatlokum od ruze...
I sjebase firmu.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 25328
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Bilo je časno živjeti sa Titom !
Grijem se na: Toplane
Vozim: Peugeot
Contact:

#11222 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by teskeredzic_22 »

Naslovnica wrote: 22/02/2023 23:19
konektovan wrote: 22/02/2023 23:07

Šta je ono 'nako,..ne more čojka zasititi 2 kile..da pojedeš :mrgreen:
boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
:lol:
Bananice vazda prve puknu
Danas zgarište :(

Psovali mu mrtvu majku svi al' od 1990 i objašnjavali kako su suze iz 1980 bile zapravo suze radosnice...
Naslovnica
Posts: 35422
Joined: 20/03/2013 15:38

#11223 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Naslovnica »

teskeredzic_22 wrote: 24/02/2023 15:44
Naslovnica wrote: 22/02/2023 23:19
boles' sestrem
sjećate li se Zorine prodavnice i bananica, rum pločica i želea na kilu?
:lol:
Bananice vazda prve puknu
Danas zgarište :(

Psovali mu mrtvu majku svi al' od 1990 i objašnjavali kako su suze iz 1980 bile zapravo suze radosnice...
Što je najgore u svemu:
Sarajevska Tvornica čokolade "Zora", a kasnije "Sarabon", iako devastirana, deset godina nakon rata polako se dizala na noge, radila čak i za izvoz. U 1999. godine prema završnom računu proizveli su 911.000 tona slatkiša i ostvarili bruto prihod od preko 3,5 miliona eura. Emir Vilić do privatizacije bio je direktor Sarabona:

„Ostvarili smo bili osam miliona maraka prometa, izvoza smo imali tri miliona u deset zemalja, tako da je baš bilo na jednom dobrom putu da se potpuno vrati.“
Hakiz
Posts: 48385
Joined: 30/07/2015 20:01

#11224 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by Hakiz »

Ta priča o Zori (Slično za Unis, Energoinvest itd) nije pitanje samo tržišta i privatizacije, kriminalne ili ne. Čini mi se ta je tu bilo i specijalnog rata. Ali, to je za drugu temu.
User avatar
oldtajmer
Posts: 5439
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda

#11225 Re: INFLACIJA-poskupljenja, divljanje na tržištu BiH

Post by oldtajmer »

pao mi je odma jutros forum na pamet,u lokalnom konzumu banane(bonita) snizene sa 3,5 na 2,5 ,kaze zena ima par dana banane idu ko halva ne pamti kad je bilo tako :lol: sta ce da ne budem izrod uzmem i ja jednu kilu jbg :D
Post Reply